Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań – oferujemy wsparcie zaufanych Specjalistów w szybkim terminie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Ostatnie lata przyniosły wiele trudnych doświadczeń dla młodych ludzi. Dynamicznie zmieniający się świat i rozwój nowych technologii sprawiły, że codzienność dzieci i młodzieży jest bardzo wymagająca. Wiemy, że rodzice w  również mogą czuć się zagubieni w rzeczywistości swoich pociech i często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, kiedy pojawiają się trudności. Skuteczne wsparcie w takich sytuacjach może przynieść specjalista, jakim jest psychoterapeuta dziecięcy. Poznań to jedna z lokalizacji kliniki PsychoMedic, w której od wielu lat zrzeszamy najlepszych Specjalistów i wspólnie dbamy o zdrowie psychiczne najmłodszych Pacjentów.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży w naszym ośrodku w Poznaniu przyjmuje codziennie, przez siedem dni w tygodniu. Dbamy o to, by każde dziecko otrzymało pomoc w jak najszybszym terminie. Pracujemy codziennie od godzin porannych do wieczornych, dzięki czemu rodzice i dzieci mogą dopasować termin wizyty tak, by nie kolidował on z obowiązkami zawodowymi i szkolnymi. Konsultacja z psychoterapeutą dziecięcym może odbyć się również online. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości, jeśli wraz z dzieckiem jesteś na wakacjach albo z innego powodu zależy Ci na wizycie zdalnej.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Poznań

Psychoterapeuta dla dzieci w Poznaniu – jak możemy pomóc?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży zajmuje się prowadzeniem terapii najmłodszych Pacjentów, począwszy już od dzieci w wieku przedszkolnym. Tak samo, jak w przypadku dorosłych, Specjalista pomaga dzieciom w przypadku trudności emocjonalnych i psychicznych, w rozwoju kompetencji psychospołecznych i nawiązywaniu relacji, jak również w poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Oprócz tego psychoterapeuta wspiera dzieci w wyzwaniach typowych dla ich wieku, np. w dostosowywaniu się do wymagań stawianych przez szkołę, w radzeniu sobie ze stresem i skutkami dojrzewania czy w rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjonowaniem w grupie rówieśników.

Psychoterapeuta dla dzieci i młodzieży pomoże, jeżeli dziecko:

  • znajduje się w spektrum autyzmu — mamy wieloletnie doświadczenie w długoterminowej terapii i wspieraniu rozwoju dzieci w spektrum oraz w pomocy ich rodzinom;
  • ma stwierdzone zaburzenia psychiczne: takie jak depresja, zaburzenia lękowe albo zaburzenia odżywiania;
  • przechodzi przez trudny okres w życiu: zmianę miejsca zamieszkania i szkoły, żałobę, rozwód rodziców, narodziny rodzeństwa;
  • miewa wahania nastroju, jest często smutne lub reaguje silnym lękiem;
  • jest agresywne w stosunku do siebie lub innych;
  • ma trudności z nauką i koncentracją, doświadcza problemów szkolnych.

Warto pamiętać, że psychoterapeuta dla dzieci / psychoterapeuta dla młodzieży powinien mieć odpowiednie wykształcenie – ukończone czteroletnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii. W PsychoMedic w Poznaniu wszyscy Specjaliści ukończyli rekomendowane szkolenia przygotowujące do samodzielnej pracy z małym Pacjentem oraz mają wieloletnie doświadczenie kliniczne.

Pomagamy dzieciom w każdym wieku

Psychoterapeuta dziecięcy pracuje już z dziećmi od wieku przedszkolnego. Nasi Specjaliści dostosowują metody pracy do wieku dziecka: w przypadku najmłodszych Pacjentów do terapii włączane są czynności, które sprawiają dziecku radość i angażują je, np. gry planszowe, rysowanie. Mamy odpowiednie narzędzia i doświadczenie, które pomagają im nawiązać bliską relację z dzieckiem, co jest warunkiem koniecznym, aby pomóc mu przepracować jego trudności w przyjaznej atmosferze.

Ze wsparcia w PsychoMedic korzystają również już nieco starsi Pacjenci – dzieci w wieku szkolnym oraz nastolatkowie. Przechodzą one przez burzliwy czas dojrzewania, zmiany szkół, okresy nawiązywania nowych relacji, a czasami także konfliktów w szkole czy w domu. Psychoterapeuta dla młodzieży wie, jak rozmawiać z nastolatkami: jakich słów i metod używać, by nawiązać z nimi dobry kontakt i zbudować bezpieczną przestrzeń do znalezienia rozwiązań dla młodzieńczych problemów. Wspieramy młodych ludzi we wszystkich ich problemach, także tych poważnych: gdy mierzą się z depresją, myślami samobójczymi czy samookaleczeniami. Jesteśmy po to, by wesprzeć dzieci, które cierpią i są w kryzysie.

