Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeNeurolog dziecięcy Wrocław

Neurolog dziecięcy Wrocław

Neurolog dziecięcy Wrocław – szybkie terminy na wizytę u doświadczonego lekarza dla Twojego dziecka

Umów się na wizytę online lub zadzwoń: 799 399 499

Dobry neurolog dziecięcy to właściwy adres zawsze wtedy, gdy obserwujemy u dziecka niepokojące objawy lub zmiany w funkcjonowaniu. Neurolog dla dzieci powinien również skonsultować każde niemowlę w pierwszych tygodniach życia – celem oceny stanu zdrowia i wykluczenia występowania przeciwwskazań dla wykonania szczepień ochronnych. W PsychoMedic Wrocław Państwa dziecko przyjmie zaufany i doświadczony neurolog dziecięcy. Nasz lekarz przeprowadzi dokładne badanie i przygotuje plan dalszego leczenia lub diagnostyki dla pociechy. Wystawi również wszystkie niezbędne skierowania, zaświadczenia i recepty. Wszystko to w najszybszym terminie na całym Dolnym Śląsku: w PsychoMedic czas oczekiwania na wizytę wynosi nie więcej, niż kilka dni, a często jest to zaledwie kilka godzin.

Kiedy i jak może pomóc neurolog dziecięcy we Wrocławiu?

Neurologia dziecięca jest dziedziną medycyny poświęconą diagnostyce i leczeniu schorzeń układu nerwowego u młodych Pacjentów od 0 do 18 r.ż. Opieka dobrego neurologa dziecięcego jest kluczem do dobrego funkcjonowania u dzieci cierpiących na choroby przewlekłe o podłożu neurologicznym i genetycznym, ze zdiagnozowanymi wadami wrodzonymi oraz zmagającymi się z konsekwencjami komplikacji okołoporodowych.

Nasz prywatny neurolog dziecięcy określi źródło problemów dziecka oraz wyjaśni Państwu, co należy zrobić dalej, aby poprawić jego stan zdrowia i samopoczucie. Niezależnie od rodzaju problemów, z jakimi zgłasza się do nas młody Pacjent, naszym głównym celem zawsze jest po pierwsze wspomaganie rozwoju dziecka w taki sposób, aby dalej przebiegał bez zakłóceń, zaś po drugie – podniesienie komfortu życia Państwa pociechy i całej Waszej rodziny.

Neurolog dla dzieci w PsychoMedic Wrocław

Prowadzimy diagnostykę i leczenie między innymi takich schorzeń, jak:

 • Padaczka (epilepsja);
 • Choroby i wady genetyczne wpływające na działanie układu nerwowego;
 • SM – stwardnienie rozsiane;
 • Zespół Tourette’a;
 • Migrena, nawracające bóle głowy u dziecka;
 • Komplikacje neurologiczne towarzyszące niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej lub zaburzeniom rozwojowym (ADHD u dzieci, spektrum autyzmu);
 • Stany po urazach głowy;
 • Nawracające omdlenia, których przyczyny dotąd nie udało się ustalić;
 • Zmiany w mózgu i/lub OUN potwierdzone wynikami badań obrazowych;
 • Konsekwencje neurologiczne komplikacji okołoporodowych.

Do dobrego neurologa dziecięcego warto zgłosić się na konsultację również wtedy, gdy zauważamy u dziecka niepokojące objawy – najczęstsze symptomy, które mogę wskazywać na zaburzenia neurologiczne, to:

 • nieprawidłowe napięcie mięśniowe;
 • tiki;
 • przyjmowanie przez dziecko nietypowych pozycji;
 • drgawki, niekontrolowane mlaskanie;
 • zaciskanie pięści z chowaniem kciuka;
 • apatia u dziecka;
 • brak zainteresowania otoczeniem i brak kontaktu wzrokowego u dzieci w wieku od 0 do 3 roku życia;
 • zaburzenia chodu i płynności ruchów;
 • zatrzymanie się rozwoju u dziecka lub spowolniony rozwój u dziecka (np. niemowlę nie raczkuje i nie siada, mimo że jest w wieku, w którym powinno już posiadać te umiejętności);
 • niechodzenie samodzielnie po 18 miesiącu życia;
 • dziecko po ukończeniu drugiego roku życia nie mówi lub posługuje się wyłącznie pojedynczymi słowami;
 • zaburzenia snu, wielokrotne wybudzanie się w nocy u dzieci po 6. miesiącu życia;
 • problemy z nauką i koncentracją uwagi.

Neurolog dziecięcy prywatnie może również przeprowadzić ocenę stanu zdrowia noworodka/niemowlęcia i wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia i braku przeciwwskazań do wykonywania szczepień ochronnych dla lekarza pediatry. W sytuacji, gdy zachodzi taka potrzeba, nasz lekarz może także wystawić skierowanie do szpitala – na oddział neurologia dziecięca Wrocław.

Dobry neurolog dziecięcy Wrocław

Warto nas wybrać, ponieważ oferujemy pomoc:

Szybko

W naszej poradni we Wrocławiu, Twoje dziecko nie będzie czekało na konsultację dłużej, niż kilka dni. Rodzice mogą umówić konsultację telefonicznie – 7 dni w tygodniu od 07:00 do 21:00, lub korzystając z naszej wyszukiwarki terminów (fioletowa wyszukiwarka na dole i na górze strony) przez całą dobę.

Kompleksowo i adekwatnie do potrzeb dziecka

Wybierając PsychoMedic, nie zostaniesz bez pomocy również w sytuacji, gdy okaże się, że Twoje dziecko wymaga konsultacji innego Specjalisty. W naszym Zespole zrzeszamy również m.in. psychologów dziecięcych, psychiatrów dziecięcych, dietetyków czy logopedów.

Stacjonarnie i online

To Wy wybieracie, w jakiej formie ma odbyć się konsultacja. Nasz neurolog dla dzieci konsultuje w stacjonarnym gabinecie niezależnie od sytuacji epidemicznej i innych czynników. Jeżeli jednak aktualny problem dziecka nie wymaga badania fizykalnego (np. chodzi o omówienie wyników badań), a Ty wolisz zostać z pociechą w domu – nasz lekarz przeprowadzi konsultację w dogodnej formie online, przez Skype lub telefon.

Umów wizytę u doświadczonego neurologa dziecięcego we Wrocławiu:dr n. med. Anna Roznatowska-Przystawa
Zadzwoń

dr n. med. Anna Roznatowska-Przystawa
Zadzwoń

Konsultacja neurologiczna dzieci i młodzieży

Lekarz specjalista neurolog dzieci i młodzieży. Pracuje z pacjentami od 1973 roku.  Pomoc dziecku choremu moim priorytetem.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Iwona Kasprowicz-Rudolf

Michał 2021-06-18

Oceniam na 5


lek. Dorota Sawicka

Hanna 2022-01-12

Oceniam na 5


mgr Kinga Ambroziak

Malwina 2022-05-08

Oceniam na 5