7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeSeksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa

Seksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa

Dobry seksuolog dziecięcy Warszawa – pomagamy dzieciom i ich rodzicom profesjonalnie,
dyskretnie i zgodnie ze stanem najnowszej wiedzy.

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Seksualność jest jedną z najważniejszych sfer życia człowieka od momentu narodzin i rozwija się już od pierwszego roku życia, idąc w parze z rozwojem psychologicznym i fizycznym dziecka. Wiele zachowań związanych z ta sferą, które obserwujemy u pociechy, takich jak masturbacja czy duże zainteresowanie różnicami pomiędzy sobą a dziećmi przeciwnej płci, jest elementem normalnego rozwoju – choć często budzą odruchowy niepokój i myśl, że „to przecież jeszcze dziecko”. Niektóre z nich mogą jednak faktycznie wskazywać na występowanie jakichś trudności i powinny skłonić do poszukiwania pomocy. Zdarza się także, że na rozwój seksualności dziecka negatywne wpływają bodźce zewnętrzne, na które siłą rzeczy jest ono narażone – np. wulgarne lub nierealistyczne przekazy na temat seksu pojawiające się w filmach albo nieprawidłowe zachowania rówieśników. We wszystkich tych sytuacjach, w których młody człowiek wydaje się potrzebować wsparcia w zrozumieniu, rozwijaniu i prawidłowym „korzystaniu” ze swojej seksualności oraz tożsamości płciowej, najlepszą pomocą będzie seksuolog dziecięcy albo seksuolog młodzieżowy. W klinikach PsychoMedic oferujemy wsparcie bardzo doświadczonego Specjalisty seksuologa oraz możliwość objęcia dziecka kompleksowym leczeniem i terapią, dostosowanymi do rodzaju doświadczanych przez niego trudności.

Poradnia seksuologiczna dla dzieci Warszawa: pomagamy dzieciom w każdym wieku oraz ich rodzinom

Nasza poradnia seksuologiczna dla dzieci jest miejscem przyjęć młodych Pacjentów w każdym wieku (od 0 do 18 r.ż). Seksuolog dziecięcy może być dla Państwa wsparciem szczególnie wtedy, gdy:

 • Zachowania dziecka związane z seksualnością budzą Państwa niepokój jako rodziców lub opiekunów i nie macie Państwo do kogo się z tym zwrócić;
 • Konsultację seksuologiczną zalecił Państwu np. psycholog, psychiatra lub nauczyciel dziecka;
 • Dziecko/nastolatek przejawia duże zainteresowanie pornografią;
 • Dziecko podejmuje nieakceptowalne społecznie lub nieadekwatne do wieku zachowania powiązane z seksualnością, np. podgląda inne osoby, narusza granice fizyczne innych dzieci, obnaża się (tzw. ekshibicjonizm dziecięcy);
 • Zauważyliście Państwo, że dziecko wydaje się mieć nieprawidłowy, np. bardzo instrumentalny stosunek do seksu;
 • Córka lub syn nie są pewni swojej orientacji seksualnej, przez co czują się zagubieni – seksuolog młodzieżowy może pomóc w takiej sytuacji dookreślić oraz zaakceptować swoje preferencje, a także podpowiedzieć rodzicom, jak wspierać dziecko;
 • Dziecko – niezależnie od wieku – zgłasza (lub jego zachowanie na to wskazuje), że identyfikuje się z płcią przeciwną, niż ta przypisana przy urodzeniu. To dobry seksuolog dziecięcy jest specjalistą, do którego należy się w takiej sytuacji zwrócić: może on potwierdzić lub wykluczyć transseksualność u dziecka oraz wskazać, jakie dalsze kroki warto podjąć;
 • Masturbacja dziecka zaczęła przybierać niezdrowy charakter – sama masturbacja jest uważana za element normalnego rozwoju już u małych dzieci, ale niepokój powinny budzić takie zachowania, jak:
  • bardzo częsta masturbacja (np. kilka razy dziennie),
  • masturbacja w miejscach publicznych – pomimo tłumaczeń, że jest to czynność intymna,
  • onanizowanie się przy użyciu nieprzeznaczonych do tego przedmiotów i/lub w potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia dziecka sposób,
  • wykorzystywanie masturbacji wyłącznie lub głównie do rozładowywania napięcia (np. dziecko zaczyna się onanizować w chwilach złości, smutku czy przeżywania niepowodzeń).

