Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeAkademia Terapeuty

Akademia Terapeuty


AKADEMIA TERAPEUTY – SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA ONLINE DLA PSYCHOTERAPEUTÓW,
PSYCHOLOGÓW, PEDAGOGÓW, LEKARZY, STUDENTÓW I SPECJALISTÓW DZIAŁAJĄCYCH W POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Akademia Terapeuty Szkolenia Online

NAJBLIŻSZE CERTYFIKOWANE SZKOLENIA ONLINE – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

CHAD w praktyce psychologa - diagnoza i terapia Październik
Pomoc psychologiczna w ciąży i w pierwszych miesiącach życia dziecka Akademia Terapeuty Październik
Interwencja kryzysowa i Procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie Listopad
I

DOTYCHCZAS ZREALIZOWANE SZKOLENIA ONLINE – WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA!

Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin - wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów Szkolenie z prof. Bogdanem de Barbaro Akademia Terapeuty
Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera Akademia Terapeuty
Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi Akademia Terapeuty

Akademia Terapeuty to cykl specjalistycznych szkoleń online, które stworzyliśmy z myślą o wszystkich Specjalistach chcących podnosić swoje kompetencje z zakresu:
– nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z osobami doświadczającymi trudności psychicznych,
– udzielania skutecznej pomocy Pacjentom z różnymi zaburzeniami i problemami natury psychicznej,
– budowania właściwej postawy w kontakcie z Pacjentami.

Tematyka naszych szkoleń jest zróżnicowana, jednak najczęściej dotykają one tematów, które często bywają pomijane w programach studiów czy szkoleń podyplomowych. Staramy się również regularnie organizować warsztaty skupiające się wokół zagadnień, które są stosunkowo nowe (np. diagnoza psychologiczna CHAD, psychodynamiczna terapia uzależnień) oraz które nastręczają psychologom i terapeutom szczególnych trudności (np. praca z osobami i rodzinami dotkniętymi przemocą, praca terapeutyczna z dorosłym Pacjentem w spektrum autyzmu).

Szkolenia z cyklu Akademia Terapeuty są dedykowane zarówno osobom, które pracują psychologicznie i/lub terapeutycznie z Pacjentami, jak i wszystkim tym, którzy przygotowują się do pracy w zawodach pomocowych lub zastanawiają się, czy to właściwa ścieżka dla nich. Programy naszych kursów są dostosowane do potrzeb i możliwości nie tylko psychologów i psychoterapeutów, ale także – między innymi:
– pedagogów, nauczycieli;
– pracowników opieki społecznej, osób pracujących z osobami zagrożonymi wykluczeniem;
– pracowników zakładów wychowawczych, poprawczych i karnych;
– lekarzy różnych specjalności, pielęgniarek, położnych, pracowników służby zdrowia;
– studentów oraz osób kształcących się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.

Programy szkoleń w ramach Akademii Terapeuty są opracowywane przez ekspertów w danej dziedzinie – zarówno należących do Zespołu Kliniki PsychoMedic.pl,
jak i przez zaprzyjaźnionych specjalistów z zewnątrz, których wiedzę i umiejętności szczególnie cenimy. Spotkania są ukierunkowane na podnoszenie praktycznych umiejętności.

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o zbliżających się szkoleniach, serdecznie zapraszamy do dołączania do dedykowanej grupy na Facebooku:
„Szkolenia dla psychoterapeutów, psychologów i lekarzy”.
To przestrzeń, w której gromadzimy informacje o wartościowych szkoleniach, warsztatach, kursach, oraz darmowych i płatnych stażach dla psychoterapeutów, psychologów, lekarzy oraz studentów zainteresowanych rozwojem w obszarze zdrowia psychicznego i pomocy psychologicznej.

CHAD W PRAKTYCE PSYCHOLOGA – DIAGNOZA I TERAPIA (szkolenie online)

Termin szkolenia: 16 października 2021 r. (sobota) godz. 10:00 – 13:00

CHAD w praktyce psychologa - diagnoza i terapia Październik

Z każdym rokiem wzrasta liczba Pacjentów, u których diagnozuje się chorobę afektywną dwubiegunową (CHAD). Szacuje się, że ta tendencja się utrzyma. Jednocześnie wskazuje się na to, że wystąpienie choroby u danej osoby może być uwarunkowane wieloczynnikowo – stać za nią mogą nie tylko predyspozycje biologiczne, ale także np. doświadczenie traumatycznego stresu.


