Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dziecięcy – sięgnij po pomoc najlepszych Specjalistów w rekomendowanej klinice zdrowia psychicznego. Oferujemy kompleksowe wsparcie i szybkie terminy.

Zadzwoń: 799-399-399

Młodych ludzi – podobnie, jak osoby w każdym wieku – spotkać mogą trudności emocjonalne i problemy natury psychicznej, z którymi nie będą w stanie poradzić sobie samodzielnie. Nieraz zdarza się, że dzieci, a szczególnie nastolatkowie, nie chcą rozmawiać o dotykających ich kłopotach. Zazwyczaj nie wiedzą też, gdzie i jak szukać pomocy o charakterze psychologicznym. Kluczową rolę w tej sytuacji pełnią rodzice, opiekunowie lub nauczyciele, których za każdym razem powinno zaniepokoić nietypowe zachowanie dziecka.

Jeśli zauważasz, że z Twoim dzieckiem/podopiecznym/uczniem dzieje się coś złego – nie pozostawaj obojętny. Być może przechodzi przez bardzo trudny przez siebie czas albo zmaga się z problemem, który go przerasta.

W przypadku kryzysów psychicznych doświadczanych przez młodych ludzi, ze skuteczną pomocą może przyjść psychoterapeuta dziecięcy. Wrocław jest jedną z lokalizacji klinik psychologiczno-psychiatrycznych PsychoMedic, w których od lat skutecznie udzielamy wsparcia osobom potrzebującym wsparcia Specjalistów od zdrowia psychicznego. W naszym Zespole zrzeszamy wysoko wyspecjalizowanych psychoterapeutów dzieci i młodzieży, którzy doskonale wiedzą, jak rozmawiać z młodymi ludźmi i jak im skutecznie pomagać. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych do godz. 21. Udzielamy wsparcia zarówno w formule stacjonarnej – przyjmując naszych Pacjentów w komfortowych, przytulnych gabinetach – jak i online – realizując e-wizyty przez internet (wideokonferencje przez nasz autorski system do wideowizyt), skype lub przez telefon.

 

W jakich sytuacjach psychoterapeuta dzieci i młodzieży może być pomocny?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Wrocław

Psychoterapeuta dziecięcy to terapeuta wyspecjalizowany w udzielaniu wsparcia dzieciom już od pierwszych lat życia, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletniości.

Okres dzieciństwa i dorastania to nierzadko czas bardzo burzliwy, pełen kryzysów (między innymi o charakterze rozwojowym) oraz wyzwań związanych z intensywnymi zmianami dokonującymi się zarówno w ciele, jak i w psychice młodego człowieka. Wielu rodziców nie wie, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na trudne tematy, nawet kiedy widzą, że z ich pociechą dzieje się coś niepokojącego. Między innymi w takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży może być szczególnie pomocy, kiedy zauważą Państwo, że dziecko:

  • znacząco zmieniło swoje dotychczasowe zachowanie bez łatwych do uchwycenia przyczyn: np. stało się agresywne (w stosunku do samego siebie lub innych), zaczęło być drażliwe, płaczliwe, wycofane albo przejawiać duże wahania nastroju;
  • ma napady paniki lub przejawia tendencję do reagowania silnym lękiem na różne sytuacje;
  • przejawia trudności w kontaktach z innymi dziećmi, nawiązywaniu relacji, odnajdywaniu się w grupie rówieśniczej;
  • ma problemy z nauką, koncentracją, często jest rozkojarzone;
  • ma niską samoocenę i/lub nie akceptuje swojego wyglądu;
  • przejawia wysoki poziom stresu;
  • ma problemy ze snem lub zaburzenia odżywiania (na przykład nadmiernie się odchudza);
  • przeżyło w ostatnim czasie trudną dla siebie sytuację, z którą może być trudno mu sobie poradzić (np. śmierć bliskiej osoby, wypadek itp.);
  • znajduje się w spektrum autyzmu. 

Wystąpienie wyżej wymienionych trudności lub symptomów nie oznacza jeszcze, że dziecko na pewno potrzebować będzie psychoterapii. Zdecydowanie warto jednak trzymać rękę na pulsie i w przypadku wątpliwości – skonsultować się z profesjonalistą, który będzie umiał właściwie ocenić sytuację i odpowiedzialnie zadecydować o kolejnych krokach (np. skierowaniu pociechy do psychiatry dziecięcego, jeśli pojawi się taka potrzeba). Warto pamiętać, że im szybciej zidentyfikuje się problem i podejmie właściwe działanie, tym większa szansa na skuteczne jego rozwiązanie, a być może również – uchronienie dziecka przed doświadczaniem poważnych trudności już w przyszłości.

