Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeLogopeda Warszawa

Logopeda Warszawa

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499

Zniekształcona, niewyraźna albo w inny sposób zaburzona mowa może stać się przyczyną barier komunikacyjnych od najmłodszych lat, a także wpływać na prawidłowy rozwój psychoemocjonalny dziecka. Wady wymowy u dzieci i dorosłych często prowadzą do problemów interpersonalnych, a w konsekwencji do kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości. Rozumiemy, jak trudna jest to sytuacja, niezależnie od wieku. Nigdy nie jest jednak za późno na zmiany.

Logopeda nie ocenia Pacjenta ani jego Rodziców, a służy swoim wsparciem – terapia logopedyczna ma na celu pomoc i rozwiązanie problemu. W PsychoMedic możesz liczyć na życzliwą atmosferę i wsparcie profesjonalnego logopedy, który pomógł już setkom Pacjentów.

Logopeda — czym się zajmuje?

Logopeda kojarzy się głównie z diagnozowaniem i leczeniem wad wymowy u najmłodszych dzieci. Rzeczywiście, kilkuletni Pacjenci najczęściej odwiedzają gabinety logopedyczne, jednak dobry logopeda zajmuje się także profilaktyką zaburzeń mowy, problemami w zaburzeniu płynności mówienia, terapią osób z uszkodzeniami neurologicznymi czy wspomaga rozwój mowy dzieci urodzonych przedwcześnie.

Logopeda dziecięcy pracuje także z dziećmi, które są dwujęzyczne lub mają problemy zdrowotne, np. zespół Aspergera, zaburzenia ze spektrum autyzmu czy problemy wynikające z uszkodzeń w obrębie słuchu. Z kolei logopeda dla dorosłych podejmuje pracę z osobami doświadczającymi trudności w wymowie (z rozmaitych przyczyn, w tym po udarach), ale także wspomaga przyszłych dziennikarzy, muzyków i aktorów, którzy chcą zadbać o jeszcze lepszą dykcję i poprawną artykulację.

Tak naprawdę do logopedy może zgłosić się każdy — zarówno dorośli, dla których ważna jest praca z głosem, jak i rodzice z dziećmi, którzy zauważyli u nich nieprawidłowości w wymowie. Nigdy nie jest za późno na terapię u logopedy.

Logopeda dziecięcy — kiedy się do niego umówić?

Nie zawsze jest dla rodziców oczywiste, kiedy powinni zgłosić się z dzieckiem do logopedy. Każdy maluch rozwija się w swoim tempie i np. czas wypowiadania pierwszych słów może znacznie różnić się u poszczególnych najmłodszych Pacjentów. Warto obserwować swoje dziecko nie tylko pod kątem wypowiadanych słów i artykulacji głosek, ale również zwracać uwagę, czy u dziecka nie występują trudności w jedzeniu i połykaniu pokarmów, obserwować rozwój psychomotoryczny i emocjonalny pociechy (np. czy nie różni się znacząco od rozwoju rówieśników) oraz pozostać czujnym na objawy, które mogą sygnalizować problemy ze słuchem.

Na te objawy warto być szczególnie czujnym:

  • jąkanie się,
  • zmiany anatomiczne w obrębie języka, zębów, czy podniebienia,
  • wsuwanie języka między zęby lub ocieranie nim o wargę podczas mówienia,
  • wątpliwości, czy dziecko dobrze słyszy,
  • nawykowe mówienie przez nos,
  • brak umiejętności wypowiadania którejkolwiek z samogłosek ustnych („a”, „o”, „u”, „e”, „i”, „y”) pod koniec 3. roku życia,
  • trudności z wypowiadaniem głosek dźwięcznych („d”, „w”, „b”) po ukończeniu 4. roku życia,
  • zniekształcanie głosek (np. wymawianie „r” gardłowo).

Pierwsze problemy z wymową można zauważyć już około ukończenia pierwszego roku życia. Mniej więcej wtedy dziecko powinno zacząć wypowiadać bardzo proste słowa typu “mama” lub “baba”. Jeśli tego nie robi, warto skonsultować się z logopedą. Nie należy obawiać się takiej wizyty — często terapia polega na ćwiczeniach w domu i nie wymaga częstych konsultacji w gabinecie. Dziecko, które ma trudności w porozumiewaniu się, odczuwa jednak frustrację, smutek i inne negatywne emocje, co wpływa na jego rozwój intelektualny i psychiczny. Dlatego ważne jest, by przy zauważeniu pierwszych objawów zgłosić się do wykwalifikowanego specjalisty.

