Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeAkademia Terapeuty

Akademia Terapeuty


AKADEMIA TERAPEUTY – SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA ONLINE DLA PSYCHOTERAPEUTÓW,
PSYCHOLOGÓW, PEDAGOGÓW, LEKARZY, STUDENTÓW I SPECJALISTÓW DZIAŁAJĄCYCH W POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Akademia Terapeuty Szkolenia Online

NAJBLIŻSZE CERTYFIKOWANE SZKOLENIA ONLINE – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Współczesna psychoterapia Pacjentów z doświadczeniem psychozy
„Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…” - pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej
ICD-11: co każdy Specjalista powinien wiedzieć o nowej klasyfikacji chorób w 2022 roku?

WYKUP DOSTĘP DO NAGRAŃ DOTYCHCZAS ZREALIZOWANYCH SZKOLEŃ ONLINE!

Borderline w praktyce psychoterapeuty - strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej
CHAD w praktyce psychologa - diagnoza i terapia Akademia Terapeuty
Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi Akademia Terapeuty
Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak zrozumieć różnice i relacje między nimi Akademia Terapeuty
Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin - wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów Szkolenie z prof. Bogdanem de Barbaro Akademia Terapeuty
Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera Akademia Terapeuty

Akademia Terapeuty to cykl specjalistycznych szkoleń online, które stworzyliśmy z myślą o wszystkich Specjalistach chcących podnosić swoje kompetencje z zakresu:
– nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z osobami doświadczającymi trudności psychicznych,
– udzielania skutecznej pomocy Pacjentom z różnymi zaburzeniami i problemami natury psychicznej,
– budowania właściwej postawy w kontakcie z Pacjentami.

Tematyka naszych szkoleń jest zróżnicowana, jednak najczęściej dotykają one tematów, które często bywają pomijane w programach studiów czy szkoleń podyplomowych. Staramy się również regularnie organizować warsztaty skupiające się wokół zagadnień, które są stosunkowo nowe (np. diagnoza psychologiczna CHAD, psychodynamiczna terapia uzależnień) oraz które nastręczają psychologom i terapeutom szczególnych trudności (np. praca z osobami i rodzinami dotkniętymi przemocą, praca terapeutyczna z dorosłym Pacjentem w spektrum autyzmu).

Szkolenia z cyklu Akademia Terapeuty są dedykowane zarówno osobom, które pracują psychologicznie i/lub terapeutycznie z Pacjentami, jak i wszystkim tym, którzy przygotowują się do pracy w zawodach pomocowych lub zastanawiają się, czy to właściwa ścieżka dla nich. Programy naszych kursów są dostosowane do potrzeb i możliwości nie tylko psychologów i psychoterapeutów, ale także – między innymi:
– pedagogów, nauczycieli;
– pracowników opieki społecznej, osób pracujących z osobami zagrożonymi wykluczeniem;
– pracowników zakładów wychowawczych, poprawczych i karnych;
– lekarzy różnych specjalności, pielęgniarek, położnych, pracowników służby zdrowia;
– studentów oraz osób kształcących się we wszystkich wyżej wymienionych kierunkach.

Programy szkoleń w ramach Akademii Terapeuty są opracowywane przez ekspertów w danej dziedzinie – zarówno należących do Zespołu Kliniki PsychoMedic.pl,
jak i przez zaprzyjaźnionych specjalistów z zewnątrz, których wiedzę i umiejętności szczególnie cenimy. Spotkania są ukierunkowane na podnoszenie praktycznych umiejętności.

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o zbliżających się szkoleniach, serdecznie zapraszamy do dołączania do dedykowanej grupy na Facebooku:
„Szkolenia dla psychoterapeutów, psychologów i lekarzy”.
To przestrzeń, w której gromadzimy informacje o wartościowych szkoleniach, warsztatach, kursach, oraz darmowych i płatnych stażach dla psychoterapeutów, psychologów, lekarzy oraz studentów zainteresowanych rozwojem w obszarze zdrowia psychicznego i pomocy psychologicznej.

WSPÓŁCZESNA PSYCHOTERAPIA PACJENTÓW Z DOŚWIADCZENIEM PSYCHOZY
(szkolenie online)

Termin szkolenia: 22 stycznia 2022 r. (sobota) godz. 12:30 – 15:00

Współczesna psychoterapia Pacjentów z doświadczeniem psychozy

Dlaczego każdy psycholog i psychoterapeuta powinien wiedzieć, jak pracować z Pacjentami z doświadczeniem psychozy?

Ponieważ wzrasta świadomość dotycząca roli i skuteczności psychoterapii dla osób z doświadczeniem psychozy – a w związku z tym osoby takie coraz częściej pukają do gabinetów psychoterapeutów, z nadzieją na otrzymanie wsparcia i pomocy w poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Z drugiej strony, wciąż pokutuje mit o nieskuteczności czy wręcz szkodliwości psychoterapii wglądowych dla osób z doświadczeniem psychozy. Często słyszy się, że „nie nadają się do pracy psychoterapeutycznej” lub że są one w stanie skorzystać tylko z podtrzymującej, niepogłębionej formy pracy terapeutycznej. Jednocześnie – jak wskazują aktualne szacunki – rozpowszechnienie psychozy w populacji wynosi od 3 do nawet 10%. Rachunek prawdopodobieństwa pozwala więc założyć, że przed każdym praktykującym psychoterapeutą zasiądzie w którymś momencie jego pracy Pacjent z doświadczeniem psychozy. Warto więc wiedzieć, jak wtedy zareagować i jak z taką osobą pracować – aby nie odsyłać jej dalej, a móc zobaczyć w niej przede wszystkim człowieka, nie jednostkę chorobową – i jak takiemu człowiekowi pomóc, uwzględniając specyfikę tego trudnego zaburzenia, jakie go dotknęło.


W trakcie naszego nowatorskiego szkolenia „Współczesna psychoterapia Pacjentów z doświadczeniem psychozy” poznacie Państwo współczesne konceptualizacje doświadczenia psychozy oraz metody psychoterapii adresowane do tej grupy klinicznej.

Czego będziesz m_gł/a się nauczyć?

Poruszymy między innymi takie zagadnienia, jak:
– Jak rozróżnić psychozę od innych zaburzeń na poziomie psychotycznym;
– Różne koncepcje dotyczące powstawania psychozy;
– Jak powinien wyglądać pierwszy kontakt z Pacjentem z objawami psychozy oraz na co powinna być ukierunkowana późniejsza terapia takiego Pacjenta/ki;
– Co zrobić, gdy Pacjent/ka, z którym/ą już jesteśmy w procesie psychoterapii, zaczyna ujawniać objawy psychotyczne?

Program spotkania jest dostosowany do potrzeb i możliwości wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z osobami z doświadczeniem psychozy: przyszłych i obecnych psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, lekarzy innych specjalności, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie i innych.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting i będzie rejestrowane.
Zostanie poprowadzone w formie wykładu wraz z częścią Q&A, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymują:
dostęp do nagrania na okres 90 dni – mogą zapoznać się z materiałem w dowolnym momencie, wrócić do ważnych wątków czy sporządzić notatki;
certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl – w formie elektronicznej;
zaproszenie do zamkniętej grupy FB „Społeczność Akademii Terapeuty”, gdzie mogą kontynuować dyskusje rozpoczęte w trakcie spotkania.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi dr hab. Katarzyna Prot-Klinger, prof. APS

Please specify image url

Katarzyna Prot-Klinger, dr hab., prof. APS

Praktykująca lekarka psychiatra, psychoterapeutka o orientacji analitycznej, prof. APS. Analityczka szkoleniowa i superwizorka Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa na Rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest psychoterapia osób z doświadczeniem psychozy. Od lat prowadzi terapię Pacjentów z doświadczeniem psychozy oraz szkoli innych Specjalistów w tym zakresie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku! | Dołącz do wydarzenia na LinkedIn!

„JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO CHODZI O…”
– PIENIĄDZE I ICH ZNACZENIE W RELACJI TERAPEUTYCZNEJ (szkolenie online)

Termin szkolenia: 29 stycznia 2022 r. (sobota) godz. 15:00 – 17:00

„Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…” - pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej

Jak omawiać delikatne kwestie pieniędzy w terapii oraz sytuacji finansowej Pacjentów? Jak przepracować trudne sytuacje związane z tymi aspektami na korzyść całego procesu terapeutycznego?

Jak dowodzi doświadczenie, wątki związane z finansami pojawiają się na którymś etapie w zdecydowanej większości procesów terapeutycznych. Mimo to często nie są omawiane w trakcie zajęć w szkole psychoterapii. Jeżeli nadal nie wiesz, jak omawiać kwestie pieniędzy z Pacjentami, aby było to trampoliną do pożądanej zmiany, jeżeli zauważasz u siebie trudność z analizą znaczenia zachowania Pacjenta i jego przeżyć w związku z kwestią płatności za sesje, to jest to szkolenie dla Ciebie.

Dlaczego warto?

Kwestia płatności za sesje to nie tylko aspekt formalny, ale przede wszystkim temat do przepracowania w gabinecie. Dla całego procesu terapeutycznego może okazać się to mieć ogromne znaczenie i być dla Pacjenta okazją do głębszego zrozumienia swojego sposobu postępowania w życiu. Pieniądze to bowiem temat delikatny i trudny, budzący w Pacjencie wiele emocji, a nierzadko prowokujący także do renegocjowania kontraktu terapeutycznego i zachowań typu acting-out. Jednocześnie terapeuci – również ukształtowani przecież przez własne doświadczenia i zakorzenione w kulturze postawy wobec pieniędzy – postrzegają niekiedy finanse jako tematu tabu i mają dużą trudność w rozmawianiu z Pacjentami o kwestiach związanych z wynagrodzeniem za swoją pracę. Jak to zmienić?

Na kolejnym szkoleniu z cyklu Akademia Terapeuty PsychoMedic.pl przyjrzymy się znaczeniu pieniędzy w życiu psychicznym Pacjenta, terapeuty i ich znaczeniu w relacji terapeutycznej.

Program szkolenia

 Na wykładzie poruszymy między innymi takie wątki, jak:
– Pieniądz jako środek wymiany towarów i usług – w kontekście psychoterapii jako usługi, za którą pobierane jest wynagrodzenie; 
– Motywy irracjonalne: postawy wobec pieniędzy i symboliczna wartość, jaką im się nadaje; 
– Pieniądz jako obiekt przeniesienia – w jaki sposób różne konflikty i zahamowania rozwojowe Pacjentów mogą przejawiać się w ich stosunku do pieniędzy? 
– Pieniądz jako obiekt używany do wielu rozegrań w relacji terapeutycznej.


Wykład wzbogacony będzie o omówienie sposobów pracy z Pacjentami, których trudności na różne sposoby wiążą się z kwestiami finansowymi: kompulsywnym wydawaniem pieniędzy, nieustannym poszukiwaniem dodatkowych dochodów, trudnością z osiągnięciem dochodów zgodnych z potencjałem, trudnością w wydawaniu pieniędzy itp.

Na webinarium zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychoanalitycznym myśleniem o człowieku – w szczególności zaś przyszłych i obecnych psychologów i psychoterapeutów, niezależnie od stażu pracy oraz nurtu, w którym pracujecie Państwo lub planujecie pracować.


Tak o temacie swojego szkolenia mówi prowadząca, Alicja Kubiak: 

„Pieniądze są tematem niejednoznacznym – silnie powiązanym z realnością, ale też posiadającym swoją symbolikę i obsadzenie popędowe, które sprawia, że nadal są tematem tabu. Rozmowa o nich – także w gabinecie terapeutycznym – wywołuje nierzadko wiele emocji. Ustalanie wysokości wynagrodzenia terapeuty, wprowadzenie zasady odpłatności za sesje opuszczone, opór Pacjenta wobec płatności, zmiany w wysokości opłat (podwyżki, czasowe obniżanie honorarium) – wszystko to zagadnienia angażujące nierzadko intensywne uczucia przeniesieniowe ze strony Pacjenta, oraz przeciwprzeniesieniowe ze strony terapeuty. Temat pieniędzy w relacji terapeutycznej komplikuje dodatkowo fakt, że może on wywoływać nieświadome konflikty samego terapeuty.”

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting i będzie rejestrowane.
Zostanie poprowadzone w formie wykładu wraz z częścią Q&A, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymują:
dostęp do nagrania na okres 90 dni – mogą zapoznać się z materiałem w dowolnym momencie, wrócić do ważnych wątków czy sporządzić notatki;
certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl – w formie elektronicznej;
zaproszenie do zamkniętej grupy FB „Społeczność Akademii Terapeuty”, gdzie mogą kontynuować dyskusje rozpoczęte w trakcie spotkania.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi Alicja Kubiak

Please specify image url

Alicja Kubiak, mgr

Psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Analitycznej. Od lat pracuje dydaktycznie ze studentami i psychoterapeutami, m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii UW.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

ICD-11: CO KAŻDY SPECJALISTA POWINIEN WIEDZIEĆ
O NAJNOWSZEJ EDYCJI KLASYFIKACJI CHORÓB? (szkolenie online)

Termin szkolenia: 12 lutego 2022 r. (sobota) godz. 10:00 – 13:00

ICD-11: co każdy Specjalista powinien wiedzieć o nowej klasyfikacji chorób w 2022 roku?

Wreszcie jest! Jedenasta edycja Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD. To nie tylko zmiana liczby w nazwie: ICD-11 znacząco modyfikuje, a w niektórych przypadkach całkowicie zmienia sposób diagnozowania, klasyfikowania i opisywania zaburzeń psychicznych doświadczanych przez naszych Pacjentów.


Jakie zmiany czekają praktyków ze względu na wprowadzenie nowej edycji klasyfikacji do psychologii i psychiatrii?

Między innymi takie, jak: 
– Nowy sposób klasyfikacji zaburzeń neurorozwojowych, w tym zaburzeń ze spektrum autyzmu – z ICD zostanie między innymi usunięta jednostka Zespołu Aspergera, a stopień nasilenia objawów ASD będzie oceniany przez pryzmat rozwoju intelektualnego i językowego Pacjenta/ki; 
– Usunięcie podziału schizofrenii na podtypy i nowy sposób opisywania innych zaburzeń psychotycznych; 
– Rozbudowa kategorii zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych; 
– Zupełnie nowy sposób kategoryzowania zaburzeń osobowości oraz tzw. trudności osobowościowych;  
– Wprowadzenie nowej kategorii – uzależnień behawioralnych; 
– Postawienie nacisku na diagnozę różnicową i wielowymiarową, przy jednoczesnej rezygnacji z diagnostyki kategorialnej.  


Te zmiany wiążą się nie tylko z nowym sposobem kodowania zaburzeń w gabinecie psychiatry, ale i z wprowadzeniem nowego podejścia do diagnozy psychologicznej oraz nowych wytycznych co do terapii zaburzeń psychicznych w gabinetach psychologów i psychoterapeutów – dlatego każdy ze Specjalistów pracujących z Pacjentami powinien zostać gruntownie przeszkolony z tego zakresu.

Program szkolenia

Nasze szkolenie przygotowaliśmy z myślą o wszystkich, którzy pracują z Pacjentami doświadczającymi trudności natury psychicznej, i którzy chcą pracować zgodnie z najnowszym stanem wiedzy. Trzygodzinny webinar kompleksowo przygotowuje do wprowadzenia do swojej praktyki zasad i wytycznych wywodzących się z nowej edycji klasyfikacji chorób: ICD-11. 

