Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeBlog7 (nie)oczywistych filmów na walentynkowy wieczór

Niezależnie od tego, czy walentynkowy wieczór spędzacie ze swoją drugą połówką, w towarzystwie przyjaciół czy swoim własnym, postanowiliśmy stworzyć dla Was subiektywny przegląd mniej lub bardziej oczywistych filmowych propozycji na dziś. Jeśli macie natomiast swoje ulubione kinowe pozycje idealne na Walentynki, zapraszamy do dzielenia się nimi w komentarzach.

 

  1. Lost in Translation (Między Słowami)

Wyjątkowo emocjonalna opowieść Sofii Coppoli o przypadkowym spotkaniu dwójki ludzi. Choć znajdują się na zupełnie różnych etapach życia, szybko okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Ich spotkanie przemienia się we wspólną, pełną refleksji wędrówkę po tętniącym życiem Tokio, podczas której oboje odkrywają swoje pragnienia, potrzeby i obawy. Obraz ten przepełniony jest czułością, a to co najważniejsze wydarza się pomiędzy słowami bohaterów. W role główne genialnie wcielili się Bill Murray i Scarlett Johansson.

 

  1. The Notebook (Pamiętnik)

To już klasyka, jeśli mowa o filmach romantycznych, idealnych na walentynkowy wieczór. Wzruszająca opowieść o wieloletniej miłości, której udaje się przetrwać pomimo przeciwności losu. Historia zaczyna się dość banalnie – chłopak z farmy poznaje dziewczynę z dobrego domu, której matka robi wszystko, aby ich od siebie oddzielić. Po wielu latach los ponownie splata ich drogi, choć wcale nie jest oczywistym, czy tym razem uda się uratować uczucie. Ta kinowa opowieść sprawia, że sami zaczynamy pragnąć pełnej pasji miłości rodem z kinowego ekranu. W rolach głównych Ryan Gosling i Rachel McAdams.

 

  1. Focus

Jeśli poza romantycznymi uniesieniami oczekujecie od kina nieco akcji, Margot Robbie w towarzystwie Willa Smitha Wam ją zagwarantują. To pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia, której do samego końca przyglądamy się z zaciekawieniem. Doświadczony oszust bierze pod swoje skrzydła złodziejkę amatorkę, aby doskonalić ją w przestępczym fachu. To, kto w efekcie zostaje oszukany, niech pozostanie na razie tajemnicą, jedno jest pewne – takiego zakończenia nie będziecie spodziewać się do ostatniej minuty.

 

  1. The Begginers (Debiutanci)

„Wszystko zaczęło się, gdy powstała Ziemia, ale smutku jeszcze nie wymyślono”. Tymi słowami głównego bohatera rozpoczyna się słodko-gorzka opowieść o życiu. O miłości, którą znaleźć można niezależnie od wieku i okoliczności. O tym, że banalne i poukładane życie potrafi jeszcze zaskoczyć. O tym, że w wieku lat 35, jak i 70 można tak na prawdę zacząć żyć. Głęboki, a zarazem subtelny obraz bohaterów, którzy z obawą i lekką nieśmiałością próbują tworzyć relacje – nie tylko te romantyczne. W rolach głównych Evan McGregor i Melanie Laurent.

 

  1. A Star is Born (Narodziny Gwiazdy)

Jeżeli jakimś cudem nie widzieliście jeszcze jednej z głośniejszych produkcji 2018 roku, Walentynki to doskonała okazja, aby nadrobić tę zaległość. Remake amerykańskiego musicalu z 1937 r. w reżyserii Bradleya Coopera doceniony został między innymi podczas rozdania Złotych Globów, a w trakcie zeszłorocznych Oscarów film otrzymał statuetkę za najlepszą piosenkę. Lady Gaga znana dotychczas głównie z ekscentrycznych wystąpień i swojej popowej twórczości zadebiutowała u boku Bradleya Coopera w jednej z głównych ról i ten eksperyment okazał się dać genialny efekt.

 

  1. La Grande Bellezza (Wielkie Piękno)

W to miejsce spokojnie moglibyśmy wstawić jakiekolwiek inne dzieło Paolo Sorrentino. Nagrodzony Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny obraz włoskiego twórcy to kontrastująca opowieść o przeplatających się ze sobą brzydocie i tytułowym wielkim pięknie. Podstarzały główny bohater zabiera nas w podróż po pełnym symboli Rzymie. W towarzystwie pięknych kobiet, podczas wystawnych przyjęć. W pewnym momencie dostrzegamy jednak, że nic w tym filmie nie jest oczywiste, a powierzchowne, otaczające głównego bohatera piękno nie jest tym, czego poszukuje on w głębi duszy. W roli głównej Toni Servillo.

 

  1. Eat, Pray, Love (Jedz, Módl się, Kochaj)

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się nie czuć nic? Pomimo pozornie sprzyjających okoliczności (mąż, kariera, dom…) główna bohaterka melodramatu zauważa, że jej życie już dawno przestało ją cieszyć, a wyprana z emocji codzienność pogłębia tylko stan jej przygnębienia przeradzającego się w obojętność. Szybki rozwód i młodszy kochanek okazują się nie być odpowiednim lekarstwem. Bohaterka postanawia wyruszyć w samotną podróż po świecie – dociera do Włoch, gdzie zaczyna smakować życie, dalej przemieszcza się do Indii, aby zakończyć swoją podróż na malowniczej wyspie Bali. Celem pozostaje natomiast przede wszystkim podróż wgłąb siebie. W rolach głównych Julia Roberts i Javier Bardem.

 

 

Informacje o Autorze

Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic.pl świadczy usługi z zakresu leczenia depresji, zaburzeń odżywiania się, zaburzeń nerwicowych i lękowych, zaburzeń seksualnych, uzależnień, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń osobowości, zaburzeń snu. Pomagamy w budowaniu związku/miłości, bliskich relacji, a także w rozwoju Twojego potencjału. Naszym celem jest stworzenie wszechstronnej pomocy dla pacjentów. Tworzymy zespół składający się z specjalistów (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, endokrynolog, neurolog, dietetyk). Zapewniamy najwyższą jakoś usług i gwarantujemy wykwalifikowany personel.Zapraszamy do umówienia wizyty w PsychoMedic.pl.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88


Brak komentarzy

Zamieść komentarz