Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Monika Rakowska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

mgr Monika Rakowska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Monika Rakowska – Psycholog, Psychoterapeuta Warszawa

 

Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi terapię indywidualną, a także terapię systemową rodzin, par oraz dzieci od 15 r.ż.

Tak opisuje swoje podejście: „Najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem wydają mi się szacunek i zaciekawienie, bo one pozwalają na wspólne szukanie nowych rozwiązań”.

 

Ukończyła studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach specjalności Psychologia kliniczna i seminarium z Psychologii osobowości. Kwalifikacje psychoterapeuty zdobywała podczas czteroletniego całościowego szkolenia w ramach Szkoły Psychoterapii MABOR akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Bliska jest jej też terapeutyczna praca z ciałem metodą Life/Art Process wg Anny Halprin.

 

W zawodzie pracuje od 2007 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przez szereg lat pracowała w stowarzyszeniach: jako terapeuta dzieci z niepełnosprawnością oraz ich rodzin oraz terapeuta indywidualny i grupowy młodzieży, w ośrodku wychowawczym dla chłopców, a także na stanowisku psychologa w szkolnictwie oraz nauczyciel psychologii i filozofii. Odbyła staże: na oddziałach psychiatrycznych dla dorosłych w Warszawie oraz Krakowie, a także w rekomendowanym przez PTP ośrodku terapii rodzin i par w Warszawie. Prowadziła także rozwojowe grupy terapii ruchem i tańcem dla kobiet.

 

Pracuje z osobami doświadczającymi konkretnych trudności (np. wypalenie zawodowe, zaburzenia nastroju, nerwicy, snu, odżywiania się), jak i z tymi, którzy pragną zmienić na lepsze swoje życie, związek lub funkcjonowanie rodziny. Działa jako terapeuta systemowy, więc korzysta z dorobku tego sposobu myślenia zarówno w pracy z rodzinami, parami, jak i w pracy indywidualnej. Stale podnosi swoje kwalifikacje podczas szkoleń, konferencji psychologicznych i psychiatrycznych.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Michał Wasik

Barbara 2021-10-05

Oceniam na 5


dr Andrzej Zmysłowski

Ludmiła 2021-10-25

Oceniam na 5


mgr Monika Dziak

Urszula 2021-11-11

Oceniam na 5