Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Zastępowania Agresji – TZA

Trening Zastępowania Agresji – TZA

 NABÓR DO GRUP – ZAPISY tel. 22 253 88 88

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ STACJONARNIE Z ZACHOWANIEM ZASAD REŻIMU SANITARNEGO.
Rozwój Małych Uczestników przy dbałości o ich bezpieczeństwo to nasz priorytet!


CZYM JEST TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA?

TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA

Trening Zastępowania Agresji obejmuje cykl specjalistycznych zajęć, prowadzonych w oparciu o metodę Arnolda Goldsteina ART ®. Dziecko, które ma kłopot z opanowaniem złości, kontrolą swojego i czyjegoś gniewu oraz jest agresywne, chce i potrzebuje tego samego, co każda inna osoba. Brak mu jednak narzędzi i umiejętności do tego, by w inny sposób osiągać swoje cele. Podczas zajęć uposaża się dziecko w nowe zachowania, będące skutecznymi i alternatywnymi do zachowań agresywnych.

TZA składa się z trzech modułów:

  • Trening Umiejętności Społecznych, obejmujący szereg rozbudowanych umiejętności, takich jak reagowanie na zaczepki, radzenie sobie z presją grupy, radzenie sobie z porażką/pominięciem/oskarżaniem, proszenie o pomoc itp.,
  • Trening Kontrolowania Złości – podczas tego cyklu dziecko uczy się poznawać i redukować swoją złość, odnajduje najlepsze dla siebie sposoby na opanowanie gniewu i wyrażenie go w sposób nieagresywny,
  • Wnioskowanie Moralne – dział ten ma za zadanie pokazać, jak dokonywać wyborów w trudnych sytuacjach, które wymagają poświęcenia pewnych wartości dla innych, bez okazywania przy tym gniewu.


DLA KOGO JEST TZA?

Trening Zastępowania Agresji w PsychoMedic to terapeutyczne zajęcia grupowe dedykowane dzieciom i młodzieży w wieku 4 – 14 lat stosującym agresję słowną/fizyczną/psychiczną oraz przejawy autoagresji. To forma zajęć polecana dzieciom z Zespołem Aspergera, autyzmem wysokofunkcjonującym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD. TZA może również pomóc dzieciom nieśmiałym, wycofanym, reagującym lękiem.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TZA WŁAŚNIE W KLINICE PSYCHOMEDIC?

  • Jesteśmy placówką medyczną – obowiązują nas wysokie standardy dla niepublicznych zakładów medycznych.
  • Zespół prowadzący to klucz wysokiej skuteczności naszych grup TUSowych – zajęcia prowadzą tylko doświadczeni psychologowie kliniczni z pełnym wykształceniem psychoterapeutycznym.
  • Kompleksowość terapii wzmacnia pozytywny efekt zajęć – nasi psycholodzy poprowadzą Twoje dziecko ku lepszemu funkcjonowaniu. Przed dołączeniem do grupy zaprosimy Cię wraz z pociechą na kwalifikację do zajęć TUS, w trakcie której prowadzący zajęcia dobierze najlepszą dla Małego Uczestnika grupę, a także odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Specjalista prowadzący może również – w razie potrzeby – objąć Twoje dziecko psychoterapią indywidualną lub poprowadzić proces diagnozy psychologicznej.
  • Stabilność grup -masz pewność, że Twoje dziecko cały rok szkolny będzie w tej samej grupie prowadzonej według starannie opracowanego programu terapeutycznego. Dziecko może także kontynuować uczestnictwo w zajęciach po wakacjach.
  • Ciekawy program zajęć – prowadzimy zajęcia dla dzieci już od ponad 6 lat. Znamy się na swojej pracy.

CO ĆWICZYMY NA TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI?

Co tydzień podczas zajęć trwających 50 min wykorzystywane są sytuacje przywoływane przez dzieci – prawdziwe bądź wymyślone – co daje im możliwość przećwiczenia w bezpiecznych warunkach możliwych sposobów poradzenia sobie oraz dostrzeżenia konsekwencji zachowań, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych.

Dzieci prowadzą również pomiar swoich osiągnięć – przyznają sobie punkty za poszczególne osiągnięcia, wynikające z ustalonych zasad oraz z indywidualnie dostrzeganych (jak np. zmiana myślenia na omawiany temat). Ilość punktów uzależniona jest od tego, jak ważne jest dla dziecka dane osiągnięcie, co dodatkowo pomaga kształtować mu adekwatną samoocnę.

KOSZT TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA I KWALIFIKACJE DO GRUP

Jedne zajęcia TZA to koszt 100 PLN. Cały cykl zajęć to 17 spotkań.
W związku z tym opłata za cały cykl to 1700 PLN. 

Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci konsultacji wspólnej dziecka z rodzicem u prowadzącej. Ważne jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat konkretnych trudnych zachowań dziecka i sytuacji, w jakich się pojawiają. Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 22 253 88 88. 

TERMINY I MIEJSCA SPOTKAŃ

SOBOTA | Klinika PsychoMedic OCHOTA BIAŁOBRZESKA ul. Białobrzeska 40a / Klinika PsychoMedic BIELANY ul. Kasprowicza 48

BIOGRAMY PROWADZĄCYCH TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA

Każde zajęcia prowadzone są przez dwie osoby – doświadczone psycholożki i psychoterapeutki.

Please specify image url

Katarzyna Zawierta, mgr

Psycholog dziecięcy, diagnosta, trener TUS. W PsychoMedic.pl prowadzi diagnozę oraz terapię indywidualną oraz grupową dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami neurorozwojowymi (spektrum autyzmu, ADHD).

Doświadczenie zawodowe zdobywała, prowadząc różne formy wsparcia – terapia indywidualna i grupowa, socjoterapia, diagnozy, konsultacje z rodzicami – w poradni dla dzieci z autyzmem, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci, w poradni dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym Instytutu Psychologii Zdrowia, w Zespole Żłobków M. St. Warszawy.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia Kliniczna oraz studiów podyplomowych w zakresie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka oraz w zakresie diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej.

Psycholog dziecięcy, Diagnosta, Trener TUS