Z tego względu bardzo ważną rolę w leczeniu osoby zmagającej się z CHAD może odegrać psychoterapia. Pierwsze badania dowodzą, że nawet u 70% Pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, którzy korzystają zarówno z psychoterapii, jak i farmakoterapii, efekty leczenia są znacząco lepsze, niż w przypadku tych Pacjentów, którzy pozostają pod opieką samego lekarza psychiatry.
Terapia pozwala zrozumieć człowiekowi, co i dlaczego się z nim dzieje, jak radzić sobie w najgorszych chwilach choroby, a także – dlaczego tak ważne jest, aby mimo chwil zwątpienia nie poddawać się i nie rezygnować z leczenia.


Serdecznie zapraszamy na szkolenie poświęcone relatywnie nowemu tematowi roli diagnozy psychologicznej i psychoterapii w leczeniu CHAD. Trzygodzinny warsztat poprowadzi mgr Lidia Karasiewicz – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. 


Podczas spotkania poruszymy między innymi takie zagadnienia, jak: 

1. Dwa bieguny – od depresji do manii: diagnoza psychodynamiczna ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów obronnych, relacji z obiektem, przeniesienia i przeciwprzeniesienia w relacji terapeutycznej.

2. Jak zrozumieć dynamikę dwóch biegunów?

3. Różne obrazy manii – jak mogą przebiegać epizody maniakalne? Czy każdą chwiejność i impulsywność należy utożsamiać z manią?


Znajdzie się także czas na omówienie przypadków klinicznych oraz zapisów sesji terapeutycznych.

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting i zostanie poprowadzone w formie wykładu.
Podczas części Q&A uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.
Szkolenie będzie rejestrowane, a nagranie zostanie udostępnione zapisanym uczestnikom na okres 30 dni.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania szkolenia, certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi mgr Lidia Karasiewicz.

Please specify image url

Lidia Karasiewicz, mgr

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego i analitycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży, a także par i rodzin. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. Prowadzi także działalność dydaktyczną, prowadzącą staż psychoterapeutyczny dla studentów i absolwentów psychologii Psycholog Praktyk. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

POMOC PSYCHOLOGICZNA W CIĄŻY I W PIERWSZYCH MIESIĄCACH ŻYCIA DZIECKA (szkolenie online)

Termin szkolenia: 30 października 2021 r. (sobota) godz. 10:00 – 13:00

Pomoc psychologiczna w ciąży Akademia Terapeuty Pazdziernik

Problemy psychiczne podczas ciąży i problemy psychiczne po porodzie nie są wcale rzadkie – wedle różnych szacunków mogą dotyczyć nawet kilkunastu procent kobiet, które spodziewają się dziecka lub niedawno je urodziły. Pomimo tego, trudności doświadczane w okresie przed i po urodzeniu się potomstwa są nadal tematem tabu. W mediach, poradnikach i wewnątrz większości rodzin panuje przekaz, że okres ciąży i narodzin jest najwspanialszym czasem w życiu kobiety, w którym odczuwa się jedynie ekscytację i szczęście. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak jest. Chcemy szerzyć wiedzę na temat trudności psychicznych w ciąży i połogu oraz wspierające przesłanie na temat możliwości wyjścia z kryzysu.Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, lekarzy (w szczególności psychiatrów i ginekologów), położne i pielęgniarki, fizjoterapeutów uroginekologicznych, doule, doradców laktacyjnych i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy przebywają w otoczeniu Pacjentki w okresie ciąży i połogu i którzy chcą lepiej zrozumieć specyfikę trudności doświadczanych przez nią na tym etapie życia – na szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej w ciąży i pierwszym okresie po narodzinach dziecka.Podczas szkolenia dowiesz się, jakich trudności doświadczają młoda matka i jej bliscy,
kiedy kobieta powinna zgłosić się po pomoc i jak skutecznie wspierać ją terapeutycznie, gdy:

