10 rzeczy, których twój związek potrzebuje do wzrostu - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

10 rzeczy, których twój związek potrzebuje do wzrostu

10 rzeczy, których twój związek potrzebuje do wzrostu

10 rzeczy, których twój związek potrzebuje do wzrostu

Związek nie może przetrwać sam z siebie. Potrzebuje troski i pielęgnacji dwóch dorosłych, którzy dbają o siebie nawzajem, by stworzyć więź, która spełnia potrzeby obojga osób. Aby zbudować głęboki i kochający związek potrzebne są:

  1. Życzliwa, ciągła i szczera komunikacja. Bez rozmowy związek nie przetrwa. Im więcej się komunikujecie, tym bliżej będziecie ze sobą.
  2. Chęć, by przepracować trudności i problemy. Poddawanie się w przypadku problemów, nawet jeśli nie wychodzisz za drzwi, nie prowadzi do szczęścia. Musicie stawić czoła dyskomfortowi, który wiąże się z różnicą opinii i poglądów.
  3. Poczucie humoru, zabawa i odrobinę oderwania się od rygorów codziennego życia. Tak jak potrzebujemy powietrza do oddychania, tak miłość potrzebuje nieco świeżego powietrza, by wzrastać. Nie możecie spędzać całego wolnego czasu „pracując” nad związkiem, nie traktujcie tego jak hobby. Pogadajcie o tym, co lubicie robić, gdzie chcielibyście się wybrać i co daje wam obojgu radość. Potem zacznijcie to robić.
  4. Dzielenie się ze sobą życiowymi lekcjami. Kiedy odkryjesz coś o życiu lub wprowadzisz działanie, które jest zdrowe dla waszego związku, powiedz o tym partnerowi. Będziesz zaskoczony pozytywną odpowiedzią.
  5. Emocjonalne wsparcie, zrozumienie i komplementy. Jeśli nie czujesz, że twój partner lubi cię i szanuje, nie zbudujecie silnej więzi. Musicie podnosić siebie na duchu i dawać odczuć drugiej osobie głębię waszej troski.
  6. Miłość, intymność i seks. To kamienie węgielne związku. Nie możecie być dla siebie tylko współlokatorami. Konieczne jest pożądanie, by być ze sobą jako para. Nawet jeśli myślicie, że płomień między wami zgasł, istnieje wiele sposobów, by rozpalić go na nowo. Musicie tylko spróbować.
  7. Dzielenie się celami i marzeniami bliskimi dla was obojga. Dużo więcej szczęścia daje nam praca służąca osiągnięciu jakiegoś celu niż samo jego osiągnięcie. Upewnijcie się, że zawsze macie coś, czego nie możecie się doczekać i do czego dążycie.
  8. Współczucie, akceptacja i wybaczenie. Pokażą wam one drogę w trudnych czasach. Będąc ze sobą przez dłuższy czas, doświadczycie strat, wyzwań i spraw, których nie da się naprawić. Przetrwanie razem burzy to jedna z rzeczy, o które chodzi w związku.
  9. Wspólna chęć spróbowania czegoś nowego. To, co wypróbowane może być dobre, ale coś nowego może okazać się jeszcze lepsze. Pary, które dzielą razem nowe doświadczenia, budują silniejszą więź.
  10. Umiejętność przyznania się do błędów i porozmawiania o nich. Wszyscy popełniamy błędy. Nauczenie się, by je rozumieć i unikać ich w przyszłości zmieni wasze życie na lepsze i da wam więcej czasu na radość.
Author Info

Klinika PsychoMedic.pl

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl w Warszawie świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel. Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl tel. 22 299 11 22.

Brak komentarzy

Zamieść komentarz