7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia online przez Skype

Psychoterapia online przez Skype

Psychotherapy via Skype

Psychoterapia od lat uważana jest za jedną z najskuteczniejszych form pomocy psychologicznej, przynoszącą głębokie i długotrwałe skutki. Profesjonalnie poprowadzona terapia może pomóc między innymi w przetrwaniu życiowego kryzysu, uporaniu się z zaburzeniami psychicznymi o różnorodnym pochodzeniu, wyjściu z uzależnienia, a także w poradzeniu sobie ze skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości. W czasie terapii uczymy się lepiej rozumieć samych siebie, skuteczniej dbać o swoje potrzeby i sprawniej komunikować się z innymi.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zainteresowanie profesjonalną psychoterapią nieustannie rośnie. Coraz więcej ludzi przekonuje się do korzystania z tej formy pomocy – i to nie tylko w najtrudniejszych momentach życiowych, ale także w sytuacjach, kiedy pragną przepracować jakiś trudny dla siebie temat albo zwyczajnie chcą nauczyć się lepiej i bardziej świadomie funkcjonować na co dzień.

Tradycyjna psychoterapia odbywała się w zaciszu stacjonarnego gabinetu. Obecnie jednak, wraz z rozwojem możliwości, jakie daje współczesna technologia, może być ona również z powodzeniem realizowana w formie zdalnej. Jest to świetna opcja dla osób, które z różnych powodów nie mogą pojawić się w gabinecie psychologa osobiście. W okresach wzrostów liczby zachorowań na koronawirusa, możliwość odbywania terapii w formie online okazała się też być doskonałym sposobem na podtrzymanie ciągłości udzielania wsparcia psychologicznego – nawet w sytuacji, gdy Pacjent/ka lub terapeuta/ka przebywają na kwarantannie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego nowoczesnego systemu do wizyt online
– wystarczy wejść na stronę www.PsychoMedic.Online i zarezerwować wizytę.

Psychoterapia w PsychoMedic: gwarancja najwyższej jakości i profesjonalizmu

PsychoMedic to ogólnopolska sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których od lat skutecznie pomagamy ludziom doświadczającym różnego rodzaju trudności o podłożu psychicznym. Lista naszych placówek stacjonarnych nieustannie się wydłuża i obejmuje już kilkanaście lokalizacji w całej Polsce – warto jednak wiedzieć, że od lat działamy również w trybie online. Jesteśmy jednymi z pionierów usług telemedycznych w Polsce: wyszliśmy do naszych Pacjentów z ofertą pomocy na odległość już wiele lat temu, na długo przed rozpoczęciem się pandemii.

W ofercie, którą realizują zdalnie nasi Specjaliści z całej Polski, znajdują między innymi: doraźne konsultacje psychologiczne, interwencje kryzysowe, a także krótko- i długoterminowa psychoterapia online. Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Bydgoszcz to tylko niektóre miasta, w których mogą nas Państwo spotkać osobiście. Oferujemy wszystkie możliwe modele terapii:

 • tryb w pełni stacjonarny (regularne wizyty w placówce);
 • terapię realizowaną w 100% online;
 • model hybrydowy – czyli łączący obie wyżej wymienione opcje (sesje online odbywają się na przemian ze spotkaniami w gabinecie).

Psychoterapia online: dla kogo?

Terapia psychologiczna online może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na miejsce zamieszkania lub różne życiowe zobowiązania nie mogą sobie pozwolić na systematyczne wizyty w gabinecie psychologa. Jest to więc świetna opcja między innym dla osób, które:

 • na stałe przebywają za granicą,
 • dużo podróżują,
 • mieszkają w małej miejscowości i nie mają dostępu do psychologa/terapeuty na miejscu,
 • mają pod stałą opieką dziecko lub osobę starszą, i z tego powodu nie mogą wychodzić z domu na dłużej,
 • są bardzo zapracowane, a zdalna forma terapii pozwala im zaoszczędzić czas na dojazdy.

Niektórzy uważają również, że psychoterapia online jest zwyczajnie wygodniejsza, a możliwość odbywania jej bez wychodzenia z domu sprawia, że czują się bardziej swobodnie i komfortowo.

