7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta Wrocław

Psychoterapeuta Wrocław

Psychoterapia Wrocław – wybierając naszą Klinikę możesz mieć pewność,
że spotkasz się z profesjonalizmem, zaangażowaniem i doświadczeniem.
Pomogliśmy już tysiącom osób w podniesieniu jakości ich życia; pomożemy i Tobie!

Zapraszamy na tele- i wideokonsultacje oraz stacjonarne spotkania w poradni zlokalizowanej w centrum miasta.

Umów się na wizytę online lub zadzwoń: 799-399-399

Psychoterapia to nie tylko metoda leczenia trudności i zaburzeń psychicznych, ale i forma pracy nad akceptacją samego siebie i podniesienia jakości swojego życia. Spotkania z terapeutą zaleca się zarówno osobom, u których zostały rozpoznane zaburzenia psychiczne (np. depresja czy zaburzenia lękowe), jak i tym, które przeżywają aktualnie trudny czas w życiu, nie mogą sobie poradzić z traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości czy doświadczają niezrozumiałego dla nich samych psychicznego cierpienia.

Terapia psychologiczna to forma pracy z Pacjentem, której wysoką skuteczność udowodniono w licznych badaniach naukowych. Aby przyniosła ona efekty, musi ją jednak prowadzić dobry psychoterapeuta: taki, który jest nie tylko wykwalifikowany, ale i dojrzały emocjonalnie i zaangażowany w swoją pracę. W poradni zdrowia psychicznego PsychoMedic oferujemy Państwu wsparcie najlepszych Specjalistów, którzy przeszli złożony proces rekrutacyjny potwierdzający ich kompetencje i kwalifikacje.

Psychoterapeuta Wrocław: komu i jak pomagamy?

Psychoterapeuta Wrocław PsychoMedic

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy psychoterapia jest dla Ciebie, to już znak, że prawdopodobnie skorzystasz na sięgnięciu po tę formę pomocy. W naszej wrocławskiej klinice doświadczeni terapeuci pomagają m.in. osobom, które:

 • Zostały skierowane na psychoterapię przez lekarza psychiatrę lub innego specjalistę;
 • Mają zdiagnozowane lub podejrzewa się u nich takie zaburzenia jak depresja, nerwica (zaburzenia lękowe), fobia społeczna, zaburzenia ze spektrum autyzmu;
 • Cierpią z powodu obniżonego nastroju lub niskiej samooceny;
 • Przeżywają niepowodzenia w relacjach z innymi;
 • Nie mogą uporać się z doświadczeniami z przeszłości;
 • Znajdują się w kryzysie życiowym spowodowanym problemami w rodzinie, związku, pracy, problemami zdrowotnymi, żałobą;
 • Zauważają u siebie trudność w pełnym korzystaniu ze swojego potencjału lub po prostu chciałyby lepiej rozumieć siebie lub swoje emocje.

Psychoterapeuta na początku swojej pracy z Pacjentem ustala cel spotkań, nad którego osiągnięciem wspólnie pracują później w terapii. Może być to na przykład poprawienie swoich umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi albo lepsze rozumienie siebie, co przekłada się na złagodzenie objawów cierpienia psychicznego. Specjaliści pracują ze swoimi Pacjentami nad osiąganiem celów w różnych tzw. nurtach terapeutycznych, które różnią się stosowanymi metodami. Niektórzy terapeuci skupiają się na uczeniu osoby zgłaszającej się do gabinetu konkretnych nowych umiejętności i modyfikacji jej sposobu myślenia, inni zaś na poszerzaniu samoświadomości Pacjenta, aby mógł lepiej rozumieć, co się z nim dzieje.

Podejścia terapeutyczne mają bardzo podobny poziom skuteczności. O tym, czym się od siebie różnią i dla kogo zalecana jest terapia w poszczególnych nurtach, można przeczytać tutaj.

Cechą, jaką charakteryzuje się każda dobrze poprowadzona psychoterapia, jest natomiast pełna wzajemnego zaufania, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa relacja, jaką nawiązują między sobą Pacjent i psychoterapeuta. To właśnie więź między specjalistą a osobą, która zgłasza się po pomoc, uważana jest za główny czynnik leczący w terapii. Daje ona bowiem możliwość odreagowania trudnych przeżyć w bezpiecznej atmosferze i przeżycie tzw. korektywnego doświadczenia emocjonalnego, czyli zdrowej i pełnej zaufania relacji z drugą osobą, która pozwala „nadrobić” braki powstałe choćby w okresie dzieciństwa.

Dlaczego psychoterapia w naszej klinice to najlepszy wybór?

Najlepsi Specjaliści

Umawiając wizytę w naszej poradni we Wrocławiu mogą być Państwo pewni, że przyjmie Was doświadczony, zaangażowany i profesjonalny terapeuta, któremu będziecie mogli zaufać i bezpiecznie opowiedzieć o nawet najintymniejszych trudnościach. W naszych poradniach pracują wyłącznie specjaliści, którzy:

 • Ukończyli studia wyższe oraz 4-letnie szkolenie podyplomowe, które uprawnia do samodzielnego prowadzenia terapii;
 • Mają wieloletnie doświadczenie kliniczne, a w trakcie rekrutacji do sieci PsychoMedic przedłożyli referencje potwierdzające, że pracowali z Pacjentami z różnorodnymi trudnościami psychicznymi, zaś w kontakcie z podopiecznymi wykazują się profesjonalizmem, wyczuciem i wysoko rozwiniętą etyką pracy;
 • Pracują pod stałą superwizją i korzystają z metod uznanych podejść terapeutycznych: psychodynamicznego, psychoanalitycznego, poznawczo-behawioralnego, systemowego lub integracyjnego.

Kompleksowość i ciągłość leczenia

 • Jeśli w toku terapii okaże się, że do osiągnięcia trwałej poprawy potrzebujecie Państwo dodatkowej pomocy innego specjalisty – lekarza psychiatry, neurologa, endokrynologa, seksuologa lub dietetyka – zostaniecie pokierowani do członka naszego Zespołu, który obejmie Was opieką i w razie potrzeby skonsultuje sytuację Pacjenta z prowadzącym psychoterapeutą.
 • Pomagamy Pacjentom niezależnie od okoliczności. Pracujemy codziennie od godziny 8:00 do 21:00, zatem znajdziecie Państwo dla siebie dogodny termin konsultacji nawet wtedy, gdy pracujecie do późna lub np. jesteście dostępni tylko w weekendy. Oferujemy również wizyty zdalne: przez autorską platformę do wideowizyt, skype oraz telefon. Mogą Państwo korzystać z opcji e-spotkań z terapeutą na stałe lub wtedy, gdy np. planujecie wyjazd lub w razie gdyby sytuacja epidemiczna sytuacja się zaostrzyła.
 • Przez siedem w dni tygodnia do Państwa dyspozycji pozostaje także Dział Obsługi Pacjenta, który chętnie odpowie na wszelkie pytania, rozwieje wątpliwości oraz pomoże w doborze odpowiedniego terapeuty.

Wykonaj pierwszy krok, a my zrobimy wszystko, aby pomóc Ci we wszystkich kolejnych.

Tel: 799-399-399

lek. Jankowski Konrad

Ania 2023-06-05

Oceniam na 5

lek. Kamińska Agnieszka

Natalia 2023-05-31

Oceniam na 5