Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapia

Psychoterapia

Profesjonalna psychoterapia – jak zacząć i jak znaleźć polecanego Specjalistę?

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

Psychoterapia (lub inaczej terapia psychologiczna) nazywana bywa czasem „leczeniem duszy” (z greki: psyche– dusza i therapeuéin – leczyć, opiekować się). Uważana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z trudnościami psychicznymi o bardzo różnym pochodzeniu i charakterze. Psychoterapia może być pomocna zarówno w przypadku zmagania się z konkretnymi zaburzeniami psychicznymi oraz skutkami traumatycznych doświadczeń z przeszłości, jak i w poszukiwaniu rozwiązań dla różnego rodzaju problemów życia codziennego, które obniżają jakość naszego codziennego funkcjonowania. Mimo że z roku na rok coraz więcej się na ten temat pisze i mówi, to w dalszym ciągu istnieje spora grupa osób, które nie wiedzą, co to jest psychoterapia – na czym polega i w jakich sytuacjach warto po nią sięgnąć.

Należy wobec tego podkreślić, że psychoterapia tak naprawdę przeznaczona jest dla każdego, kto czuje, że może tego rodzaju pomocy potrzebować. „Tematem” do przepracowania na terapii może być zarówno depresja, rozstanie z partnerem czy pracoholizm, jak i np. trudności w dobrym komunikowaniu się z najbliższym otoczeniem albo w rozpoznawaniu i regulowaniu emocji. Korzystanie z pomocy psychoterapeuty to żaden wstyd, wręcz przeciwnie – jest to przejaw zdrowej troski o samego siebie i dużej dojrzałości w podejściu do rozwiązywania problemów, z jakimi się zmagamy.

Terapia psychologiczna w PsychoMedic – kompleksowe wsparcie na najwyższym poziomie

PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których już od wielu lat otaczamy profesjonalnym wsparciem osoby doświadczające kryzysów psychicznych, znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych, a także te, które zwyczajnie pragną zadbać o swój dobrostan psychiczny. Jednym ze sposobów, w jaki udzielamy pomocy, jest krótko- lub długoterminowa psychoterapia. Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań oraz Łódź to siedziby naszych aktualnie działających placówek, a lista miejsc, w których można nas znaleźć, nieustannie się wydłuża. Działamy zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online, dzięki czemu jesteśmy dostępni również dla tych z Państwa, którzy nie mają możliwości, aby zawitać do naszej kliniki osobiście. Pracujemy przez 7 dni w tygodniu od rana do późnych godzin wieczornych (nasze placówki są otwarte codziennie do godz. 21). Na tle innych poradni wyróżnia nas wysoka dostępność – oferujemy szybkie i dogodne terminy wizyt. Niezależnie od tego, gdzie zdecydują się Państwo na podjęcie psychoterapii (Warszawa, inna lokalizacja stacjonarna lub tryb online), mogą mieć Państwo pewność, że zostaną przyjęci przez wysokiej klasy specjalistów. Wszyscy zatrudnieni u nas psychoterapeuci to eksperci w swoim fachu, posiadający wieloletnie doświadczenie oraz dyplom ukończenia rekomendowanej szkoły psychoterapii.

Pomagamy profesjonalnie Pacjentom w każdym wieku, niezależnie od rodzaju doświadczanego problemu, wieku, płci, przekonań politycznych i religijnych czy orientacji seksualnej. Zachowujemy pełną dyskrecję co do samego faktu, jak i przebiegu leczenia.

Na czym polega psychoterapia?

Czy warto podjąć psychoterapię i na czym ona właściwie polega? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Psychoterapia opiera się przede wszystkim na empatycznej rozmowie z psychoterapeutą, który zadając pytania, próbuje w pierwszej kolejności zrozumieć problem Pacjenta i dotrzeć do jego źródeł. Na podstawie uzyskanych informacji decyduje on następnie o sposobach pracy i przebiegu procesu terapeutycznego, który pozwoli Pacjentowi uwolnić się od doświadczanych trudności i wypracować nowe, skuteczniejsze metody reagowania i radzenia sobie z przeżywanym cierpieniem. Spotkania terapeutyczne odbywają się najczęściej raz w tygodniu i trwają zazwyczaj po ok. 50-60 min. Cały proces może obejmować od kilku miesięcy nawet do kilku lat, w zależności od tego, nad jakimi tematami będziemy pracować i jak przebiegać będzie psychoterapia. Jak zacząć rozmowę z psychoterapeutą – to kolejne pytanie, które często zadają sobie Pacjenci. O to nie trzeba się jednak martwić, bowiem zadba o to sam psychoterapeuta, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu spotkań terapeutycznych. Możemy być pewni, że zatroszczy się on o to, abyśmy w gabinecie czuli się bezpiecznie i komfortowo – już od pierwszych minut spotkania.

Co daje psychoterapia?

Jeśli zastanawiasz się, co może Ci dać psychoterapia – czy warto w ogóle zaczynać i czy cały proces nie będzie zbyt długi albo za trudny, zawsze możesz zacząć od pojedynczych spotkań z psychologiem lub psychoterapeutą i dopiero po nich podjąć decyzję o rozpoczęciu terapii. Z roku na rok przybywa dowodów naukowych, które potwierdzają długoterminową skuteczność terapii psychologicznej. Istnieją nawet badania wskazujące na to, że psychoterapia może wywołać trwałe, korzystne zmiany w pracy mózgu.