– kobieta nie odczuwa pozytywnych emocji w trakcie pierwszych tygodni ciąży;
– ciąża jest wysokiego ryzyka i gdy przyszła mama jest hospitalizowana;
– doświadcza tzw. baby blues – jak jej pomóc i jak odróżnić ten stan od poważniejszych zaburzeń nastroju;
– cierpi z powodu depresji poporodowej;
– doświadczyła straty dziecka wskutek poronienia lub martwego porodu.Poruszymy także ważne wątki:

– relacji matki z niemowlęciem w pierwszych miesiącach życia, możliwych trudnościach w tym obszarze i formach pomocy, które może zaproponować psycholog;
– zmian, jakie zachodzą w relacjach w rodzinie po narodzinach małego człowieka.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW (po pierwszej edycji szkolenia)

„Szkolenie na wysokim poziomie, poruszające zagadnienie, o którym mało się mówi. Słuchało się przyjemnie, temat był pokazany z różnych perspektyw. Pojawiło się sporo przykładów z praktyki terapeutycznej prowadzącej.

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo wiedzy podanej w przystępnej formie”

BASIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie naświetliło mi możliwości w zakresie pracy z kobietami w okresie okołoporodowym.”

SANDRA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie było ciekawe i pomocne. Poruszało różnorodne tematy i wątki. Warto w przyszłości uzupełnić je o jeszcze większą ilość case study i praktycznych wskazówek postępowania.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wartościowe szkolenie.
Konkretne przykłady pomagające zrozumieć
omawiane zagadnienia działają mocno na plus.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Przywoływanie przypadków z pracy terapeutycznej prowadzącej. Konkretne i wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting i zostanie poprowadzone w formie wykładu.
Podczas części Q&A uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.
Szkolenie będzie rejestrowane, a nagranie zostanie udostępnione zapisanym uczestnikom na okres 30 dni.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania szkolenia, certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi mgr Justyna Trojanowska-Juras.

Please specify image url

Justyna Trojanowska-Juras, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka, zafascynowana psychiką młodej matki, niemowlęcia i relacji między nimi. Ukończyła kurs „Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego u małych dzieci” organizowany przez Instytut Matki i Dziecka. Pomaga mamom zrozumieć się z niemowlęciem, dostroić do niego i łagodzić pierwsze trudności w bliskości. Ukończyła SWPS na kierunku Psychologia Społeczna oraz Społeczna Psychologia Kliniczna oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej RASZTÓW rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i przez European Group Analytic Training Institutions Network (EGATIN). Kwalifikacje zawodowe zdobywała m. in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu Nowowiejskim – gdzie prowadziła terapię grupową na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych, Instytucie Matki i Dziecka z kobietami po stracie dziecka lub doświadczających choroby dziecka na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

INTERWENCJA KRYZYSOWA I PROCEDURA NIEBIESKIEJ KARTY
W SYTUACJI WYSTĘPOWANIA PRZEMOCY W RODZINIE (szkolenie online)

Termin szkolenia: 13 listopada 2021 r. (sobota) godz. 10:00 – 13:00

Interwencja kryzysowa i Procedura Niebieskiej Karty Listopad

Przemoc w rodzinie to zjawisko wielowymiarowe. Choć specjalista od zdrowia psychicznego nigdy nie powinien dawać na przemoc przyzwolenia i zawsze powinien dążyć do tego, aby zapewnić wsparcie i bezpieczeństwo osobom nią dotkniętym, to nie może również zapominać, że sytuacja przemocy rzadko kiedy jest zerojedynkowa. Zdarza się, że przemoc nie jest stosowana przez jedną osobę w rodzinie, a przez kilku lub wręcz wszystkich jej członków – gdy w systemie utrwalił się taki wzorzec komunikacji. Osoby stosującej przemoc nie należy także postrzegać w roli „oprawcy” czy „kata”: za jej stosowaniem leży najczęściej brak zasobów do rozwiązywania konfliktów w inny sposób lub np. doświadczenia z domu rodzinnego, gdzie przemoc była „normalnym” sposobem dyscyplinowania dzieci. W sytuacji przemocy w rodzinie pomocy potrzebują więc wszyscy jej członkowie. Bez profesjonalnego wsparcia nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego przemoc jest niedopuszczalna, jak również odbudować poczucia bezpieczeństwa i wprowadzić w rodzinie pożądanej zmiany. Specjalista pracujący z rodziną z problemem przemocy – aby móc skutecznie jej pomóc – musi natomiast charakteryzować się nie tylko rozległą wiedzą (także na temat stosowanych w sytuacji przemocy procedur), ale i dojrzałą postawą, umożliwiającą zachowanie neutralności i trzymanie własnych emocji na wodzy.Nasz warsztat stworzyliśmy z myślą o wszystkich przyszłych i obecnych specjalistach, którzy przygotowują się do pracy z Pacjentami indywidualnymi i rodzinami uwikłanymi w przemoc, lub chcą rozwinąć swoje kompetencje w tym obszarze.Podczas szkolenia wspólnie poruszymy między innymi następujące zagadnienia:

