Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych TUS

Trening Umiejętności Społecznych TUS

 ZAPISY – ZAPRASZAMY – tel. 22 253 88 88

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS

Na czym polega metoda?

Trening Umiejętności Społecznych Goldsteina wg R. Emmena i M. Plasmeijer’a oparty jest na zasadach teorii kognitywnego nauczania społecznego – jest to forma regularnego treningu grupowego. Głównymi celami programu są:
-poszerzenie wiedzy o umiejętnościach społecznych;
-zwiększenie zakresu umiejętności wykonawczych;
-zmiana doświadczeń, przeżyć związanych z byciem w sytuacjach społecznych – zmniejszenie doświadczanego napięcia, uzyskanie lepszej samooceny.

Dzieci zdobywają możliwość:
– rozpoznawania treści przeżywanych emocji,
– przeżycia i nauczenia się kontrolowanych sposobów odreagowania napięcia emocjonalnego i fizycznego,
– poprawę koncentracji uwagi;
– pohamowania spontanicznych reakcji;
– przeżycia pozytywnych doświadczeń w grupie rówieśniczej;
– poprawy samooceny.

Za pomocą jakich narzędzi uczymy się na zajęciach?

Za pomocą ćwiczeń umożliwiających nabycie nowych umiejętności, utrwalenie ich i doświadczenie nowej jakości przeżyć związanych z nabywaniem nowych kompetencji.
Możliwości uzyskania informacji zwrotnej – w różnej formie, jako informacje od trenera, ale też od innych uczestników treningu.
Przeniesienia – generalizacja ćwiczonych umiejętności poprzez wykonywane zadania domowe.

Co ćwiczymy na TUS-ie?

Umiejętności: zawierania znajomości, słuchania, zadawania pytań, odmawiania, inicjowania rozmowy, dyskutowania, reagowania na krytykę, wyrażania krytyki, radzenia sobie z uczuciami, w tym: rozróżniania uczuć, wyrażania gniewu i rozczarowania, mówienia komplementów. Dzieci biorące udział w Treningu Umiejętności Społecznych nabywają takich umiejętności jak radzenie sobie ze swoimi problemami (z przeżywaniem sukcesu i porażki), potrafią reagować na zaczepki innych, pohamować własną złośliwość, rozwiązywać konflikty z rówieśnikami, czekać na swoją kolej i słuchać polecenia do końca oraz ponosić konsekwencje swoich działań.

Dla kogo jest TUS?

Dla dzieci z zespołem Aspergera, autyzmem wysokofunkcjonującym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD. Może on również pomóc dzieciom zdrowym ale nieśmiałym, wycofanym, reagujących lękiem.

Zapisy na trening

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 min.

Do naszej placówki zapraszamy dzieci od 4 do 18 roku życia. Możliwe jest dołączenie do grypy również w trakcie roku szkolnego.

Jedne zajęcia TUS kosztują 90 zł. Płatność odbywa się w ratach za cały roczny cykl zajęć. Nie ma możliwości płatności za pojedyncze zajęcia. Opłata za cały rok zajęć to 3150 – 3420 pln, w całym roku realizujemy 36 – 38 spotkań.

 

Dlaczego TUSY to tylko w Klinice Psychomedic.pl?

  • jesteśmy placówką medyczną, obowiązują nas wysokie standardy dla niepublicznych zakładów medycznych
  • zespół prowadzący to tajemnica wysokiej skuteczności naszych grup TUSowych  – zajęcia prowadzą tylko doświadczeni psychologowie kliniczni, z pełnym wykształceniem psychoterapeutycznym
  • kompleksowość terapii wzmacnia pozytywny efekt – psychologowie kliniczni zajmują się  terapią i diagnozowaniem dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi min. dla zespołów orzeczniczych. Poprowadzą Twoje dziecko od postawienia diagnozy przez terapeutyczne zajęcia. Nasi psychologowie obejmą również terapią indywidualną gdy będzie to niezbędne dla Twojego dziecka
  • stabilność grup – masz pewność że Twoje dziecko cały rok szkolny będzie w programie terapeutycznym, nikt nie zamknie nagle grupy. Istnieje również kontynuowania pracy dziecka w grupie po wakacjach
  • ciekawy program zajęć – mamy w tym doświadczenie, prowadzimy zajęcia dla dzieci już od ponad 6 lat, znamy się na swojej pracy
  • wiele dogodnych lokalizacji i terminów grup

