7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoMedicowy Live – cykl darmowych webinarów

PsychoMedicowy Live – cykl darmowych webinarów

RZETELNIE O ZDROWIU PSYCHICZNYM

PsychoMedicowy Live to cykl darmowych webinarów dla Ciebie, jeśli:


  • uważasz, że na co dzień zbyt mało uwagi poświęcamy zdrowiu psychicznemu,
  • interesują Cię zagadnienia związane z psychologią, psychoterapią czy psychiatrią,
  • zależy Ci na możliwości zadawania pytań ekspertom,
  • lubisz zdobywać wiedzę bez wychodzenia z domu,
  • chcesz mieć możliwość dyskutowania z innymi zainteresowanymi psychologią.

INFORMACJA O NAJBLIŻSZYM WEBINARZE Z CYKLU PSYCHOMEDICOWY LIVE:

DOTYCHCZAS ZREALIZOWANE WEBINARY Z UDZIAŁEM NASZYCH SPECJALISTÓW – OBEJRZYJ NAGRANIE!

Zaburzenia osobowości towarzyszem na całe życie? Bezpłatny webinar z psychologiem (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 8 stycznia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 19:00

Wysłuchaj nagrania darmowego webinaru, w którym mgr Izabela Budzyńska, pedagog, psychoterapeuta kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie odpowiedziała na pytania z zakresu zaburzeń osobowości.

Please specify image url

Izabela Budzyńska, mgr

Pedagog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurtach: psychodynamicznym oraz poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów dorosłych od 1998 roku. Wykorzystuje elementy terapii: schematów oraz dialektyczno-behawioralnej. Czytaj więcej…

W obliczu straty – jak wspierać kobiety po doświadczeniu poronienia lub ma*twego urodzenia? (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 16 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 19:00

Wysłuchaj nagrania darmowego webinaru, w którym mgr Agnieszka Burcon, psycholog, psychoterapeuta kliniki PsychoMedic.pl we Wrocławiu odpowiedziała na pytania z zakresu wsparcia kobiet po doświadczeniu poronienia lub m*rtwego urodzenia.

Please specify image url

Agnieszka Burcon, mgr

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi także terapię schematów. Konsultuje pacjentów od 2014 roku. Czytaj więcej…

ABC psychoterapii – co warto wiedzieć przed pierwszą konsultacją? (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 21 września 2023 r. (czwartek) o godz. 19:00

Wysłuchaj nagrania darmowego webinaru, w którym specjalistka kliniki PsychoMedic.pl w Bydgoszczy, mgr Katarzyna Napierska, odpowiedziała na nurtujące pytania, lęki i mity na temat psychoterapii, a także podkreśliła, co dobrze jest wiedzieć przed pierwszą wizytą w gabinecie.

Ekspertem webinarium była mgr Katarzyna Napierska

Please specify image url

Katarzyna Napierska, mgr

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2018 roku. Czytaj więcej…

Niewidzialna walka – jak wesprzeć kobietę w depresji poporodowej? (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 17 sierpnia 2023 r. (czwartek) o godz. 18:00

Wysłuchaj nagrania darmowego webinaru, w którym specjalistka kliniki PsychoMedic.pl, lek. Joanna Walczowska, odpowiedziała na nurtujące pytania związane z tematyką depresji poporodowej.

Ekspertem webinarium była lek. Joanna Walczowska

Please specify image url

Joanna Walczowska, lek.

Lekarka specjalistka psychiatrii. Konsultuje pacjentów od 18 r.ż. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Perfekcjonizm – gdy 100% to za mało (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 28 lipca 2023 r. (piątek) o godz. 19:00

Wysłuchaj nagrania spotkania z psycholożką kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie, która odpowiedziała na nurtujące pytania związane z tematyką perfekcjonizmu.

Ekspertem webinarium była mgr Magdalena Brejnak

Please specify image url

Magdalena Brejnak, mgr

Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży od 12 r.ż. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi konsultacje w językach angielskim i francuskim. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Jak się nie spalić – o wypaleniu zawodowym (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 3 lipca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 18:00

Wysłuchaj nagrania spotkania z psycholożką kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie, która odpowiedziała na nurtujące pytania związane z wypaleniem zawodowym.

Ekspertem webinarium była mgr Alicja Stankiewicz

Please specify image url

Alicja Stankiewicz, mgr

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka CBT z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze pomocy psychologicznej. W swojej pracy korzysta z metod tak zwanej trzeciej fali, wykorzystując narzędzia pracy z obszarów: Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Schematów, Gestalt, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, Dialogu Motywującego, Mindfulness oraz pracy z ciałem. Pracuje w oparciu o wzajemną akceptację i zaangażowanie. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Posiada certyfikat pierwszego stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania. Ukończyła szkolenie z zakresu muzykoterapii, zawierające elementy psychodramy Morenowskiej, techniki terapii Gestalt dotyczące pracy z ciałem, oraz Portretu Muzycznego, a także szkolenie z choreoterapii i pracy z ciałem.

Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na oddziale całodobowym, w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Warszawie a także pracując z osobami wykluczonymi społecznie, uzależnionymi i współuzależnionymi.

Posiada certyfikat Coacha CoachWiseTM oraz Associated Certified Coach (ACC) w International Coach Federation (ICF). Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Przeżyć utratę – jak radzić sobie z rozstaniem, stratą pracy, żałobą? (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 15 maja 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14:00

Wysłuchaj nagrania spotkania z psycholożką kliniki PsychoMedic.pl, która odpowiedziała na nurtujące pytania związane z szeroko pojętą utratą oraz tym, jak radzić sobie z rozstaniem, stratą pracy czy żałobą.

Ekspertem webinarium była mgr Karolina Kozber

Please specify image url

Karolina Kozber, mgr

Psycholog, psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzi także terapię par oraz rodzin. Pracuje w nurcie systemowym. Konsultuje pacjentów od 2005 roku. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

ADHD bez tajemnic (transmisja live FB)

Bezpłatny webinar odbył się 5 maja 2023 r. (piątek) o godz. 20:00

Wysłuchaj nagrania spotkania z lekarzem psychiatrą kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie, który odpowiedział na nurtujące pytania związane z ADHD.

Ekspertem webinarium był lek. Kajetan Korzeniewski

Please specify image url

Kajetan Korzeniewski, lek.

Lekarz specjalista psychiatra osób dorosłych, pracuje z pacjentami od 2015r. Obecnie pracuje w Oddziale Klinicznym w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku w oddziałach: ogólnopsychiatrycznym, rehabilitacji psychiatrycznej, detoksykacji i leczenia uzależnień od alkoholu. Zajmuję się diagnozą i leczeniem zaburzeń nastroju, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń lękowych, zaburzeń psychicznych u pacjentów w wieku podeszłym, uzależnień, zaburzeń nerwicowych. Konsultuje również pacjentów z całej Warszawy na dyżurach całodobowych. W pracy z pacjentem stara się wykorzystywać równolegle pozafarmakologiczne metody terapii – psychoterapię. Obecnie jest również w trakcie czteroletniego akredytowanego przez PTP szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Czytaj więcej…

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

CZY TO JESZCZE SMUTEK, CZY JUŻ DEPRESJA?

Bezpłatny webinar odbył się 6 kwietnia 2023 r. (czwartek) o godz. 19:30

Zapraszamy wszystkich obserwatorów do wysłuchania bezpłatnego webinaru dotyczącego depresji, w którym lek. Oskar Okuniewski, specjalista psychiatra kliniki PsychoMedic.pl odpowiedział na nurtujące Was pytania.

Rozmowa opierała się na omówieniu odpowiedzi na Wasze pytania, zadane w jej trakcie.

Ekspertem webinarium był lek. Oskar Okuniewski

Please specify image url

Oskar Okuniewski, lek.

Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii konsultujący pacjentów dorosłych oraz młodzież od 17 r.ż. Pracuje z pacjentami od 2020 roku. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku!

ZAPYTAJ PSYCHIATRĘ – TRUDNE PYTANIA W GABINECIE PSYCHIATRYCZNYM
Rozmowa z lekarzem psychiatrą (nagranie transmisja live)

Bezpłatny webinar odbył się 17 lutego 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00

Leczenie psychiatryczne, a w szczególności pierwsza wizyta u lekarza psychiatry, to temat, który prawdopodobnie zawsze będzie wzbudzał spore emocje. Psychiatra jest w końcu jedynym lekarzem, który w trakcie wizyty skupia się przede wszystkim na tym, co jego Pacjent/ka myśli, co czuje, jak wygląda jego/jej sytuacja życiowa. To Specjalista, z którym siłą rzeczy dzielimy się najintymniejszymi sprawami, jednocześnie zdając się na jego ocenę naszego stanu, od której może sporo zależeć.

Nasze wydarzenie stworzyliśmy z myślą o wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania do lekarza psychiatry. W trakcie rozmowy na żywo, którą będziemy transmitować na oficjalnym fanpage Kliniki PsychoMedic.pl, nasz Specjalista – doświadczony lekarz psychiatra, dr n. med. Grzegorz Witkowski – dobrowolnie wejdzie w ogień Waszych pytań i wyjaśni wszystko, co Was ciekawi, nurtuje, niepokoi.

