Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra Toruń

Psychiatra Toruń

Psychiatra Toruń prywatnie – najwyższa jakość opieki psychiatrycznej w kujawsko-pomorskim 

Zadzwoń i umów się nawet na dziś: tel. 799 399 499 

Wiele osób zastanawia się, kiedy może pomóc psychiatra i kiedy się do niego udać? Odpowiadamy, że zawsze wtedy, gdy coś, co dzieje się w naszej głowie, utrudnia nam funkcjonowanie. Leki psychiatryczne są w stanie całkowicie wyeliminować lub znacząco złagodzić objawy zdecydowanej większości zaburzeń zdrowia psychicznego. Wspomagają także proces psychoterapii i bywają niezbędne w chwilach dużych życiowych kryzysów.  

Aby leczenie psychiatryczne było bezpieczne i efektywne, musi je prowadzić – jak sama nazwa wskazuje – dobry psychiatra, a nie np. neurolog czy lekarz rodzinny. Misją ogólnopolskiej sieci poradni PsychoMedic od wielu lat jest zwiększanie dostępu do fachowej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej i jednocześnie skrócenie czasu oczekiwania na taką pomoc. Każdej osobie, która pilnie potrzebuje wsparcia, zapewniamy wizytę w ciągu maksymalnie 24 godzin – nawet w weekendy, od rana do wieczora, dyżurują u nas psycholog, psychoterapeuta i psychiatra. Toruń to kolejne miasto, w jakim oferujemy zarówno pomoc stacjonarną, jak i online: w formie Skype i telefonicznej. Dojazd do Pacjenta to kolejna forma pomocy, jaką niesie nasz psychiatra. Wizyty domowe w Toruniu realizujemy codziennie (włącznie z dniami wolnymi od pracy), najczęściej na rzecz osób starszych lub znajdujących się w ostrym kryzysie psychicznym. 

W PsychoMedic Toruń psychiatra pomaga Pacjentom we wszystkich grupach wiekowych: dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. 

Psychiatra w Toruniu – kiedy warto umówić się na wizytę? 

Samo to, że pojawiła Ci się myśl o wizycie u psychiatry, jest wystarczającym wskazaniem do konsultacji. Nasz lekarz nie będzie Ci niczego narzucał, a decyzja o tym, czy podejmiesz zalecone leczenie, należy do Ciebie. Psychiatra prywatnie udzieli Ci informacji, czy i jakie trudności psychiczne u Ciebie występują i co będzie najskuteczniejsze w wyeliminowaniu ich objawów. Zazwyczaj psychiatra proponuje leczenie farmakologiczne, wsparcie psychologiczne/psychoterapię, przyjmowanie leków w połączeniu z regularnymi wizytami u psychologa (taka kombinacja w wielu przypadkach okazuje się najskuteczniejsza) lub zaleca konsultację u innego specjalisty. Czasem zdarza się bowiem, że objawy ze strony psychiki są wynikiem chorób neurologicznych lub zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Konsultacja psychiatryczna jest szczególnie zalecana osobom, które:  

 • przez ostatnie 2 tygodnie (lub dłużej) odczuwają smutek, który nie mija mimo odpoczynku, rozmów z przyjaciółmi itp.;
 • odczuwają silny niepokój i lęk, który utrudnia im funkcjonowanie;
 • doświadczają niespecyficznych bólów i innych objawów z ciała, które nie znajdują wyjaśnienia w wynikach badań; 
 • mają problemy ze snem – doskwiera im bezsenność lub nadmierna senność;
 • doświadczają dużych problemów z koncentracją i/lub realizowaniem swoich obowiązków – także wskutek trudnej sytuacji życiowej, np. w trakcie rozwodu lub będąc w żałobie;
 • zauważają u siebie zaburzoną relację z jedzeniem – np. odczuwają przymus odchudzania się lub wywołania wymiotów po posiłku, mają epizody tzw. objadania się. 

Każdy nasz psychiatra w Toruniu prowadzi również kontynuację leczenia. Zapraszamy osoby, które nie są pewne wcześniej otrzymanej diagnozy i chcą zasięgnąć drugiej opinii lub z jakichkolwiek powodów chcą zmienić lekarza/przyjmowane dotąd leki. 

