Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dziecięcy – sięgnij po pomoc najlepszych Specjalistów w rekomendowanej klinice zdrowia psychicznego. Oferujemy kompleksowe wsparcie i szybkie terminy.

Zadzwoń: 799-399-399

Młodych ludzi – podobnie, jak osoby w każdym wieku – spotkać mogą trudności emocjonalne i problemy natury psychicznej, z którymi nie będą w stanie poradzić sobie samodzielnie. Nieraz zdarza się, że dzieci, a szczególnie nastolatkowie, nie chcą rozmawiać o dotykających ich kłopotach. Zazwyczaj nie wiedzą też, gdzie i jak szukać pomocy o charakterze psychologicznym. Kluczową rolę w tej sytuacji pełnią rodzice, opiekunowie lub nauczyciele, których za każdym razem powinno zaniepokoić nietypowe zachowanie dziecka.

Jeśli zauważasz, że z Twoim dzieckiem/podopiecznym/uczniem dzieje się coś złego – nie pozostawaj obojętny. Być może przechodzi przez bardzo trudny przez siebie czas albo zmaga się z problemem, który go przerasta.

W przypadku kryzysów psychicznych doświadczanych przez młodych ludzi, ze skuteczną pomocą może przyjść psychoterapeuta dziecięcy. Wrocław jest jedną z lokalizacji klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic, w których od lat skutecznie udzielamy wsparcia osobom potrzebującym wsparcia Specjalistów od zdrowia psychicznego. W naszym Zespole zrzeszamy wysoko wyspecjalizowanych psychoterapeutów dzieci i młodzieży, którzy doskonale wiedzą, jak rozmawiać z młodymi ludźmi i jak im skutecznie pomagać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do godz. 21. Udzielamy wsparcia zarówno w formule stacjonarnej – przyjmując naszych Pacjentów w komfortowych, przytulnych gabinetach – jak i online – realizując e-wizyty przez internet (wideokonferencje przez nasz autorski system do wideowizyt), skype lub przez telefon.

W jakich sytuacjach psychoterapeuta dzieci i młodzieży może być pomocny?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dziecięcy to terapeuta wyspecjalizowany w udzielaniu wsparcia dzieciom już od pierwszych lat życia, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletniości.

Okres dzieciństwa i dorastania to nierzadko czas bardzo burzliwy, pełen kryzysów (między innymi o charakterze rozwojowym) oraz wyzwań związanych z intensywnymi zmianami dokonującymi się zarówno w ciele, jak i w psychice młodego człowieka. Wielu rodziców nie wie, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na trudne tematy, nawet kiedy widzą, że z ich pociechą dzieje się coś niepokojącego. Między innymi w takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może być szczególnie pomocy, kiedy zauważą Państwo, że dziecko:

  • znacząco zmieniło swoje dotychczasowe zachowanie bez łatwych do uchwycenia przyczyn: np. stało się agresywne (w stosunku do samego siebie lub innych), zaczęło być drażliwe, płaczliwe, wycofane albo przejawiać duże wahania nastroju;
  • ma napady paniki lub przejawia tendencję do reagowania silnym lękiem na różne sytuacje;
  • przejawia trudności w kontaktach z innymi dziećmi, nawiązywaniu relacji, odnajdywaniu się w grupie rówieśniczej;
  • ma problemy z nauką, koncentracją, często jest rozkojarzone;
  • ma niską samoocenę i/lub nie akceptuje swojego wyglądu;
  • przejawia wysoki poziom stresu;
  • ma problemy ze snem lub zaburzenia odżywiania (na przykład nadmiernie się odchudza);
  • przeżyło w ostatnim czasie trudną dla siebie sytuację, z którą może być trudno mu sobie poradzić (np. śmierć bliskiej osoby, wypadek itp.);
  • znajduje się w spektrum autyzmu. 

Wystąpienie wyżej wymienionych trudności lub symptomów nie oznacza jeszcze, że dziecko na pewno potrzebować będzie psychoterapii. Zdecydowanie warto jednak trzymać rękę na pulsie i w przypadku wątpliwości – skonsultować się z profesjonalistą, który będzie umiał właściwie ocenić sytuację i odpowiedzialnie zadecydować o kolejnych krokach (np. skierowaniu pociechy do psychiatry dziecięcego, jeśli pojawi się taka potrzeba). Warto pamiętać, że im szybciej zidentyfikuje się problem i podejmie właściwe działanie, tym większa szansa na skuteczne jego rozwiązanie, a być może również – uchronienie dziecka przed doświadczaniem poważnych trudności już w przyszłości.

Psychoterapeuta dla dzieci Wrocław

W PsychoMedic Wrocław przyjmuje psychoterapeuta dla dzieci, do którego mogą się Państwo zwrócić w sytuacji, gdy problem dotyczy dziecka w wieku przedszkolnym albo wczesnoszkolnym. Na tym etapie zaniepokoić może między innymi nieharmonijny rozwój malucha, jego nadmierne pobudzenie lub apatia. Po wsparcie psychoterapeuty warto sięgnąć także wtedy, gdy zauważamy u dziecka niemające objawy somatyczne, dla których nie ma medycznych przyczyn: np. częste bóle brzucha, głowy, podejrzane reakcje alergiczne.

Psychoterapia prowadzona z najmłodszymi dziećmi często opiera się na aktywnościach o charakterze zabawy, dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dziecka. W trakcie rozmaitych gier, zabaw ruchowych czy rysowania,  psychoterapeuta ma możliwość zaobserwować różne naturalne reakcje dziecka, jego emocje i towarzyszące mu trudności. Zabawa pozwala również dziecku poczuć się bezpiecznie i otworzyć się przed terapeutą.

Psychoterapeuta dla młodzieży Wrocław

W naszej wrocławskiej placówce pracujemy także psychoterapeutycznie z młodzieżą doświadczającą trudnych emocji, zmagającą się z różnego rodzaju zaburzeniami czy problemami typowymi dla okresu dojrzewania. Doświadczony psychoterapeuta wie, jak prowadzić terapię nastolatka z depresją, zaburzeniami lękowymi i innymi problemami powszechnie diagnozowanymi wśród młodych ludzi stojących u progu dorosłości.

Psychoterapeuta dla młodzieży wspiera również młodych ludzi w pracy nad poczuciem własnej wartości czy w rozwiązywaniu kłopotów z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji. Uczy radzić sobie ze stresem, presją ze strony otoczenia (szkolnego, rówieśniczego, rodzinnego), a przy okazji prowadzi także psychoedukację i pokazuje, jak właściwie dbać o swój dobrostan psychiczny.

Wszyscy nasi psychoterapeuci są również przygotowani do prowadzenia kompleksowej terapii dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Chcesz umówić wizytę do psychoterapeuty dziecięcego? Zadzwoń lub napisz!

Aby umówić wizytę u psychoterapeuty dziecięcego w naszym wrocławskim ośrodku, wystarczy do nas zadzwonić pod numer 799-399-399 albo skorzystać z internetowego systemu umawiania wizyt znajdującego się na górze tej strony. Na naszej stronie internetowej mogą się Państwo również zapoznać z biogramami poszczególnych psychoterapeutów.

Zapraszamy do kontaktu!mgr Karolina Mazur
Zadzwoń

mgr Karolina Mazur
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych, diagnoza psych

Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta dzieci, młodzieży od 16 r.ż. oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2017 roku. Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w procesie certyfikacji. Zajmuję się poradnictwem psychologicznym, psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży, szczególnie nastolatków. Dodatkowo zajmuje się diagnozą osób w kierunku całościowych zaburzeń rozwojowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej, swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Katarzyna Kiedrzyńska
Zadzwoń

mgr Katarzyna Kiedrzyńska
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci i młodzieży

Psycholog, psychoterapeuta dzieci od 3 r.ż. oraz młodzieży. Pracuje w nurtach poznawczo – behawioralnym oraz integracyjnym. Prowadzi dialog motywujący. Konsultuje pacjentów od 2018 roku. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wsparciem rodziców, którzy napotykają trudności wychowawcze. W pracy z dziećmi od 3 r.ż. oferuję pomoc w zaburzeniach emocjonalnych, rozwojowych, lękowych, trudnościach w relacjach społecznych oraz trudnościach adaptacyjnych. Zajmuje się również terapią osób z trudnościami wynikającymi z okresu dorastania, mającymi problemy w relacjach z innymi, przeżywającymi trudności emocjonalne. Współpracuję z rodzinami w sytuacjach okołorozwodowych. W mojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym, pracuję pod superwizją superwizora PTTPB oraz stale podnoszę swoje kompetencje odbywając szkolenia. Podstawą w mojej pracy jest nawiązanie dobrej relacji terapeutycznej z dzieckiem lub nastolatkiem.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Marta Kozaryn
Zadzwoń

mgr Marta Kozaryn
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza Psychologiczna Dzieci, Młod

Psycholog, diagnosta, psychoterapeuta dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie systemowym. Konsultuje pacjentów od 2005 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczna. Od 2010 r. pracuje w nurcie psychodynamicznym - indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi terapię dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz dwuletnie Studium Socjoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w terapii dorosłych: depresji, nerwic i zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości. Pomaga pacjentom mającym problemy w relacjach oraz tym, którzy chcą poszerzyć rozumienie siebie i swojego funkcjonowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychodietetyczna i psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk. Konsultuje osoby dorosłe i młodzież od 15 r.ż. Ukończyła studia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu o specjalności psychologia kliniczna, studia podyplomowe z psychodietetyki oraz 4-letni kurs psychoterapii psychodynamicznej z psychodramą akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zrealizowała kurs psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii oraz szkolenie z terapii par i rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Udziela konsultacji psychologicznych i psychodietetycznych. Wspiera osoby borykające się z nadwagą i otyłością. Motywuje do zmiany nawyków żywieniowych. Prowadzi terapię osób dorosłych i młodzieży.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Joanna Jaśkiewicz
Zadzwoń

mgr Joanna Jaśkiewicz
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia młodzieży od 15 r.ż. oraz dorosłyc

Psycholog, psychoterapeuta młodzieży od 15 r.ż. oraz osób dorosłych. Pracuje w nurcie psychodynamicznym. Konsultuje pacjentów od 2003 roku. W swojej pracy doceniam relację z drugim człowiekiem opartą na szacunku, otwartości oraz empatii. Praca jaką wykonuję jest jednocześnie moją pasją.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.


mgr Anna Madej
Zadzwoń

mgr Anna Madej
Zadzwoń

Psychoterapia, Diagnoza psychologiczna

Psycholog, diagnosta, psychoterapeuta dzieci od 4 r.ż. oraz młodzieży. Diagnozuje całościowe zaburzenia rozwojowe. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Konsultuje pacjentów od 2018 roku.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Św. Mikołaja 53, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie systemowym dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pozwala mi na stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Zależy mi na pokazaniu pacjentowi własnych zasobów, które będzie mógł samodzielnie zastosować w trudnych życiowych sytuacjach. 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Św. Mikołaja 53, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.