Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

Homemgr Regina Mazurkiewicz – Psycholog, Psychoterapeuta Katowice

mgr Regina Mazurkiewicz – Psycholog, Psychoterapeuta Katowice

Psycholog, Psychoterapeuta

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Regina Mazurkiewicz – Psycholog, Psychoterapeuta Katowice

 

Psycholog, pedagog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia.
Prowadzi psychoterapię zarówno dzieci od 7 r.ż., młodzieży jak i osób dorosłych oraz psychoterapię par.
Pracę psychoterapeutyczną prowadzi w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej wykorzystując elementy terapii schematu. 

 

Udziela pomocy w zakresie:

  • zaburzeń emocji i zachowania dzieci i młodzieży,
  •  zaburzeń lękowych i depresyjnych dzieci i młodzieży,
  • zaburzeń osobowości osób dorosłych,
  • zaburzeń lękowych i depresyjnych, OCD osób dorosłych,
  • radzenia sobie ze stresem,
  • problemów w relacjach,
  • diagnozy kompetencji rodzicielskich.

 

Studiowała psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołeczym w Katowicach o specjalności kliniczna, pedagogikę w zakresie pracy socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ukończyła 4-letnie Studia Podyplomowe, uzyskując tytuł psychoterapeuty i zobowiązując się do pracy pod regularną superwizją – posiadają one rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, przygotowują one do ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB, oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies.

 

Ukończyła także Studia Podyplomowe prowadzone przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który przygotowuje do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ponadto posiada certyfikat ukończenia szkolenia “Terapia schematu” – stopień podstawowy, certyfikat ukończenia I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.

 

Posiada także certyfikat trenera programu PRIDE: Rodzinna Opieka Zastępcza/Adopcja-prowadząc kilka edycji szkoleń dla kandydatów na opiekunów zastępczych i adopcyjnych z terenu powiatu wodzisławskiego. 

 

Pracowała  jako psychoterapeuta i psycholog w Ośrodku Adopcyjnym w Rybniku, gdzie diagnozowała i badała predyspozycje kandydatów na rodziny adopcyjne oraz diagnozowała i kwalifikowała dzieci do adopcji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała także w Poradni Zdrowia Psychicznego i Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym “Syriusz” w Żorach, gdzie prowadziła terapię grupową i indywidualną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi  także prywatną praktykę w Katowicach i Krakowie.

 

Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, prawie 10 lat w Domu Dziecka a także pełniła rolę sądowego kuratora społecznego. Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje, poddaje się też regularnej superwizji, gdyż dobro pacjenta w kontekście terapeutycznych oddziaływań jest dla niej najważniejsze. Od 1997 roku w obszarze jej zainteresowań jest człowiek uwikłany w szereg społecznych i osobistych uwarunkowań, trudności, zagrożeń.

 

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Urszula Misztela
dr Urszula Misztela

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Monika 2021-04-23

Pani Doktor z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu przedstawiła trafną diagnozę, wdrożyła leczenie dzięki czemu większość objawów ustąpiła. Szczerze polecam jako lekarza prowad...


prof. nadzw. dr hab. Tomasz Pawelczyk

Ewa 2021-05-03

Oceniam na 5


mgr Wojciech Wnuk

Bogna 2020-07-27

Oceniam na 5