Logopeda Warszawa - 7 dni w tygodniu - Klinika PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Logopeda Warszawa

Logopeda Warszawa

Logopeda Warszawa

Wady wymowy takie jak jąkanie, trudności z wypowiadaniem niektórych głosek czy seplenienie mogą mieć ogromny wpływ na jakość życia i prowadzić do problemów w kontaktach interpersonalnych, pojawienia się kompleksów i niskiego poczucia własnej wartości. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. W przypadku problemów z wymową u dzieci niebezpieczeństwo ich zaniedbania jest o tyle duże, że może prowadzić do zaburzeń innych czynności umysłowych takich jak spostrzeganie, wyobrażanie, porównywanie i wnioskowanie. Następstwem wad wymowy u dzieci mogą być także trudności z nauką pisania. Czekanie, aż dziecko „wyrośnie” z wady wymowy to poważny błąd! Nie czekaj ze zgłoszeniem się po pomoc do logopedy! Nasi specjaliści z kliniki Psychomedic w Warszawie pomogą w uporaniu się z tym trudnym problemem.

Pomoc logopedy Warszawa – leczenie wady wymowy u dzieci

Objawy, które powinny przekonać Cię do wybrania się z dzieckiem do logopedy to:

  • zmiany anatomiczne w obrębie narządów mowy: języka, zębów, czy podniebienia,
  • wsuwanie języka między zęby lub ocieranie nim o wargę podczas mówienia,
  • wątpliwości, czy dziecko dobrze słyszy,
  • nawykowe mówienie przez nos,
  • trudności z wypowiadaniem głosek dźwięcznych („d”, „w”, „b”) po ukończeniu 4 roku życia,
  • brak umiejętności wypowiadania którejkolwiek z samogłosek ustnych („a”, „o”, „u”, „e”, „i”, „y”) pod koniec 3 roku życia,
  • zniekształcanie głosek (np. wymawianie „r” gardłowo),
  • jąkanie się.

Nasz logopeda zbada dziecko, oceni, czy problemy nie mają podłoża somatycznego i rozpocznie terapię mowy. Zajęcia z logopedą w Psychomedic odbywają się w przyjaznej atmosferze, nie nudzą dziecka i przede wszystkim przynoszą skuteczne efekty. W celu osiągnięcia szybszej poprawy specjalista nauczy Cię ćwiczeń z dzieckiem do wykonywania w domu w ramach dodatkowego wsparcia terapii mowy. Im szybciej zgłosisz się do specjalisty, tym szybciej Twoje dziecko przestanie odstawać od poziomu rówieśników!

Pomoc logopedy Warszawa – leczenie problemów z wymową u dorosłych

Nasi logopedzi mają doświadczenie w pracy nie tylko z dziećmi, ale także z dorosłymi. U nas możesz liczyć na pomoc w przypadku jąkania, czy trudności z mową spowodowanych uszkodzeniami neurologicznymi (np. po operacji mózgu lub po wypadku, gdzie wystąpiło jego mechaniczne uszkodzenie). Osoby pracujące głosem (np. nauczyciele lub aktorzy) otrzymają u nas wsparcie w pracy nad dykcją i płynną mową.

Pomoc logopedy Warszawa – szybka i skuteczna pomoc

U nas fraza „kolejka do logopedy” nie istnieje. Szybka interwencja logopedy jest bardzo istotna, dlatego w klinice Psychomedic jesteśmy w stanie zapewnić dostępne terminy wizyty nawet już dziś. Logopedzi z Psychomedic to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów.  

Please specify image url

Katarzyna Regulska, mgr

Neurologopeda, Logopeda, Pedagog specjalny. Obszar jej kompetencji obejmuje diagnozę i terapię zaburzeń komunikacji językowej i kompetencji komunikacyjnych u dzieci, których rozwój psychoruchowy odbiega od przyjętych norm, jak również u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, u których stwierdza się zaburzenia interakcji społecznych w psychogennych zaburzeniach mowy, w zburzeniach mowy pochodzenia neurologicznego oraz u pacjentów z wadami anatomicznymi, twarzoczaszki i u osób po operacjach plastycznych w obrębie twarzoczaszki.

Czytaj więcej…

Logopeda Warszawa

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Iwona Sołtys, mgr

Dyplomowany logopeda od 2012 r. praktykuje w zawodzie logopedy. Pracuje z dziećmi i dorosłymi.

Czytaj więcej…

Logopeda Warszawa

Telefon : 22 253 88 88