Psychoterapia grupowa - PsychoMedic.pl

22 253 88 88 - 7dni w tygodniu

Psychoterapia grupowa Warszawa

Grupowa Psychoterapia Psychodynamiczna

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

Chcesz nauczyć radzić sobie z relacjach z innymi, nie radzisz sobie ze stresem, nie wiesz jak to się dzieje że ciągle powtarzasz te same schematy zachowania, myślenia i przezywania. Jesteś jakby w błędnym kole. Terapia grupowa może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Dzięki pracy w grupie:
-odnajdziesz przyczynę swoich trudności
-zrozumiesz swoje stany emocjonalne, myśli, oraz wynikające z nich zachowania
-poznasz i zrozumiesz swoje potrzeby
-dowiesz się jak jesteś postrzegany przez innych, co przyciąga do ciebie a co odpycha innych ludzi
-będziesz mieć możliwość wprowadzana zmian w swoje zachowanie i dostawania informacji zwrotnych na bieżąco
-dowiesz się jakie budować i układać relacje z innymi aby były dla Ciebie satysfakcjonujące
-jak radzić sobie z napięciem, samotnością
-poradzisz sobie z problemami z odżywianiem się, jedzeniem, otyłością.

Grupa przeznaczona jest dla pacjentów z : depresją, nerwicą, zaburzeniami odżywiania się, zaburzeniami osobowości, lękami.

Zapraszamy na konsultacje do psychologa prowadzącego grupę dr n.społ. Pauliny Pałosz-Dickaty.

Umów się na konsultację kwalifikującą do grupy tel. 22 253 88 88.
Psychoterapia grupowa – 90 PLN spotkanie 1,5 h, /do 11 osób w grupie/.

Obecnie prowadzimy nabór do grupy, która rusza 8 V 2017:
– poniedziałki 19.00 – 20.30, ul. Przy Bażantarni 11 /al. KEN/ – psychoterapia grupowa dla pacjentów z trudnościami, zaburzeniami osobowościowymi, nerwicowymi, lękowymi, zaburzeniami odżywiania się, zaburzeniami adaptacyjnymi, depresyjnymi.

 

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

PsychoMedic.plPsychoMedic.pl

Specjalista prowadzący grupę:

Please specify image url

Paulina Pałosz-Dickaty, dr n.społ.

Dyplomowany psychoterapeuta z 15-letnim doświadczeniem pracy z pacjentem, posiada tytuł naukowy doktora nauk społecznych w zakresie psychologii. Wieloletni wykładowca akademicki na prestiżowych wydziałach psychologii. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym. Prowadzi także terapię w języku angielskim.

Czytaj więcej…

Psychoterapeuta

Telefon : 22 253 88 88

Grupowa Psychoterapia Schematów

  • Samotność
  • Brak zrozumienia
  • Problemy w pracy
  • Nieporozumienia w związku
  • Brak satysfakcjonującej relacji
  • Obniżone poczucie własnej wartości
  • Poświęcanie się
  • Ciągły niepokój, drażliwość
  • Smutek, zmęczenie, brak chęci do działania…

Jeśli powyższe trudności przeszkadzają Tobie w funkcjonowaniu, nie pozwalają w pełni rozwinąć twoich możliwości i nie dają cieszyć się życiem… to terapia grupowa prowadzona w nurcie terapii schematów jest dla Ciebie.

Co to jest terapia schematów?

Terapia schematów powstała z myślą o leczeniu wszystkich zaburzeń osobowości. Została wprowadzona przez Jeffreya Younga i się prężnie rozwija. Jest podejściem integracyjnym. Łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej, teorii przywiązania, teorii relacji z obiektem, terapii Gestalt oraz terapii skoncentrowanych na doświadczeniu. Terapia schematów zajmuje się badaniem przyczyn objawów i czynników, które je podtrzymują. W ten sposób staje się kluczem do odkrycia i zrozumienia podstawowych potrzeb emocjonalnych i uczy efektywnych sposobów ich zaspokajania. Gdy potrzeby te nie są adekwatnie zaspokajane, powstają nieadaptacyjne schematy.
Wszyscy posiadamy potrzeby: bezpieczeństwa, stabilizacji, akceptacji, autonomii, kompetencji, spontaniczności, poczucia własnej wartości, swobody wyrażania swoich potrzeb i uczuć, a także potrzebę fukcjonowania w świecie opartą na rozsądnych granicach.
Gdy te potrzeby nie zostały zaspokojone, pojawiają się objawy i szwankuje zdrowie psychiczne. Podstawowym celem terapii schematów jest pomoc osobom dorosłym w zaspokojeniu potrzeb, które nie zostały zaspokojone w przeszłości. Niosą one szkodliwe skutki i stanowią trzon zaburzeń osobowości. Nieadaptacyjne schematy powstają od okresu dzieciństwa i są potem powtarzane na przestrzeni życia. Trudności podczas dorastania, w relacjach z rówieśnikami także przyczyniają się do rozwoju schematów. Schematy są tym, co znamy i przez to kreują przewidywalność. Pociągają nas, bo dają złudne poczucie, że wszystko jest w porządku. Kierują w stronę informacji i działań, które je potwierdzają i w ten sposób nie pozwalają dostrzec innych możliwości wyjścia z trudnej sytuacji. Schematy i związane z nimi nieadaptacyjne sposoby radzenia sobie są często podstawą depresji, zaburzeń lękowych, dolegliwości psychosomatycznych, czy uzależnień. Ponadto schematy mają tendencję do samopodtrzymywania i w ten sposób nie dopuszczają do zaspokojenia podstawowych potrzeb emocjonalnych także w życiu dorosłym powodując cierpienie.
Psychoterapia pozwala to zmienić.
Grupowa terapia schematów jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia. Grupa psychoterapeutyczna stanowi bogactwo doświadczeń tworzących ją osób. Wspólnie łatwiej zidentyfikować źródła problemów i szukać ich skutecznego rozwiązania.

Na konsultacje zaprasza doświadczona psychoterapeutka i psychiatra z wieloletnim stażem w prowadzeniu psychoterapii grupowej w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematów.
Grupa zostanie otwarta po zebraniu odpowiedniej liczby osób.

Termin: wtorek 17.00 – 18.30
Czas:1,5h
Koszt: 90 pln

 

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

PsychoMedic.plPsychoMedic.pl

Specjalista prowadzący grupę:

Please specify image url

Barbara Stec-Szczęsna, dr n.med.

Lekarz, specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta terapii poznawczo-behawioralnej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii o bogatym doświadczeniu w leczeniu medycznym pacjentów. Leczy dorosłych i młodzież od 16 r.ż.

Czytaj więcej…

Psychiatra

Telefon : 22 253 88 88