Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna

Psychoterapia psychodynamiczna to uznana metoda leczenia i wspierania osób cierpiących psychicznie. Obecnie jest jedną z najlepszych i najczęściej zalecanych metod terapii trudności psychicznych. W poradniach PsychoMedic.pl w Warszawie oferujemy psychoterapię psychodynamiczną prowadzoną przez najlepszych specjalistów i zgodną z najnowszymi wytycznymi.

Nasze kliniki zrzeszają kilkudziesięciu terapeutów, których specjalnością jest psychoterapia psychodynamiczna. Warszawa jest lokalizacją naszych ośmiu poradni; wszyscy specjaliści konsultują także zdalnie przez skype oraz naszą platformę do wideowizyt.

Terapia psychodynamiczna Warszawa. Na czym polega?

Psychoterapia psychodynamiczna Warszawa

Psychoterapia psychodynamiczna to z reguły dłuższy – kilkunastomiesięczny, a czasem kilkuletni proces. Spotkania z terapeutą odbywają się 1-3 razy w tygodniu. Celem terapii jest lepsze zrozumienie siebie i swoich trudności. Podczas sesji Pacjent i terapeuta wspólnie przyglądają się historii życia tego pierwszego i zastanawiają się, jak przeszłe wydarzenia na niego wpłynęły, kim Pacjent jest, a kim chciałby być.

Terapeuta psychodynamiczny zakłada, że wiele objawów ze strony psychiki ma swoje źródło w nieuświadomionych uczuciach i potrzebach człowieka. Każdy z nas w naturalny sposób wypiera to, co trudne, stosując tzw. mechanizmy obronne. Są one potrzebne każdemu z nas, ale kiedy wypieramy zbyt wiele zbyt trudnych przeżyć, zaczynają one szukać ujścia w inny sposób: z reguły poprzez objawy ze strony psychiki. Psychoterapia psychodynamiczna pozwala na zniesienie nadmiernych obron oraz zidentyfikowanie, nazwanie i wyrażenie w bezpieczny sposób tych części nas, które dotychczas nie miały szansy zostać zauważone.

Istotnym elementem, na który kładzie się nacisk w terapii psychodynamicznej, są też konflikty wewnętrzne. Te czasem okazują się ponad nasze siły – np. konflikt między lojalnością wobec rodziców a potrzebą zatroszczenia się o samego siebie. Terapia pozwala dostrzec konflikty, które toczą się w naszym umyśle, i przy wsparciu terapeuty rozwiązać je w sposób, który w danej chwili będzie dla nas najkorzystniejszy. To przynosi ogromną ulgę, wyzwala od cierpienia i wycisza objawy wielu zaburzeń.

Terapia psychodynamiczna Warszawa. Skuteczna pomoc w zaburzeniach i trudnościach psychicznych

Czasem można spotkać się z fałszywymi przekonaniami na temat terapii psychodynamicznej: że to terapia, która sprowadza się do rozmowy na temat traum z przeszłości i obwiniania o nie swoich rodziców. Wciąż pokutuje także szkodliwy mit na temat samej osoby terapeuty psychodynamicznego, który jest rzekomo oschły, wycofany, mało zaangażowany.

Fakty są jednak takie, że współczesna psychoterapia psychodynamiczna ma bardzo niewiele wspólnego z klasyczną psychoanalizą. To dziedzina psychologii, która bardzo wyewoluowała i stale się rozwija. Stosuje się w niej wypracowane przez lata i zintegrowane z najnowszą wiedzą techniki o naukowo udowodnionej skuteczności.

Terapeuta psychodynamiczny jest zaś w rzeczywistości bardzo zaangażowany w proces terapii. To, ile się odzywa i jak często wyraża swoje opinie, w dużej mierze zależy od aktualnych potrzeb Pacjenta i tego, na jakim etapie jest proces. Psychoterapeuta nie ujawnia bezpośrednio siebie, swoich przekonań i upodobań, ale jego neutralność jest podyktowana troską o Pacjenta. W ten sposób staje się dla niego „lustrem”, przy którym Pacjent może odtworzyć i wreszcie do końca przeżyć trudne wydarzenia z przeszłości, a także wyrazić i zaspokoić potrzeby, które wcześniej były pomijane. To sprawia, że psychoterapia psychodynamiczna pozwala na znaczne złagodzenie, a czasem nawet całkowite wyleczenie wielu zaburzeń, w tym zaburzeń osobowości.

Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości

Terapia psychodynamiczna jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod terapii i łagodzenia objawów zaburzeń osobowości, w szczególności zaburzenia typu borderline.

Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości pozwala bowiem na zrozumienie i zmodyfikowanie mechanizmów, które rządzą myśleniem i zachowaniem Pacjenta. To pozwala na przełamanie trwałego, dezadaptacyjnego schematu postępowania, który stanowi „trzon” zaburzeń osobowości. Terapia psychodynamiczna pozwala też ukoić ból i niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa – a te niezmiernie często leżą u przyczyn nieprawidłowej organizacji osobowości.

Psychoterapia psychodynamiczna Warszawa: wsparcie najlepszych Specjalistów z rekomendowanej poradni

Wszyscy psychoterapeuci psychodynamiczni z Zespołu Kliniki PsychoMedic mają pełne kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Co więcej, w toku szkolenia każdy z nich sam jako Pacjent doświadczył, na czym polega psychoterapia psychodynamiczna. Warszawa jest miejscem przyjęć kilkudziesięciu naszych terapeutów pracujących psychodynamicznie, dzięki czemu każdemu Pacjentowi jesteśmy w stanie zaproponować wsparcie specjalisty dopasowanego indywidualnie do problemu i potrzeb.

UMÓW SIĘ PRZEZ WYSZUKIWARKĘ LUB ZADZWOŃ: 799-399-499,
JEŚLI CHCESZ O COŚ ZAPYTAĆ. POMOŻEMY!

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINYPOZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


dr n.med. Elżbieta Kobrzyńska-Żochowska

Wojciech 2021-11-24

Polecam Panią doktor- lekarza z szeroką wiedzą i doświadczeniem.


dr Paula Krysiak

Ewelina 2021-12-01

Oceniam na 5


dr Kajetan Korzeniewski

Bartosz 2022-01-18

Oceniam na 5.