Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeBlog10 rad, by uczynić twoje życie lepszym
10 rad, by uczynić twoje życie lepszym

10 rad, by uczynić twoje życie lepszym

10 rad, by uczynić twoje życie lepszym

Przejście przez życie jest formą sztuki, ale to, co tworzymy, często nie jest warte wystawy w galerii. Na szczęście zawsze możemy coś zmienić. Poniżej znajdziesz rady, jak uczynić swoje życie lepszym.

1. Przestań kłamać

Prawda zawsze wyjdzie na jaw, a zyski budowane na kłamstwie szybko znikają. Ludzie, których próbowałeś zranić, żyją udanym życiem, a sprawa, w której skłamałeś, nie miała większego znaczenia w szerszej perspektywie.

2. Pamiętaj, że miłość jest jedyną rzeczą, której warto się trzymać

Wiele rzeczy może wejść jej w drogę: seks, chciwość, pokusa, starzenie się, choroba. Miłość uczyni cię jednak całością w sposób, w jaki nie zdoła nic innego. Niestety, nie działa to w przypadku każdego, ale warto dać miłości drugą szansę (lub przygarnąć/kupić psa).

3. Pozwól odejść negatywnym wspomnieniom i myślom

Powiedz sobie na głos, że nie chcesz więcej o tym myśleć (najlepiej, kiedy jesteś sam). Czasami samo usłyszenie swoich myśli wypowiadanych na głos może zdziałać cuda. Spróbuj.

4. Odpuść sobie

Bycie wobec siebie nadmiernie surowym po tym, gdy popełniłeś błąd, jedynie pogarsza sprawę, ponieważ błąd zatruwa twoje myśli. Życie to proces ciągłego uczenia się. Warto o tym pamiętać.

5. Oceń, czy twoje podstawowe potrzeby są zaspokojone

Pieniądze nigdy nie mogą być najważniejszą rzeczą w życiu. Jeżeli zarabianie więcej pieniędzy jest dla ciebie główną motywacją, na dłuższą metę zranisz siebie i innych. Ominie cię również wiele rzeczy w życiu. Zadaj sobie pytanie: „Jakie zarobki mi wystarczą?” i naucz się cieszyć tym, co masz.

6. Zrozum, że jeśli lubisz konflikty, jakaś część ciebie potrzebuje uzdrowienia

Bez względu na to, czy swój gniew wyrażasz poprzez zachowanie pasywno-agresywne, wysyłanie niemiłych smsów czy znęcanie się nad słabszymi, jest to toksyczne również dla ciebie. Stanowi to znak, że potrzebujesz pomocy psychologicznej. Zgłoś się po nią.

7. Znajdź jedną rzecz, której nie będziesz mógł się doczekać każdego dnia (inną niż położenie się spać!)

Liczy się każdy moment przyjemności. Aby cieszyć się życiem, zacznij zwracać większą uwagę na proste rzeczy sprawiające ci przyjemność, które dotąd brałeś za pewnik np. ugotowanie obiadu.

8. Zrób sobie przynajmniej jeden dzień wolny w tygodniu

Nie przynoś wtedy pracy do domu. Ani nowy projekt w pracy, ani zepsuta zmywarka nie wymagają twojej nieustannej uwagi. Odpocznij. Jeśli czujesz potrzebę robienia czegoś bez przerwy, może to być znak, że masz jakiś problem i próbujesz uniknąć myślenia o nim.

9. Każdego dnia posłuchaj muzyki

Wielu ludzi słucha muzyki w samochodzie, inni wolą włączyć ulubioną płytę lub radio w domu. Technologia dzisiaj daje nam niemal nieograniczony dostęp do muzyki i warto z tego skorzystać.

10. Znajdź czas na 10-minutowy relaks kilka razy w ciągu dnia

Te minimedytacje lub po prostu chwile przerwy i wytchnienia dadzą ci więcej energii i uczynią życie odrobinę łatwiejszym. Wielu z nas pracuje do późna. Odrobina relaksu może wprowadzić ogromną pozytywną zmianę do twojego życia. 

Nie próbuj robić wszystkiego naraz. Jeśli jednak uda ci się wprowadzić chociaż jedną pozytywną zmianę w tygodniu, rezultaty mogą pojawić się bardzo szybko.

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz