7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeOperacja bariatryczna – zaświadczenie od psychologa, zaświadczenie od psychiatry

Operacja bariatryczna – zaświadczenie od psychologa, zaświadczenie od psychiatry

Operacja bariatryczna – konsultacje psychologiczne, diagnoza psychologiczna, zaświadczenie od psychiatry

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Operacja bariatryczna zaświadczenie

Operacyjne leczenie otyłości to jedno z dobrodziejstw współczesnej medycyny i forma skutecznej pomocy dla osób, w przypadku których zawiodły inne metody zmniejszenia masy ciała. Zabieg bariatryczny – mówiąc najprościej – polega na zmodyfikowaniu pracy układu pokarmowego albo zmniejszeniu żołądka Pacjenta tak, aby obniżyć u niego potrzebę zaspokajania głodu. Procedura chirurgiczna nie jest jednak „cudownym rozwiązaniem”, które kończy wszystkie problemy osoby zmagającej się z otyłością: aby jej efekty się utrzymały, niezbędne jest m.in. ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarskich, ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie się do rozpisanej diety. Chirurgiczne leczenie otyłości nie sprowadza się więc do pojedynczego zabiegu: jest złożonym procesem, którego zaledwie pierwszym etapem jest operacja bariatryczna. Konsultacje z psychologiem-diagnostą i/lub psychiatrą właśnie dlatego są elementem przygotowania się do zabiegu i późniejszej rehabilitacji, którego wymaga większość chirurgów i klinik pomagających Pacjentom z otyłością. W klinikach PsychoMedic skutecznie wspieramy osoby myślące o zabiegu bariatrycznym – zarówno w przygotowaniu się do samej procedury, jak i w załatwieniu wszystkich wymaganych formalności. Prowadzimy kompleksową diagnozę psychologiczną oraz konsultacje psychiatryczne, na podstawie których można uzyskać stosowne zaświadczenie do operacji bariatrycznej.


Konsultacja bariatryczna z doświadczonym Specjalistą – u nas szybko załatwisz niezbędne formalności

Operację bariatryczną, niezależnie od jej konkretnego rodzaju, poprzedzają liczne konsultacje. Leczenie otyłości chirurgicznie może być bowiem wdrożone dopiero wtedy, gdy u Pacjenta zostaną wykluczone wszelkie przeciwwskazania do tego typu zabiegu. Jednym z czynników, które uniemożliwiają operacyjne leczenie otyłości, jest występowanie niektórych zaburzeń psychicznych (takich jak np. nasilone zaburzenia lękowe, zaburzenia urojeniowe czy ciężka postać depresji). Wynika to z tego, że mogą utrudniać one osobie codzienne funkcjonowanie i racjonalną ocenę rzeczywistości, a w konsekwencji zaangażowanie się w późniejsze leczenie otyłości. Operacja sama w sobie również jest wydarzeniem silnie stresującym i nie powinna być wykonywana w momencie, gdy Pacjent/ka znajduje się w kryzysie psychicznym.

Ocenę stanu psychicznego Pacjenta – poprzedzającą chirurgiczne leczenie otyłości i umożliwiającą wykluczenie występowania psychologicznych przeciwwskazań do wykonania zabiegu – może przeprowadzić psycholog-diagnosta lub psychiatra. Wybór Specjalisty, który otoczy Państwa opieką w naszej klinice, zależy od preferencji Pacjenta i/lub zasad kwalifikacji do operacji bariatrycznej, które panują w wybranej przez Państwa poradni gastroenterologicznej.

Konsultacja bariatryczna z psychologiem-diagnostą

polega na zebraniu przez Specjalistę wywiadu na temat stanu psychicznego Pacjenta,ewentualnych trudności psychicznych w przeszłości, dotychczasowej historii leczenia otyłości oraz wskazań do operacji bariatrycznej i motywacji do poddania się zabiegowi. Następnie Pacjent otrzymuje do wypełnienia kwestionariusz MMPI-2 – jest to jeden z najczęściej stosowanych i najbardziej rzetelnych testów psychologicznych, który umożliwia obiektywną ocenę stanu psychicznego Pacjenta, a również potwierdzenie lub wykluczenie u niego szeregu zaburzeń psychicznych (m.in. zaburzeń lękowych, depresyjnych, osobowości czy zaburzeń ze spektrum autyzmu). Po przeprowadzonej u nas diagnostyce otrzymasz od Specjalisty opinię kliniczną, która będzie stanowiła profesjonalne potwierdzenie Twojej psychicznej gotowości do zabiegu, jakim jest operacja bariatryczna. Zaświadczenie od psychologa jest wydawane na specjalnym druku i podstemplowane przez Klinikę PsychoMedic.pl, a jego forma jest zgodna z wymaganiami wszelkich publicznych i niepublicznych placówek medycznych, które wykonują operacje bariatryczne.

Wizyta u psychiatry przed operacją bariatryczną

jest w niektórych klinikach wymagana obok lub zamiast kwalifikacji psychologicznej do zabiegu. Konsultacja psychiatryczna ma formę rozmowy w przyjaznej atmosferze, a w jej trakcie lekarz będzie pytał Cię głównie o aktualne samopoczucie psychiczne, medyczne wskazania do zabiegu i motywację do poddania się procedurze. Spróbuje również wybadać Twoją gotowość na doświadczenie ewentualnego bólu pooperacyjnego oraz uczestnictwo w dalszym leczeniu i rehabilitacji, które zapoczątkuje operacja bariatryczna. Zaświadczenie od psychiatry, które wydają nasi lekarze, standardowo zawiera informacje o poczytalności psychicznej Pacjenta i braku psychologicznych przeciwwskazań do rozpoczęcia chirurgicznego leczenia otyłości. Psychiatra może również ocenić w trakcie wizyty, czy zabieg przyczyni się do poprawy Twojego samopoczucia psychicznego, i zawrzeć w zaświadczeniu informację również na ten temat – wówczas dokument może być podstawą do ubiegania się o zwolnienie kwoty za zabieg z podatku VAT (o ile został on uwzględniony w kosztorysie planowanej przez Ciebie operacji bariatrycznej).

Przygotowanie do operacji bariatrycznej w PsychoMedic – profesjonalnie, dyskretnie, szybko

Jesteśmy największą i jedną z najbardziej uznanych poradni zdrowia psychicznego w Polsce – działamy stacjonarnie w kilkunastu miejscach na mapie Polski oraz w formule online: przez Internet, skype i telefon. To Ty decydujesz, czy chcesz spotkać się ze Specjalistą stacjonarnie, czy też zdalnie. Możesz skorzystać z naszych usług niezależnie od tego, w jakim zakątku kraju czy świata się aktualnie znajdujesz.

Jesteśmy czynni 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do 21:00 – mamy terminy do psychiatry jeszcze na ten sam dzień, a czas oczekiwania na konsultację psychologiczną nie wynosi u nas dłużej, niż kilka dni.

Naszą kluczową wartością jest troska o godność i komfort Pacjenta: u nas spotkasz się z życzliwością, szacunkiem i zrozumieniem na każdym etapie kontaktu. Przestrzegamy najwyższych standardów dyskrecji zarówno odnośnie faktu, jak i przebiegu Twojej diagnozy i leczenia w naszej poradni.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5