 

Psychoterapeuta dla dzieci Wrocław

W PsychoMedic Wrocław przyjmuje psychoterapeuta dla dzieci, do którego mogą się Państwo zwrócić w sytuacji, gdy problem dotyczy dziecka w wieku przedszkolnym albo wczesnoszkolnym. Na tym etapie zaniepokoić może między innymi nieharmonijny rozwój malucha, jego nadmierne pobudzenie lub apatia. Po wsparcie psychoterapeuty warto sięgnąć także wtedy, gdy zauważamy u dziecka niemające objawy somatyczne, dla których nie ma medycznych przyczyn: np. częste bóle brzucha, głowy, podejrzane reakcje alergiczne.

Psychoterapia prowadzona z najmłodszymi dziećmi często opiera się na aktywnościach o charakterze zabawy, dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dziecka. W trakcie rozmaitych gier, zabaw ruchowych czy rysowania,  psychoterapeuta ma możliwość zaobserwować różne naturalne reakcje dziecka, jego emocje i towarzyszące mu trudności. Zabawa pozwala również dziecku poczuć się bezpiecznie i otworzyć się przed terapeutą.

 

Psychoterapeuta dla młodzieży Wrocław

W naszej wrocławskiej placówce pracujemy także psychoterapeutycznie z młodzieżą doświadczającą trudnych emocji, zmagającą się z różnego rodzaju zaburzeniami czy problemami typowymi dla okresu dojrzewania. Doświadczony psychoterapeuta wie, jak prowadzić terapię nastolatka z depresją, zaburzeniami lękowymi i innymi problemami powszechnie diagnozowanymi wśród młodych ludzi stojących u progu dorosłości.

Psychoterapeuta dla młodzieży wspiera również młodych ludzi w pracy nad poczuciem własnej wartości czy w rozwiązywaniu kłopotów z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji. Uczy radzić sobie ze stresem, presją ze strony otoczenia (szkolnego, rówieśniczego, rodzinnego), a przy okazji prowadzi także psychoedukację i pokazuje, jak właściwie dbać o swój dobrostan psychiczny.

Wszyscy nasi psychoterapeuci są również przygotowani do prowadzenia kompleksowej terapii dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

 

Chcesz umówić wizytę do psychoterapeuty dziecięcego? Zadzwoń lub napisz!

Aby umówić wizytę u psychoterapeuty dziecięcego w naszym wrocławskim ośrodku, wystarczy do nas zadzwonić pod numer 799-399-399 albo skorzystać z internetowego systemu umawiania wizyt znajdującego się na górze tej strony. Na naszej stronie internetowej mogą się Państwo również zapoznać z biogramami poszczególnych psychoterapeutów.

Zapraszamy do kontaktu!mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

mgr Jolanta Piasecka
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychodietetyczna i psychoterapia

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk. Konsultuje osoby dorosłe i młodzież od 15 r.ż. Ukończyła studia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu o specjalności psychologia kliniczna, studia podyplomowe z psychodietetyki oraz 4-letni kurs psychoterapii psychodynamicznej z psychodramą akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Zrealizowała kurs psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii oraz szkolenie z terapii par i rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Udziela konsultacji psychologicznych i psychodietetycznych. Wspiera osoby borykające się z nadwagą i otyłością. Motywuje do zmiany nawyków żywieniowych. Prowadzi terapię osób dorosłych i młodzieży.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

mgr Anna Suwała
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych

Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka psychodynamiczna. Od 2010 r. pracuje w nurcie psychodynamicznym - indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi terapię dzieci od 7 r.ż. oraz dorosłych. Ukończyła czteroletnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej oraz dwuletnie Studium Socjoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w terapii dorosłych: depresji, nerwic i zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości. Pomaga pacjentom mającym problemy w relacjach oraz tym, którzy chcą poszerzyć rozumienie siebie i swojego funkcjonowania.

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

mgr Magda Powiłajtis
Zadzwoń

Konsultacja psychologiczna, psychoterapia dzieci oraz dorosłych

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie systemowym dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pozwala mi na stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Zależy mi na pokazaniu pacjentowi własnych zasobów, które będzie mógł samodzielnie zastosować w trudnych życiowych sytuacjach. 

Czytaj więcej…

Klinika Psychomedic, ul. Grunwaldzka 20, Wrocław

kliknij na wybrany termin i godzinę w celu rejestracji wizyty.