Seksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Seksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa

Zapisy Online

Seksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa

Seksuolog Dzieci i Młodzieży Warszawa

Seksuolog dziecięcy: podobnie jak seksuolog pracujący z osobami dorosłymi jest specjalistą (z dziedziny medycyny lub psychologii), który zajmuje się pomocą dziecku w rozwiązaniu określonych trudności związanych z jego rozwojem seksualnym. Może to być lekarz, który ma możliwość włączenie leczenia farmakologicznego lub psycholog, który pracuje wykorzystując metody psychologiczne (może też diagnozować bazując na testach psychologicznych).
 
W czym może pomóc seksuolog dziecięcy?
-może wesprzeć rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży,
-pomóc w formowaniu kobiecości – męskości u dzieci i młodzieży,
-pomóc w dostrzeżeniu i zrozumieniu różnic płciowych oraz w kształtowaniu tożsamości psychoseksualnej,
-ograniczyć ekspresję seksualną dziecka, jak masturbacja, ekshibicjonizm dziecięcy, czy podglądanie,
-przezwyciężyć problemy okresu dojrzewania,
-zwalczyć nadmierne zainteresowanie seksualnością, pornografią,
-pokonać trudności związane z brakiem akceptacji orientacji seksualnej,
-pokonać trudności ujawnienia orientacji seksualnej,
-przezwyciężyć seksoholizm, uzależnienia od seksu, czy cyberseksu,
-zapoznać nastolatków z edukacją zdrowia seksualnego, seksualnością człowieka.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa dziecięcego?

Pierwsza wizyta przeznaczona jest wyłącznie dla rodziców/opiekunów dziecka. Należy potraktować ją jako konsultację.

Seksuolog dziecięcy będzie zadawał pytania, które pozwolą na jak najdokładniejsze zrozumienie problemu, z którym się Państwo zgłaszacie. Pytania będą dotyczyć bezpośrednio problemu, ale nie tylko. Specjalista będzie potrzebował informacji o: stanie zdrowia, lekach, które dziecko przyjmuje, o funkcjonowaniu organów płciowych, samopoczuciu psychicznym, czy orientacji seksualnej dziecka.

W zależności od problemu z jakim się Państwo zgłaszacie, zaproponowana zostanie dokładna diagnostyka. Jeśli będzie to niezbędne zalecone zostaną także dodatkowe konsultacje, np. urologiczne, neurologiczne, czy ginekologiczne.

 

Jak przebiega proces pomocy w PsychoMEDIC.pl?

Specjalista po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji zaproponuje Państwu i Państwa dziecku konkretne rozwiązania. Seksuolog lekarz może przepisać odpowiednie leki. Seksuolog psycholog za pewne wybierze ścieżkę pomocy terapeutycznej i we współpracy z rodzicami podejmie kroki, by pomóc rozwiązać dany problem.
Dokładamy wszelkich starań, aby konsultacja u seksuologa dziecięcego odbyła w przyjaznej atmosferze bezpieczeństwa, zaufania, zrozumienia i bezwarunkowej akceptacji Ciebie. Wszyscy pracownicy Psychomedic.pl troszczą się, aby Państwa dziecko czuło się u nas jak najbardziej komfortowo. Dyskrecja jest dla nas bardzo ważna.
Nasi specjaliści to sprawdzeni i doświadczeni fachowcy. Stale wzbogacają swoją wiedzę o  najnowsze trendy dotyczące leczenia farmakologicznego, jak i metod psychologicznych. Często biorą udział w międzynarodowych badaniach nad skutecznością najnowszych strategii leczenia. Stawiają na swój rozwój, wiedząc, że przyniesie to korzyści obu stronom. Zdobywali doświadczenie lub nadal pracują w największych ośrodkach medyczno-naukowo-badawczych zajmujących się życiem i rozwojem seksualnym dzieci.

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie


Zapraszamy do obejrzenia filmów z udziałem naszego Lekarza Seksuologa:

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

PsychoMedic.plPsychoMedic.pl

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:

Please specify image url

Stanisław Dulko, dr n.med.

Posiada ogromne doświadczenie kliniczne – pomógł już ponad 30 tysiącom pacjentów. Lekarz seksuolog, posiada certyfikat superwizora seksuologa, seksuologa klinicznego, seksuologa sądowego, edukatora seksuologicznego, Brytyjski Certyfikat Seksuologa. Ekspert od transseksualności.

Czytaj więcej…

Lekarz seksuolog

Telefon : 22 299 11 22

Please specify image url

Dorota Sawicka, dr

Specjalista z zakresu psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i młodzieży, seksuologii. Specjalista psychiatra w poradniach zdrowia psychicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej…

Psychiatra Dzieci i Dorosłych, Seksuolog

Telefon : 22 253 88 88