Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… – pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej”

Szkolenie „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… – pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej”

„JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO CHODZI O…”
– PIENIĄDZE I ICH ZNACZENIE W RELACJI TERAPEUTYCZNEJ
(certyfikowane szkolenie online)

Pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej

Premiera szkolenia miała miejsce 29 stycznia 2022 r.

Jak omawiać delikatne kwestie pieniędzy w terapii oraz sytuacji finansowej Pacjentów? Jak przepracować trudne sytuacje związane z tymi aspektami na korzyść całego procesu terapeutycznego?

Jak dowodzi doświadczenie, wątki związane z finansami pojawiają się na którymś etapie w zdecydowanej większości procesów terapeutycznych. Mimo to często nie są omawiane w trakcie zajęć w szkole psychoterapii. Jeżeli nadal nie wiesz, jak omawiać kwestie pieniędzy z Pacjentami, aby było to trampoliną do pożądanej zmiany, jeżeli zauważasz u siebie trudność z analizą znaczenia zachowania Pacjenta i jego przeżyć w związku z kwestią płatności za sesje, to jest to szkolenie dla Ciebie.

Kwestia płatności za sesje to nie tylko aspekt formalny, ale przede wszystkim temat do przepracowania w gabinecie.

Dla całego procesu terapeutycznego może okazać się to mieć ogromne znaczenie i być dla Pacjenta okazją do głębszego zrozumienia swojego sposobu postępowania w życiu. Pieniądze to bowiem temat delikatny i trudny, budzący w Pacjencie wiele emocji, a nierzadko prowokujący także do renegocjowania kontraktu terapeutycznego i zachowań typu acting-out. Jednocześnie terapeuci – również ukształtowani przecież przez własne doświadczenia i zakorzenione w kulturze postawy wobec pieniędzy – postrzegają niekiedy finanse jako tematu tabu i mają dużą trudność w rozmawianiu z Pacjentami o kwestiach związanych z wynagrodzeniem za swoją pracę. Jak to zmienić?

Dla kogo?

Do zapoznania się nagraniem webinarium zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychoanalitycznym myśleniem o człowieku – w szczególności zaś przyszłych i obecnych psychologów i psychoterapeutów, niezależnie od stażu pracy oraz nurtu, w którym pracujecie lub planujecie pracować.

Praktyczny program szkolenia


1. Pieniądz jako środek wymiany towarów i usług – w kontekście psychoterapii jako usługi, za którą pobierane jest wynagrodzenie; 

2. Motywy irracjonalne: postawy wobec pieniędzy i symboliczna wartość, jaką im się nadaje; 


3. Pieniądz jako obiekt przeniesienia – w jaki sposób różne konflikty i zahamowania rozwojowe Pacjentów mogą przejawiać się w ich stosunku do pieniędzy? 


4. Pieniądz jako obiekt używany do wielu rozegrań w relacji terapeutycznej.


Wykład wzbogacony został o omówienie sposobów pracy z Pacjentami, których trudności na różne sposoby wiążą się z kwestiami finansowymi: kompulsywnym wydawaniem pieniędzy, nieustannym poszukiwaniem dodatkowych dochodów, trudnością z osiągnięciem dochodów zgodnych z potencjałem, trudnością w wydawaniu pieniędzy itp.

Tak o temacie swojego szkolenia mówi prowadząca, Alicja Kubiak: 

„Pieniądze są tematem niejednoznacznym – silnie powiązanym z realnością, ale też posiadającym swoją symbolikę i obsadzenie popędowe, które sprawia, że nadal są tematem tabu. Rozmowa o nich – także w gabinecie terapeutycznym – wywołuje nierzadko wiele emocji. Ustalanie wysokości wynagrodzenia terapeuty, wprowadzenie zasady odpłatności za sesje opuszczone, opór Pacjenta wobec płatności, zmiany w wysokości opłat (podwyżki, czasowe obniżanie honorarium) – wszystko to zagadnienia angażujące nierzadko intensywne uczucia przeniesieniowe ze strony Pacjenta, oraz przeciwprzeniesieniowe ze strony terapeuty. Temat pieniędzy w relacji terapeutycznej komplikuje dodatkowo fakt, że może on wywoływać nieświadome konflikty samego terapeuty.”

Szkolenie prowadziła Alicja Kubiak

Please specify image url

Alicja Kubiak, mgr

Psycholog, psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Analitycznej. Od lat pracuje dydaktycznie ze studentami i psychoterapeutami, m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego.

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
nagranie 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… – pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Bardzo interesujący projekt Akademii. Istotny temat. Otwarta prowadząca, uważna na komentarze, posiadająca doświadczenie praktyczne i chętnie odpowiadająca na pytania od uczestników.”

KATARZYNA P.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Profesjonalizm i doświadczenie osoby prowadzącej wykład, Pani Alicji Kubiak.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Polecam. Układa wiedzę bez ponownego czytania tysiąca publikacji.”

UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Wykład bardzo cenny dla wszystkich, począwszy od studentów po emerytów. Omawia różne podejścia do wartości pieniądza zarówno od strony osoby zarabiającej jak i płacącej. Cenna wiedza „życiowa”, dla wszystkich.”

UCZESTNIK SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie ChAD w praktyce psychologa - diagnoza i terapia
Szkolenie Borderline w praktyce psychoterapeuty - strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej
Szkolenie Terapia schematu i dialog motywujacy w leczeniu zaburzen osobowosci
Szkolenie ICD-11: Co kazdy Specjalista powinien wiedziec o najnowszej edycji klasyfikacji chorob?

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl