Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeDiagnoza autyzmu u dzieci Warszawa

Diagnoza autyzmu u dzieci Warszawa

Autyzm u dzieci (Warszawa) – profesjonalna diagnoza i leczenie ASD już od pierwszych lat życia 

Niezależnie od stopnia nasilenia objawów, można skutecznie wspomagać funkcjonowanie i podnosić poziom umiejętności małych Pacjentów, u których stwierdzono autyzm u dzieci. Warszawa jest lokalizacją już kilkunastu poradni PsychoMedic, gdzie nasi doświadczeni Specjaliści od lat oferują profesjonalną diagnozę psychologiczną i późniejsze leczenie indywidualnie dopasowane do potrzeb dziecka.  

Diagnoza autyzmu u dzieci Warszawa  

Zgodnie z najwyższymi standardami, diagnoza autyzmu u dzieci powinna obejmować zarówno test na spektrum autyzmu przeprowadzany przez psychologa, jak i diagnozę przeprowadzaną przez lekarza psychiatrę.  


Diagnoza spektrum autyzmu u dzieci Warszawa (pełen test na spektrum autyzmu Warszawa) – to zazwyczaj cykl pięciu spotkań: 

  1. Pierwsze spotkanie odbywa się z samymi rodzicami dziecka, u którego podejrzewa się autyzm. Diagnoza dzieci rozpoczyna się od zebrania wywiadu przez psychologa na temat ogólnego funkcjonowania dziecka.  
  2. Przebieg kolejnego etapu diagnozy – drugiego i trzeciego spotkania z psychologiem dziecięcym – zależy od preferencji Rodziców oraz zaleceń psychologa na podstawie wywiadu zebranego na pierwszej wizycie. Pierwsza opcja zakłada dwugodzinne spotkanie u psychologa-diagnosty, które odbywa się już z dzieckiem. W jego trakcie Specjalista wykonuje badanie przy wykorzystaniu testu ADOS-2 – uznawanego za najlepszy test na autyzm dla dzieci, element “złotego standardu” diagnozy ASD na całym świecie. W opcji drugiej, diagnoza psychologiczna jest podzielona na dwie wizyty: w trakcie pierwszej psycholog przeprowadza obserwację dziecka w trakcie wspólnej zabawy i rozmowy. W trakcie drugiej wizyty, Specjalista kontynuuje i pogłębia diagnostykę psychologiczną przy użyciu innych, standaryzowanych narzędzi psychologicznych (np. testów inteligencji, zdolności poznawczych). W przypadku diagnozy ASD, zalecamy z reguły wybór ścieżki z diagnozą ADOS-2. Ścieżka druga również umożliwia jednak diagnozę autyzmu i w niektórych sytuacjach jest najlepszym wyborem: zwłaszcza wtedy, gdy u dziecka podejrzewa się nie tylko autyzm, ale i inne zaburzenia. Ten schemat diagnozy umożliwia nie tylko rozpoznanie lub wykluczenie ASD, lecz także m.in. ADHD, zaburzeń depresyjnych, lękowych, zachowania.
  3. Kolejna wizyta odbywa się u psychiatry dziecięcego. Lekarz przeprowadza w jej trakcie diagnozę medyczną, a badanie polega na wspólnej zabawie lub rozmowie z dzieckiem. 
  4. Na ostatnie spotkanie ponownie zapraszamy samych Rodziców. Psycholog przekaże Państwu diagnozę postawioną w porozumieniu z lekarzem psychiatrą oraz szczegółowo wyjaśni wyniki, jakie dał test na spektrum autyzmu. Warszawa – nasza poradnia dla dzieci z autyzmem – jest lokalizacją przyjęć zarówno naszych psychologów-psychoterapeutów, jak i psychiatrów prowadzących leczenie dzieci z ASD, zatem obejmiemy Państwa dziecko wsparciem w jednym miejscu i bez czekania.


Test na autyzm dla dzieci Warszawa: ADOS-2 Warszawa 

Wychodząc naprzeciw potrzebom Pacjentów, w naszych poradniach oferowana jest nie tylko pełna diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu Warszawa. Wykonujemy również samo badanie przy użyciu wyżej wspomnianego protokołu ADOS-2, uznawanego za najlepszy test na autyzm dla dzieci.  

ADOS-2 Warszawa – przebieg diagnozy  

Przy wykorzystaniu samego narzędzia ADOS-2, badanie autyzmu u dzieci (Warszawa) składa się z dwóch spotkań:  

  • Pierwsze spotkanie trwa dwie godziny i odbywa się z dzieckiem – psycholog-diagnosta przeprowadza wówczas test ADOS-2.  
  • Wynik badania na autyzm u dzieci Warszawa (ADOS-2) jest przekazywany Rodzicom na drugim spotkaniu.  