Zatrudniamy Specjalistów, których pasją jest pomoc najmłodszym Pacjentom

To ważne, aby Specjalista pracujący z dziećmi i młodzieżą był do tego odpowiednio przygotowany, a ponadto czerpał satysfakcję ze swojej pracy i pomocy młodym Pacjentom. W naszym Zespole w Poznaniu pracują psychoterapeuci, których pasją jest wspieranie dzieci w trudnych momentach. Wiemy, jak delikatną sprawą jest oddanie swojego dziecka pod opiekę Specjalisty – dokładamy wszelkich starań, żeby zarówno nasi najmłodsi Pacjenci, jak i ich rodzice mogli czuć się bezpiecznie. To dla nas odpowiedzialność, ale i zaszczyt, że możemy wspierać zdrowie psychiczne Państwa dzieci.

Nasi Specjaliści przeszli odpowiednie przeszkolenie, a na co dzień podlegają superwizji – nadzorowi mentorów starszych stażem – i nieustannie rozwijają się zawodowo, podnosząc swoje kompetencje podczas kursów i szkoleń. Zależy nam, aby każdy psychoterapeuta dzieci i młodzieży zrzeszony w PsychoMedic był zaangażowany w swoją pracę nie tylko intelektualnie, ale i emocjonalnie. Wiemy, że dobry terapeuta to taki, który potrafi stworzyć komfortową atmosferę dostosowaną do wieku Pacjenta, wykazuje się empatią i współpracuje z rodzicami podczas całego procesu leczenia. Mogą Państwo na nas liczyć.

Wspieramy kompleksowo

Dodatkowym atutem naszej kliniki jest wielospecjalistyczny profil. W praktyce oznacza to, że w razie potrzeby pracujemy interdyscyplinarnie, aby leczenie Pacjenta było jak najbardziej skuteczne. Jeśli psychoterapeuta dziecięcy zauważy, że dziecko potrzebuje dodatkowej konsultacji – np. z psychiatrą, neurologiem, endokrynologiem czy dietetykiem – wskaże zaufanego Specjalistę z naszego Zespołu. Pracownicy Działu Obsługi Pacjenta w Poznaniu chętnie znajdą dogodny termin (często dostępny już na ten sam dzień), doradzą i umówią wizytę. Jeśli okaże się, że dziecko potrzebuje np. stałej opieki psychiatry, lekarz będzie pozostawał także w stałym kontakcie z jego terapeutą prowadzącym, aby zapewnić dla Państwa pociechy pomoc na jak najwyższym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy. 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

dr n. hum. Maja Vogt-Kostecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi psychoterapię w nurcie psychodynamicznym.  Psychoterapia, nie polega na podawaniu zgrabnych i celnych interpretacji; ogólnie rzecz biorąc, jest to długoterminowy proces, w którym oddajemy pacjentowi to, co on wnosi. Psychoterapia działa wówczas jak złożona pochodna twarzy, która odbija to, co ma być widziane. Jeśli robię to wystarczająco dobrze, pacjent odkryje swoje własne self i będzie mógł istnieć i czuć się prawdziwym. (Donald Winnicott)

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Dudzińska-Rapczewska
Zadzwoń

Psychoterapia dorosłych, młodzieży od 12 r.ż., par i rodzin

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny oraz systemowy, diagnosta osób dorosłych. Diagnozuje ADHD oraz zaburzenia osobowości. Terapeutycznie pracuje z pacjentami od kilkunastu lat. Zajmuje się psychoterapią indywidualną, a także małżeństw, par i rodzin.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Prendka
Zadzwoń

mgr Anna Prendka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci, młodzieży, osób dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Prowadzi również diagnozy dzieci dotyczące ogólnego rozwoju poznawczego, motorycznego, emocjonalnego, społecznego. Pracuje z pacjentami od 2012 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Kazimierza Wielkiego 5 /U5, Poznań

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


lek. Urszula Misztela
lek. Urszula Misztela

Psychiatra dzieci i młodzieży

Umów wizytę

Ewa (syn Jerzy) 2022-05-24

Oceniam na 5


mgr Klaudia Kostecka

Adam 2021-09-10

Oceniam na 5


mgr Alina Choteborska

Grzegorz 2022-01-01

Dziękuję bardzo za rozmowę