Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homelek. Patryk Rodek – Psychiatra Katowice

lek. Patryk Rodek – Psychiatra Katowice

Psychiatra

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

lek. Patryk Rodek – Psychiatra Katowice

 

Lekarz specjalizujący się w psychiatrii dorosłych.

Na co dzień pracuje w Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Interesuje się głównie diagnostyką i leczeniem zaburzeń nastroju, zarówno depresji jak i choroby afektywnej dwubiegunowej, zagadnieniem lekooporności chorób psychicznych, technikami potencjalizacji leczenia przeciwdepresyjnego oraz metodami neuromodulacji.

 

Dużą uwagę przykłada do indywidualizacji leczenia w oparciu o oczekiwania i styl życia pacjenta. Kładzie znaczny nacisk na psychoedukację oraz pozafarmakologiczne metody leczenia. W pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń osobowości stosuje elementy terapii behawioralno-poznawczych trzeciej fali, takich jak terapia dialektyczno-behawioralna, mindfulness oraz ACT (terapia akceptacji i zaangażowania). Wyznaje elastyczne podejście do terapii uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych, korzystając z dialogu motywującego oraz wspomagającej farmakoterapii uzależnień.

 

Posiada uprawnienia do:

  • wypisywania recept na leki (w tym refundowanych),
  • wystawiania zwolnień ZUS ZLA.

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Aneta Chwała

2019-04-01

Oceniam na 5


lek. Agata Matuszewska

Anna 2022-03-22

Oceniam na 5


dr Marta Dzikowska

Paweł 2022-05-26

Oceniam na 5