Farmakoterapia dla psychoterapeutów - szkolenie - PsychoMedic.pl

22 253 88 88 - 7dni w tygodniu

FARMAKOTERAPIA DLA PSYCHOTERAPEUTÓW

niezbędna wiedza dla każdego psychoterapeuty

 

Dla kogo?
Psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci, praktycy w zawodzie pomagania osobom z zaburzeniami psychicznymi, którzy chcą się dowiedzieć więcej o:
-psychofarmakoterapii, leczeniu ordynowanemu przez specjalistów psychiatrów
-niebezpiecznych interakcjach lekowych

Niezbędny moduł do uzupełnienia dla psychologów, psychoterapeutów, studentów psychologii. Wiedza niezwykle pomocna, zwłaszcza dla psychoterapeutów nie pracujących w szpitalach psychiatrycznych.

Jaki cel?
Szkolenie ma na celu przekazanie kursantowi podstawowej wiedzy o lekach psychotropowych używanych w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Czego się nauczysz po kursie?
Absolwent będzie dobrze zaznajomiony z wiedzą na temat podstawowych grup leków psychotropowych. Nabierze rozeznania objawów ubocznych polekowych. Dowie się o możliwościach i ograniczeniach leczenia farmakologicznego, ułatwi to podjęcie decyzji kiedy pokierować pacjenta do lekarza psychiatry.

Moduły:
1. Podstawy leczenia farmakologicznego zaburzeń psychicznych. Co wiemy a czego nie wiemy o lekach psychotropowych. Ogólny podział leków psychotropowych.
2. Leki psychotropowe – podstawowe błędy popełniane przez personel medyczny. Przykłady właściwego/ niewłaściwego stosowania leków psychotropowych.
3. Zaburzenia pamięci: Dlaczego nie pamiętam? Jak skutecznie leczyć otępienia.
4. Uzależnienia: Czy uzależnienia można wyleczyć lekami?
5. Zaburzenia z kręgu psychotycznych: Podstawy leczenia farmakologicznego schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
6. Leki antydepresyjne i ich zastosowanie. Czy Polacy nadużywają leków przeciwdepresyjnych? Warsztat o skutecznym leczeniu depresji.
7. Lęki i nerwica: O tym jak leczyć zaburzenia lękowe i dlaczego benzodiazepiny są tak niebezpieczne.
8. Czym są i jak leczyć zaburzenia osobowości. Czy farmakoterapia jest w ogóle potrzebna?
9. Leki w piaskownicy, czyli krótko o leczeniu dzieci i młodzieży.
10. Groźne interakcje lekowe i zażywanie za dużych dawek leków psychotropowych, czyli czego z czym nie łączyć i kiedy wysłać pacjenta do psychiatry.
11. Zaburzenia odżywiania się. Podsumowanie i powtórzenie materiału.

Wszystkie zajęcia będą miały charakter wykładowy z elementami warsztatowymi i dyskusji w grupie.

Czas: sobota i niedziela 9.00- 18.00
Kiedy: 19 i 20 maja 2018r.
Koszt: 999 pln
Forma zajęć: warsztaty z elementami wykładowymi
Po ukończeniu uzyska dyplom ukończenia kursu akredytowanego przez Klinikę Psychomedic oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapeutyczne.
Prowadzący: lekarz specjalista psychiatra i certyfikowany psychoterapeuta dr Piotr Markowski

Rekrutacja
Napisz maila z swoim zgłoszeniem staz@psychomedic.pl + opłać kurs + przyjdź na zajęcia.

Osoby zainteresowane udziałem w kursie Farmakoterapia dla psychoterapeutów proszę przesłać mailowe zgłoszenie staz@psychomedic.pl, otrzymają Państwo maila zwrotnego ze szczegółami kursu.
Wszelkie dodatkowe informacje pod mailem staz@psychomedic.pl oraz numerem tel. 575-005-635 p. Magdalena Pniewska.

Prowadzący zajęcia:

Please specify image url

Piotr Markowski, dr

Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta. Starszy asystent Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Absolwent podyplomowych studiów Coachingu Szkoły Głównej Handlowej (2014 r.). Arteterapeuta – absolwent Studium Terapii przez Sztukę Teatru Ludowego w Krakowie (2013 r.). Absolwent Całościowego, Czteroletniego Studium Psychoterapii realizowanego przez MABOR i IPiN w Warszawie, studium akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (2011 r.). Uczestnik Letniego Seminarium Psychoanalitycznego w Barlinku realizowanego przez Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej (lipiec 2016 r.).

Czytaj więcej…

Psychiatra

Telefon : 575-005-635