7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeKonsultacja dietetyczna, psychodietetyczna

Konsultacja dietetyczna, psychodietetyczna

Konsultacja dietetyczna, porada psychodietetyczna — planowanie, układanie diety i pomoc w zaburzeniach odżywiania.

Zapraszamy do umówienia wizyty online lub telefonicznie: 799-399-499

Chociaż jedzenie jest jedną z najbardziej podstawowych potrzeb i czynności, to jednak może nastręczać licznych problemów. Racjonalne, zdrowe żywienie jest potrzebne, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji, ale pomimo szerokiego dostępu do informacji, wiele osób nadal nie wie, jak i co jeść, aby zachować zdrowie. Powstaje coraz więcej diet i czasem wykluczających się zaleceń odnośnie odżywiania, co sprawia, że można pogubić się w gąszczu informacji. Wiele osób nie wie, jak komponować swój codzienny jadłospis w taki sposób, by był zdrowy, ale jednocześnie nie wiązał się z wieloma wyrzeczeniami. Jeżeli doświadczasz podobnych wątpliwości, dietetyk to adres, pod który warto się udać.

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne w PsychoMedic: nasi Specjaliści-dietetycy nieustannie poszerzają swoją wiedzę i odznaczają się wysoką empatią – tak potrzebną w przypadku dbania o zdrowie i sylwetkę. W naszych klinikach świadczymy takie usługi, jak konsultacja dietetyczna dziecka czy konsultacja z psychodietetykiem dla osoby dorosłej. Oferujemy stacjonarne wizyty w naszych punktach w największych miastach w Polsce oraz konsultacje online. Jesteśmy do dyspozycji Pacjentów 7 dni w tygodniu, dzięki czemu możemy zaoferować szybki termin spotkania z dietetykiem. U nas czas oczekiwania na konsultację specjalistyczną nigdy nie wynosi dłużej, niż kilka dni.

Oferujemy zarówno:

  • konsultacje z psychodietetykami, którzy zajmują się wspieraniem Pacjentów doświadczających trudności w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych;
  • konsultacje z dietetykami (magistrami dietetykami i lekarzem dietetykiem), którzy zajmują się przygotowywaniem jadłospisu dla osób w różnym wieku, o różnych potrzebach żywieniowych i w różnym stanie zdrowia. Pomagają również przejść przez gruntowną zmianę stylu życia i diety.

Kiedy warto wybrać się do dietetyka?

Skorzystaj z porady dietetyka, jeśli:

  • Zmagasz się z nadwagą bądź niedowagą, lecz mimo stosowania różnych diet nie możesz schudnąć bądź przytyć,
  • Na Twojej skórze pojawiają się wypryski bądź inne zmiany po zjedzeniu konkretnych produktów,
  • Chcesz przejść na dietę wegetariańską lub wegańską, ale nie wiesz, jak to zrobić,
  • Zauważasz u siebie efekt jo-jo po przejściu ostatniej diety odchudzającej,
  • Chcesz jeść zdrowiej, ale nie wiesz od czego zacząć i na co zwracać uwagę podczas kupowania jedzenia,
  • Doświadczasz napadów głodu lub podjadasz pomiędzy posiłkami (mimo uczucia sytości),
  • Masz zdiagnozowaną chorobę przewlekłą, w której leczeniu ważna jest odpowiednia dieta,
  • Uprawiasz sport i zależy Ci, by utrzymywać dietę, która pomoże Ci uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Z konsultacji z dietetykiem mogą skorzystać także osoby, które nie mają konkretnego celu żywieniowego, ale chciałyby omówić swój jadłospis lub dowiedzieć się, jaki bilans kaloryczny powinny utrzymywać przy swoim trybie życia i przy swoim poziomie aktywności fizycznej.

Konsultacja dietetyczna, porada dietetyczna – jak przebiega?

Rozmowy na temat nawyków żywieniowych czy chęci zadbania o swoją sylwetkę bywają trudne. Doskonale to rozumiemy, dlatego chcemy zapewnić każdego Pacjenta, że nasz dietetyk nie ocenia dotychczasowych przyzwyczajeń – z zaangażowaniem i wykorzystując całe swoje doświadczenie pomoże Ci, bez względu na płeć, wiek czy problem, z którym zgłasza się Pacjent_ka.

Konsultacja psychodietetyczna czy dietetyczna rozpoczyna się od dokładnego wywiadu dotyczącego stosowanej diety, spożywanych produktów, aktywności i trybu życia. To stresujący moment, dlatego warto pamiętać o tym, że zadaniem dietetyka jest pomóc Ci na starcie w pobyciu się ewentualnych i niepotrzebnych wyrzutów sumienia i poczucia winy. Specjalista podpowie, co możesz zrobić, aby Twoja dieta stała się zdrowsza i dopasowana do Twoich żywieniowych potrzeb. Dietetyk porozmawia z Tobą również o rodzaju i tempie zmian – nie musisz się obawiać, że coś z góry zostanie Ci narzucone. Wskaże Ci również, jakie narzędzia warto wykorzystać w procesie wprowadzania modyfikacji do jadłospisu (dzienniczek żywieniowy, aplikacje wspierające planowanie posiłków etc.).

Jeśli dietetyk zauważy konieczność dalszych konsultacji, pokieruje Cię do innego Specjalisty z naszego Zespołu, np. do endokrynologa, psychologa czy psychiatry. To pozwala nam zagwarantować każdej osobie, która rozważa u nas konsultację, że zostanie odpowiednio „zaopiekowana”, nawet, jeżelki do rozwiązania jej problemu niewystarczająca okaże się sama konsultacja dietetyczna. Cena wizyt jest podana w cenniku na naszej stronie internetowej i jest zależna od miasta – zachęcamy do zapoznania się z zakładką „Oferta” i wybrania interesującego Cię miasta.

Pomoc w zaburzeniach odżywiania

W naszych klinikach oferujemy również konsultacje psychodietetyczne dedykowane osobom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania.

Psychodietetyk to Specjalista, który posiada szeroką wiedzę zarówno z zakresu żywienia, jak i psychologicznych mechanizmów związanych z jedzenia – a to pozwala mu oferować odpowiednie wsparcie również w przypadku zaburzonej relacji z jedzeniem i klinicznych zaburzeń odżywiania. Pomagamy m.in. osobom, które doświadczają anoreksji, bulimii, napadów objadania, utraty kontroli nad jedzeniem. Razem ze Specjalistami psychoterapeutami i psychiatrami, psychodietetyk wspiera Pacjentów w utrzymywaniu prawidłowej wagi oraz w zmianie przekonań żywieniowych na bardziej adaptacyjne i służące Pacjentowi.

Konsultacja psychodietetyczna dziecka czy dorosłego zawsze przebiegu w atmosferze empatii, zrozumienia oraz poufności. Wiemy, że decyzja o leczeniu zaburzeń odżywiania to często pierwszy i jednocześnie bardzo krok ku zdrowiu – chcemy wesprzeć Ciebie lub Twoje dziecko w tym procesie.

Zapraszamy na konsultacje psychodietetyczne i dietetyczne w PsychoMedic!

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

WARSZAWA

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5