Ogólna problematyka przemocy w rodzinie (czym jest przemoc, jakie są rodzaje przemocy, czym różni się przemoc i agresja);
Objawy obserwowane u osób dotkniętych przemocą;
Podstawowe kroki postępowania interwencyjnego w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie: zdefiniowanie problemu, zapewnienie bezpieczeństwa, wspieranie, działania interwencyjne;
Procedura Niebieskiej Karty – jak wygląda i co każdy specjalista powinien o niej wiedzieć.

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb i możliwości reprezentantów wszelkich zawodów, które mogą wiązać się z kontaktem z osobami uwikłanymi w przemoc: psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, nauczycieli, pracowników ośrodków wychowawczych, poprawczych i karnych, pracowników opieki społecznej, lekarzy oraz wszystkich osób kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy ClickMeeting i zostanie poprowadzone w formie wykładu.
Podczas części Q&A uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.
Szkolenie będzie rejestrowane, a nagranie zostanie udostępnione zapisanym uczestnikom na okres 30 dni.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania szkolenia, certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi mgr Joanna Sielska.

Please specify image url

Joanna Sielska, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka terapii CBT i dialogu motywującego, interwentka kryzysowa oraz absolwentka szeregu szkoleń z zakresu pracy z osobami dotkniętymi przemocą – w tym Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W Klinikach PsychoMedic prowadzi interwencje kryzysowe, terapię indywidualną oraz superwizję dla terapeutów. Zawodowo jest także związana z Warszawskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Centrum Praw Kobiet. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

MOJE SUKCESY I PORAŻKI W TERAPII PAR I RODZIN
– WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ PSYCHOTERAPEUTÓW (dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 19 września 2021 r. (niedziela) w godz. 10:00 – 12:30

Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin - wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów Szkolenie z prof. Bogdanem de Barbaro.png

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagraniem wyjątkowego kursu z cyklu Akademia Terapeuty PsychoMedic.pl poświęconemu psychoterapii par i rodzin.


Szkolenie poprowadził profesor Bogdan de Barbaro – lekarz psychiatra, psychoterapeuta, profesor nauk medycznych i jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin.Materiał polecamy wszystkim zainteresowanych tematyką terapii systemowej – zwłaszcza studentom psychologii, psychologom, przyszłym i obecnym psychoterapeutom, lekarzom, pedagogom, nauczycielom i osobom zawodowo zajmującym się wspieraniem par i rodzin przeżywających kryzys.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Jest to moje pierwsze szkolenie tego typu.
Jestem pozytywnie zaskoczona i na pewno skorzystam z kolejnych. Bardzo dziękuję za pozytywne doświadczenie”

ESTERA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dziękuję za spotkanie z prof. dr hab. n. med. Bogdanem de Barbaro. Podziwiam wiedzę i doświadczenie. Szkolenie bardzo pomocne do pracy terapeutycznej.”

EDWARD
UCZESTNIK SZKOLENIA

„Szkolenie konkretne i treściwe, ogromna otwartość prowadzącego na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, sprawna organizacja.”

MAŁGORZATA BOŻEK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo przyjemne i ubogacające szkolenie. Prowadzący zaszczycił podzieleniem się swą wiedzą i doświadczeniem. Odpowiadał wyczerpująco na pytania uczestników. Polecam”

KASIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wspaniałe szkolenie, z którego wiele wyniosłam!
Forma zajęć, w których Pan Profesor wskazywał na błędy i sukcesy w terapii na przykładach pracy z klientami mocno zapada w pamięć. Doskonałe przykłady z pracy terapeutycznej. Podawanie przykładów zdań-interwencji wobec określonych problemów klienta. Bardzo rzeczowe, pomocne, zrozumiałe odpowiedzi na mnóstwo pytań. Przystępna cena.
Dogodny czas i godzina – niedziela na 10.00.
Prowadzący wysokiej klasy i posiadający ogromne doświadczenie. Możliwość otrzymania certyfikatu.
Myślę, że mogłabym długo wymieniać.”

KATARZYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dobrze było zobaczyć i usłyszeć!
Nieczęsta forma mówienia o tak bogatym doświadczeniu
w tak jasny, prosty i otwarty sposób. Dla nas zwykłych, gabinetowych zjadaczy chleba – bezcenne!”

MGR ALINA SUCHECKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

“Świetne i pouczające spotkanie, nie tylko terapeuci par borykają się z problemami par i rodzin. Trudności te są częste również w trakcie wizyt lekarskich tych właśnie pacjentów,
czy to w udzieleniu odpowiedniej porady,
czy też w tym, w jaki sposób jej udzielić”

DR AGNIESZKA TAJCHMAN
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie niezwykle merytoryczne, zachęcające do
dalszej lektury i pogłębienia wiedzy w tym zakresie.
Gorąco polecam zarówno studentom, jak i przyszłym praktykom”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania

Koszt: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin.”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 30 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Please specify image url

Bogdan de Barbaro, prof. dr hab. n. med.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”,  „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”,  „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce. 

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

JAK WSPIERAĆ TERAPEUTYCZNIE DOROSŁEGO PACJENTA Z ZESPOŁEM ASPERGERA? 
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 28 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. 9:00 – 12:00

Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera Akademia Terapeuty Sierpień

Zastanawiałaś_eś się jak wiele z osób trafiających do Twojego gabinetu to dorośli z Zespołem Aspergera? Niekiedy ani pacjent, ani terapeuta nie zdają sobie z tego sprawy.


Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z nagraniem szkolenia online, z którego dowiesz się czym jest i jak może przejawiać się Zespół Aspergera w życiu dorosłym oraz jak być dobrym terapeutą dorosłego Pacjenta w spektrum.


Materiał polecamy psychoterapeutom, psychologom, pedagogom, lekarzom, chcącym wiedzieć jak skutecznie wspierać dorosłych Pacjentów z Zespołem Aspergera w procesie psychoterapii czy leczenia. Do wykupienia dostępu do nagrania zachęcamy także osoby kształcące się w wymienionych kierunkach oraz wszystkich zainteresowanych tematyką terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu u osób dorosłych.Mgr Paweł Juras opowiedział m.in. o tym:

– co może leżeć u podłoża zaburzeń ze spektrum autyzmu;
– jakie symptomy i zachowania mogą pojawiać się u osób z ZA;
jak Zespół Aspergera może manifestować się w dorosłym życiu.

Podczas drugiej części szkolenia mgr Paweł Juras podzielił się przykładami pracy z grupą terapeutyczną dla osób z diagnozą Zespołu Aspergera.
Wyjaśnił również na czym, jego zdaniem, polega trudność w pracy z dorosłym pacjentem z ZA.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Dzięki temu szkoleniu pogłębiłam i usystematyzowałam wiedzę o ZA, zwłaszcza o dorosłych z Zespołem Aspergera. Cenne dla mnie były zarówno informacje o diagnozowaniu, jak też ćwiczenia i metody do praktycznego stosowania. Prowadzący wyjaśnił wszystko w sposób zrozumiały, na przykładach z własnej praktyki. Dla mnie – bardzo pomocne szkolenie, układające w głowie!”

KATARZYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Kompletna i jasna część teoretyczna, świetne ćwiczenia praktyczne do pracy z grupą terapeutyczną dla osób z ZA oraz do pracy indywidualnej.
Wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie ciekawe i pomocne. Konkretne przykłady ćwiczeń do użycia podczas terapii. Wiedza przekazana prostym językiem przez praktykującego psychologa.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo cennej wiedzy merytorycznej.
Prowadzący dobrze przygotowany.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania

Koszt: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 30 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził mgr Paweł Juras.

Please specify image url

Paweł Juras, mgr

Pedagog oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył studia magisterskie o specjalizacji wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną oraz 4-letnie specjalistyczne szkolenie z Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT), akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W klinice PsychoMedic.pl od kilku lat prowadzi terapię grupową w nurcie CBT dla osób dorosłych z Zespołem Aspergera. Wcześniej prowadził również grupy terapeutyczne dla osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi. Jest trenerem TZA – współprowadził Treningi Zastępowania Agresji dla nastolatków oraz Treningi Umiejętności Społecznych dla dzieci sześcio- i dziesięcioletnich.  Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

DIAGNOZA I TERAPIA DZIECI Z CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJOWYMI
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 25 lipca 2021 r. (niedziela) w godz. 10:00 – 13:00

Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi Akademia Terapeuty Lipiec

Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy wspierają Małych Pacjentów i ich rodziców – do zapoznania się z nagraniem szkolenia online z zakresu diagnozy i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.


Mgr Martyna Czopowicz podczas szkolenia poruszyła m.in. takie zagadnienia jak:
1. Czym są całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu:
– jaka jest ich klasyfikacja: obecnie i w przyszłości,
– jakie są podstawowe objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu,
– czym różni się zespół Aspergera od spektrum autyzmu.
2. Jaka jest droga do diagnozy całościowych zaburzeń rozwoju ze spektrum autyzmu (z uwzględnieniem wieku dziecka i nasilenia objawów)
3. Jak wygląda proces diagnozy spektrum autyzmu:
– kto uczestniczy w diagnozie,
– jak często stawiamy diagnozę,
– czy zdarza się wykluczyć spektrum autyzmu, i co wtedy?
4. Diagnoza i co dalej?
– jakie są formy pomocy dla dzieci w spektrum autyzmu,
– jak wygląda terapia i jak ją prowadzić,
– jaka terapia jest najskuteczniejsza (z uwzględnieniem wieku dziecka),
– jak wygląda edukacja dzieci w spektrum autyzmu na etapie przedszkola i późniejszych etapów.
Prowadząca zaprezentowała także ciekawe przypadki z praktyki klinicznej.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Świetnie przygotowane szkolenie. Przyjemnie się słuchało; temat przedstawiony bardzo ciekawie. Niezmiernie podobały mi się opisane przypadki – pokazały, że temat nie jest taki oczywisty i prosty; że nie wystarczy patrzeć tylko na książkowe kryteria diagnostyczne.”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo dobre podsumowanie i ujednolicenie tematu.”

KAROLINA SZYMAŃSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Profesjonaliści, empatyczni z doskonałym programem szkoleniowym. Ja osobiście, jak tylko finanse pozwolą, to każde szkolenie 'zaliczę’. Z tych szkoleń wynosi się i wiedzę teoretyczną i praktyczną!”

JOANNA MAKOWSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Polecam szkolenie, przede wszystkim ze względu na dużą wiedzę prowadzącej i doświadczenie. W trakcie szkolenia niezwykle przydatne były konkretne przykłady z pracy.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Zdecydowanie polecam! Od razu po udziale w pierwszym szkoleniu zapisałam się na kolejne.”

KASIA NOWAK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo ciekawe i trudne diagnostycznie przypadki.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

„Bardzo dziękuję za poszerzenie wiedzy na temat spektrum autyzmu. Przystępnie podane wiadomości, spokój prowadzącej, dobre przygotowanie merytoryczne.”

ALDONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania

Koszt: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 30 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził mgr Martyna Czopowicz.

Please specify image url

Martyna Czopowicz, mgr

Psycholog dziecięca, specjalizująca się głównie w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (spektrum autyzmu, Zespół Aspergera). Jej główne zainteresowania zawodowe są związane z pracą terapeutyczną z dziećmi z Zespołem Aspergera. Jest członkiem zespołu orzekającego o kształceniu specjalnym dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Pracę zawodową rozpoczęła pod okiem dr Moniki Suchowierskiej – Stephany w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”. Następnie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w Fundacji SYNAPSIS. Obecnie pracuje w poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną dzieci od najmłodszych lat (miesięcy) do wieku wczesnoszkolnego.Ukończyła liczne kursy i szkolenia dotyczące diagnozy i pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz stosowania i interpretacji wiodących narzędzi diagnostycznych. Absolwentka studiów podyplomowych z neuropsychologii na Uniwersytecie SWPS. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.