W trakcie webinaru poruszymy takie zagadnienia, jak między innymi:
– Struktura ICD-11 i najważniejsze zmiany w stosunku do ICD-10; 
– Nowe jednostki chorobowe uwzględnione w ICD-11 – sposób ich diagnozy, opisu i leczenia;
– Zaburzenia osobowości i zaburzenia neurorozwojowe “napisane na nowo” – jak rozumieć nową klasyfikację; 
– W jaki sposób zmiany z ICD-11 mogą wpłynąć na diagnostykę i terapię psychologiczną trudności oraz zaburzeń psychicznych?  

Dlaczego warto?

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich osób, których praca wymaga “bycia na bieżąco” z klasyfikacją chorób. Szczególnie ciepło zapraszamy na szkolenie ambitnych studentów, którzy chcą wiedzieć, „co w trawie piszczy” i być na bieżąco z najnowszą wiedzą, nie zawsze przekazywaną na studiach. Na webinarium zapraszamy serdecznie także wszystkich lekarzy psychiatrów, którzy chcą usystematyzować i utrwalić swoją wiedzę na temat ICD-11.

Szkolenie jest prowadzone przez praktyka dla praktyków. W cenie niższej, niż komplet podręczników do stosowania nowej klasyfikacji, otrzymujecie Państwo dostęp do interaktywnego wykładu prowadzonego przez doświadczoną lekarkę psychiatrę oraz możliwość zadawania Specjalistce pytań w trakcie sesji Q&A na żywo.

ZAPISY

Akademia Terapeuty Zapis na szkolenie

Koszt udziału w szkoleniu: 90 zł

Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Clickmeeting i będzie rejestrowane.
Zostanie poprowadzone w formie wykładu wraz z częścią Q&A, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu.

W przeciągu tygodnia po szkoleniu uczestnicy otrzymują:
dostęp do nagrania na okres 90 dni – mogą zapoznać się z materiałem w dowolnym momencie, wrócić do ważnych wątków czy sporządzić notatki;
certyfikaty wystawione przez klinikę PsychoMedic.pl – w formie elektronicznej;
zaproszenie do zamkniętej grupy FB „Społeczność Akademii Terapeuty”, gdzie mogą kontynuować dyskusje rozpoczęte w trakcie spotkania.

W razie problemów z zapisem prosimy o wiadomość na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadzi dr Kalina Chodzicka

Please specify image url

Kalina Chodzicka, dr

Lekarka specjalistka psychiatra, na co dzień aktywnie współpracująca z psychoterapeutami. Ma doświadczenie w wystąpieniach na konferencjach i w prowadzeniu szkoleń, w tym w prowadzeniu zajęć dla studentów szóstego roku Wydziału Lekarskiego. Autorka „ICD-11: najważniejsze zmiany w klasyfikacji chorób”. Od początku swojej działalności zawodowej jest szczególnie zaangażowana w walkę ze stygmatyzacją osób doświadczających zaburzeń psychicznych. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


WYKUP DOSTĘP DO NAGRAŃ DOTYCHCZAS ZREALIZOWANYCH SZKOLEŃ!

BORDERLINE W PRAKTYCE PSYCHOTERAPEUTY
– STRATEGIE PRACY TERAPEUTYCZNEJ I ROLA RELACJI TERAPEUTYCZNEJ
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 15 stycznia 2022 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00

Dalej masz trudność w budowaniu kontaktu i pracy z Pacjentami z zaburzeniami osobowości? 

Zapisz się na nasze szkolenie i ucz się od psychoterapeutki, która od lat specjalizuje się w pracy z Pacjentami z zaburzeniem typu borderline. 


Dlaczego warto?

Z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w krajach zachodnich wynika, że rozpowszechnienie zaburzeń osobowości w populacji ogólnej waha się między 9 a 13%. W grupie osób korzystających z pomocy Specjalistów od zdrowia psychicznego jest jednak tych osób znacznie więcej (między 40 a 60%). Tego typu badań brakuje w Polsce, można jednak przypuszczać, że wyniki byłyby zbliżone. To pozwala przypuszczać, że każdy i każda z nas-Specjalistów zetknie się z osobą z zaburzeniami osobowości w swoim gabinecie.


Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat zmieniło się podejście do diagnozowania zaburzeń osobowości. Aktualnie integruje się podejście medyczne (w ramach klasyfikacji chorób i zaburzeń ICD lub DSM) z podejściem psychoanalitycznym i psychodynamicznym. Dzięki temu możliwe jest głębsze zrozumienie mechanizmów leżących u podłoża zaburzeń osobowości, a w konsekwencji dobranie bardziej skutecznych strategii pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi tego typu zaburzeń.

Szkolenie „Borderline w praktyce psychoterapeuty – strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej” stworzyliśmy z myślą o poszerzeniu Państwa wiedzy i umiejętności z zakresu zaburzeń osobowości typu borderline oraz czynników leczących w psychoterapii osób doświadczających tych zaburzeń. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy sposobom budowania oraz roli relacji terapeutycznej.

Praktyczny program

Podczas webinarium zostały poruszone następujące zagadnienia:
Rozpoznanie zaburzeń osobowości borderline w ICD-10 i ICD-11;
Poziomy i kryteria oceny organizacji osobowości w teorii relacji z obiektem;
Wybrane strategie pracy terapeutycznej z Pacjentami o organizacji osobowości borderline;
Relacja terapeutyczna jako czynnik leczący.

Część teoretyczna została wzbogacona o przykłady pracy z Pacjentami z praktyki prywatnej Prowadzącej.

Szkolenie jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych pracą z Pacjentem z zaburzeniami osobowości z poziomu borderline: przede wszystkim do przyszłych i obecnych psychologów, lekarzy psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy pracują w innych podejściach niż psychodynamiczne/psychoanalityczne, i chcieliby pogłębić swoje zrozumienie Pacjentów doświadczających zaburzeń osobowości.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Szkolenie dotyczące pracy terapeutycznej z osobą posiadającą strukturę osobowości typu borderline wniosło w moją praktykę lepsze rozumienie funkcjonowania pacjenta i postrzeganie go z szerszej perspektywy. Dodatkowo skłoniło mnie do refleksji jeszcze baczniejszego przyglądania się temu, co dzieje się w relacji terapeutycznej na poziomie przeniesienia i przeciwprzeniesienia. Dawka dobrej, merytorycznej wiedzy opartej o przypadki pacjentów wprost z gabinetu psychoterapeutycznego! Serdecznie polecam!”

MARIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Do plusów szkolenia zaliczam: ważne informacje diagnostyczne, podejście psychoterapeutyczne, podkreślony ważny aspekt wyznaczania granic.

UCZESTNIK SZKOLENIA

„Duża dawka wiedzy. Bardzo polecam.”

TOMEK
UCZESTNIK SZKOLENIA

Ogromna dawka wiedzy na temat sposobu myślenia osób, zmagających się z borderline oraz metodach pracy z tą grupą Pacjentów. Wszystko oparte na praktycznych doświadczeniach z gabinetu terapeutycznego – opisy przypadków. Bardzo cenne informacje.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Borderline w praktyce psychoterapeuty – strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadziła dr n. społ. Agnieszka Bożek

Please specify image url

Agnieszka Bożek, dr n. społ.

Psycholog, doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologii, psychoterapeutka psychodynamiczna pracująca indywidualnie z osobami dorosłymi. Posiada doświadczenie w pracy w środowisku klinicznym, akademickim i organizacyjnym, także na arenie międzynarodowej. Jako psycholog-psychoterapeuta od ponad jedenastu lat pomaga Pacjentom z zaburzeniami depresyjnymi i innymi zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, związanymi ze stresem i pod postacią somatyczną, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami snu. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku!

