Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Terapia zaburzeń seksualnych”

Szkolenie „Terapia zaburzeń seksualnych”

TERAPIA ZABURZEŃ SEKSUALNYCH – ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZABURZEŃ EREKCJI
(certyfikowane szkolenie online)

Szkolenie, które miało się odbyć 9 lipca 2022 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00 zostało anulowane.
Będziemy informować o ewentualnej realizacji tego tematu w innym terminie.

Poznaj praktyczne modele diagnozy i terapii zaburzeń seksualnych, które w ciągu życia mogą dotknąć nawet do 60% ludzi. 

Wśród psychoterapeutów jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że Pacjent zgłaszający dysfunkcję lub zaburzenia natury seksualnej powinien być przekierowany do lekarza psychiatry lub seksuologa. Dziś wiadomo, że w przypadku wielu trudności w życiu intymnym, najskuteczniejszą formą leczenia okazuje się całościowa psychoterapia, łączona w razie konieczności z farmakoterapią. Praca z Pacjentem zgłaszającym trudności w sferze seksualnej jest jednak na wielu wymiarach wyzwaniem dla psychologów i psychoterapeutów. Uwarunkowania kulturowe sprawiają, że seks to nadal swego rodzaju temat tabu, którego omawianie wiąże się z dyskomfortem zarówno dla Pacjenta, jak i dla niektórych Specjalistów. To powoduje, że temat problemów seksualnych może pojawić się po raz pierwszy nawet na zaawansowanym etapie procesu terapii. Wątpliwości budzi również to, w jaki sposób rozmawiać z Pacjentem o jego najintymniejszych doświadczeniach, aby nie przekroczyć dopuszczalnej dla osoby granicy otwartości, i kiedy należy skierować Pacjenta po pomoc w inne miejsce. 

W trakcie naszego szkolenia zyskasz i uzupełnisz niezbędną wiedzę do diagnozowania oraz leczenia zaburzeń seksualnych w praktyce psychologicznej/psychoterapeutycznej. Zagadnienie terapii zaburzeń seksualnych zostanie przedstawione na przykładzie najczęściej występujących problemów. Szczególnie dużo uwagi zostanie poświęcone zaburzeniom erekcji i innych funkcji seksualnych u mężczyzn, których rozpowszechnienie może sięgać już nawet 30% w populacji męskiej. 

Dla kogo?

Na szkolenie szczególnie serdecznie zapraszamy psychologów i osoby działające w obszarze pomocy psychologicznej, psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów, a także wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach

Praktyczny program szkolenia

Postawy i kompetencje terapeuty 

– Wpływ własnych przekonań, doświadczeń i postaw wobec seksu na pracę z Pacjentem zgłaszającym trudności w sferze seksualnej;

– Podstawowe zasady zbierania rzeczowego i empatycznego wywiadu na temat zaburzeń seksualnych u Pacjenta; 

– Sytuacje, w których zachodzi konieczność skierowania Pacjenta do innego Specjalisty i zasady współpracy z innymi Specjalistami w kontekście terapii zaburzeń seksualnych. 

Terapia zaburzeń seksualnych ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń erekcji 

– Aktualne definicje zaburzeń seksualnych i ich kryteria diagnostyczne;

– Patogeneza i etiologia zaburzeń seksualnych; 

– Podstawy farmakoterapii zaburzenia erekcji dla psychologów i psychoterapeutów;

– Wybrane modele terapeutyczne w leczeniu zaburzeń seksualnych; 

– Studium przypadku Pacjenta z zaburzeniem erekcji.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:
udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania (wysyłka nastąpi do 16 lipca włącznie);
certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak mogę dokonać rejestracji na szkolenie?

Akademia Terapeuty Zapisz się na szkolenie

1. Dokonaj płatnej rejestracji za pośrednictwem formularza ClickMeeting. Zwróć uwagę na podanie prawidłowego adresu e-mail przy rejestracji. Jeśli potrzebujesz faktury, uzupełnij odpowiednie pole formularza.

2. Na wskazany przy rejestracji adres e-mail prześlemy do Ciebie wiadomość e-mail zatytułowaną „Potwierdzenie płatności”. W wiadomości znajdziesz Twój spersonalizowany link do pokoju webinarowego.

Jeśli nie możesz odnaleźć maila z dostępem do pokoju webinarowego, sprawdź foldery „Spam” i „Oferty” na Twojej skrzynce. W razie dalszych trudności skontaktuj się z nami mailowo.

3. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy w porze szkolenia wejść w link podany we wspomnianej wyżej wiadomości e-mail.

4. Po zakończonym szkoleniu do 16 lipca (włącznie) otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dostępem do nagrania, certyfikatem uczestnictwa oraz zaproszeniem do naszych facebookowych grup: Społeczność Akademii Terapeuty oraz Szkolenia dla psychoterapeutów, psychologów i lekarzy.

Szkolenie poprowadzi Filip Rola

Please specify image url

Filip Rola, mgr

Psycholog-seksuolog. Zdobył wykształcenie z zakresu psychologii klinicznej i seksuologii, kończąc studia m.in. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończył również kurs kwalifikacyjny z psychoterapii zaburzeń seksualnych w Centrum CBT. Ma obszerne doświadczenie kliniczne w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – zdobyte m.in. w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie oraz Poradni OPTA. Aktualnie prowadzi poradnictwo psychologiczne, terapię zaburzeń seksualnych oraz edukację seksualną dla Pacjentów w każdym wieku, którzy doświadczają wszelkiego rodzaju zaburzeń i dysfunkcji seksualnych, doświadczyli w przeszłości nadużycia seksualnego, potrzebują wsparcia w procesie korekty płci czy przygotowań do coming-outu. Szkoli także nauczycieli i innych Specjalistów z zakresu seksuologii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz European Society for Sexual Medicine.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie "Pacjentka w ciąży i połogu - 10 typowych trudności i 10 strategii pracy terapeutycznej"
Szkolenie ICD-11: co każdy specjalista powinien wiedzieć o najnowszej edycji klasyfikacji chorób?

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl