Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Agnieszka Olszańska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

mgr Agnieszka Olszańska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Agnieszka Olszańska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

 

Psycholog, Psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię dla dzieci (od 6 r.ż.), młodzieży i młodych dorosłych.
Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi (w tym tremą) i depresyjnymi, z niską samooceną. 


Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacjami „Psychoterapia” oraz „Pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością”. Ukończyła dwuletnią Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Ośrodku Regeneracja, roczne szkolenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń u Osób Dorosłych oraz wiele krótszych szkoleń. Ponadto jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu (I stopień) i Akademii Muzycznej w Katowicach (II stopień) na flecie.

 

Odbyła staż w Poradni Terapii Uzależnień Alkoholowych (obserwacja grup terapeutycznych osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA), Akademickim Ośrodku Psychoterapii (współprowadzenie psychoterapii w podejściu strategicznym), Ośrodek ReGeneRacja (współprowadzenie półkolonii terapeutycznych), Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii (członek zespołu reflektującego) i w Klinice Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (prowadzenie rozmów z pacjentami, obserwacje badań psychiatrycznych, zajęć, konsultacji rodzinnych). 


Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w wielu placówkach w Warszawie, w tym Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Centrum Edukacji Artystycznej, Bursie Szkolnictwa Artystycznego, w Integracyjnym, Dwujęzycznym Przedszkolu Montessori „Mądre Główki”, Szkole Podstawowej nr 383. Pracowała też jako psycholog podczas zorganizowanych wyjazdów kolonijnych w ferie i wakacje dla dzieci z dysfunkcyjnych. Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

 

Publikacje:

  • Olszańska Agnieszka (2017), Kreatywne metody pracy psychologa z uczniami szkół artystycznych, „Zeszyty Psychologiczno-Pedagogiczne Centrum Edukacji Artystycznej”, zeszyt 4.
  • Olszańska Agnieszka (2019), Rekrutacja do szkoły muzycznej z perspektywy psychologa, „Szkoła Artystyczna”, zeszyt 1 (5).
  • Olszańska Agnieszka (2019), Rozwijanie kompetencji emocjonalnych u uczniów szkół artystycznych, „Szkoła Artystyczna”, zeszyt 4 (8).
  • Olszańska Agnieszka (2020), Motywowanie do ćwiczeń gry na instrumencie w czasie pandemii, „Szkoła Artystyczna”, zeszyt 2 (10).
  • Olszańska Agnieszka (2020), Apteczka pierwszej pomocy psychologicznej dla nauczycieli. Część 1, „Szkoła Artystyczna”, zeszyt 3 (11)

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr n.med. Michał Skalski

Wojtek 2021-05-07

Dawno nie spotkałem lekarza, który tak rzeczowo i spokojnie potrafi wyjaśnić w czym jest problem i gdzie szukać rozwiązania. Przy okazji uporządkował moją listę leków a co najważniejsze po...


dr Anna Skrzypek-Grigo

Monika 2021-02-04

Lekarka otwarta na pacjenta, potrafiąca wysłuchać i profesjonalnie podejść do potrzeb i oczekiwań pacjenta.


dr Edyta Adamska-Węgrzyn

Barbara 2021-07-19

Oceniam na 5