MIĘDZY KRYZYSEM A ZABURZENIEM PSYCHICZNYM
– JAK ZROZUMIEĆ RÓŻNICE I RELACJE MIĘDZY NIMI?
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 4 grudnia 2021 r. (sobota) w godz. 11:00 – 14:00

Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak zrozumieć różnice i relacje między nimi Akademia Terapeuty

Do podjęcia terapii i zgłoszenia się do gabinetu psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry, Pacjentów skłania najczęściej poważne pogorszenie się samopoczucia psychicznego i doświadczenie kryzysu. Istnieje jednak bardzo dużo możliwych powodów, dla których osoba, która się do nas zgłasza, przeżywa poważne problemy w normalnym funkcjonowaniu i z trudem wstaje z łóżka. Przyczyną może być doświadczenie jakiegoś dramatycznego wydarzenia (np. nagłej utraty bliskiej osoby) i reakcja mieszcząca się w spektrum normalnych po przeżyciu silnego stresu. Równie prawdopodobne jest jednak, że samopoczucie Pacjenta wynika z objawów konkretnego zaburzenia psychicznego – jednostki chorobowej sklasyfikowanej w ICD-10 czy DSM-V. Wystąpienie u Pacjenta zaburzenia psychicznego może mieć związek z wcześniejszym kryzysem życiowym (np. być pokłosiem nieprzepracowanej, traumatycznej żałoby lub doświadczenia wykorzystania), jak również może pojawić się bez namacalnej przyczyny, będąc skutkiem genetycznych predyspozycji czy innych czynników ryzyka dla danego zaburzenia.

Niezależnie od sytuacji, Specjalista od zdrowia psychicznego powinien zawsze dokładnie określić problem Pacjenta, aby adekwatnie dobrać metody leczenia i techniki terapeutyczne. Stąd tak ważna jest świadomość różnic pomiędzy kryzysami psychicznymi a zjawiskami psychopatologicznymi, jak również wiedza na temat zależności i granic pomiędzy nimi.

W trakcie szkolenia 4 grudnia, nasza Specjalistka omówiła takie zagadnienia, jak:
Specyfika zjawiska kryzysu emocjonalnego;
Granica i różnice pomiędzy kryzysem emocjonalnym a psychopatologią/zaburzeniem psychicznym;
Zależności między kryzysem emocjonalnym a zaburzeniami zdrowia psychicznego;
Pułapki, na jakie można natrafić w diagnozie problemu Pacjenta – i jak ich unikać.

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb wszystkich osób, które chcą doskonalić swoje kompetencje w zakresie pierwszego kontaktu z Pacjentem oraz diagnozy: psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, jak również lekarzy pierwszego kontaktu, pracowników pomocy społecznej, osób pracujących z Pacjentami/Klientami doświadczającymi kryzysów życiowych – i wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Plusem szkolenia była zdecydowanie merytoryczność, rzeczowe podejście do tematu. Czuję się usatysfakcjonowana uczestnictwem w szkoleniach Akademii Terapeuty.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie było wartościowe merytorycznie pod względem jasnego przekazu oraz skompensowania istotnych problemów.”

ANNA MAGDALENA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo merytorycznej wiedzy.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Między kryzysem a zaburzeniem psychicznym”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie poprowadziła dr n. hum. Magdalena Nowicka

Please specify image url

Magdalena Nowicka, dr n. hum.

Psycholog, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Superwizor terapii poznawczo-behawioralnej, coach umiejętności rodzicielskich, psycholog-diagnosta. Jest komentatorką zjawisk społecznych, ekspertką w kampaniach społecznych (zdrowie somatyczne, ochrona zdrowia psychicznego) oraz autorką licznych artykułów popularnonaukowych na tematy związane z psychopatologią dorosłych, dzieci i młodzieży, psychologią emocji, psychoterapią.

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

TERAPIA SCHEMATU I DIALOG MOTYWUJĄCY
W LECZENIU ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 27 listopada 2021 r. (sobota) w godz. 12:00 – 14:30

Terapia schematu jest czasem uznawana za element tzw. trzeciej fali CBT – i faktycznie, wiele jej założeń powstało na gruncie nurtu poznawczo-behawioralnego, jednak czerpie ona także z założeń i metod terapii psychodynamicznej oraz Gestalt. Umożliwia zarówno szybkie dotarcie do źródeł problemu i zniesienie najbardziej dokuczliwych objawów, jak i dogłębne przepracowanie najwcześniejszych doświadczeń Pacjenta –  odpowiedzialnych właśnie za dezadaptacyjne schematy, które wpływają na jego myślenie i postępowanie. Nic zatem dziwnego, że terapia schematów jest uznawana za swego rodzaju przełom w nowoczesnym leczeniu zaburzeń psychicznych i polecana w szczególności dla Pacjentów z zaburzeniami osobowości i tych, których wcześniejsze psychoterapie nie przyniosły efektów.

Jednocześnie na popularności zyskuje dialog motywujący – szeroko rozumiany sposób empatycznej komunikacji z tzw. trudnymi Pacjentami, reagującymi oporem, przejawiającymi lęk lub bunt wobec wprowadzania zmian. Naturalnym wydaje się próba integracji tych dwóch niezwykle skutecznych metod terapii i komunikacji, które – na co wskazują badania – umożliwiają „dotarcie” do osób potrzebujących wsparcia, nazywanych dotąd „trudnymi Pacjentami”.

Na terapii schematów można oprzeć cały proces terapeutyczny, można też jednak skutecznie wykorzystywać jedynie elementy tego podejścia w terapii prowadzonej w innym nurcie. W podobny sposób można wzbogacać swoją pracę o elementy dialogu motywującego.

Wszystkie osoby, które chcą wzbogacić swój warsztat o terapię schematów i/lub dialog motywujący, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem szkoleniowym, gdzie spróbujemy wprowadzić Was w podstawowe założenia obydwu tych metod oraz wyposażyć w konkretne umiejętności nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z Pacjentem. Szczególny nacisk położyliśmy na możliwość zastosowania ST i DM w terapii zaburzeń osobowości, nadal uznawanych za jedne z najtrudniejszych trudności psychicznych w praktyce psychoterapeutycznej.

Program szkolenia stworzyliśmy z myślą o wszystkich osobach działających w obszarze pomocy psychologicznej, psychoterapeutach, reprezentantach innych zawodów, które wiążą się z kontaktem z osobami z trudnościami i zaburzeniami psychicznymi – oraz o osobach kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Ramowy program szkolenia:

1. Czym jest terapia schematów (ST)?
2. Czym jest dialog motywujący (DM)?
3. Co wnosi ST w leczenie zaburzeń osobowości?
4. Co wnosi DM w terapię mało zmotywowanych Pacjentów?
5. Punkty wspólne ST i DM – możliwość integracji
6. Najważniejsze elementy DM, mogące wzbogacić ST:
– Położenie nacisku na współpracę
– Rozbudowane pogłębianie pozytywów (trybu zdrowego dorosłego)
– Nauka adekwatnej empatii i wyrażania jej wobec Pacjenta
– Świadomość różnych poziomów motywacji i możliwych oddziaływań, dostosowanych do tego, co reprezentuje Pacjent/ka.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, w jaki sposób integracja terapii schematu (ST) i dialogu motywującego (DM) może poprawić efektywność oddziaływań terapeutycznych wobec Pacjentów z diagnozą zaburzeń osobowości. Nacisk zostanie położony na praktykę i przykłady kliniczne, by teoretyczne uwagi zobrazować konkretnymi doświadczeniami prowadzącego.

