Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Marzena Nowak-Kita – Psychoterapeuta Katowice

mgr Marzena Nowak-Kita – Psychoterapeuta Katowice

Psycholog

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Marzena Nowak-Kita – Psychoterapeuta Katowice

Dyplomowany psychoterapeuta z ukończonym całościowym szkoleniem w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach, posiadającej akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Asystent psychodramy w Psychodrama Association for Europe – pierwszy stopień szkolenia w psychodramie wg J.L. Moreno.
W swojej pracy bazuje głównie na podejściu psychodynamicznym, korzysta również z nurtów psychoterapii systemowej, poznawczo – behawioralnej. Pracuje również z elementami psychodramy i monodramy- ukończyła szkolenie II stopnia.
Podejście w którym pracuje dobiera do potrzeb oraz problematyki z jaką zgłasza się pacjent.
Doświadczenie zawodowe od 2008 r. zdobyła poprzez kilkunastoletnią praktykę prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową w Placówkach Opieki Medycznej-Ośrodku Pomocy Psychologicznej, Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Tychach, pomagając osobom z problem depresji, zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi oraz osobom uzależnionym (alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz uzależnienia behawioralne).
W 2012 r. uzyskała tytuł Certyfikowanego Psychoterapeuty Uzależnień szkoląc się w ramach Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii,
W swojej praktyce zawodowej współpracowała z różnymi instytucjami, prowadziła wykłady i warsztaty dla personelu Opieki Medycznej oraz pracowników Sądu, Nauczycieli. Prowadziła konferencje dotyczącą uzależnień behawioralnych „Trzeźwym okiem w sieci”. Obecnie współpracuje z Fundacją pomagającą osobom pokrzywdzonym przestępstwem min. traum związanych z przemocą psychiczną, fizyczną, seksualną, mobbingiem w pracy itp.
W swojej praktyce ma również kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii z młodzieżą z problem depresji, zaburzeniami nerwicowymi oraz uzależnieniem- w 2009 ukończyła 2-letnie podyplomowe studia z zakresu Psychokorekcji Zaburzeń Zachowania Dzieci i Młodzieży na Uniwersytecie Śląskim.
Nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i kursach. Od ponad 9 lat uczestniczy w stałych superwizjach klinicznych- superwizorzy PTP oraz PARPA. Jest członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,
W swojej pracy kieruję się zapisami zawartymi w Kodeksie Etycznym Psychoterapeutów.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Karin  Bakir-Szara

Grzegorz 2019-04-01

Oceniam na 4


dr Maria Wilczyńska
dr Maria Wilczyńska

Neurolog dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Mikołaj 2019-04-01

Oceniam na 5


mgr Katarzyna Zawisza - Mlost

Justyna 2019-10-22

Oceniam na 5