Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTerapia Schematów Warszawa

Terapia Schematów Warszawa

Terapia Schematów
  • Samotność
  • Brak zrozumienia
  • Problemy w pracy
  • Nieporozumienia w związku
  • Brak satysfakcjonującej relacji
  • Obniżone poczucie własnej wartości
  • Poświęcanie się
  • Ciągły niepokój, drażliwość
  • Smutek, zmęczenie, brak chęci do działania…

Jeśli powyższe trudności przeszkadzają Ci w funkcjonowaniu,
nie pozwalają w pełni rozwinąć Twoich możliwości i nie dają cieszyć się życiem…
to terapia prowadzona w nurcie terapii schematów jest dla Ciebie.

 

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 22 253 88 88

CO TO JEST TERAPIA SCHEMATÓW?

Terapia schematów powstała z myślą o leczeniu wszystkich zaburzeń osobowości. Została wprowadzona przez Jeffreya Younga i się prężnie rozwija. Jest podejściem integracyjnym. Łączy elementy terapii poznawczo-behawioralnej, teorii przywiązania, teorii relacji z obiektem, terapii Gestalt oraz terapii skoncentrowanych na doświadczeniu.

Terapia schematów zajmuje się badaniem przyczyn objawów i czynników, które te schematy podtrzymują. W ten sposób staje się kluczem do odkrycia i zrozumienia podstawowych potrzeb emocjonalnych i uczy efektywnych sposobów ich zaspokajania. Gdy potrzeby te nie są adekwatnie zaspokajane, powstają nieadaptacyjne schematy.

Wszyscy posiadamy potrzeby: bezpieczeństwa, stabilizacji, akceptacji, autonomii, kompetencji, spontaniczności, poczucia własnej wartości, swobody wyrażania swoich potrzeb i uczuć, a także potrzebę fukcjonowania w świecie opartą na rozsądnych granicach. Gdy te potrzeby nie zostały zaspokojone, pojawiają się objawy i szwankuje zdrowie psychiczne.

Podstawowym celem terapii schematów jest pomoc osobom dorosłym w zaspokojeniu potrzeb, które nie zostały zaspokojone w przeszłości.

Niosą one szkodliwe skutki i stanowią trzon zaburzeń osobowości. Nieadaptacyjne schematy powstają od okresu dzieciństwa i są potem powtarzane na przestrzeni życia. Trudności podczas dorastania, w relacjach z rówieśnikami także przyczyniają się do rozwoju schematów.

Schematy są tym, co znamy i przez to kreują przewidywalność. Pociągają nas, bo dają złudne poczucie, że wszystko jest w porządku. Kierują w stronę informacji i działań, które je potwierdzają i w ten sposób nie pozwalają dostrzec innych możliwości wyjścia z trudnej sytuacji.

Schematy i związane z nimi nieadaptacyjne sposoby radzenia sobie są często podstawą depresji, zaburzeń lękowych, dolegliwości psychosomatycznych, czy uzależnień. Ponadto schematy mają tendencję do samopodtrzymywania i w ten sposób nie dopuszczają do zaspokojenia podstawowych potrzeb emocjonalnych także w życiu dorosłym, powodując cierpienie.
Psychoterapia pozwala to zmienić.

SPECJALIŚCI PROWADZĄCY TERAPIĘ SCHEMATÓW W KLINIKACH PSYCHOMEDIC W WARSZAWIEprof. nadzw. dr hab. Kamila Wojdyło
Zadzwoń

prof. nadzw. dr hab. Kamila Wojdyło
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna

Profesor nadzwyczajny dr hab. n. hum. w dziedzinie psychologii, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny PTTPB, z ponad 16 letnim stażem zawodowym. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych również w zakresie: zaburzeń lekowych, problemów emocjonalnych, dolegliwości psychosomatycznych, związanych z nadmiernym obciążeniem pracą i przepracowaniem.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul.Boya-Żeleńskiego 6, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Katarzyna Pankiewicz
Zadzwoń

mgr Katarzyna Pankiewicz
Zadzwoń

Dyplomowana psychoterapeutka. Prowadzi terapię osób dorosłych w języku polskim, angielskim i francuskim. Ukończyła całościowe 4-letnie studia „Szkoły Wrocławskiej” (WFOZPiRP) akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W pracy terapeutycznej opiera się na podejściu analitycznym, psychodynamicznym. Specjalizuje się w długoterminowej terapii indywidualnej i grupowej osób borykających się z trudnościami w relacjach z bliskimi osobami; z zaburzeniami emocjonalnymi związanymi z sytuacją kryzysową; cierpiących na zaburzenia nerwicowe (lęk uogólniony, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobię społeczną, zaburzenia psychosomatyczne); cierpiących z powodu depresji, przeżytych traum.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Białobrzeska 40A, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.dr Krzysztof Kiełkiewicz
Zadzwoń

dr Krzysztof Kiełkiewicz
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia

Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny CBT, psychoterapeuta terapii schematów. Wykładowca AEH, Warszawa oraz PCI College, Dublin. W pracy terapeutycznej kładę nacisk na kilka elementów, tj. trafna diagnoza objawowa oraz przyczynowa, odpowiednia strategia terapeutyczna, właściwy proces terapeutyczny, dostosowany do specyfiki problemu i osobowości Pacjenta.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kasprowicza 48, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Anna Siemionczyk
Zadzwoń

mgr Anna Siemionczyk
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta CBT. Pracuje z Pacjentami od 2013 r. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w szeroko rozumianym nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że wprowadza również metody terapii schematów oraz ACT. Zajmuje się pomocą osobom z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości, odżywiania, niepożądanymi reakcjami na ciężki stres, zaburzeniami snu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grochowska 217, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Karolina Wilk
Zadzwoń

mgr Karolina Wilk
Zadzwoń

Psychoterapia, Konsultacja psychologiczna

Prowadzę terapię indywidualną dorosłych i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym (CBT) oraz w konwencji Terapii Schematu.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grochowska 217, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Małgorzata Matusiak
Zadzwoń

mgr Małgorzata Matusiak
Zadzwoń

Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna CBT i terapii schematów, pracuje w zawodzie od 2007r. Przyjmuje pacjentów dorosłych, dzieci i młodzież. Ukończyła 4-letnie szkolenie w nurcie poznawczo-behawioralnym (obecnie w trakcie certyfikacji), szkolenie z terapii schematów oraz metody przedłużonej ekspozycji w leczeniu zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD).

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Wileńska 37/39, Warszawa

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.