Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Beata Banaszak – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

mgr Beata Banaszak – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Beata Banaszak

Psycholog, Psychoterapeuta
 
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. Zarówno studia magisterskie, jak szkołę psychoterapii ukończyła z wyróżnieniem.

Od 2014 roku pracuje w całodobowym Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym CMKP oraz w Szpitalu Bielańskim. Od 2014 roku jest także członkiem zespołu prowadzącego Mieszkanie Chronione na Bielanach, gdzie zapewnia wsparcie psychologiczne i pomoc treningowo-rehabilitacyjną osobom z diagnozą zaburzeń psychicznych.
Prowadzi również grupowe treningi metapoznawcze dla osób z doświadczeniem epizodów psychotycznych.

W latach 2016-2018, w ramach Programu Terapeutycznego TRAKT, pod superwizją wybitnych specjalistów z zakresu PTSD, prowadziła psychoterapię dla ofiar zdarzeń traumatycznych, wykorzystując przy tym metodę Przedłużonej Ekspozycji (Prolonged Exposure), .

W latach 2017-2018 współpracowała z Fundacją Prometeusz, gdzie zapewniała wsparcie psychoterapeutyczne pracownikom ratownictwa medycznego oraz prowadziła szkolenia m.in. z zakresu komunikacji interpersonalnej, wypalenia zawodowego, postępowania z osobami chorującymi psychicznie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in na stażach i wolontariatach w licznych oddziałach psychiatrycznych w Warszawie (Szpital Bródnowski, Szpital Nowowiejski, Szpital Bielański, Dziecięcy Szpital Klinicznych), a także w Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi POMOST.

Swoje kompetencje kliniczne oraz psychoterapeutyczne stale rozwija, biorąc udział w licznych warsztatach, konferencjach i szkoleniach. Ukończyła także roczny kurs Interwencji Kryzysowej.

Zajmuje się przede wszystkim terapią indywidualną osób z problemami z kręgu zaburzeń lękowych (PTSD, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne dawniej nazywane nerwicą natręctw, fobie specyficzne, fobia społeczna, lęk uogólniony) oraz zaburzeń nastroju. Pomaga osobom w kryzysach życiowych oraz z doświadczeniami epizodów psychotycznych.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Maria Wilczyńska
dr Maria Wilczyńska

Neurolog dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Mikołaj 2019-04-01

Oceniam na 5


dr Monika Makowska-Zubrycka

Kamila 2020-05-26

Oceniam na 5


dr n.med. Ewelina Soroka

justyna 2020-07-27

Bardzo ciepła osoba, wzbudza zaufanie od początku rozmowy. Słucha uważnie, pomogła mi bardzo, jest mi lepiej już po pierwszej wizycie. Bardzo polecam.