Rozmowa opierała się na omówieniu odpowiedzi na Wasze pytania, zadane przed rozpoczęciem transmisji lub już w jej trakcie.

W trakcie spotkania wyjaśniliśmy Wam także, w jakich sytuacjach i w jaki sposób psychiatra może pomóc osobom, które w danej chwili nie przeżywają żadnych “typowych” dolegliwości psychicznych.

Ekspertem webinarium był dr n. med. Grzegorz Witkowski

Please specify image url

Grzegorz Witkowski, dr n. med.

Doświadczony lekarz specjalista psychiatra, przyjmujący dorosłych Pacjentów w klinice PsychoMedic.pl w Warszawie. W kontakcie z Pacjentami stara się pracować holistycznie. Wyczulenie na problemy somatyczne, nierzadko współistniejące z problemami zdrowia psychicznego, zawdzięcza zarówno czynnemu pełnieniu ostrych dyżurów, jak i pracy w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej WUM. Wraz z rosnącym doświadczeniem podwaja wysiłek, żeby rutyna nie wyparła klinicznej pokory i ostrożności podczas diagnostyki i leczenia pacjentów. Czytaj więcej…

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku!

BEZSENNOŚĆ – JAK SOBIE Z NIĄ PORADZIĆ?
Rozmowa z lekarzem psychiatrą (nagranie transmisji live)

Bezpłatny webinar odbył się 4 listopada 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Gościem spotkania była lekarz psychiatra, dr hab. n. med. Sylwią Fudalej. Ekspertka na co dzień wspiera Pacjentów doświadczających zaburzeń snu, również tych dotkniętych koronasomnią.

Podczas transmisji live na naszym fanpage PsychoMedic.pl rozmawialiśmy m.in. o tym:
– Na czym polega zdrowy sen? Jakie problemy muszą wystąpić, aby nasze problemy ze snem można było uznać za zaburzenie?
– Jak sobie radzić z bezsennością? Do kogo najlepiej skierować się po pomoc?

Przyjrzeliśmy się także mitom dotyczącym „efektywnego” snu i podpowiadaliśmy, jak możemy zadbać o higienę snu – w oparciu o metody zweryfikowane naukowo.Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

AUTYZM U DZIECI
Rozmowa z psychologiem-diagnostą (nagranie transmisji live)

Bezpłatny webinar odbył się 10 czerwca 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Gościem spotkania była mgr Martyna Czopowicz, psycholog dziecięcy oraz diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych w klinice PsychoMedic.pl w Warszawie.

Słuchając nagrania rozmowy znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak:
– Moje dziecko rozwija się inaczej – czy to mogą być zaburzenia ze spektrum autyzmu?
– Kiedy najczęściej pada diagnoza spektrum?
– Jak wspierać neuronietypowe dziecko czy neuronietypowego nastolatka?


Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

TRUDNOŚCI PSYCHICZNE KOBIET.
Pomoc psychiatryczna w ciąży i w początkach macierzyństwa (nagranie transmisji live)

Bezpłatny webinar odbył się 13 maja 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Gościem spotkania była dr Joanna Walczowska, lekarka specjalizująca się w psychiatrii osób dorosłych, przyjmująca w klinice PsychoMedic.pl w Warszawie.

Z rozmowy dowiesz się m.in.:
– Jakie jest ryzyko nieleczonej depresji czy zaburzeń lękowych dla matki oraz dla płodu/dziecka?
– Czy jeżeli leczę się psychiatrycznie, to w ogóle mogę myśleć o planowaniu ciąży?
– Co w przypadku, gdy ciąża była nieplanowana a ja przyjmuję leki psychiatryczne?
– Czy mogę karmić maleństwo piersią, jeśli muszę przyjmować leki przeciwdepresyjne?

RELACJA MAMY Z DZIECKIEM OD POCZĘCIA DO POŁOGU
Pomoc psychologiczna w ciąży (nagranie transmisji live)

Bezpłatny webinar odbył się 22 kwietnia 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Gościem spotkania była mgr Justyna Trojanowska-Juras,
psycholog, certyfikowana psychoterapeutka kliniki PsychoMedic.pl w Warszawie, zafascynowana psychiką młodej matki, niemowlęcia i ich relacji.


ZABURZENIA PSYCHOSOMATYCZNE A OBJAWY ZE STRONY UKŁADU POKARMOWEGO
Pogranicza psychiatrii i gastroenterologii (nagranie transmisji live)

Bezpłatny webinar odbył się 28 stycznia 2021 r. (czwartek) o godz. 18:00

Gościem spotkania była dr Anna Czarnacka,
lekarka specjalizująca się w psychiatrii dorosłych, przyjmująca w klinice PsychoMedic.pl w Warszawie.