Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Umiejętności Społecznych TUS

Trening Umiejętności Społecznych TUS

 CAŁOROCZNY NABÓR DO GRUP – ZAPISY pod numerem tel. 22 253 88 88

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ STACJONARNIE Z ZACHOWANIEM ZASAD REŻIMU SANITARNEGO.
Rozwój Małych Uczestników – przy dbałości o ich bezpieczeństwo – to nasz priorytet!

CZYM JEST TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS?

Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci (metoda Goldsteina wg R. Emmena i M. Plasmeijer’a) to – oparta na teorii kognitywnego nauczania społecznego – forma regularnego treningu grupowego.

Uczestnictwo w zajęciach TUS dla dzieci niesie za sobą szereg korzyści – najważniejsze z nich to:

 • poszerzenie wiedzy o umiejętnościach społecznych;
 • zwiększenie zakresu umiejętności wykonawczych;
 • zmiana doświadczeń i przeżyć w sytuacjach społecznych.

Zajęcia TUS dla dzieci i TUS dla nastolatków uczą:

 • rozpoznawania treści przeżywanych emocji,
 • zdrowych sposobów odreagowania napięcia emocjonalnego i fizycznego,
 • sposobów na utrzymywanie i poprawianie koncentracji,
 • pohamować nieakceptowalne społeczne, spontaniczne reakcje,
 • jak kształtować samoocenę.


DLA KOGO TUS DLA DZIECI / TUS DLA NASTOLATKÓW?

Trening Umiejętności Społecznych w PsychoMedic to psychoedukacyjne zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży w wieku 4-17 lat, które mają szeroko rozumiane trudności w interakcjach społecznych.
Mogą to być m.in. kłopoty w inicjowaniu i podtrzymywaniu relacji, wycofanie społeczne czy trudności w regulowaniu emocji (np. lęku, złości).
Jest to również forma zajęć szczególnie polecana dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu i ADHD.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TUS-Y WŁAŚNIE W KLINICE PSYCHOMEDIC?

 • Jesteśmy placówką medyczną – obowiązują nas wysokie standardy dla niepublicznych zakładów medycznych.
 • Zespół prowadzący to klucz wysokiej skuteczności naszych grup TUSowych – zajęcia prowadzą tylko doświadczeni psychologowie.
 • Terapia TUS dla dzieci jest w naszych poradniach elementem kompleksowego programu pomocy – psycholodzy z Zespołu PsychoMedic poprowadzą Twoje dziecko ku lepszemu funkcjonowaniu, dopasowując stosowane metody do problemu. Przed dołączeniem do grupy zaprosimy Cię wraz z pociechą na kwalifikację do zajęć TUS, w trakcie której prowadzący zajęcia dobierze najlepszą dla Małego Uczestnika grupę, a także odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Specjalista prowadzący może również – w razie potrzeby – objąć Twoje dziecko psychoterapią indywidualną lub poprowadzić proces diagnozy psychologicznej.
 • Stabilność grup -masz pewność, że Twoje dziecko cały rok szkolny będzie w tej samej grupie, prowadzonej według starannie opracowanego programu terapeutycznego. Dziecko może także kontynuować uczestnictwo w zajęciach po wakacjach.
 • Ciekawy program zajęć – prowadzimy zajęcia TUS dla dzieci już od wielu lat – znamy się na swojej pracy i wiemy, jak prowadzić spotkania tak, aby były atrakcyjne dla małych Uczestników i jednocześnie umożliwiały realizację założonych celów terapeutycznych.
 • Wiele dogodnych lokalizacji i terminów grup patrz niżej.

CO ĆWICZYMY NA TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS?

Co tydzień, podczas zajęć trwających 50 min, rozwijamy różnorodne umiejętności: zawierania znajomości, inicjowania rozmowy, słuchania i zadawania pytań, odmawiania, reagowania na krytykę, wyrażania krytyki oraz dyskutowania. Ponadto skupiamy się na emocjach, uczuciach i potrzebach – dzieci i młodzież uczestniczące w TUS-ach uczą się rozpoznawania i okazywania swoich emocji oraz potrzeb w sposób nie tylko skuteczny, ale również akceptowalny społecznie.

Co więcej, trening umiejętności społecznych dla dzieci jest dla nich świetną okazją do wypracowania strategii radzenia sobie ze swoimi problemami: np. z tendencją do długiego i głębokiego przeżywania porażki. Młodzi ludzie uczą się na TUSach, jak adekwatnie reagować na zaczepki innych czy jak pohamować własną złośliwość. To sprawia, że zaczynają podchodzić bardziej konstruktywnie do rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami. Starają się czekać na swoją kolej, wysłuchiwać poleceń do końca oraz ponosić konsekwencje swoich działań.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa
Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

CAŁOROCZNY NABÓR DO GRUP – ZAPISY tel. 22 253 88 88

KOSZT TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS I KWALIFIKACJE DO GRUP

Jedne zajęcia TUS to koszt 100 PLN.
Płatność odbywa się w 2 ratach za cały roczny cykl zajęć; nie ma możliwości płatności za pojedyncze zajęcia.
W całym roku realizujemy 36 – 38 spotkań.

W związku z tym opłata za cały rok zajęć to 3600-3800 PLN. Dokładny koszt zostanie oszacowany w momencie zakwalifikowania dziecka do grupy i wyszczególniony w indywidualnie sporządzonej umowie Rodzica z Kliniką.

Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 17 roku życia. Możliwe jest dołączenie do grupy również w trakcie roku szkolnego.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci wspólnej konsultacji dziecka z rodzicem u jednej z prowadzących. Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 22 253 88 88.

Trening Umiejętności Społecznych TUS Warszawa

TERMINY I MIEJSCA SPOTKAŃ

PONIEDZIAŁEKKlinika PsychoMedic BIELANY 

Zajęcia odbywają się w SP nr 223 ul. Kasprowicza 107


PIĄTEKKlinika PsychoMedic OCHOTA ul. Białobrzeskiej 40A 


SOBOTAKlinika PsychoMedic OCHOTA ul. Białobrzeskiej 40A 

BIOGRAMY PROWADZĄCYCH TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH TUS

Każde zajęcia prowadzone są przez dwie osoby – doświadczone psycholożki i psychoterapeutki, które prowadzą TUS-y od 10 lat.

Please specify image url

Katarzyna Zawierta, mgr

Psycholog dziecięcy, diagnosta, trener TUS. W PsychoMedic.pl prowadzi diagnozę oraz terapię indywidualną oraz grupową dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi (spektrum autyzmu, ADHD).

Doświadczenie zawodowe zdobywała, prowadząc różne formy wsparcia – terapia indywidualna i grupowa, socjoterapia, diagnozy, konsultacje z rodzicami – w poradni dla dzieci z autyzmem, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci, w poradni dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym Instytutu Psychologii Zdrowia, w Zespole Żłobków M. St. Warszawy.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia Kliniczna oraz studiów podyplomowych w zakresie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka oraz w zakresie diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej.

Psycholog dziecięcy, Diagnosta, Trener TUS