Diagnozujemy i leczymy takie zaburzenia, jak:

 • depresja, dystymia;
 • inne zaburzenia nastroju, w tym choroba afektywna dwubiegunowa;
 • tzw. nerwica (zaburzenia lękowe): zespół lęku uogólnionego, ataki paniki, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne;  
 • zaburzenia adaptacyjne, pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej;  
 • zespół stresu pourazowego – PTSD; 
 • całościowe zaburzenia rozwojowe: autyzm, ADHD u dorosłych;
 • wypalenie zawodowe;
 • zaburzenia osobowości (farmakoterapia wspomagająca psychoterapię); 
 • zaburzenia odżywiania się: anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się i inne; 
 • schizofrenia, zaburzenia urojeniowe, inne zaburzenia psychotyczne.  

Samo badanie psychiatryczne przebiega tak samo niezależnie od miejsca wizyty. Nasz psychiatra w Toruniu zapyta Cię przede wszystkim o:

 • powód zgłoszenia – aktualnie doświadczane objawy, które z nich są najbardziej dokuczliwe; 
 • ewentualne trudności psychiczne ze wcześniejszych etapów życia; 
 • sytuację rodzinną, zawodową, prawną; 
 • choroby występujące w rodzinie;
 • stosowane używki;
 • choroby przewlekłe, przyjmowane leki i suplementy diety. 

Wszystkie te pytania mają na celu kompleksową ocenę Twojego stanu zdrowia i udzielenie Ci jak najskuteczniejszego wsparcia. 

Psychiatra prywatnie w Toruniu ma również prawo do udzielania tych samych świadczeń, co psychiatra (Toruń) “na Fundusz”. 

Podsumowując – jeżeli cokolwiek niepokoi Cię w Twoim stanie psychicznym, najlepszym adresem będzie dobry psychiatra. Toruń to już dziewiąte miasto, w którym PsychoMedic otworzył swoją filię. Pomagamy w oparciu o ogólnoświatowe standardy i wiedzę zdobytą w ciągu lat doświadczenia.

Psychiatra Toruń – l4, recepta, zaświadczenie 

Nasi lekarze wystawiają recepty na wszystkie dopuszczone do użytku leki psychiatryczne, w tym leki refundowane. Współcześnie stosowane leki psychiatryczne są bezpieczne, a skutki uboczne nie występują wcale lub wyłącznie w pierwszych dniach stosowania. 

Zwolnienie lekarskie to również dokument, który może wystawić psychiatra. L4 przysługuje wszystkim Pacjentom, którzy z powodu doświadczanych objawów (na przykład zaburzeń snu, wysokiego poziomu stresu, objawów depresji) nie są w stanie wywiązywać się z obowiązków lub wiązałoby się to dla nich z kolejnym uszczerbkiem na zdrowiu. Decyzja o wystawieniu zwolnienia lekarskiego zawsze jest podyktowana względami medycznymi i podejmuje ją psychiatra. L4 to temat, którego Pacjenci często nie poruszają ze swoim lekarzem w obawie, że zostaną uznani za “wyłudzaczy” czy “naciągaczy” – całkowicie niepotrzebnie. Nie obawiaj się poprosić naszego specjalisty o zwolnienie, jeżeli czujesz, że jest Ci ono potrzebne do odzyskania sił. Dobry psychiatra (Toruń) na pewno uwzględni Twoje stanowisko przy podejmowaniu decyzji, czy wystawić L4. 

W mieście Toruń psychiatra pomaga również Pacjentom, którzy potrzebują zaświadczenia psychiatrycznego – w procesie ubiegania się m.in. o adopcję, pozwolenie na broń czy rentę. Wspieramy też kobiety, które z powodu lęku przed porodem (tokofobii) potrzebują zaświadczenia do cięcia cesarskiego.

Psychiatra Toruń – wizyty domowe  

Jeżeli Ty lub osoba Ci bliska jesteś w podeszłym wieku, Twój stan zdrowia utrudnia Ci poruszanie się, nie czujesz się na siłach lub z jakichkolwiek względów nie chcesz przyjeżdżać do kliniki – możesz skorzystać z wizyty w miejscu zamieszkania, którą zrealizuje nasz psychiatra. Wizyty domowe Toruniu są wykonywane przez szczególnie doświadczonych lekarzy. Warto także wiedzieć, że podczas takiej konsultacji lekarz ma możliwość udzielenia takich samych świadczeń, co podczas wizyty w poradni. Może wystawić receptę, zwolnienie lekarskie, zaświadczenie, a także (gdy sytuacja tego wymaga) skierowanie do szpitala psychiatrycznego. 

Psychiatra Toruń – skorzystaj z szybkiej i fachowej pomocy!

UMÓW WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499  

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

mgr Czesnoić Paulina

Julia 2023-05-31

Oceniam na 5

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Józefowicz Olga

Rafał Ś. 2023-05-31

Oceniam na 5