Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Magdalena Warakomska-Pochodyła – Psycholog, Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

mgr Magdalena Warakomska-Pochodyła – Psycholog, Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

Psychoterapueta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Magdalena Warakomska-Pochodyła – Psycholog, Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Warszawa

 

Psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta rodzin i par.
Absolwentka psychologii klinicznej w SWPS i 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego Studium Terapii Rodziny prowadzonego przez Stowarzyszenie OPTA. Od 2009 r. pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami w poradniach psychologiczno-pedagogicznych a także w placówkach edukacyjnych: przedszkolach, Szkole Dwujęzycznej STO.

Ukończyła certyfikowany kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT. Posiada dyplom praktyka metodą Kids’Skilss – Dam radę! Po ukończeniu kursu „Mindfulness for Teachers” we Florencji chętnie wykorzystuje elementy treningu uważności w pracy z dziećmi. Jest potrójnym Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny: dla rodziców, wczesnego dzieciństwa oraz w klasie.

 

Pomaga dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, zaburzeniami nastroju, trudnościami w zakresie regulacji emocji, nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji z rówieśnikami, przezwyciężaniu nieśmiałości, budowaniu pozytywnego obrazu własnej osoby i poczucia własnej wartości i skuteczności, a także wspiera dzieci z nadpobudliwością psychoruchową i zespołem Aspergera. W swojej pracy przywiązuje szczególną uwagę do budowania poczucia bezpieczeństwa, zaufania, akceptacji i podmiotowości dziecka. Za niezbędne uznaje towarzyszenie dziecku przez rodzica w procesie zmiany i nabywaniu nowych umiejętności. Wspiera rodziców w zakresie rozumienia zachowań dziecka/nastolatka i planowanych interwencji.

 

Posiada doświadczenie w pracy z parami, jest absolwentką rocznego stażu praktycznego przy Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych w Warszawie. W pracy z parami koncentruje się na osiągnięciu wzajemnego zrozumienia dotychczasowych źródeł trudności (myśli, emocji, ocen) i wypracowaniu nowych rozwiązań przekładających się na jakość relacji w związku.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Aneta Chwała

Rafał 2019-04-01

Oceniam na 5


dr Justyna Car

Monika 2021-05-09

Oceniam na 5


dr Anna Czarnacka

Michał 2021-06-05

Świetna i empatyczna profesjonalistka. Już pierwsza rozmowa bardzo mi pomogła.