Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homeprof. nadzw. dr hab. Kamila Wojdyło – Psychoterapeuta Warszawa

prof. nadzw. dr hab. Kamila Wojdyło – Psychoterapeuta Warszawa

Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

prof. nadzw. dr hab. Kamila Wojdyło

Psychoterapeuta
Specjalista psycholog i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz European Association of Behavioral and Cognitive Therapies. Od ponad 20 lat prowadzi praktykę kliniczną i psychoterapię w języku polskim i  niemieckim. Specjalizuje się w psychoterapii osób dorosłych w szczególności w zakresie problemów lękowych i emocjonalnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz diagnozy i psychoterapii.
W 2000 roku ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2004 ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Opolskim. W 2005 uzyskała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie SWPS. W 2017 otrzymała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych w Polskiej Akademii Nauk. W niemieckiej Getyndze (2000-2001) odbyła staż naukowy (Georg-Elias-Müller Institut für Psychologie der Georg-August-Universität) oraz praktykę zawodową psychologa klinicznego (Institut für Angewandte Sozialfragen). W okresie 2001-2008 związana była z poradnią Ehe- Familien- und Lebensberatungsstelle w Niemczech, gdzie pracowała klinicznie i pełniła funkcję kierownika. W latach 2006–2014 pracowała na Uniwersytecie Gdańskim. Pełniła również funkcję Biegłego Sądowego przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. W latach 2014-2018 związana była z Instytutem Psychologii PAN, gdzie po habilitacji awansowała na stanowisko profesora nadzwyczajnego tej jednostki. Od 2018 jest profesorem nadzwyczajnym w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

W 2010 uzyskała stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. W 2013 na zaproszenie Deutsche Gesellschaft für Psychologie i Sekcji Psychologii Biznesu Niemieckiego Stowarzyszenia Zawodowego Psychologów zaprezentowała własny dorobek i osiągnięcia naukowe na Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Psychologii Pracy i Organizacji w Münster oraz w 2016 – na Jubileuszowym 50. Kongresie Niemieckiego Towarzystwa Psychologii w Lipsku.
W 2015 roku w uznaniu osiągnięć naukowych i dydaktycznych została odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę przyznawanym za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Prof. Wojdyło występuje w roli eksperta w zakresie problematyki pracoholizmu w wywiadach medialnych i prasowych. Ukończyła liczne szkolenia psychoterapeutyczne między innymi, w zakresie Terapii Schematów oraz Dialogu Motywującego.
“Łączenie doświadczeń psychologa praktyka z pracą naukową w przypadku dr Wojdyło – to wybitnie udane połączenie” (cyt. z recenzji habilitacyjnej prof. dr hab. Elżbiety Hornowskiej).

Na pytanie, dlaczego uprawia psychoterapię odpowiada:
“Teoria opisuje wyłącznie cząstkę prawdy o człowieku. Praca psychoterapeutyczna to dla mnie spotkanie z wyjątkowością Jego reakcji, potrzeb i wartości. Gdy towarzyszę osobie w terapii w wydobywaniu z własnych słabości, swojej madrości i siły, są to jedne z najbardziej poruszających dla mnie momentów. To prawdziwy sens tej szczególnego rodzaju (współ)pracy”.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


prof. dr hab. n. med Marta Anczewska

Malgorzata 2021-07-16

Oceniam na 5


dr Angelika Szulborska

Natalia 2021-07-20

Oceniam na 5


dr Magdalena Podbrożna

Marcin 2021-08-26

Pełen profesjonalizm, empatia i zaangażowanie w wyjaśnieniu problemów i sposobie ich rozwiązania. Sposób leczenia objaśniony bardzo szczegółowo jak również przepisane leki opisane po kolei ...