Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeMMPI-2

MMPI-2

W klinikach PsychoMedic oferujemy profesjonalną diagnozę psychologiczną przy wykorzystaniu testu Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości, czyli MMPI-2. Test ten to jedno z najlepszych i najbardziej rzetelnych narzędzi do diagnozowania wszelkiego rodzaju zaburzeń i trudności psychicznych.

Minnesocki Wielowymiarowy Inwentarz Osobowości to narzędzie umożliwiające kompleksową i wszechstronną ocenę funkcjonowania Pacjenta. Opiera się na nim diagnozę wielu zaburzeń psychicznych – ocena osobowości, występowania zaburzeń depresyjnych czy wstępna diagnoza w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu to tylko niektóre spośród możliwości, które daje przeprowadzenie testu MMPI-2. Test – w zależności od kierunku diagnozy – może być wykorzystany jako jedyne narzędzie w procesie diagnostycznym (np. diagnoza depresji przy wykorzystaniu MMPI-2, ocena osobowości, ogólna ocena funkcjonowania) lub stanowić uzupełnienie dla wyników innych kwestionariuszy lub wywiadu diagnostycznego (np. podczas diagnozy w kierunku ADHD czy zaburzeń ze spektrum autyzmu).

W naszych poradniach oferujemy diagnozę przy użyciu kwestionariusza MMPI-2 w formie stacjonarnej i online.

MMPI-2 – pytania. Jak wygląda test?

Test służy do oceny funkcjonowania i sposobu postrzegania rzeczywistości przez Pacjenta – tego przede wszystkim dotyczą pytania zawarte w MMPI-2. Pytania w kwestionariuszu mają formę stwierdzeń, do których trzeba się ustosunkować, odpowiadając „prawda”, „fałsz” lub „nie wiem”.

MMPI-2 – interpretacja, czyli czego można się dowiedzieć dzięki diagnostyce psychologicznej?

Interpretacja testu opiera się na ocenie natężenia różnych cech u Pacjenta – m.in. depresyjności, introwersji społecznej czy hipochondrii. Cechy te mierzą poszczególne zestawy pytań (podskale) w teście MMPI-2. Interpretacja wyników (połączona z wynikami wywiadu diagnostycznego) dokonana przez przeszkolonego psychologa-diagnostę pozwala na rozpoznanie lub wykluczenie takich zaburzeń psychicznych, jak zaburzenia osobowości, depresyjne, lękowe, ze spektrum autyzmu czy urojeniowe.

MMPI-2 – ocena osobowości, diagnoza w kierunku zaburzeń osobowości

Możliwość oceny stopnia organizacji osobowości – a co za tym idzie, postawienie diagnozy zaburzeń osobowości lub wykluczenie ich występowania u Pacjenta – jest jednym z głównych celów i walorów testu MMPI-2. Ocena osobowości w PsychoMedic opiera się na dwóch spotkaniach z psychologiem-diagnostą: pierwsze ma formę konsultacji połączonej z wywiadem, podczas której mogą otrzymać Państwo odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości, zaś na drugim otrzymujecie Państwo do wypełnienia kwestionariusz MMPI-2 (oraz ewentualnie inne kwestionariusze, jeśli diagnosta uzna to za wskazane). Wyniki testu otrzymują Państwo w formie napisanej przystępnym językiem opinii. Dokument jest skonstruowany tak, aby nie tylko dostarczył odpowiedzi na Państwa pytania odnośnie własnego stanu psychicznego, ale także – w razie potrzeby – mógł być okazany w zewnętrznych placówkach i instytucjach. Opinia kliniczna wieńczy także diagnozę psychologiczną w kierunku wszelkich innych zaburzeń.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Diagnoza psychologiczna

Diagnoza w kierunku ADHD, ADD, zaburzeń ze spektrum autyzmu

Jeżeli poszukujesz pomocy, ale nie wiesz, do kogo powinieneś się umówić – zadzwoń do nas, podpowiemy.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5