Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia par

Psychoterapia par

Psychoterapia dla par – stacjonarnie i online

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ

LUB

Gdy napięcie w związku rośnie, codzienne problemy stają się coraz poważniejsze, a komunikacja pomiędzy partnerami jest utrudniona, warto skorzystać z pomocy z zewnątrz. Psycholog małżeński wspiera w zrozumieniu uczuć i potrzeb każdej ze stron, a także prowadzi do pogłębienia relacji i wypracowania rozwiązania, które będzie satysfakcjonowało Was obydwoje.

Rozumiemy, że decyzja o terapii małżeńskiej nie jest prosta, ale jednocześnie wierzymy, że łatwiej jest ją podjąć, wiedząc, że w gabinecie będzie na Was czekał empatyczny i gotowy do udzielenia autentycznego wsparcia terapeuta. W PsychoMedic każdy psycholog małżeński przechodzi przez złożony proces rekrutacji, dzięki czemu w naszym Zespole pracują wyłącznie doświadczeni i zaangażowani Specjaliści. Dbamy także o to, by każda osoba doświadczająca trudności psychicznych mogła jak najszybciej (w terminie odległym nie więcej, niż kilka dni) skorzystać z pomocy i konsultacji z rekomendowanym psychologiem lub psychoterapeutą. Jedną z naszych flagowych usług jest terapia dla par. Warszawa, Łódź, Kraków i Gdańsk to tylko niektóre lokalizacje, w których już teraz można korzystać z naszej pomocy stacjonarnie, a lista ta stale się rozszerza.

Psychoterapia małżeńska: kiedy się na nią zgłosić 

Decyzja o pójściu na terapię dla par czasami bywa długo odwlekana. Pary czy małżeństwa obawiają się rozmawiać o swoich intymnych problemach z kimś obcym. Całkowicie niepotrzebnie – psycholog małżeński jest doskonale przygotowany do prowadzenia sesji dla partnerów, zdaje sobie sprawę z wachlarza problemów, przez które mogą przechodzić pary, a lata jego doświadczeń sprawiają, że trudno go czymś zaskoczyć. Ponadto warto pamiętać, że terapeuta małżeński nie ocenia ani partnerów, ani ich wspólnych czy indywidualnych decyzji. Jest po to, aby stworzyć przestrzeń do znalezienia porozumienia i zgody. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co może umocnić lub uratować Twój związek, najlepszą odpowiedzią będzie najprawdopodobniej terapia małżeńska. Warszawa i pozostałe miasta, gdzie mamy aktualnie poradnie, to lokalizacje, gdzie doświadczeni psychologowie dla par konsultują stacjonarnie. Oprócz tego oferujemy także możliwość konsultacji skype i online dla osób, które mieszkają gdzie indziej lub preferują zdalną formę spotkań.

Na psychoterapię dla par warto zgłosić się, gdy:

 • partnerzy chcą pracować nad poprawą komunikacji w związku,
 • partnerzy mają trudności w życiu seksualnym,
 • związek przechodzi kryzys spowodowany np. zdradą,
 • partnerzy mają poczucie, że oddalają się od siebie,
 • partnerzy spędzają ze sobą coraz mniej czasu albo czują, że coraz trudniej jest im angażować się w pogłębianie swojej więzi,
 • jedna lub obydwie strony nie odczuwają satysfakcji z bycia w związku,
 • któryś z partnerów ma problem z separacją od rodziny pochodzenia.

Terapie dla par to sposób na to, żeby porozumieć się i nie dopuścić do ostatecznych rozwiązań: takich jak rozstanie lub rozwód. Terapia dla małżeństw jest jednak również kierowana do osób, które chcą przepracować konkretny problem w związku, np. trudności związane ze sferą seksualną albo rozbieżności w podejściu do wychowywania dzieci.

Indywidualne podejście i gwarancja szybkiego terminu

Wiemy, jak ważne jest, by – gdy podejmiecie już decyzję, że potrzebujecie pomocy z zewnątrz – rozpocząć psychoterapię dla par jak najszybciej. Dlatego w naszych klinikach w Warszawie i pozostałych miastach oferujemy dogodne i szybkie terminy (odległe nie więcej, niż kilka dni od pierwszego kontaktu z nami), dzięki czemu Pacjenci nie muszą „stać w kolejce”, aby umówić się do doświadczonego Specjalisty. Jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu, aby umożliwić parze znalezienie daty wizyty, która będzie dla Was obydwojga dogodna i nie będzie kolidować z innymi obowiązkami. Możesz zarezerwować wizytę przez formularz znajdujący się na górze strony bądź kontaktując się telefonicznie z Działem Obsługi Pacjenta.

Każdy nasz psycholog małżeński / psycholog dla par dba o to, by każda para czuła się podczas konsultacji bezpiecznie. Partnerzy mogą liczyć na całkowitą dyskrecję, indywidualne podejście do ich trudności, empatyczne wysłuchanie oraz atmosferę życzliwości i akceptacji. Zdarza się, że do poprawy samopoczucia psychicznego partnerów i lepszego funkcjonowania pary zalecana jest także psychoterapia indywidualna albo pomoc psychiatry dla jednej albo obydwojga osób pozostających w związku – wówczas kierujemy Pacjentów do zaufanych Specjalistów z naszego Zespołu, którzy poza terapią pary pomagają im już w formie „jeden na jeden”.