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Niekiedy Pacjenci zastanawiają się, czy terapia psychologiczna online ma szansę być tak samo skuteczna, co ta realizowana stacjonarnie? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Coraz więcej przeprowadzonych na ten temat badań wskazuje jednoznacznie, że pozytywne skutki terapii nie zależą w żadnym stopniu od tego, czy jest ona prowadzona zdalnie, czy stacjonarnym gabinecie. Można więc powiedzieć, że skuteczność psychoterapii online została udowodniona naukowo, a w środowisku psychologicznym jest uważana obecnie za pełnowartościową formę pomocy terapeutycznej. Potwierdzają to zresztą coraz liczniejsze opinie stale rosnącej grupy zadowolonych Pacjentów, którzy zdecydowali się na ten model terapii. W PsychoMedic każdy psychoterapeuta online – poza tym, że posiada niezbędne wykształcenie kierunkowe – jest dodatkowo przeszkolony w zakresie zdalnego prowadzenia terapii i udzielania pomocy psychologicznej na odległość. Dzięki temu doskonale wie, jak zadbać o to, aby Pacjent czuł się w trakcie wirtualnych spotkań odpowiednio komfortowo i bezpiecznie.

Jak wygląda terapia psychologiczna online?

Warto wiedzieć, że terapia psychologiczna online – poza sposobem odbywania spotkań – właściwie niczym nie różni się od tradycyjnej formy terapii. Sesje terapeutyczne odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu o stałych porach i trwają ok. 50 minut. W PsychoMedic prowadzimy zarówno indywidualną psychoterapię online, jak i zdalną terapię par lub psychoterapię rodzin. Nasi Specjaliści we wszystkich najważniejszych i uznanych w środowisku psychologicznym nurtach terapeutycznych: psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym (w tym terapia schematu), systemowym, humanistycznym i integracyjnym.

Każdy pracujący w PsychoMedic psychoterapeuta online ma do dyspozycji trzy wygodne kanały komunikacji: Skype, specjalną dedykowaną platformę do wideokonsultacji oraz tradycyjny telefon stacjonarny. Do Pacjenta należy decyzja, która forma kontaktu będzie dla niego najwygodniejsza; w miarę możliwości zalecamy jednak, aby sesje odbywały się z wykorzystaniem kamerki (internetowej lub Skype).

Terapia psychologiczna online – umów się na wizytę w PsychoMedic

Aby umówić się na pierwszą wizytę online, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499 lub skorzystać z wyszukiwarki Specjalistów dostępnej na naszej stronie internetowej psychomedic.online (szczegółowa instrukcja poniżej). Oferujemy szybkie terminy, profesjonalną obsługę oraz pełną dyskrecję. Wyróżnia nas wysoka dostępność świadczonej pomocy – działamy przez siedem dni w tygodniu, od wczesnych godzin porannych zawsze do godz. 21. W przeciwieństwie do większości ośrodków, mamy wolne terminy: nie będziesz musiał/a czekać tygodniami na pierwszy tydzień konsultacji.

JAK UMÓWIĆ WIDEOKONSULTACJĘ /KONSULTACJĘ ZA POŚREDNICTWEM SKYPE?

Poniżej znajdziesz nagranie, w którym prezentujemy krok po kroku, jak umówić i odbyć wizytę online za pośrednictwem naszej platformy PsychoMedic.online.

Dane techniczne:

 • Zadbaj o stabilny dostęp do Internetu (lub zasięg, jeśli wizyta ma się odbyć telefonicznie). W przypadku wizyty Skype upewnij się, czy masz zainstalowaną aplikację na swoim urządzeniu.
 • Zadbaj o spokojne miejsce do rozmowy.
 • Jeśli Internet jest jest używany przez inne osoby w mieszkaniu/biurze, upewnij się, że nikt inny nie korzysta ze Skype w tym samym czasie, co Ty / upewnij się, czy Internet ma wystarczającą prędkość. W przeciwnym razie transfer danych może być spowolniony, co zakłóci sesję.

Termin konsultacji można anulować lub zmienić bezkosztowo na 24 godziny przed planowaną sesją (nie dotyczy to wizyt umówionych w ramach stałej psychoterapii – wówczas zasady modyfikacji terminów są ustalane indywidualnie z psychoterapeutą, na etapie podpisywania kontraktu terapeutycznego).

Regulamin świadczenia usług: Regulamin Psychomedic