OPIS I PROGRAM SZKOLENIA „NOWE SPOJRZENIE NA SPEKTRUM AUTYZMU U DOROSŁYCH”
W trakcie najbliższego webinaru przyjrzymy się aktualnym zaleceniom i złotym standardom diagnozy oraz leczenia spektrum autyzmu u dorosłych. Chcemy podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i sprawdzonymi rozwiązaniami, które wypracowaliśmy w ciągu kilkunastu lat pracy na rzecz dorosłych osób z ASD.
Diagnostyka w kierunku autyzmu odbywa się w naszych poradniach zgodnie z autorskim modelem diagnozy, opracowanym przez psychologów-diagnostów i psychiatrów z doświadczeniem pracy m.in. w Szwecji, Danii czy Norwegii. Modele diagnostyczne z tych państw zainspirowały nas do stworzenia własnego, złotego standardu diagnozy u dorosłych, zgodnego z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego EPA oraz aktualnymi zaleceniami brytyjskiego NICE.
Wyspecjalizowaliśmy się w opiniowaniu osób z podejrzeniem zaburzeń ze spektrum. Przeprowadziliśmy przez proces diagnozy i terapii tysiące Pacjentów, dzięki którym zrozumieliśmy, jak różnorodny jest obraz kliniczny autyzmu i jakie interwencje farmakologiczne oraz terapeutyczne realnie podnoszą jakość życia osób neuronietypowych.
Trzonem naszego modelu diagnozy i terapii osób z ASD jest ścisła współpraca psychologów-diagnostów i psychoterapeutów z psychiatrami. Celem naszych szkoleń dla psychiatrów nie jest przygotowanie ich do samego prowadzenia leczenia farmakologicznego, a do prowadzenia kompleksowej terapii Pacjenta(ki), opartej na współpracy z psychologami i wartościowym kontakcie terapeutycznym z Pacjentem(-ką).
PRAKTYCZNY PROGRAM
Poznasz odpowiedzi na kluczowe pytania:
- Dlaczego Zespół Aspergera został usunięty z klasyfikacji ICD-11?
Czemu podział na autyzm i ZA stał się szkodliwy? - Co tak naprawdę kryje się za określeniem „spektrum autyzmu”?
- Jakie mity o spektrum autyzmu wciąż krążą wśród Pacjentów i specjalistów? O czym trzeba pamiętać, prowadząc psychoedukację osoby z podejrzeniem lub rozpoznaniem ASD?
- Czy naprawdę mamy teraz „epidemię” autyzmu?
- Jakie znaczenie praktyczne powinna mieć dla Ciebie informacja, że u Pacjenta rozpoznano zaburzenia ze spektrum autyzmu? Jaki powinno mieć to wpływ na Twoje decyzje dot. leczenia farmakologicznego czy innych oddziaływań terapeutycznych?
- Diagnoza spektrum autyzmu w gabinecie psychiatrycznym – jak diagnozować, jak zadawać odpowiednie pytania, jak rozmawiać?
- Co dalej po diagnozie? Gdzie warto skierować Pacjenta? Jakie (sprawdzone) możliwości terapeutyczne możesz mu zaproponować?
W trakcie webinaru postaramy się jak najpełniej odpowiedzieć zarówno na te pytania, jak i na wszystkie wątpliwości, które wniosą Uczestnicy.