Co daje psychoterapia i jakie konkretnie korzyści możemy z niej wynieść? Oto kilka przykładów:

 • Lepsze rozumienie samych siebie – swoich stanów emocjonalnych, myśli, sposobów reagowania w różnych sytuacjach;
 • Podniesienie samooceny, pewności siebie, poczucia własnej wartości;
 • Nauka samoopieki, rozpoznawania, komunikowania oraz zaspokajania swoich potrzeb;
 • Zrozumienie, jak radzić sobie ze stresem, lękiem, poczuciem przytłoczenia emocjami;
 • Odzyskanie energii, motywacji do działania, nauka efektywnej realizacji swoich celów;
 • Rozwój zdolności komunikacyjnych, poziomu asertywności, wrażliwości i wielu innych przydatnych w życiu cech.

Psychoterapia: indywidualna czy grupowa?

O tym, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się psychoterapia indywidualna, czy grupowa, pomaga zdecydować psychoterapeuta w trakcie pierwszych konsultacji. Psychoterapia indywidualna jest przede wszystkim nastawiona na relację Pacjenta z terapeutą. Stanowi bardzo osobistą, indywidualną podróż Pacjenta w głąb siebie. Psychoterapia grupowa bazuje w znacznie większym stopniu na relacjach pomiędzy uczestnikami terapii. Istotne jest w niej poczucie wspólnoty i bycia w grupie. Stwarza również świetną okazję do obserwowania samego siebie w kontekście funkcjonowania w relacjach z innymi.

Jeżeli jednak są już Państwo zdecydowani na podjęcie psychoterapii grupowej, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą grup terapeutycznych w Warszawie i Katowicach oraz do umówienia kwalifikacji wstępnej u terapeuty prowadzącego grupę.

Psychoterapia Warszawa, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, terapia online – umów się do nas na wizytę

Jeśli rozważasz podjęcie psychoterapii, warto wykonać pierwszy krok i umówić się na wizytę. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 799-399-499 lub zarezerwować termin korzystając z naszej strony internetowej (patrz: wyszukiwarka na górze strony). Realizujemy terapię we wszystkich najbardziej uznanych i najpopularniejszych nurtach psychologicznych: psychodynamicznym, psychoanalitycznym, poznawczo-behawioralnym, systemowym, humanistycznym i integracyjnym.

Jesteśmy kliniką wielospecjalistyczną, co oznacza, że oprócz psychologów i psychoterapeutów przyjmują u nas również Specjaliści z innych dziedzin – lekarze psychiatrzy, neurolodzy, endokrynolodzy, a także dietetycy, seksuolodzy i logopedzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować holistyczne podejście do Pacjenta i zapewnić mu kompleksową pomoc, na przykład kiedy okaże się, że prowadzoną psychoterapię warto byłoby wzbogacić o leczenie farmakologiczne.

Zapraszamy do kontaktu!

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE LUB ZADZWOŃ: 799-399-499

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

WARSZAWA


 • mgr Tomasz Żółtak

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Tomasz ŻółtakKonsultacja psychologiczna, Psychoterapia dorosłych i młodzieży od 14 r.ż.ocena: 5/5 opinii: 3
  13:00 kolejny termin
 • mgr Filip Pierowski

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Filip PierowskiKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapiaocena: 5/5 opinii: 6
  15:00 kolejny termin
 • mgr Daniel Wichiciel

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Daniel WichicielPsychoterapiaocena: 0/5 opinii: 0
  17:00 kolejny termin
 • mgr Katarzyna Parzonko

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Katarzyna ParzonkoKonsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci i młodzieżyocena: 0/5 opinii: 0
  18:0019:0020:00 kolejny termin

ŁÓDŹKATOWICEKRAKÓW


 • mgr Bartosz Wójcik

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Bartosz WójcikKonsultacja psychologiczna, Psychoterapiaocena: 0/5 opinii: 0
  10:0011:0012:0013:00 kolejny termin
 • mgr Natalia Harasimowicz

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Natalia HarasimowiczKonsultacja psychologiczna, Psychoterapiaocena: 5/5 opinii: 3
  14:00 kolejny termin
 • mgr Katarzyna Berdys

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Katarzyna BerdysKonsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza Psychologiczna Dzieciocena: 5/5 opinii: 1
  8:30 kolejny termin
 • lek. Hubert Mucha

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  lek. Hubert MuchaKonsultacja psychiatryczna dzieci, młodzieży, dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  15:30 kolejny termin

WROCŁAW


 • mgr Jolanta Piasecka

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Jolanta PiaseckaKonsultacja psychologiczna, psychodietetyczna i psychoterapiaocena: 0/5 opinii: 0
  14:0015:0020:00 kolejny termin
 • mgr Anna Suwała

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Anna SuwałaKonsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłychocena: 5/5 opinii: 1
  16:00 kolejny termin

POZNAŃ • Rejestracja do wybranego przez Ciebie specjalisty odbywa się wyłączenie telefonicznie przez Recepcję. Dziękujemy.

  Telefon rejestracji 799-399-499


GDAŃSKBYDGOSZCZPOZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Monika Zareba

2020-07-30

Polecam.


lek. Michał Hapon

Patryk 2022-05-09

Oceniam na 5


lek. Katarzyna Wyczółkowska

Anna 2022-02-15

Polecam