Dodatkowe badanie autyzmu Warszawa  

Nasz standardowy pakiet “diagnoza spektrum autyzmu u dzieci Warszawa” zawiera 5 spotkań, a głównym standaryzowanym narzędziem psychologicznym, które wykorzystujemy do rozpoznania autyzmu, jest ADOS-2. W naszych poradniach istnieje jednak również możliwość przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki psychologicznej: gdy taką potrzebę zauważy prowadzący diagnozę psycholog-diagnosta, lub na życzenie Rodziców Pacjenta, u którego jest podejrzewany autyzm u dzieci. Test (Warszawa), wykonywany w Klinikach PsychoMedic w trybie dodatkowym, umożliwia m.in. ocenę poziomu inteligencji dziecka czy zdolności do koncentracji. Korzystamy z m.in. z testu Stanford-Binet oraz skali Leiter-3.  

Pogłębiona diagnostyka psychologiczna odbywa się na dodatkowym, trzecim spotkaniu z psychologiem i jest zgodna z cennikiem dla jednorazowej konsultacji z psychologiem dziecięcym.

W cenę spotkań z psychologiem zawsze jest wliczona końcowa opinia kliniczna, którą mogą Państwo okazać m.in. w szkole dziecka, w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub przed komisją ds. nauczania indywidualnego.  

Dzieciom, u których zostanie potwierdzone ASD (lub inne trudności natury psychicznej), zapewniamy w PsychoMedic dalszą kompleksową pomoc. Nasza poradnia dla dzieci z autyzmem (Warszawa) oferuje nie tylko wsparcie psychiatry dziecięcego i psychoterapeutów dziecięcych, lecz także zajęcia dla dzieci z autyzmem: trening umiejętności społecznych  oraz trening zastępowania agresji 
 

Autyzm – terapia Warszawa – możesz zaufać naszym Specjalistom!  

Każde nasze centrum autyzmu oferuje wsparcie doświadczonych Specjalistów. Wysoka dostępność terminów to kolejny atut, którym wyróżnia się nasza poradnia autyzmu – Warszawa jest miastem, w którym czas oczekiwania na konsultację dla dziecka w naszej Klinice wynosi maksymalnie kilka dni.  

Ośrodek dla dzieci z autyzmem Warszawa – pełne wsparcie w jednym miejscu  

Nasza poradnia dla dzieci z autyzmem w Warszawie oferuje wszystkie metody leczenia, które są aktualnie zalecane w terapii ASD u najmłodszych. Psychoterapeuci i psychiatrzy zatrudnieni w PsychoMedic – centrum autyzmu Warszawa stanowią Zespół i regularnie konsultują się ze sobą w sprawie wspólnie prowadzonych Pacjentów: tak, aby oferowana przez nas terapia dzieci z autyzmem przynosiła jak najszybsze i jak najlepsze efekty.  

Pomoc terapeutyczna dla dzieci z autyzmem Warszawa  

Pomoc terapeutyczna dla dzieci z autyzmem obejmuje przede wszystkim regularne spotkania z psychoterapeutą doświadczonym w leczeniu ASD. Wspomagają one rozwój dziecka, wspierają je w podnoszeniu kompetencji społecznych i podnoszą jakość codziennego życia, którą obniża nieleczony autyzm. Terapia jest również realną pomocą dla rodziców: psycholog prowadzący dziecko będzie wspierał Państwa w codziennych wyzwaniach i podpowie, jak zadbać o pociechę.  

Psychoterapia może być również łączona z zajęciami grupowymi, które oferuje nasz ośrodek dla dzieci z autyzmem w Warszawie.   

Zajęcia dla dzieci z autyzmem Warszawa  

Badania wskazują, że doskonałe efekty w terapii ASD przynosi również udział dziecka w grupowych zajęciach dodatkowych.  

Terapia dzieci z autyzmem Warszawa – proponowane przez nas grupowe zajęcia terapeutyczne: 

  • Trening Umiejętności Społecznych – zajęcia ukierunkowane na podnoszenie kompetencji społecznych i nabywanie umiejętności niezbędnych w życiu (np. empatycznego reagowania, aktywnego słuchania).  
  • Trening Zastępowania Agresji – dedykowany dzieciom, które mają tendencję do zachowań agresywnych. Uczy kontrolowania swojej złości i dokonywania odpowiednich wyborów w trudnych sytuacjach.  

Psychiatra dziecięcy Warszawa – autyzm leczymy już od kilkunastu lat  

W przypadku dzieci z ASD, konieczna jest czasem także pomoc lekarza, jakim jest psychiatra dziecięcy. Autyzm u dzieci daje bowiem czasem objawy, które muszą być leczone farmakologicznie (np. nasilony niepokój dziecka) i współwystępuje z innymi zaburzeniami. W klinikach PsychoMedic zapewniamy stałą opiekę psychiatrów doświadczonych w pracy z dziećmi z diagnozą autyzmu. Oprócz prowadzenia farmakoterapii, zapewniamy także wsparcie we wszelkiego rodzaju “papierologii” – nasi lekarze są uprawnieni m.in. do wystawiania tzw. przedłużenia-odnowienia diagnozy, czego co kilka lat może wymagać np. państwowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna lub poradnia autyzmu.

UMÓW SIE NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499


POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Danielska Marta

Joanna 2023-06-02

Oceniam na 5

mgr Tomczyk Jowita

Martyna mama Antka 2023-06-02

Oceniam na 5