Szczególnie dużo uwagi zostało poświęcone rozwijaniu współpracy, wzmacnianiu adekwatnej empatii, strategicznemu wykorzystaniu wiedzy na temat etapów motywacji oraz koncentracji na pozytywnej stronie doświadczenia pacjenta (np. umiejętności, pozytywne cechy, aspiracje i wartości), by zwiększać prawdopodobieństwo zmiany.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Bardzo wartościowe szkolenie, uczące elastyczności w pracy terapeutycznej, zachęcające do poszukiwania rozwiązań razem z pacjentem zamiast narzucania i sztywnego trzymania się procedur. Pan Jędrzej dzieli się wiedzą, jak wydobyć i wzmocnić motywację pacjenta z zaburzeniem osobowości, zwraca uwagę na najczęstsze błędy terapeutów, podaje konkretne interwencje i pytania, dzięki którym pacjent jest bardziej skłonny do współpracy. Szkolenie pokazuje, że same techniki często nie wystarczą, a dialog motywujący w połączeniu z terapią schematu może przynieść najlepsze efekty.”

IZABELA NIEDZIELSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Polecam szkolenia Akademii Terapeuty. Dobrze przygotowane, z dużą dbałością. Szkolący bardzo kompetentni i przede wszystkim praktycy.”

KRYSTYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Do plusów szkolenia zaliczam atmosferę i sposób prowadzenia przez prelegenta; przykłady z praktyki klinicznej, własnego doświadczenia i refleksji; przykłady z sesji oraz własnego rozwoju jako terapeuty; wartość merytoryczna; przejrzysta, precyzyjna prezentacja; autentyczność i zaangażowanie prelegenta; argumentacja i klarowność wywodu.”


UCZESTNIK SZKOLENIA

„Bardzo ciekawie i rzetelnie przeprowadzone szkolenie.”

AGNIESZKA W.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo wartościowe szkolenie prowadzone przez doświadczonego terapeutę”

EWELINA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie bardzo ciekawe. Pozwoliło mi na nowe spojrzenie na kontakt z pacjentem”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo dobry kontakt w sprawach organizacyjnych. Szkolenie profesjonalne. Jestem zadowolona.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Terapia schematu i dialog motywujący w leczeniu zaburzeń osobowości”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził mgr Jędrzej Kosewski

Please specify image url

Jędrzej Kosewski, mgr

Psycholog, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny i certyfikowany terapeuta schematu. Ukończył szkolenie w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, organizowane przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Center. Posiada certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego (nr 201) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz certyfikat terapeuty i superwizora terapii schematu wydany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Schematu (ISST). Prowadzi terapię indywidualną młodzieży oraz dorosłych. Szkoli profesjonalistów z zakresu terapii CBT i terapii schematu.

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

PACJENT LGBT W GABINECIE PSYCHOLOGA
– O ZDROWIU PSYCHICZNYM I FIZYCZNYM, ZWIĄZKACH I TERAPII
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 20 listopada 2021 r. (sobota) w godz. 9:00 – 11:30

Choć nadal nie ma pewności, co warunkuje orientację seksualną człowieka, to jest niemal pewne, że zaczyna się ona kształtować już na etapie życia płodowego, a środowisko, w jakim człowiek później się obraca, i sposób, w jaki jest wychowywany, nie może mieć na niego przeważającego szalę wpływu. Jednym z najmocniejszych dowodów na biologiczne podłoże orientacji jest fakt, że związki homoseksualne odnotowano dotąd w przyrodzie u przeszło półtora tysiąca gatunków zwierząt. Na świat ludzi ogromny wpływ mają jednak dodatkowo emocje, społeczne oczekiwania i stale zmieniające się normy kulturowe – to sprawia, że przed osobami należącymi do nieheteroseksualnej mniejszości stoi szereg wyzwań. Muszą mierzyć się ze stresem mniejszościowym, a niejednokrotnie także z nieprzychylnymi reakcjami na swoją nieheteronormatywność oraz z trudnościami ze znalezieniem partnera/ki i zbudowaniem szczęśliwego związku. Wszystko to sprawia, że bardzo duży odsetek osób LGBT+ potrzebuje na jakimś etapie życia wsparcia psychologa/psychoterapeuty, lekarza psychiatry lub innych specjalistów od zdrowia psychicznego.Wiemy, że – mimo najszczerszych chęci – czasem ciężko jest nadążyć za zmieniającym się słownictwem, wytycznymi odnośnie pracy z osobami należącymi do mniejszości oraz doniesieniami na temat źródeł orientacji seksualnej i sposobu, w jaki się ona kształtuje. Jednocześnie obowiązkiem każdej osoby pracującej z Pacjentami lub przygotowującej się do rozpoczęcia praktyki, jest “bycie na bieżąco”. Warsztat, który odbędzie się już 20 listopada, stworzyliśmy z myślą o tym, aby wyposażyć wszystkich Specjalistów:
– w rzetelną i aktualną wiedzę na temat źródeł orientacji seksualnej i procesu jej odkrywania, ujawniania i rozwijania,
– w informacje na temat specyficznych trudności doświadczanych przez osoby nieheteronormatywne na różnych etapach życia,
– w umiejętności, które pozwolą Wam skutecznie wspierać osoby LGBT oraz funkcjonowanie związków jednopłciowych.W trakcie spotkania poruszymy takie zagadnienia, jak między innymi:

– Kształtowanie się płci i orientacji seksualnej
– Odkrywanie nieheteronormatywnej orientacji i rozwój tożsamości homo- i biseksualnej
– Proces ujawniania orientacji seksualnej
– Specyfika pracy terapeutycznej z nieheteronormatywnym/ą nastolatkiem/ą i jego/jej rodziną
– Specyfika związków jednopłciowych
– Stres mniejszościowy i problemy zdrowotne
– Specyfika pracy terapeutycznej z parami jednopłciowymi

Przyjrzymy się również neurobiologicznym aspektom orientacji homoseksualnej, funkcjonowaniu osób LGBT+ w związkach intymnych
oraz praktycznym aspektom terapii indywidualnej osób należących do mniejszości seksualnych.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Plusem szkolenia był zdecydowanie wiedza i doświadczenie prowadzącego, zawartość merytoryczna szkolenia.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie z całą pewnością wartościowe i widać było, że mówi do nas człowiek z doświadczeniem i ogromną wiedzą. Mimo wszystko myślę, że treści na poziomie mało zaawansowanym – bardziej dla studentów lub terapeutów na początku drogi – co prawdopodobnie wynikało z faktu, iż szkolenie było króciutkie jak na tak rozległy temat (2,5 h).”

JULIA SAŁASIŃSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo ciekawa perspektywa seksuologa, psychiatry i psychoterapeuty”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Interesujące szkolenie poparte dużą wiedzą teoretyczną ale i praktyczną.”

DR DAWID MISIAK
UCZESTNIK SZKOLENIA

„Wysoka wiedza doktora. Przystępny sposób przekazu. Chętnie uczestniczyłabym w kolejnych szkoleniach z udziałem doktora Iniewicza.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Pacjent LGBT w gabinecie psychologa – o zdrowiu psychicznym i fizycznym, związkach i terapii”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ

Please specify image url

Grzegorz Iniewicz, dr hab.

Psycholog, profesor w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii oraz seksuolog kliniczny. Współpracuje jako superwizor i szkoleniowiec z licznymi ośrodkami psychoterapii oraz ośrodkami szkolącymi z zakresu psychoterapii i seksuologii, a sam praktykuje aktualnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i seksuologii: współredagował m.in. takie pozycje, jak: “Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, “Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych. W poszukiwaniu czynników ryzyka i czynników chroniących” oraz “Wprowadzenie do psychologii LGB”.

