Konferencja Zarządzanie Stresem - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Konferencja Zarządzanie Stresem 14.05.2015r.

Promujemy zdrowie psychiczne!

Konferencja Zarządzanie Stresem

Konferencja Zarządzanie Stresem

Zapraszamy na bezpłatną konferencję „Zarządzanie stresem” organizowaną przez Klinikę Psychologiczno-Psychiatryczną PsychoMedic.pl przy współpracy Wydziału Nauk Społecznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego 14 maja 2015 w godzinach 9:00-14:00 (Al. Jana Rodowicza „Anody” 37).

PsychoMedic.pl to wysokospecjalistyczny zespół profesorów i ordynatorów psychiatrów, dyplomowanych psychoterapeutów, psychoterapeutów uzależnień, lekarzy seksuologów, neurologów, dietetyków.
Naszym celem jest udzielanie wszechstronnej pomocy pacjentom. Specjaliści Kliniki są nie tylko fachowcami w swojej dziedzinie, ale również pasjonatami, autentycznie zaangażowanymi w sprawy swoich pacjentów.
Jedną z naszych pasji jest psychoedukacja, stąd idea zorganizowania serii prelekcji i warsztatów promujących konstruktywne strategie radzenia sobie ze stresem.

 

 

Program:

1.Wiemy, jak ważną i praktyczną umiejętnością jest asertywna postawa. Chroni nas przed manipulacją ze strony innych i pomaga utrzymywać kontrolę nad swoim życiem. Podczas proponowanego przez nas treningu asertywności, który poprowadzi mgr Agnieszka Gudzowata nasz psycholog-psychoterapeuta, dowiesz się jak tworzyć asertywną informację zwrotną i konstruktywną odmowę. Ponadto poznasz praktyczne porady, które pomogą ci budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

2.Podczas prelekcji na temat depresji nasz lekarz psychiatra dr Karin Bakir opowie kiedy mamy do czynienia ze zwykłą chandrą a kiedy już z objawami depresyjnymi oraz jak sobie radzić z emocjami i dbać o siebie, aby nie doprowadzić do sytuacji podbramkowej jaką jest właśnie depresja.

3.Kolejnym tematem będzie najnowocześniejsza technika radzenia sobie z napięciem, stresem i przeciążeniem jaką jest choreoterapia. Warsztat poprowadzi mgr Agnieszka Szymańska. Obecnie w psychiatrii jest to najnowszy trend w leczeniu i profilaktyce przewlekłego stresu. Zajęcia będą zawierały wiele ćwiczeń praktycznych, co pozwoli doświadczyć tej innowacyjnej metody na sobie samym.

4.Kolejny prelegent dr n. med. Katarzyna Niewińska zaprosi Was w podróż po niespecyficznych sposobach radzenia sobie z napięciem tj. za pomocą jedzenia. Dowiecie się kiedy należy zgłosić się do psychologa/psychiatry w związku z zajadaniem stresu, a także kiedy trudności stają się już chorobą, np. anoreksją, bulimią, nocnym objadaniem się. Dr Niewińska podpowie również co zrobić, aby z tychże kłopotów spróbować samodzielnie się wydostać.

5.Jeśli doświadczasz uczucia straty po rozstaniu z bliską osobą, to kolejny warsztat jest właśnie dla Ciebie. Nasz psycholog-psychoterapeuta mgr Katarzyna Sadowska opowie o tym, co dzieje się w sferze naszych emocji w wyniku rozstania oraz jak można bezpiecznie przez ten etap przejść, wyciągnąć konstruktywne wnioski a nawet doświadczyć wzrostu i osobistego rozwoju.

6.Nasze ciało jest niezwykle wrażliwe na wszelkie przejawy stresu. Kumulujemy w sobie napięcia, co w efekcie może objawiać się bólami mięśniowymi, sztywnością i nieprzyjemnymi stanami fizycznymi. Mgr Elwira Kowalska nasz psycholog-psychoterapeuta i specjalista pracy z ciałem opowie o tym, jak ważny jest kontakt z własnym ciałem i wrażliwość na odczucia z niego płynące. Zaprezentuje kilka szybkich technik relaksacyjnych, które z pewnością będzie można wykorzystać w każdej stresowej sytuacji, by stres w żaden sposób nie psuł nam dobrego samopoczucia.

 

 

Uczestnictwo w Konferencji nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy! Czekamy właśnie na Ciebie!
Zespół PsychoMedic.pl

 

 

Zdjęcia z konferencji 🙂