Psychoterapia dla par: w PsychoMedic jesteśmy otwarci na wszystkich! 

Choć przyjęło się, że psychoterapia dla par obejmuje przede wszystkim małżeństwa, to w PsychoMedic wszystkie pary mogą liczyć na zrozumienie oraz wsparcie.Prowadzimy terapię nie tylko dla małżeństw czy narzeczonych, ale także związków nieformalnych – w tym oczywiście dla osób należących do mniejszości seksualnych (LGBTQIA+).

Wzmocnienie relacji i zaufania 

Odpowiednio prowadzone spotkania dają fundament pod ulepszenie komunikacji w związku. Terapeuta będzie poszukiwał z Wami przyczyn nieporozumień, możliwych kompromisów i sposobów na załagodzenie konfliktów czy rozwiązanie bieżących trudności. Podzieli się także swoją wiedzą na temat tego, jak komunikować się efektywnie i bez przemocy. Terapie dla par charakteryzują się tym, że psycholog staje się osobą, która tworzy bezpieczną przestrzeń do pracy nad związkiem.

Korzyści z regularnej psychoterapii dla par to przede wszystkim nauczenie się współpracy w związku, przepracowanie wspólnych problemów oraz pogłębienie zaufania. Partnerzy podczas konsultacji z psychologiem uczą się nie tylko tego, jak bardziej otwarcie komunikować się ze sobą na co dzień, ale także jak wspierać drugą połówkę w trudnych chwilach, jak wyrażać swoje własne potrzeby oraz jak wzajemnie wyrażać dla siebie podziw czy cieszyć się ze swoich sukcesów. Psychoterapia par to często najważniejszy krok ku większej satysfakcji ze związku.

Nasi Specjaliści przyjmują aktualnie (psychoterapeuta dla par, psycholog małżeński) w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i wielu innych miastach na mapie Polski. Oferujemy także terapię dla par w dogodnej formie skype/online. Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ

LUB

WARSZAWA


 • mgr Agnieszka Gudzowata

  Psychoterapueta Psychodynamiczny

  Termin na dziś:
  mgr Agnieszka GudzowataPsychoterapueta Psychodynamicznyocena: 5/5 opinii: 12
  16:0017:0018:0019:00 kolejny termin
 • mgr Joanna Sobiecka

  Psychoterapueta Integracyjny

  Termin na dziś:
  mgr Joanna SobieckaPsychoterapueta Integracyjnyocena: 5/5 opinii: 4
  17:0020:00 kolejny termin
 • mgr Tomasz Żółtak

  Psychoterapueta Psychodynamiczny

  Termin na jutro:
  mgr Tomasz ŻółtakPsychoterapueta Psychodynamicznyocena: 5/5 opinii: 3
  13:0014:00 kolejny termin
 • mgr Małgorzata Matusiak

  Psycholog dzieci i młodzieży

  Termin na jutro:
  mgr Małgorzata MatusiakPsycholog dzieci i młodzieżyocena: 5/5 opinii: 3
  8:009:0013:00 kolejny termin
 • mgr Monika Rakowska

  Psychoterapueta Psychodynamiczny

  Termin na jutro:
  mgr Monika Rakowska Psychoterapueta Psychodynamicznyocena: 5/5 opinii: 1
  8:009:00 kolejny termin
 • mgr Daniel Wichiciel

  Psychoterapueta Psychodynamiczny

  Termin na jutro:
  mgr Daniel WichicielPsychoterapueta Psychodynamicznyocena: 0/5 opinii: 0
  14:0015:00 kolejny termin
 • mgr Magdalena Popławska

  Psychoterapueta Integracyjny

  Termin na jutro:
  mgr Magdalena PopławskaPsychoterapueta Integracyjnyocena: 5/5 opinii: 1
  9:0010:0011:0012:0013:0014:00 kolejny termin
 • mgr Agnieszka Strugacz

  Psycholog dzieci i młodzieży

  Termin na jutro:
  mgr Agnieszka StrugaczPsycholog dzieci i młodzieżyocena: 5/5 opinii: 1
  15:00 kolejny termin

ŁÓDŹ


 • mgr Joanna Pacholska

  Psychoterapueta CBT

  Termin na jutro:
  mgr Joanna PacholskaPsychoterapueta CBTocena: 0/5 opinii: 0
  9:0010:0011:0013:00 kolejny termin

KATOWICEKRAKÓWWROCŁAW


 • mgr Iwona Wrońska

  Psychoterapueta Psychodynamiczny

  Termin na jutro:
  mgr Iwona WrońskaPsychoterapueta Psychodynamicznyocena: 5/5 opinii: 4
  16:00 kolejny termin

POZNAŃGDAŃSK • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


BYDGOSZCZ


 • mgr Agnieszka Rokita-Jendrzejewska

  Psychoterapueta CBT

  Termin na jutro:
  mgr Agnieszka Rokita-JendrzejewskaPsychoterapueta CBTocena: 0/5 opinii: 0
  9:0010:00 kolejny termin

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Anna Wróblewska

Paweł 2022-06-14

Pani Ania jest bardzo serdeczną, uśmiechniętą osobą przed którą łatwo się "otworzyć" a zalecona pomoc - pomaga 🙂


mgr Łukasz Krawczyk

Pawel 2022-03-14

Oceniam na 5


dr n.med. Magdalena Jaszke-Psonka

Joanna 2022-02-08

Oceniam na 5