Termin:

1.Piątki, Klinika PsychoMedic.pl  Białobrzeska 40a, grupy odbywają się w godzinach:

15.00 – dzieci 4-6 lat

16.00 – dzieci 7-9 lat

17.00 i 18.00 – dzieci 9-13 lat

19.00 – dzieci 13-17 lat

20.00 – dzieci 15- 18 lat – grupa do nastolatków

 

2.Poniedziałki, Klinika PsychoMedic.pl  Kasprowicza, grupy odbywają się w godzinach:

17.00 – dzieci 4-6 lat

18.00 – dzieci 7-9 lat

19.00  – dzieci 9-13 lat

20.00 – dzieci 13-17 lat

 

3.Soboty, Klinika PsychoMedic.pl Białobrzeska 40a, grupy odbywają się w godzinach:

9.00 – dzieci 4-6 lat

10.00 – dzieci 6-9 lat

11.00, 12.00, 13.00 – dzieci 7-9 lat i dzieci 13-18 lat

 

4.Poniedziałki, Klinika PsychoMedic.pl ul. Grochowska 217

 

5.Czwartki, Klinika PsychoMedic.pl  Kasprowicza, grupy odbywają się w godzinach:

17.00 – dzieci 7-9 lat

18.00 – dzieci 7-9 lat

19.00  – dzieci 9-13 lat

20.00 – dzieci 13-17 lat

 

Całoroczny nabór do grup.

Kwalifikacja: konsultacja wspólna dziecka z rodzicem u mgr Anny Dąbrowskiej-Grabek, mgr Olgi Dyrdy, Joanna Gładecka, Iwona Zbrzeźna

 ZAPISY – ZAPRASZAMY – tel. 22 253 88 88

 

Prowadzące to doświadczone psycholog, prowadzą TUSy od 10 lat:

Please specify image url

Anna Grabek-Dąbrowska, mgr

Psycholog dziecięcy z ponad 10-letnim klinicznym stażem pracy. Diagnosta całościowych zaburzeń rozwojowych, autyzmu, zespołu Aspergera.

Czytaj więcej…

Psycholog dzieci i młodzieży
Please specify image url

Iwona Zbrzeźna, mgr

Pedagog specjalny, resocjalizacyjny, oligofrenopedagog, terapeuta słuchowy. Od 2003r. w pracy z dziećmi i młodzieżą z różnymi deficytami – autyzmem, Zespołem Aspergera, ADHD, zaburzeniami zachowania, emocjonalnymi.

Czytaj więcej…

TUS Warszawa
Please specify image url

Aleksandra Dyrda, mgr

Od ponad 12 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz z zaburzeniami emocjonalno-społecznymi. Współprowadzi diagnozy w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych (Autyzm, Zespół Aspergera itp.).

Czytaj więcej…

Psycholog Dzieci i Młodzieży
Please specify image url

Joanna Gładecka, mgr

Psycholog i certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej. Od 2006 roku pracuje z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zabrzeniami zachowania. Współprowadzi diagnozy w kierunku Całościowych Zaburzeń Rozwojowych, prowadzi grupy terapeutyczne (Trening umiejętności społecznych) dla dzieci z Zespołem Aspergera, ADHD, dzieci wycofujących się, nieśmiałych.

Czytaj więcej…

Psychoterapeuta, Psycholog

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci


mgr Paweł Juras

Marta 2019-04-01

Oceniam na 5


dr Monika Lis-Szymczak

Stanislaw 2019-08-06

Oceniam na 5


dr Joanna Popławska

MK 2019-05-06

Oceniam na 5