Logopeda dla osób z zaburzeniami neurologicznymi

Niektóre zaburzenia mowy wynikają z zaburzeń neurologicznych, np. udaru, uszkodzenia mózgu lub innych zaburzeń powstałych wskutek wypadków. Wówczas przez lata nabywane i rozwijane kompetencje komunikacyjne znacznie się pogarszają lub zanikają. Neurologopedia to skuteczna forma pomocy w przypadku problemów o podłożu neurologicznym – na przykład afazji, czyli utraty zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi.

Logopeda w przypadku zaburzeń neurologicznych zajmuje się pomocą w przywróceniu zdolności komunikacyjnych oraz rehabilitacją mowy. W PsychoMedic w pierwszej kolejności dbamy o komfort psychiczny Pacjentów — naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery, dzięki której praca Pacjenta nad powrotem do zdrowia stanie się łatwiejsza.

Logopeda prywatnie — klinika w Warszawie

Jeśli Ty albo Twoje dziecko doświadczacie trudności w obszarze mowy i kompetencji komunikacyjnych, zapraszamy na wizytę u logopedy w PsychoMedic w Warszawie. Pacjenci mogą liczyć na dyskrecję naszej Specjalistki oraz jej empatyczne podejście — rozumiemy, jak ważna jest życzliwa atmosfera towarzysząca terapii zaburzeń mowy, które same w sobie są często bardzo trudnym doświadczeniem.

Logopeda po dokonaniu obserwacji i diagnozy często decyduje się na współpracę z innymi Specjalistami, m.in psychologami oraz neurologami. Nasza klinika ma profil wielospecjalistyczny, dlatego jesteśmy gotowi na miejscu i w szybkim terminie zagwarantować odpowiednią pomoc oraz dodatkowe konsultacje.

Warto pamiętać, że wizyta u logopedy to żaden wstyd. Zadbanie o siebie czy o swoje dziecko jest godne podziwu — bez względu na wiek i stopień zaawansowania problemu, zawsze można skonsultować się z doświadczonym, dobrym logopedą, który wskaże możliwe formy terapii.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ TEL. 799-399-499


mgr Katarzyna Regulska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Regulska
Zadzwoń

Wizyta u logopedy

Neurologopeda, Logopeda, Pedagog specjalny. Obszar jej kompetencji obejmuje diagnozę i terapię zaburzeń komunikacji językowej i kompetencji komunikacyjnych u dzieci, których rozwój psychoruchowy odbiega od przyjętych norm, jak również  u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, u których stwierdza się zaburzenia interakcji społecznych w psychogennych zaburzeniach mowy, w zburzeniach mowy pochodzenia neurologicznego  oraz u pacjentów z wadami anatomicznymi, twarzoczaszki i  u osób po operacjach plastycznych w obrębie twarzoczaszki.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Filtrowa 62, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.
dr n. hum. Iwona Kania
Zadzwoń

dr n. hum. Iwona Kania
Zadzwoń

Konsultacja u logopedy

Logopeda. Pracuje z dziećmi i dorosłymi. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka dysertacji doktorskiej “Typy normy w wymowie laureatów plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej” (2020). Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie (2012, kierunek śpiew solowy). Obecnie pracuje jako kierownik Działu Obsługi Pacjenta w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA i rzecznik prasowy tej placówki. Rodzaje terapii: terapia wad wymowy u dzieci, młodzieży i dorosłych; terapia opóźnionego i zaburzonego rozwoju mowy o różnym podłożu; logopedia medialna, sztuka poprawnej wymowy; terapia zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym (afazja, dyzartria, dysfagia); terapia głosu (dysfonie); emisja głosu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Przy Bażantarni/Al. KEN, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Dariusz Galanty

Patryk 2022-05-24

Oceniam na 5


dr n.med. Barbara Stec-Szczęsna

Przemek 2022-06-10

Pani Doktor to bardzo miła i sympatyczna kobieta. Miałem ogromny stres przed pierwszą wizytą, który uleciał momentalnie po kilku pierwszych zdaniach z Panią Barbarą. Bardzo empatyczna i kompet...


lek. Agata Dwilewicz

Krystian 2021-06-07

Oceniam na 5