Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeTrening Zastępowania Agresji – TZA

Trening Zastępowania Agresji – TZA

 NABÓR DO GRUP – ZAPISY tel. 22 253 88 88

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ STACJONARNIE Z ZACHOWANIEM ZASAD REŻIMU SANITARNEGO.
Rozwój Małych Uczestników przy dbałości o ich bezpieczeństwo to nasz priorytet!


CZYM JEST TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA?

TRENING ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA

Trening Zastępowania Agresji obejmuje cykl specjalistycznych zajęć, prowadzonych w oparciu o metodę Arnolda Goldsteina ART ®. Dziecko, które ma kłopot z opanowaniem złości, kontrolą swojego i czyjegoś gniewu oraz jest agresywne, chce i potrzebuje tego samego, co każda inna osoba. Brak mu jednak narzędzi i umiejętności do tego, by w inny sposób osiągać swoje cele. Podczas zajęć uposaża się dziecko w nowe zachowania, będące skutecznymi i alternatywnymi do zachowań agresywnych.

TZA składa się z trzech modułów:

 • Trening Umiejętności Społecznych, obejmujący szereg rozbudowanych umiejętności, takich jak reagowanie na zaczepki, radzenie sobie z presją grupy, radzenie sobie z porażką/pominięciem/oskarżaniem, proszenie o pomoc itp.,
 • Trening Kontrolowania Złości – podczas tego cyklu dziecko uczy się poznawać i redukować swoją złość, odnajduje najlepsze dla siebie sposoby na opanowanie gniewu i wyrażenie go w sposób nieagresywny,
 • Wnioskowanie Moralne – dział ten ma za zadanie pokazać, jak dokonywać wyborów w trudnych sytuacjach, które wymagają poświęcenia pewnych wartości dla innych, bez okazywania przy tym gniewu.


DLA KOGO JEST TZA?

Trening Zastępowania Agresji w PsychoMedic to terapeutyczne zajęcia grupowe dedykowane dzieciom i młodzieży w wieku 4 – 14 lat stosującym agresję słowną/fizyczną/psychiczną oraz przejawy autoagresji. To forma zajęć polecana dzieciom z Zespołem Aspergera, autyzmem wysokofunkcjonującym, całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD. TZA może również pomóc dzieciom nieśmiałym, wycofanym, reagującym lękiem.


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TZA WŁAŚNIE W KLINICE PSYCHOMEDIC?

 • Jesteśmy placówką medyczną – obowiązują nas wysokie standardy dla niepublicznych zakładów medycznych.
 • Zespół prowadzący to klucz wysokiej skuteczności naszych grup TUSowych – zajęcia prowadzą tylko doświadczeni psychologowie kliniczni z pełnym wykształceniem psychoterapeutycznym.
 • Kompleksowość terapii wzmacnia pozytywny efekt zajęć – nasi psycholodzy poprowadzą Twoje dziecko ku lepszemu funkcjonowaniu. Przed dołączeniem do grupy zaprosimy Cię wraz z pociechą na kwalifikację do zajęć TUS, w trakcie której prowadzący zajęcia dobierze najlepszą dla Małego Uczestnika grupę, a także odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Specjalista prowadzący może również – w razie potrzeby – objąć Twoje dziecko psychoterapią indywidualną lub poprowadzić proces diagnozy psychologicznej.
 • Stabilność grup -masz pewność, że Twoje dziecko cały rok szkolny będzie w tej samej grupie prowadzonej według starannie opracowanego programu terapeutycznego. Dziecko może także kontynuować uczestnictwo w zajęciach po wakacjach.
 • Ciekawy program zajęć – prowadzimy zajęcia dla dzieci już od ponad 6 lat. Znamy się na swojej pracy.


CO ĆWICZYMY NA TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI?

Co tydzień podczas zajęć trwających 50 min wykorzystywane są sytuacje przywoływane przez dzieci – prawdziwe bądź wymyślone – co daje im możliwość przećwiczenia w bezpiecznych warunkach możliwych sposobów poradzenia sobie oraz dostrzeżenia konsekwencji zachowań, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych.

Dzieci prowadzą również pomiar swoich osiągnięć – przyznają sobie punkty za poszczególne osiągnięcia, wynikające z ustalonych zasad oraz z indywidualnie dostrzeganych (jak np. zmiana myślenia na omawiany temat). Ilość punktów uzależniona jest od tego, jak ważne jest dla dziecka dane osiągnięcie, co dodatkowo pomaga kształtować mu adekwatną samoocnę.


KOSZT TRENINGU ZASTĘPOWANIA AGRESJI TZA I KWALIFIKACJE DO GRUP

Jedne zajęcia TZA to koszt 100 PLN. Cały cykl zajęć to 17 spotkań.
W związku z tym opłata za cały cykl to 1700 PLN. 

Zapraszamy dzieci i młodzież od 4 do 14 roku życia.

Aby dołączyć do grupy, należy odbyć kwalifikację w postaci konsultacji wspólnej dziecka z rodzicem u prowadzącej. Ważne jest uzyskanie jak największej ilości informacji na temat konkretnych trudnych zachowań dziecka i sytuacji, w jakich się pojawiają. Na konsultacje można umówić się pod numerem tel. 22 253 88 88. 


TERMINY I MIEJSCA SPOTKAŃ

PONIEDZIAŁEK | Klinika PsychoMedic BIELANY ul. Kasprowicza 48

SOBOTA | Klinika PsychoMedic OCHOTA BIAŁOBRZESKA ul. Białobrzeska 40a – NOWE GRUPY!

BIOGRAM PROWADZĄCEJ TZA

Please specify image url

Karolina Rucińska, mgr

Absolwentka psychologii, ze specjalnością psychologia kliniczna na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Certyfikowany Trener Treningów Umiejętności Społecznych oraz Treningów Zastępowania Agresji dla dzieci i młodzieży. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas stażu w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie  na Oddziale Środowiskowym oraz Oddziale Ogólnopsychiatrycznym. Pracuje jako psycholog oraz specjalista ds. relacji w Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland, prowadzi indywidualne zajęcia z dziećmi w przychodni oraz jako trener TUS w klinice psychiatryczno-psychologicznej Psychomedic.

Specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz młodzieżą z :

 • diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju, w tym spektrum autyzmu i Zespół Aspergera;
 • obniżoną samooceną, myślami samobójczymi, depresją;
 • zaburzeniami lękowymi;
 • zaburzeniami zachowania, w tym napady agresji;
 • wybiorczością pokarmową;

oraz prowadzi konsultacje z rodzicami doświadczającymi trudności w wychowaniu.

Psycholog, Trener Treningów Umiejętności Społecznych i Treningów Zastępowania Agresji