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

INTERWENCJA KRYZYSOWA I PROCEDURA NIEBIESKIEJ KARTY
W SYTUACJI WYSTĘPOWANIA PRZEMOCY W RODZINIE
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 13 listopada 2021 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00

Interwencja kryzysowa i Procedura Niebieskiej Karty Listopad

Przemoc w rodzinie to zjawisko wielowymiarowe. Choć specjalista od zdrowia psychicznego nigdy nie powinien dawać na przemoc przyzwolenia i zawsze powinien dążyć do tego, aby zapewnić wsparcie i bezpieczeństwo osobom nią dotkniętym, to nie może również zapominać, że sytuacja przemocy rzadko kiedy jest zerojedynkowa. Zdarza się, że przemoc nie jest stosowana przez jedną osobę w rodzinie, a przez kilku lub wręcz wszystkich jej członków – gdy w systemie utrwalił się taki wzorzec komunikacji. Osoby stosującej przemoc nie należy także postrzegać w roli „oprawcy” czy „kata”: za jej stosowaniem leży najczęściej brak zasobów do rozwiązywania konfliktów w inny sposób lub np. doświadczenia z domu rodzinnego, gdzie przemoc była „normalnym” sposobem dyscyplinowania dzieci. W sytuacji przemocy w rodzinie pomocy potrzebują więc wszyscy jej członkowie. Bez profesjonalnego wsparcia nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego przemoc jest niedopuszczalna, jak również odbudować poczucia bezpieczeństwa i wprowadzić w rodzinie pożądanej zmiany. Specjalista pracujący z rodziną z problemem przemocy – aby móc skutecznie jej pomóc – musi natomiast charakteryzować się nie tylko rozległą wiedzą (także na temat stosowanych w sytuacji przemocy procedur), ale i dojrzałą postawą, umożliwiającą zachowanie neutralności i trzymanie własnych emocji na wodzy.Nasz warsztat stworzyliśmy z myślą o wszystkich przyszłych i obecnych specjalistach, którzy przygotowują się do pracy z Pacjentami indywidualnymi i rodzinami uwikłanymi w przemoc, lub chcą rozwinąć swoje kompetencje w tym obszarze.Podczas szkolenia wspólnie poruszyliśmy między innymi następujące zagadnienia:

Ogólna problematyka przemocy w rodzinie (czym jest przemoc, jakie są rodzaje przemocy, czym różni się przemoc i agresja);
Objawy obserwowane u osób dotkniętych przemocą;
Podstawowe kroki postępowania interwencyjnego w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie: zdefiniowanie problemu, zapewnienie bezpieczeństwa, wspieranie, działania interwencyjne;
Procedura Niebieskiej Karty – jak wygląda i co każdy specjalista powinien o niej wiedzieć.

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb i możliwości reprezentantów wszelkich zawodów, które mogą wiązać się z kontaktem z osobami uwikłanymi w przemoc: psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, nauczycieli, pracowników ośrodków wychowawczych, poprawczych i karnych, pracowników opieki społecznej, lekarzy oraz wszystkich osób kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Bardzo dobry kurs. Mnóstwo istotnych informacji. Kompetentny i doświadczony wykładowca.”

Anna U
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wiedza i praktyka na najwyższym poziomie.”

MAGDA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Merytorycznie, zwięźle i konkretnie. Na pierwszy rzut oka widać, że prowadząca posiada bogate doświadczenie w obszarze interwencji kryzysowej. Dziękuję!”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wiele przykładów z praktyki. Specjalistka odpowiadała na pytania na bieżąco, co pomagało rozwiać ewentualne wątpliwości.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadziła mgr Joanna Sielska.

Please specify image url

Joanna Sielska, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka terapii CBT i dialogu motywującego, interwentka kryzysowa oraz absolwentka szeregu szkoleń z zakresu pracy z osobami dotkniętymi przemocą – w tym Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W Klinikach PsychoMedic prowadzi interwencje kryzysowe, terapię indywidualną oraz superwizję dla terapeutów. Zawodowo jest także związana z Warszawskim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Centrum Praw Kobiet. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

POMOC PSYCHOLOGICZNA W CIĄŻY
I W PIERWSZYCH MIESIĄCACH ŻYCIA DZIECKA
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 30 października 2021 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00

Pomoc psychologiczna w ciąży

Problemy psychiczne podczas ciąży i problemy psychiczne po porodzie nie są wcale rzadkie – wedle różnych szacunków mogą dotyczyć nawet kilkunastu procent kobiet, które spodziewają się dziecka lub niedawno je urodziły. Pomimo tego, trudności doświadczane w okresie przed i po urodzeniu się potomstwa są nadal tematem tabu. W mediach, poradnikach i wewnątrz większości rodzin panuje przekaz, że okres ciąży i narodzin jest najwspanialszym czasem w życiu kobiety, w którym odczuwa się jedynie ekscytację i szczęście. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze tak jest. Chcemy szerzyć wiedzę na temat trudności psychicznych w ciąży i połogu oraz wspierające przesłanie na temat możliwości wyjścia z kryzysu.Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, lekarzy (w szczególności psychiatrów i ginekologów), położne i pielęgniarki, fizjoterapeutów uroginekologicznych, doule, doradców laktacyjnych i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy przebywają w otoczeniu Pacjentki w okresie ciąży i połogu i którzy chcą lepiej zrozumieć specyfikę trudności doświadczanych przez nią na tym etapie życia – do skorzystania z nagrania szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej w ciąży i pierwszym okresie po narodzinach dziecka.Z materiału wideo dowiesz się, jakich trudności doświadczają młoda matka i jej bliscy, kiedy kobieta powinna zgłosić się po pomoc i jak skutecznie wspierać ją terapeutycznie, gdy:

– kobieta nie odczuwa pozytywnych emocji w trakcie pierwszych tygodni ciąży;
– ciąża jest wysokiego ryzyka i gdy przyszła mama jest hospitalizowana;
– doświadcza tzw. baby blues – jak jej pomóc i jak odróżnić ten stan od poważniejszych zaburzeń nastroju;
– cierpi z powodu depresji poporodowej;
– doświadczyła straty dziecka wskutek poronienia lub martwego porodu.Poruszyliśmy także ważne wątki:

– relacji matki z niemowlęciem w pierwszych miesiącach życia, możliwych trudnościach w tym obszarze i formach pomocy, które może zaproponować psycholog;
– zmian, jakie zachodzą w relacjach w rodzinie po narodzinach małego człowieka.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW (po dwóch edycjach szkolenia)

„Szkolenie na wysokim poziomie, poruszające zagadnienie, o którym mało się mówi. Słuchało się przyjemnie, temat był pokazany z różnych perspektyw. Pojawiło się sporo przykładów z praktyki terapeutycznej prowadzącej.

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo wiedzy podanej w przystępnej formie”

BASIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie naświetliło mi możliwości w zakresie pracy z kobietami w okresie okołoporodowym.”

SANDRA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie było ciekawe i pomocne. Poruszało różnorodne tematy i wątki. Warto w przyszłości uzupełnić je o jeszcze większą ilość case study i praktycznych wskazówek postępowania.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wartościowe szkolenie.
Konkretne przykłady pomagające zrozumieć
omawiane zagadnienia działają mocno na plus.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Przywoływanie przypadków z pracy terapeutycznej prowadzącej. Konkretne i wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Pomoc psychologiczna w ciąży i w pierwszych miesiącach życia dziecka.”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadziła mgr Justyna Trojanowska-Juras.

