Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSzkolenie „Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza”

Szkolenie „Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza”

BORDERLINE: WYZWANIA W PRACY Z PACJENTEM Z POGRANICZA
(certyfikowane szkolenie online)

Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza

Premiera szkolenia miała miejsce 14 maja 2022 r.

Jak nawiązać dobry kontakt, skutecznie pracować terapeutycznie i radzić sobie z trudnymi sytuacjami z Pacjentami z zaburzeniem osobowości borderline?

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące tematu, z którym w swojej praktyce zawodowej zetknie się każdy psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta. Uważa się bowiem, że zaburzenie osobowości typu borderline może dotyczyć nawet do 60% osób korzystających z pomocy Specjalistów od zdrowia psychicznego. Jednocześnie jest to zaburzenie uważane za jedno z najtrudniejszych do terapii. Ze względu na jego specyfikę, w procesie psychoterapii lub w trakcie kontaktu z lekarzem może dochodzić do wielu trudnych sytuacji i zachowań typu acting out ze strony Pacjenta_ki. To nierzadko uruchamia reakcje przeciwprzeniesieniowe u Specjalisty, nie mówiąc już o towarzyszącej temu bezradności i niepewności, jak należy postąpić z osobą, która zgłosiła się do nas po pomoc.

Biorąc udział w naszym webinarium zyskasz konkretne umiejętności z zakresu diagnozy, budowania relacji, pogłębionej pracy terapeutycznej i radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się w pracy z osobą z zaburzeniem typu borderline. Zaburzenie pograniczne zostanie dogłębnie przedstawione przez Prowadzącą – psychoterapeutkę i psychiatrę – zarówno z perspektywy medycznej, jak i psychologicznej.

Dla kogo?

Na szkolenie ciepło zapraszamy wszystkie osoby, które w swojej pracy stykają się z osobami o nieprawidłowej organizacji osobowości, a przede wszystkim: studentów i absolwentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów i innych specjalności.

Praktyczny program szkolenia

1. Rozpoznanie zaburzeń osobowości typu borderline wg wytycznych najnowszych klasyfikacji (DSM-V, ICD-11);

2. Najczęstsze trudności w procesie diagnozy zaburzenia borderline i sposoby radzenia sobie z nimi;

3. Budowanie i podtrzymywanie ufnej więzi i relacji terapeutycznej z Pacjentem_ką z zaburzeniem osobowości typu borderline;

4. Techniki terapeutyczne w pracy z osobami o poziomie organizacji osobowości borderline;

5. Specyfika kontaktu i możliwe sytuacje trudne w pracy z Pacjentami doświadczającymi pogranicznych zaburzeń osobowości;

6. Farmakoterapia Pacjenta_ki z zaburzeniem osobowości borderline – co powinien o niej wiedzieć każdy psycholog i psychoterapeuta?


Webinarium zostało wzbogacone o konkretne przykłady z praktyki Prowadzącej. Praktykujący Uczestnicy szkolenia mogli również skonsultować z Ekspertką swoje indywidualne trudności w pracy z Pacjentami doświadczającymi zaburzeń osobowości, co, jak liczymy, będzie cenne i wzbogacające dla nas wszystkich.

Szkolenie prowadziła dr hab. n. med. Anna Mosiołek

Please specify image url

Anna Mosiołek, dr hab. n. med.

Lekarka specjalistka psychiatra, specjalistka terapii środowiskowej, psychoterapeutka. Adiunkt naukowo-dydaktyczny Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka oryginalnych pełnotekstowych prac naukowych – 33, w tym 10 w czasopismach posiadających IF, 9 – opisów przypadków, 35 – prac poglądowych, 47 rozdziałów w podręcznikach i monografiach z zakresu psychiatrii. Autorstwo monografii lub podręcznika – 8, redaktor naczelny monografii – 6. Wykładowca na ponad 55 konferencjach, autorka 7 ogólnopolskich cyklów szkoleniowych m.in. cykl wykładów i szkoleń o poporodowych zaburzeniach psychicznych, tokofobii, depresji w ciąży, współpraca z Uniwersytetem Zdrowia Kobiety w zakresie szkoleń dla personelu medycznego. Uczestniczka szkoleń m.in. WHO – The European First Episode Schizophrenia Trial (EUFEST), Association of European Psychiatrists – CME Course Association Europeenne de Psychiatrie Arbeitsgemeinschaft Europaischer Psychaiter Assotiation of European Psychiatrists Strasburg “How to set up and evaluate a community mental health service for the severely mentally ill”, Focus on CNS Disorders , Interactive Educational Meeting from Molecule to Menagement:The scope of schizophrenia treatment Budapeszt, szkolenie z psychoterapia Uniwersytet Jagieloński Colegium Medicum Katedra Psychoterapii 2010 r. –2014 r, Master Class Speaker Training Meeting , Mental Health Futures 2018: Schizofrenia Masterclass

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:
nagranie 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;
imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Jak uzyskam dostęp do szkolenia?

1. Dokonaj zakupu za pośrednictwem formularza DotPay , wpisując w polu „Kwota transakcji” cenę szkolenia (99 PLN)
oraz w polu „Opis transakcji”: Akademia Terapeuty. Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza.

2.
Wiadomość e-mail z dostępem do nagrania otrzymasz w najbliższy czwartek przypadający po dniu, w którym dokonałeś_aś zakupu. Wysyłkę nagrań do osób, które wykupiły dostęp szkolenia realizujemy tylko raz w tygodniu, właśnie w czwartek.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW

„Szkolenie napakowane wiedzą merytoryczną oraz kliniczną, ciekawy sposób prezentacji. Pogłębiona analiza ICD-11 oraz DSM-V, cech osobowości borderline, diagnozy różnicowej oraz ciekawe przykłady z praktyki klinicznej a także empatia i wrażliwość Pani Doktor, która pozwala lepiej zrozumieć tę grupę pacjentów.”

JOANNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Polecam udział w szkoleniu
– dawka wiedzy przydatnej w pracy z Pacjentem.”

IWONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Bardzo pomocne szkolenie w pracy z osobami BPD. Pani dr bardzo przystępnie i wyczerpująco przekazała wiedzę i dzieliła się swoimi doświadczeniami. Dziękuję i czekam na kolejne szkolenie.”

AGNIESZKA ŚK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„Merytoryka, szerokie ujęcie problemu, prowadząca z dużym doświadczeniem w pracy z BPD”

JOANNA S.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA

„To moje pierwsze szkolenie – dużo konkretnej wiedzy, przekazanej w zwięzły i prosty sposób, tylko ograniczeniem był czas, a zagadnień i ważnych informacji było sporo. Na pewno warto, jeśli chodzi o doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy merytorycznej.”

OSKAR KOWALSKI
UCZESTNIK SZKOLENIA

Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Szkolenie Terapia schematu i dialog motywujacy w leczeniu zaburzen osobowosci
Szkolenie interwencja kryzysowa i procedura niebieskiej karty w sytuacji wystepowania przemocy w rodzinie
Szkolenie Borderline w praktyce psychoterapeuty - strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej
Szkolenie Miedzy kryzysem a zaburzeniem psychicznym - jak rozumiec roznice miedzy nimi

Masz pytania?

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości
prosimy o wiadomość na adres e-mail: akademiaterapeuty@psychomedic.pl