Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Aleksandra Malec-Nowogórska – psycholog dziecięcy Warszawa

mgr Aleksandra Malec-Nowogórska – psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Aleksandra Malec-Nowogórska – psycholog dziecięcy Warszawa

 

Psycholog, Diagnosta dzieci i młodzieży.
W swojej pracy kieruje się wiedzą, doświadczeniem a także empatią i czujnością na wrażliwość i indywidualność każdego dziecka.

 

Od 9 lat czynnie rozwija swój warsztat pracy, zdobywała doświadczenie pracując jako psycholog szkolny, psycholog-koordynator rodzinnej pieczy zastępczej, psycholog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, była orzecznikiem opiniującym w zespole ds. orzekania o niepełnosprawności. Przez 6 lat związana z pracą w ośrodku rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego oraz poradnią dla osób z autyzmem. Prowadzi diagnozę i terapię dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, autyzm, zespół aspergera, dokonuje diagnoz funkcjonalnych oraz różnicowych.

 

Absolwentka WSFiZ w Warszawie na kierunku psychologia kliniczna i studiów podyplomowych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu psychoonkologii. Na co dzień związana z hospicjum, gdzie udziela wsparcia osobom chorym onkologicznie a także ich rodzinom, pracuje w obszarze straty, żałoby. Jest biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Płocku z zakresu psychologii klinicznej, psychoonkologii.

 

Ukończyła szereg szkoleń z zakresu diagnozy klinicznej całościowych zaburzeń rozwoju, diagnozy funkcjonalnej, ukończyła III stopniowy kurs doskonalący ,,Terapia behawioralna dzieci z autyzmem”, posiada uprawnienia pedagogiczne.

Ważniejsze szkolenia:

  • Racjonalna Terapia Zachowania, Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej- poznawczo-behawioralny program samopomocy emocjonalnej w oparciu o techniki autoterapeutyczne, które pozwalają na szybkie rozpoczęcie samodzielnej pracy poza gabinetem, odbiorcy to młodzież od okresu gimnazjalnego oraz osoby dorosłe
  • ,,Profil psychoedukacyjny PEP-R”- Diagnoza funkcjonalna dziecka z zaburzeniami rozwoju
  • Szkolenie ,,Autyzm-jak to diagnozować”- Diagnoza całościowych zaburzeń rozwoju
  • III stopniowy kurs ,, Terapia behawioralna dzieci z autyzmem” Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku
  • Uczestnik Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej ,,Autyzm-zrozum i pozwól żyć”
  • Szkolenie ,,Wykorzystywanie dzieci na tle seksualnym-ofiary i sprawcy”
  • Szkolenie ,,Wsparcie ofiar handlu ludźmi przez kadry pomocy społecznej”
  • Systematyczny uczestnik corocznej Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu oraz Ogólnopolskiego Forum Onkologii i Psychoonkologii

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Regina Gerbszt

Edward 2021-08-31

Pani doktor wykazuje się dużą empatią i zrozumieniem. Swoim doświadczeniem, profesjonalizmem skutecznie rozwiązuje problemy.


dr n.med. Joanna Sadowska-Mazuryk

Dagmara 2021-12-28

Bardzo kompetentna, rzeczowa, zaangażowana i miła lekarka. Zdecydowanie polecam.


mgr Magdalena Warakomska-Pochodyła

monika i robert 2021-11-20

Mielismy 3 rozmowy z pania psycholog i poki co jestesmy bardzo zadowoleni je pracy . Mam nadzieje ze pomoze naszemu synowi.