Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr Agnieszka Brzezińska – Psychiatra Dorośli Łódź

dr Agnieszka Brzezińska – Psychiatra Dorośli Łódź

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr Agnieszka Brzezińska – Psychiatra Dorośli

 

Lekarz specjalista psychiatra osób dorosłych oraz pacjentów anglojęzycznych (posiada doświadczenie jako tłumacz specjalistycznych tekstów medycznych).

 

Rezydenturę odbyła w CSK UM w Łodzi, gdzie pracowała w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychiatrii Młodzieżowej, a także w Klinice Zaburzeń Psychotycznych i Psychogeriatrii. Swoje doświadczenie w pracy w trybie dyżurów całodobowych zdobywała również w Oddziałach Psychiatrii Żeńskiej i Męskiej oraz Oddziałach Leczenia Zaburzeń Abstynencyjnych. Ambulatoryjnie pracuje w Poradniach Zdrowia Psychicznego przy szpitalu CSK UM oraz Poradni Psychiatryczno-Psychologicznej „EGO”.

Doświadczenie w pracy integrującej leczenie farmakoterapią i psychoterapią wyniosła z Oddziału Dziennego Zaburzeń Psychotycznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości w Łodzi. Ponadto, prowadzi zajęcia ze studentami, również anglojęzycznymi, oraz badania naukowe m.in.w zakresie czynników remisji pierwszorazowych epizodów psychotycznych w Klinice Zaburzeń Psychotycznych i Psychogeriatrii.

 

Specjalizuje się w leczeniu:

  • zaburzeń nastroju,
  • zaburzeń nerwicowych; lękowych,
  • zaburzeń snu,
  • zaburzeń osobowości,
  • zaburzeń psychotycznych (zwłaszcza schizofrenii).

Szczególnie interesuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychotycznych.

 

Zawsze przykłada dużą wagę do psychoedukacji pacjenta oraz członków jego rodziny, z chęcią poświęci czas na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. W gabinecie stawia na przyjazne i bezpośrednie podejście, zapewnia bezpieczną atmosferę wszystkim pacjentom, również LBGT+. Duży nacisk kładzie na łączenie precyzyjnie dobranej farmakoterapii z psychoterapią.

Stale stara się podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach, szkoleniach i kursach psychiatrycznych. Obecnie w trakcie kursu „Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży”. Fascynuje ją sposób przedstawiania zaburzeń psychicznych w literaturze, kinematografii i kulturze popularnej, w związku z tym jako konsultant merytoryczny uczestniczyła w projektowaniu gier komputerowych.

 

Posiada uprawnienia do:

  • wypisywania recept na leki (w tym refundowane),
  • wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4),
  • wystawiania zaświadczeń lekarskich.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Tomasz Żółtak

Anita 2020-04-14

Oceniam na 5


mgr Natalia Smakulska

Wioleta 2021-07-24

Oceniam na 5


dr Joachim Budny

Angelika 2021-06-17

Oceniam na 5