Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Małgorzata Matusiak – Psycholog, psychoterapeuta Warszawa

mgr Małgorzata Matusiak – Psycholog, psychoterapeuta Warszawa

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Małgorzata Matusiak – Psycholog, psychoterapeuta Warszawa

 

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (CBT) i terapii schematów, pracuje w zawodzie od 2007 r. Przyjmuje dzieci, młodzież i dorosłych.

Doświadczenie

  • Doświadczenie kliniczne zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego, II Wydziału Lekarskiego WUM, w prywatnych gabinetach pomocy psychologicznej, w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
  • Brała również udział w projektach realizowanych przez fundację „Punkt Konsultacyjny dla rodzin” i „Pomoc psychologiczna” dla pacjentek Oddz.Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Wołominie.
  • Posiada doświadczenie pracy w roli kuratora sądowego (Sąd Rejonowy w Piasecznie) oraz wychowawcy w Ośrodku Wspomagania Rodziny, co pozwoliło jej na wnikliwe zapoznanie się z problematyką zaburzeń eksternalizacyjnych u dzieci i młodzieży.

 

Wykształcenie

  • Ukończyła 4-letnie szkolenie w nurcie poznawczo-behawioralnym (obecnie w trakcie certyfikacji).
  • Absolwentka szkoleń z terapii schematów oraz metody przedłużonej ekspozycji w leczeniu zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD).

 

Dodatkowe szkolenia

  • Ponadto ukończyła kurs dla kandydatów na biegłych psychologów: „Psychologiczna ekspertyza sądowa dotycząca nieletnich sprawców czynów karalnych” organizowany przez Centrum Edukacyjne Nauk Sądowych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. Dra Jana Sehna w Krakowie oraz „Więź seksualna pary na różnych etapach życia rodziny”.
  • Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w Warszawie.

 

Zakres udzielanej pomocy

  • Główne obszary jej pracy to prowadzenie psychoterapii indywidualnej pacjentów (dzieci, młodzież, dorośli) z zaburzeniami lękowymi, napadami paniki, depresją, PTSD – stres pourazowy, niską samooceną, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości, przewlekłym stresem, fobiami.
  • Ponadto diagnostyka psychologiczna, wydawanie opinii psychologicznych, pomoc psychologiczna.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


mgr Dorota Pawłowicz

Olga 2021-01-13

Oceniam na 5


mgr Anna Pokorny

Krystian 2021-12-06

Oceniam na 5


lek. Sylwia Banaczyk-Miłońska

Juliusz 2021-12-29

Oceniam na 5