Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Warszawa 22 253 88 88

Łódź 42 644 44 44

Homemgr Sylwia Przybyłowska – Psycholog Dziecięcy i Młodzieżowy Warszawa

mgr Sylwia Przybyłowska – Psycholog Dziecięcy i Młodzieżowy Warszawa

Psycholog

OPINIE O SPECJALIŚCIE


O SPECJALIŚCIE

mgr Sylwia Przybyłowska

Psycholog

Psycholog (specjalność psychologia kliniczna), psycholog dzieci i młodzieży, terapeuta TSR.
Ukończyła akredytowane całościowe szkolenie z psychoterapii systemowej indywidualnej i rodziny organizowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej – I stopień, kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (I i II stopień TSR) w CTSR, kurs terapii poznawczo – behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT oraz szkolenie z Metody Kids Skills i Damy Radę! i ,,Jestem z Ciebie Dumny”.

Absolwentka Studiów Podyplomowych z Diagnozy Klinicznej Dziecka  i Jego Rodziny na Uniwersytecie Warszawskim, studiów magisterskich na Wydziale Psychologii (psychologia kliniczna) w WSFiZ w Warszawie, Studiów Podyplomowe kwalifikacyjnych – przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Edukacji i Nauk Społecznych w Łodzi oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- I stopnia organizowany przez Stowarzyszenie Przeciwdziałania Przemocy „Niebieska Linia”.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując od 7 lat w Ośrodku Pomocy Społecznej w Warszawa, gdzie specjalizuję się w udzielaniu pomocy psychologicznej dzieciom, nastolatkom i  ich rodzinom oraz osobom dorosłym będącym w kryzysie.
Prowadzi terapie dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi, depresją, ADHD, zaburzeniami zachowania, zespołem Aspergera, zaburzeniami odżywiania, niską samooceną, samookaleczeniami i próbami samobójczymi, trudnościami adaptacyjnymi, trudnościami w radzeniu sobie ze złością i stresem, jak również osobą doświadczających przemocy.
W zależności od indywidualnych potrzeb klienta pracuje łącząc różne podejścia: systemowe, behawioralno- poznawczego oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.
W lipcu 2015 roku pełniła funkcję Koordynator – psycholog wyjazdu profilaktyczno – terapeutycznego dla rodzin z dziećmi i zajmowała się nadzorem merytoryczny, tworzenie i realizacja zajęć na terenie Szkolnego Ośrodka Wypoczynkowego ,,Syrenka w Marózie”.
Współpracowała z Pracownią Psychoedukacji i Fundacja Drabina Rozwoju jako współrealizator warsztatów psychoedukacyjnych dla dzieci i dorosłych.
Prowadziła warsztaty dla kobiet w ramach Projektu „Drabina Rozwoju Kobiet” dotyczące obszaru samooceny, autoprezentacji, komunikacji, technik relaksacyjnych oraz umiejętności społecznych.
W 2012 prowadziła zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży podczas zimowiska w Marózie. Odbyła 1,5 roczny staż w telefonie zaufania 116-123 w Instytucie Psychologii Zdrowia, gdzie udzielała pomocy psychologicznej osobom w kryzysie emocjonalnym.
Doświadczenie kliniczne zdobyła podczas praktyk w Szpitalu Wolskim w Warszawie i Szpitalu Tworkowskim w Pruszkowie oraz w Stowarzyszeniu Integracja.
Posiada  uprawnienia do  pracy z dziećmi metodą Dennisona, metodą Ruchu Rozwijającego wg. W Sherborne oraz dramą. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu mediacji rodzinnych, pracy z osobami doświadczającymi przemocy i sprawcami przemocy, procedury Niebieskiej Karty, profilaktyki HIV/AIDS i seksuologii. Brała udział w konferencjach organizowanych przez Fundacje Dzieci Niczyje na temat profilaktyki krzywdzenia dziecka.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii PTP oraz Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.
Dziecko widzi jako element całości (rodziny), gdyż nie można poznać rodziny wyłącznie przez pryzmat jednej osoby. Rodzina jest dla dziecka miniaturką świata.

Naszych specjalistów polecają pacjenci


dr Dorota Grobelna

Krystyna 2019-04-01

Pani doktor to czarodziejka. Tak zaczarowała moją 93 letnią mamę, że wyszedł z tego dialog a nie jak normalnie monolog, gdzie jedna strona pyta a druga - na wszelki wypadek nie słyszy i nie odp...


dr Małgorzata Żak

Klaudia 2020-03-31

Bardzo dobre podejscie do klienta.


dr Agata Todzia

Jakub K 2020-01-23

Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Pani doktor nie tylko przeprowadziła rzetelny i wnikliwy wywiad, ale także potrafiła naprawdę się wczuć w moją sytuację, okazała dużo empatii i zrozumienia...