Co ważne – nasz seksuolog jest przygotowany do pomocy zarówno dzieciom i młodzieży, które poza trudnościami w sferze seksualnej rozwijają się prawidłowo, jak i tym, u których te trudności współwystępują z innymi – np. zaburzeniami psychicznymi, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi czy niepełnosprawnością intelektualną.

Pierwsza konsultacja u seksuologa

Wszystko zależy od charakteru i podłoża trudności dziecka. Na pierwszą konsultację zapraszamy młodego Pacjenta wraz z rodzicami. Dokładny przebieg wizyty zależy od wieku dziecka, jednak z reguły seksuolog najpierw prosi rodziców o opisanie, w jaki sposób oni widzą problem, a także pyta o dotychczasowy rozwój pociechy i ewentualne inne trudności, których doświadczało. Następnie Specjalista rozmawia z dzieckiem, co pozwala mu na wstępne przełożenie problemu na język fachowy oraz określenie jego potencjalnych przyczyn i stworzenie planu leczenia.

Jak może pomóc seksuolog dzieci i młodzieży?

Zdarza się, że problemy dziecka, które były powodem zgłoszenia się do seksuologa, mają podłoże medyczne. Tak może być np. w przypadku niektórych zachowań agresywnych, które mogą być wyzwalane przez zaburzenia hormonalne, albo w sytuacji, gdy trudności w sferze seksualnej (np. ból przy stosunku) zgłasza zbliżający się do dorosłości nastolatek po podjęciu współżycia. Wówczas seksuolog może zalecić dodatkowe badania, skierować do innego specjalisty (np. endokrynologa, który także przyjmuje w PsychoMedic) albo na podstawie samej pierwszej wizyty przepisać odpowiednie leki. Seksuolog dziecięcy może również skierować Pacjenta/kę na psychoterapię lub zalecić dalszą diagnozę – np. w kierunku zaburzeń tożsamości płciowej, którą poprowadzi osobiście, lub w kierunku innych zaburzeń, na którą skieruje dziecko do psychologa i/lub psychiatry z naszego Zespołu. W wielu sytuacjach seksuolog może również skutecznie pomóc poprzez samą rozmowę (pojedynczą lub w trakcie cyklu kilku spotkań). Dziecko w jej trakcie może uzyskać odpowiedź na dręczące je pytania i rozwiać wątpliwości w związku z własną seksualnością, a także dowiedzieć się, jak z niej korzystać i jak ją rozwijać, jakie zachowania są akceptowalne, a jakie nie. Dla rodziców seksuolog dziecięcy może być natomiast zaufanym źródłem informacji, jakie zachowania faktycznie powinny skłaniać do niepokoju, a jakie należy zaakceptować i uznać za typowy element rozwoju. Seksuolog służy również radą, jak umiejętnie wspierać młodego człowieka w trudnych sytuacjach – np. wtedy, gdy odkryje on, że należy do mniejszości seksualnej lub że identyfikuje się z płcią przeciwną, niż przypisana po urodzeniu.

Co istotne – zgłaszając się do nas po pomoc, możecie być Państwo pewni, że dziecko otrzyma kompleksową pomoc, niezależnie od tego, do jakiej formy wsparcia skieruje go seksuolog dziecięcy. Warszawa jest miejscem przyjęć m.in. naszych diagnostów, terapeutów, psychiatrów oraz innych fachowców specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą. W trakcie całego procesu terapii i leczenia możecie Państwo liczyć na naszą dyskrecję, profesjonalizm oraz pełną akceptację i życzliwość, niezależnie od charakteru zgłaszanego problemu.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z udziałem naszego Lekarza Seksuologa:

UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

dr n. med. Jaszke-Psonka Magdalena

Wojciech 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Koreywo Regina

Kasia 2023-06-06

Oceniam na 5

lek. Kruszewska Monika

Dominika 2023-06-05

Oceniam na 5