Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening relaksacyjny Katowice

Trening relaksacyjny Katowice

Trening relaksacyjny Katowice– sesja muzykoterapii z elementami mindfulness

Zapraszamy na zajęcia Trening relaksacyjny Katowice– sesja muzykoterapii z elementami mindfulness. Prowadzi je muzykoterapeutka i arteterapeutka mgr Iwona Schuster. Zajęcia mają formę 50-minutowych spotkań.

Czym jest muzykoterapia?

Muzykoterapia to metoda terapeutyczna wykorzystująca muzykę i jej elementy w celu wspierania zdrowia psychicznego i poprawy funkcjonowania człowieka.

 

Dla kogo? 

Dla osób dotkniętych różnymi zaburzeniami, w kryzysie, poszukujących optymalizacji jakości życia i poprawy dobrostanu psychicznego, a także w ramach oddziaływania profilaktycznego.
Jako metoda rozpowszechniona w Europie Zachodniej i USA stosowana jest z powodzeniem wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych z:

 

Korzyści płynące z muzykoterapii 

  • redukcja stresu,
  • poprawa jakości życia,
  • umożliwienie wglądu w siebie,
  • zwiększona zdolność do refleksji,
  • motywacja do zmiany stylu życia,
  • przebudowanie schematów poznawczych,
  • zwiększenie efektywności innych form terapeutycznych,
  • nabycie nowych umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

 

Muzykoterapia – zajęcia grupowe 

Zajęcia grupowe wykorzystują techniki charakterystyczne zarówno dla muzykoterapii receptywnej – opartej na słuchaniu oraz muzykoterapii aktywnej – obejmującej mowę, śpiew, ruch czy grę na instrumentach. Do sesji oprócz technik muzykoterapeutycznych włączane są elementy relaksacji i treningu uważności (mindfulness)

Uczestnicy nie muszą posiadać umiejętności gry na instrumentach ani słuchu muzycznego, ponieważ muzyka w tym oddziaływaniu stanowi narzędzie terapeutyczne.

 

Szczegóły organizacyjne

Indywidualny trening relaksacyjny prowadzony jest STACJONARNIE w klinice PsychoMedic.pl Al. 1 Maja 46 w Katowicach lub ONLINE za pośrednictwem Zoom. Spotkania odbywają się w soboty  – zgodnie z wolnymi godzinami w kalendarzu specjalistki.

Koszt udziału w zajęciach indywidualnych to 150 PLN.

 

Prowadząca zajęcia

Please specify image url

Iwona Schuster, mgr

Jest muzykoterapeutką i arteterapeutką. Ukończyła studia o specjalności muzykoterapia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz arteterapię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Pracuje w Górnośląskim Centrum Medycznym na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych oraz Oddziale Psychiatrii  i Psychoterapii. Odbyła staże zagraniczne w Londynie (Nordoff-Robbins Music Therapy Centre), Nowym Jorku (The Louis Armstrong Department of Music and Medicine) oraz Louisville (University of Louisville).

Jest autorką publikacji naukowych z zakresu muzykoterapii i music medicine, a także nauczycielem akademickim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej…

Muzykoterapeuta, Arteterapeuta

 

Kalendarz prowadzącejmgr Iwona Schuster
Zadzwoń

mgr Iwona Schuster
Zadzwoń

Muzykoterapia, Trening relaksacyjny

Muzykoterapeutka, arteterapeutka. Wspiera dzieci od 7 r.ż., młodzież i dorosłych. Ukończyła studia o specjalności muzykoterapia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz arteterapię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje w Górnośląskim Centrum Medycznym na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych oraz Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii. Odbyła staże zagraniczne w Londynie (Nordoff-Robbins Music Therapy Centre), Nowym Jorku (The Louis Armstrong Department of Music and Medicine) oraz Louisville (University of Louisville). Jest autorką publikacji naukowych z zakresu muzykoterapii i music medicine, a także nauczycielem akademickim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, Al. 1 Maja 46 , Katowice

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.