Please specify image url

Justyna Trojanowska-Juras, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka, zafascynowana psychiką młodej matki, niemowlęcia i relacji między nimi. Ukończyła kurs „Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego u małych dzieci” organizowany przez Instytut Matki i Dziecka. Pomaga mamom zrozumieć się z niemowlęciem, dostroić do niego i łagodzić pierwsze trudności w bliskości. Ukończyła SWPS na kierunku Psychologia Społeczna oraz Społeczna Psychologia Kliniczna oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej RASZTÓW rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i przez European Group Analytic Training Institutions Network (EGATIN). Kwalifikacje zawodowe zdobywała m. in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu Nowowiejskim – gdzie prowadziła terapię grupową na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych, Instytucie Matki i Dziecka z kobietami po stracie dziecka lub doświadczających choroby dziecka na Oddziale Patologii Ciąży i Położnictwa. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

CHAD W PRAKTYCE PSYCHOLOGA – DIAGNOZA I TERAPIA
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 16 października 2021 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00.

CHAD w praktyce psychologa - diagnoza i terapia Październik

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagraniem szkolenia poświęconego relatywnie nowemu tematowi roli diagnozy psychologicznej i psychoterapii w leczeniu CHAD. Trzygodzinny warsztat poprowadzi mgr Lidia Karasiewicz – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. 

Z każdym rokiem wzrasta liczba Pacjentów, u których diagnozuje się chorobę afektywną dwubiegunową (CHAD). Szacuje się, że ta tendencja się utrzyma. Jednocześnie wskazuje się na to, że wystąpienie choroby u danej osoby może być uwarunkowane wieloczynnikowo – stać za nią mogą nie tylko predyspozycje biologiczne, ale także np. doświadczenie traumatycznego stresu.


Z tego względu bardzo ważną rolę w leczeniu osoby zmagającej się z CHAD może odegrać psychoterapia. Pierwsze badania dowodzą, że nawet u 70% Pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, którzy korzystają zarówno z psychoterapii, jak i farmakoterapii, efekty leczenia są znacząco lepsze, niż w przypadku tych Pacjentów, którzy pozostają pod opieką samego lekarza psychiatry.
Terapia pozwala zrozumieć człowiekowi, co i dlaczego się z nim dzieje, jak radzić sobie w najgorszych chwilach choroby, a także – dlaczego tak ważne jest, aby mimo chwil zwątpienia nie poddawać się i nie rezygnować z leczenia.

Podczas spotkania poruszyliśmy między innymi takie zagadnienia, jak: 

1. Dwa bieguny – od depresji do manii: diagnoza psychodynamiczna ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów obronnych, relacji z obiektem, przeniesienia i przeciwprzeniesienia w relacji terapeutycznej.

2. Jak zrozumieć dynamikę dwóch biegunów?

3. Różne obrazy manii – jak mogą przebiegać epizody maniakalne? Czy każdą chwiejność i impulsywność należy utożsamiać z manią?


Znalazł się także czas na omówienie przypadków klinicznych oraz zapisów sesji terapeutycznych.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Wysokiej jakości szkolenie. Do plusów szkolenia zaliczam merytorykę, doświadczenie szkoleniowców, wysoką teoretyczną i praktyczną wiedzę oraz możliwość dostępu do nagrania.”

MAGDA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie prowadzone w sposób bardzo ciekawy i dynamiczny. Duża dawka teorii i odpowiednia ilość czasu, dana pomiędzy przełączeniem slajdów, co dawało możliwość sporządzenia notatek. Szkolenie było tak ciekawe, że mam zamiar zapisać się na staż. Dziękuję!”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wspaniałe szkolenie i wiele cennych informacji, które pogłębią moją pracę z pacjentem. Dziękuję!”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo dziękuję za szkolenie, super przedstawiony temat. Trochę zmieniło mi spojrzenie na podopieczną.

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. ChAD w praktyce psychologa – diagnoza i terapia.”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadziła mgr Lidia Karasiewicz.

Please specify image url

Lidia Karasiewicz, mgr

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego i analitycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży, a także par i rodzin. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. Prowadzi także działalność dydaktyczną, prowadzącą staż psychoterapeutyczny dla studentów i absolwentów psychologii Psycholog Praktyk. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

MOJE SUKCESY I PORAŻKI W TERAPII PAR I RODZIN
– WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ PSYCHOTERAPEUTÓW
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 19 września 2021 r. (niedziela) w godz. 10:00 – 12:30.

Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin - wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów Szkolenie z prof. Bogdanem de Barbaro.png

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagraniem wyjątkowego kursu z cyklu Akademia Terapeuty PsychoMedic.pl poświęconemu psychoterapii par i rodzin.


Szkolenie poprowadził profesor Bogdan de Barbaro – lekarz psychiatra, psychoterapeuta, profesor nauk medycznych i jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin.Materiał polecamy wszystkim zainteresowanych tematyką terapii systemowej – zwłaszcza studentom psychologii, psychologom, przyszłym i obecnym psychoterapeutom, lekarzom, pedagogom, nauczycielom i osobom zawodowo zajmującym się wspieraniem par i rodzin przeżywających kryzys.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Jest to moje pierwsze szkolenie tego typu.
Jestem pozytywnie zaskoczona i na pewno skorzystam z kolejnych. Bardzo dziękuję za pozytywne doświadczenie”

ESTERA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dziękuję za spotkanie z prof. dr hab. n. med. Bogdanem de Barbaro. Podziwiam wiedzę i doświadczenie. Szkolenie bardzo pomocne do pracy terapeutycznej.”

EDWARD
UCZESTNIK SZKOLENIA

„Szkolenie konkretne i treściwe, ogromna otwartość prowadzącego na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, sprawna organizacja.”

MAŁGORZATA BOŻEK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo przyjemne i ubogacające szkolenie. Prowadzący zaszczycił podzieleniem się swą wiedzą i doświadczeniem. Odpowiadał wyczerpująco na pytania uczestników. Polecam”

KASIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wspaniałe szkolenie, z którego wiele wyniosłam!
Forma zajęć, w których Pan Profesor wskazywał na błędy i sukcesy w terapii na przykładach pracy z klientami mocno zapada w pamięć. Doskonałe przykłady z pracy terapeutycznej. Podawanie przykładów zdań-interwencji wobec określonych problemów klienta. Bardzo rzeczowe, pomocne, zrozumiałe odpowiedzi na mnóstwo pytań. Przystępna cena.
Dogodny czas i godzina – niedziela na 10.00.
Prowadzący wysokiej klasy i posiadający ogromne doświadczenie. Możliwość otrzymania certyfikatu.
Myślę, że mogłabym długo wymieniać.”

KATARZYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dobrze było zobaczyć i usłyszeć!
Nieczęsta forma mówienia o tak bogatym doświadczeniu
w tak jasny, prosty i otwarty sposób. Dla nas zwykłych, gabinetowych zjadaczy chleba – bezcenne!”

MGR ALINA SUCHECKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

“Świetne i pouczające spotkanie, nie tylko terapeuci par borykają się z problemami par i rodzin. Trudności te są częste również w trakcie wizyt lekarskich tych właśnie pacjentów,
czy to w udzieleniu odpowiedniej porady,
czy też w tym, w jaki sposób jej udzielić”

DR AGNIESZKA TAJCHMAN
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie niezwykle merytoryczne, zachęcające do
dalszej lektury i pogłębienia wiedzy w tym zakresie.
Gorąco polecam zarówno studentom, jak i przyszłym praktykom”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin.”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Please specify image url

Bogdan de Barbaro, prof. dr hab. n. med.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”,  „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”,  „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce. 

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

JAK WSPIERAĆ TERAPEUTYCZNIE DOROSŁEGO PACJENTA Z ZESPOŁEM ASPERGERA? 
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 28 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. 9:00 – 12:00

Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera Akademia Terapeuty Sierpień

Zastanawiałaś_eś się jak wiele z osób trafiających do Twojego gabinetu to dorośli z Zespołem Aspergera? Niekiedy ani pacjent, ani terapeuta nie zdają sobie z tego sprawy.


Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z nagraniem szkolenia online, z którego dowiesz się czym jest i jak może przejawiać się Zespół Aspergera w życiu dorosłym oraz jak być dobrym terapeutą dorosłego Pacjenta w spektrum.


Materiał polecamy psychoterapeutom, psychologom, pedagogom, lekarzom, chcącym wiedzieć jak skutecznie wspierać dorosłych Pacjentów z Zespołem Aspergera w procesie psychoterapii czy leczenia. Do wykupienia dostępu do nagrania zachęcamy także osoby kształcące się w wymienionych kierunkach oraz wszystkich zainteresowanych tematyką terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu u osób dorosłych.Mgr Paweł Juras opowiedział m.in. o tym:

– co może leżeć u podłoża zaburzeń ze spektrum autyzmu;
– jakie symptomy i zachowania mogą pojawiać się u osób z ZA;
jak Zespół Aspergera może manifestować się w dorosłym życiu.

Podczas drugiej części szkolenia mgr Paweł Juras podzielił się przykładami pracy z grupą terapeutyczną dla osób z diagnozą Zespołu Aspergera.
Wyjaśnił również na czym, jego zdaniem, polega trudność w pracy z dorosłym pacjentem z ZA.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Dzięki temu szkoleniu pogłębiłam i usystematyzowałam wiedzę o ZA, zwłaszcza o dorosłych z Zespołem Aspergera. Cenne dla mnie były zarówno informacje o diagnozowaniu, jak też ćwiczenia i metody do praktycznego stosowania. Prowadzący wyjaśnił wszystko w sposób zrozumiały, na przykładach z własnej praktyki. Dla mnie – bardzo pomocne szkolenie, układające w głowie!”

KATARZYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Kompletna i jasna część teoretyczna, świetne ćwiczenia praktyczne do pracy z grupą terapeutyczną dla osób z ZA oraz do pracy indywidualnej.
Wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Szkolenie ciekawe i pomocne. Konkretne przykłady ćwiczeń do użycia podczas terapii. Wiedza przekazana prostym językiem przez praktykującego psychologa.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Dużo cennej wiedzy merytorycznej.
Prowadzący dobrze przygotowany.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Jak wspierać terapeutycznie dorosłego Pacjenta z Zespołem Aspergera”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził mgr Paweł Juras.

Please specify image url

Paweł Juras, mgr

Pedagog oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył studia magisterskie o specjalizacji wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną oraz 4-letnie specjalistyczne szkolenie z Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT), akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W klinice PsychoMedic.pl od kilku lat prowadzi terapię grupową w nurcie CBT dla osób dorosłych z Zespołem Aspergera. Wcześniej prowadził również grupy terapeutyczne dla osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi. Jest trenerem TZA – współprowadził Treningi Zastępowania Agresji dla nastolatków oraz Treningi Umiejętności Społecznych dla dzieci sześcio- i dziesięcioletnich.  Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

DIAGNOZA I TERAPIA DZIECI Z CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJOWYMI
(dostęp do nagrania szkolenia online)

Szkolenie odbyło się 25 lipca 2021 r. (niedziela) w godz. 10:00 – 13:00

Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi Akademia Terapeuty Lipiec

Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy wspierają Małych Pacjentów i ich rodziców – do zapoznania się z nagraniem szkolenia online z zakresu diagnozy i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.


Mgr Martyna Czopowicz podczas szkolenia poruszyła m.in. takie zagadnienia jak:
1. Czym są całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu:
– jaka jest ich klasyfikacja: obecnie i w przyszłości,
– jakie są podstawowe objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu,
– czym różni się zespół Aspergera od spektrum autyzmu.
2. Jaka jest droga do diagnozy całościowych zaburzeń rozwoju ze spektrum autyzmu (z uwzględnieniem wieku dziecka i nasilenia objawów)
3. Jak wygląda proces diagnozy spektrum autyzmu:
– kto uczestniczy w diagnozie,
– jak często stawiamy diagnozę,
– czy zdarza się wykluczyć spektrum autyzmu, i co wtedy?
4. Diagnoza i co dalej?
– jakie są formy pomocy dla dzieci w spektrum autyzmu,
– jak wygląda terapia i jak ją prowadzić,
– jaka terapia jest najskuteczniejsza (z uwzględnieniem wieku dziecka),
– jak wygląda edukacja dzieci w spektrum autyzmu na etapie przedszkola i późniejszych etapów.
Prowadząca zaprezentowała także ciekawe przypadki z praktyki klinicznej.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Świetnie przygotowane szkolenie. Przyjemnie się słuchało; temat przedstawiony bardzo ciekawie. Niezmiernie podobały mi się opisane przypadki – pokazały, że temat nie jest taki oczywisty i prosty; że nie wystarczy patrzeć tylko na książkowe kryteria diagnostyczne.”

KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo dobre podsumowanie i ujednolicenie tematu.”

KAROLINA SZYMAŃSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Profesjonaliści, empatyczni z doskonałym programem szkoleniowym. Ja osobiście, jak tylko finanse pozwolą, to każde szkolenie 'zaliczę’. Z tych szkoleń wynosi się i wiedzę teoretyczną i praktyczną!”

JOANNA MAKOWSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Polecam szkolenie, przede wszystkim ze względu na dużą wiedzę prowadzącej i doświadczenie. W trakcie szkolenia niezwykle przydatne były konkretne przykłady z pracy.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Zdecydowanie polecam! Od razu po udziale w pierwszym szkoleniu zapisałam się na kolejne.”

KASIA NOWAK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo ciekawe i trudne diagnostycznie przypadki.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

„Bardzo dziękuję za poszerzenie wiedzy na temat spektrum autyzmu. Przystępnie podane wiadomości, spokój prowadzącej, dobre przygotowanie merytoryczne.”

ALDONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

WYKUP DOSTĘP DO NAGRANIA

Akademia Terapeuty Wykup dostęp do nagrania


Koszt dostępu do nagrania: 90 zł
W opisie transakcji wpisz: „Akademia Terapeuty. Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi”

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem DotPay dostęp do nagrania (na okres 90 dni), certyfikat udziału oraz zaproszenie do zamkniętej, facebookowej grupy Społeczność Akademii Terapeuty prześlemy drogą e-mailową w przeciągu kilku dni.

Aby przyspieszyć proces wysyłki, zachęcamy do przesłania wiadomości na adres akademiaterapeuty@psychomedic.pl.

Szkolenie prowadził mgr Martyna Czopowicz.

Please specify image url

Martyna Czopowicz, mgr

Psycholog dziecięca, specjalizująca się głównie w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (spektrum autyzmu, Zespół Aspergera). Jej główne zainteresowania zawodowe są związane z pracą terapeutyczną z dziećmi z Zespołem Aspergera. Jest członkiem zespołu orzekającego o kształceniu specjalnym dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Pracę zawodową rozpoczęła pod okiem dr Moniki Suchowierskiej – Stephany w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”. Następnie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w Fundacji SYNAPSIS. Obecnie pracuje w poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną dzieci od najmłodszych lat (miesięcy) do wieku wczesnoszkolnego.Ukończyła liczne kursy i szkolenia dotyczące diagnozy i pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz stosowania i interpretacji wiodących narzędzi diagnostycznych. Absolwentka studiów podyplomowych z neuropsychologii na Uniwersytecie SWPS. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Masz pytania?
Chcesz wykupić dostęp do nagrania szkolenia, które już się odbyło?
Masz problem z rejestracją na zbliżające się szkolenie, a chcesz uczestniczyć w spotkaniu „na żywo”, by móc zadać swoje pytania ekspertom?

Skontaktuj się z koordynatorką projektu Akademia Terapeuty,
Sandrą Podlaską: 
akademiaterapeuty@psychomedic.pl