Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Irena Ozdoba – Psychoterapeuta Katowice

mgr Irena Ozdoba – Psychoterapeuta Katowice

Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Irena Ozdoba – Psychoterapeuta Katowice

 

Certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, seksuolog kliniczny, terapeuta par. Terapeuta DDA i współuzależnienia.

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach o kierunku pedagogika z profilaktyką społeczną w roku 2010 oraz Studium Psychoterapii Uzależnień – w roku 2013r. uzyskała certyfikat psychoterapeuty uzależnień wydany przez KBPN w Katowicach. Absolwentka studium podyplomowego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach o kierunku seksuologia kliniczna. Ukończyła również Studium Psychologii Sądowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.

 

Pracę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gliwicach, gdzie pracowała z osobami w kryzysie, osobami doświadczającymi przemocy, jak i sprawcami przemocy.

W Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień Familia w Gliwicach stworzyła własny program autorski ,,Niespotykana kobieta”, który z powodzeniem realizowała przez 5 lat, pracując z kobietami uwikłanymi w bliskie relacje z osobą uzależnioną. Jest również autorką warsztatów tematycznych dla kobiet: „Kobieta grzechu warta” czy „Boskie ciało kobiety”.

W latach 2014-2018 pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu w oddziale terapeutycznym, pracując z osobami uzależnionymi. Obecnie pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień Mens – Sana w Mysłowicach.

 

Od 2016 roku – poza pracą kliniczną z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych czy od czynności oraz z osobami uwikłanymi w bliskie relacje z osobą uzależniona – pracuje również jako seksuolog kliniczny. Przyjmuje m.in. osoby z zaburzeniami dysfunkcji seksualnych: zaburzenia wzwodu, dyspareunii, pochwicy, kompulsywnej masturbacji, zaburzeń popędu. Pracuje także z parami nad poprawą ich relacji.

 

Mgr Irena Ozdoba w ramach projektów edukacyjnych organizowanych przez naszą klinikę prowadzi szkolenia dla specjalistów zdrowia psychicznego dotyczące m.in. trudności, z jakimi zmagają się osoby LGBT+ czy psychoterapii par.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Małgorzata Białek-Plata

Zadowolony Klient 2019-10-29

Oceniam na 4


dr n.med. Anna Sarol-Kulka

Bartosz 2021-06-10

Oceniam na 5


dr Nina Gawdzik-Chrobot

Monika 2021-05-20

Pani doktor to empatyczna i budząca zaufanie osoba, a jednocześnie zaangażowana specjalistka.