Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homedr Karolina Grządziel – Psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych Kraków Katowice

dr Karolina Grządziel – Psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych Kraków Katowice

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

dr Karolina Grządziel – Psychiatra dzieci, młodzieży i dorosłych Kraków Katowice

 

Lekarz specjalista psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży.
Aktualnie kierownik Oddziału Psychiatrycznego Dziennego 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie oraz konsultant dla oddziałów tego szpitala. Specjalizację z psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży zdobywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

 

Bogatą praktykę zawodową wzbogacała stażami w oddziałach ogólnopsychiatrycznych oraz profilowanych np. w Oddziale Leczenia Zaburzeń Afektu i Nastroju, Oddziale Dziennym Leczenia Psychoz, Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic, Oddziale Detoksykacji Alkoholowej, Oddziale Toksykologii (staż konsultacyjny), Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych (staż konsultacyjny), Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Oddziale Neurologicznym, w placówkach diagnostycznych dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi. Pracowała w Ambulatorium Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz Ambulatorium dla Dorosłych. Pracowała jako asystent w Katedrze Psychiatrii, Katedrze Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UJCM, oraz Katedrze Historii Medycyny UJCM.

 

Jej główne zainteresowania w obszarze psychiatrii to diagnostyka i leczenie zaburzeń depresyjnych i lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, adaptacyjnych , zaburzeń osobowości i choroby afektywnej dwubiegunowej, w psychiatrii rozwojowej zaś ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu i depresja.

 

W swojej pracy stawia na pogłębioną i szczegółową diagnostykę, psychoedukację oraz wieloaspektowe rozumienie diagnoz, poszerzone o kontekst psychospołeczny.

 

Jest autorką artykułów popularnonaukowych i naukowych z obszaru historii medycyny, uczestniczką i prelegentką wielu konferencji naukowych. Prowadzi wykłady z psychopatologii oraz diagnostyki na kursach do szkoleń terapeutycznych

 

Posiada uprawnienia do:

  • wypisywania recept (w tym refundowanych),
  • zwolnień lekarskich,
  • zaświadczeń lekarskich.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Pamela Kubaszewska

Olga 2021-08-10

Oceniam na 5


mgr Joanna Szponarska

Aleksandra 2021-06-06

Oceniam na 5


mgr Paulina Woźniak

Weronika 2021-04-29

Oceniam na 5.