7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań – oferujemy wsparcie zaufanych Specjalistów w szybkim terminie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Ostatnie lata przyniosły wiele trudnych doświadczeń dla młodych ludzi. Dynamicznie zmieniający się świat i rozwój nowych technologii sprawiły, że codzienność dzieci i młodzieży jest bardzo wymagająca. Wiemy, że rodzice w  również mogą czuć się zagubieni w rzeczywistości swoich pociech i często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, kiedy pojawiają się trudności. Skuteczne wsparcie w takich sytuacjach może przynieść specjalista, jakim jest psychoterapeuta dziecięcy. Poznań to jedna z lokalizacji kliniki PsychoMedic, w której od wielu lat zrzeszamy najlepszych Specjalistów i wspólnie dbamy o zdrowie psychiczne najmłodszych Pacjentów.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży w naszym ośrodku w Poznaniu przyjmuje codziennie, przez siedem dni w tygodniu. Dbamy o to, by każde dziecko otrzymało pomoc w jak najszybszym terminie. Pracujemy codziennie od godzin porannych do wieczornych, dzięki czemu rodzice i dzieci mogą dopasować termin wizyty tak, by nie kolidował on z obowiązkami zawodowymi i szkolnymi. Konsultacja z psychoterapeutą dziecięcym może odbyć się również online. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości, jeśli wraz z dzieckiem jesteś na wakacjach albo z innego powodu zależy Ci na wizycie zdalnej.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dla dzieci w Poznaniu – jak możemy pomóc?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży zajmuje się prowadzeniem terapii najmłodszych Pacjentów, począwszy już od dzieci w wieku przedszkolnym. Tak samo, jak w przypadku dorosłych, Specjalista pomaga dzieciom w przypadku trudności emocjonalnych i psychicznych, w rozwoju kompetencji psychospołecznych i nawiązywaniu relacji, jak również w poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Oprócz tego psychoterapeuta wspiera dzieci w wyzwaniach typowych dla ich wieku, np. w dostosowywaniu się do wymagań stawianych przez szkołę, w radzeniu sobie ze stresem i skutkami dojrzewania czy w rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjonowaniem w grupie rówieśników.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży pomoże, jeżeli dziecko:

  • znajduje się w spektrum autyzmu — mamy wieloletnie doświadczenie w długoterminowej terapii i wspieraniu rozwoju dzieci w spektrum oraz w pomocy ich rodzinom;
  • ma stwierdzone zaburzenia psychiczne: takie jak depresja, zaburzenia lękowe albo zaburzenia odżywiania;
  • przechodzi przez trudny okres w życiu: zmianę miejsca zamieszkania i szkoły, żałobę, rozwód rodziców, narodziny rodzeństwa;
  • miewa wahania nastroju, jest często smutne lub reaguje silnym lękiem;
  • jest agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • ma trudności z nauką i koncentracją, doświadcza problemów szkolnych.

Warto pamiętać, że psychoterapeuta dla dzieci / psychoterapeuta dla młodzieży powinien mieć odpowiednie wykształcenie – ukończone czteroletnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii. W PsychoMedic w Poznaniu wszyscy Specjaliści ukończyli rekomendowane szkolenia przygotowujące do samodzielnej pracy z małym Pacjentem oraz mają wieloletnie doświadczenie kliniczne.

Pomagamy dzieciom w każdym wieku

Psychoterapeuta dziecięcy pracuje już z dziećmi od wieku przedszkolnego. Nasi Specjaliści dostosowują metody pracy do wieku dziecka: w przypadku najmłodszych Pacjentów do terapii włączane są czynności, które sprawiają dziecku radość i angażują je, np. gry planszowe, rysowanie. Mamy odpowiednie narzędzia i doświadczenie, które pomagają im nawiązać bliską relację z dzieckiem, co jest warunkiem koniecznym, aby pomóc mu przepracować jego trudności w przyjaznej atmosferze.

Ze wsparcia w PsychoMedic korzystają również już nieco starsi Pacjenci – dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatkowie. Przechodzą one przez burzliwy czas dojrzewania, zmiany szkół, okresy nawiązywania nowych relacji, a czasami także konfliktów w szkole czy w domu. Psychoterapeuta dla młodzieży wie, jak rozmawiać z nastolatkami: jakich słów i metod używać, by nawiązać z nimi dobry kontakt i zbudować bezpieczną przestrzeń do znalezienia rozwiązań dla młodzieńczych problemów. Wspieramy młodych ludzi we wszystkich ich problemach, także tych poważnych: gdy mierzą się z depresją, myślami samobójczymi czy samookaleczeniami. Jesteśmy po to, by wesprzeć dzieci, które cierpią i są w kryzysie.

Zatrudniamy Specjalistów, których pasją jest pomoc najmłodszym Pacjentom

To ważne, aby Specjalista pracujący z dziećmi i młodzieżą był do tego odpowiednio przygotowany, a ponadto czerpał satysfakcję ze swojej pracy i pomocy młodym Pacjentom. W naszym Zespole w Poznaniu pracują psychoterapeuci, których pasją jest wspieranie dzieci w trudnych momentach. Wiemy, jak delikatną sprawą jest oddanie swojego dziecka pod opiekę Specjalisty – dokładamy wszelkich starań, żeby zarówno nasi najmłodsi Pacjenci, jak i ich rodzice mogli czuć się bezpiecznie. To dla nas odpowiedzialność, ale i zaszczyt, że możemy wspierać zdrowie psychiczne Państwa dzieci.

Nasi Specjaliści przeszli odpowiednie przeszkolenie, a na co dzień podlegają superwizji – nadzorowi mentorów starszych stażem – i nieustannie rozwijają się zawodowo, podnosząc swoje kompetencje podczas kursów i szkoleń. Zależy nam, aby każdy psychoterapeuta dzieci i młodzieży zrzeszony w PsychoMedic był zaangażowany w swoją pracę nie tylko intelektualnie, ale i emocjonalnie. Wiemy, że dobry terapeuta to taki, który potrafi stworzyć komfortową atmosferę dostosowaną do wieku Pacjenta, wykazuje się empatią i współpracuje z rodzicami podczas całego procesu leczenia. Mogą Państwo na nas liczyć.

Wspieramy kompleksowo

Dodatkowym atutem naszej kliniki jest wielospecjalistyczny profil. W praktyce oznacza to, że w razie potrzeby pracujemy interdyscyplinarnie, aby leczenie Pacjenta było jak najbardziej skuteczne. Jeśli psychoterapeuta dziecięcy zauważy, że dziecko potrzebuje dodatkowej konsultacji – np. z psychiatrą, neurologiem, endokrynologiem czy dietetykiem – wskaże zaufanego Specjalistę z naszego Zespołu. Pracownicy Działu Obsługi Pacjenta w Poznaniu chętnie znajdą dogodny termin (często dostępny już na ten sam dzień), doradzą i umówią wizytę. Jeśli okaże się, że dziecko potrzebuje np. stałej opieki psychiatry, lekarz będzie pozostawał także w stałym kontakcie z jego terapeutą prowadzącym, aby zapewnić dla Państwa pociechy pomoc na jak najwyższym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy. 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Bakir-Szara Karin

Magda 2023-05-31

Oceniam na 5

lek. Dulko Stanisław

pacjent 2023-06-02

Oceniam na 5