7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychoterapeuta dzieci i młodzieży Lublin

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Lublin

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży Lublin – profesjonalna pomoc doświadczonego Specjalisty bez kolejek

Sprawdź:

Problemy pojawiają się w życiu każdego człowieka, bez względu na płeć, miejsce zamieszkania czy wiek. Również bardzo młode osoby i dzieci zmagają się z kłopotami, z którymi trudno poradzić sobie w pojedynkę. Obowiązki szkolne i związany z nimi stres, napięcia w relacjach z rówieśnikami czy niskie poczucie własnej wartości to częste powody zgłaszania się po wsparcie przez młodych Pacjentów albo ich rodziny. Zawsze wtedy, gdy Twoja pociecha zmaga się z czymś i dotychczasowe sposoby radzenia sobie zawiodły, dobrym adresem będzie psycholog dziecięcy. Lublin to lokalizacja kliniki PsychoMedic, gdzie od lat udzielamy skutecznego wsparcia najmłodszym Pacjentom.

Dbamy o to, by współpracujący z nami fachowcy byli nie tylko doświadczeni, ale również odznaczali się wysokim poziomem empatii i kultury osobistej. Wierzymy, że na dobrą opiekę składa się połączenie profesjonalizmu z dobrą, życzliwą atmosferą.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki przy ul. Chopina w samym centrum miasta.

Kim jest psychoterapeuta dzieci i młodzieży?

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży to fachowiec w dziedzinie zdrowia psychicznego, który ukończył studia psychologiczne albo medyczne, a następnie 4-letnie szkolenie z zakresu psychoterapii. Ma odpowiednie kwalifikacje oraz praktyczne doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami. Może pracować w różnych nurtach terapeutycznych, czyli podejściach do natury i problemów człowieka. Najbardziej znane nurty to psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny, humanistyczny oraz systemowy. Ten ostatni polecany jest szczególnie wtedy, gdy cała rodzina chciałaby skorzystać ze wsparcia terapeuty. Psychoterapia dzieci opiera się zazwyczaj na regularnych spotkaniach z częstotliwością raz w tygodniu po 50 minut.

Każdy nasz psychoterapeuta dla dzieci w Lublinie to doświadczony Specjalista, który odznacza się cierpliwością, zrozumieniem dla dziecięcych problemów oraz odpowiednim podejściem do dzieci. Zapraszamy do umówienia wizyty – często jesteśmy w stanie zaoferować konsultację nawet w dniu rejestracji Pacjenta.

Kiedy zgłosić się na wizytę u psychoterapeuty dziecięcego?

Z konsultacji psychoterapeutycznych mogą skorzystać nawet bardzo małe pociechy. W PsychoMedic przygotowaliśmy ofertę zarówno dla dzieci, jak i nastolatków. Psychoterapeuta dziecięcy często zajmuje się takimi trudnościami jak adaptacja w przedszkolu czy zaburzenia lękowe. Z kolei psychoterapeuta dla młodzieży w Lublinie ma do czynienia np. z zaburzeniami odżywiania albo niskim poczuciem własnej wartości.

Psychoterapeuta dziecięcy w Lublinie to dobry adres, gdy dziecko:

  • zmaga się z lękiem,
  • jest ciągle drażliwe, ma obniżony nastrój lub wahania nastroju,
  • ma stwierdzone zaburzenie zdrowia psychicznego, zaburzenie ze spektrum autyzmu albo ADHD u dzieci,
  • jest nieśmiałe i nie potrafi nawiązywać albo utrzymywać relacji z rówieśnikami,
  • przechodzi przez kryzys spowodowany rozwodem rodziców, przeprowadzką, śmiercią bliską osoby,
  • ma kłopoty w szkole,
  • dokonuje samouszkodzeń, np. przypalania skóry, cięcia się.

To tylko kilka przykładów trudności, w których może pomóc psychoterapeuta dla dzieci (Lublin).

Jak przebiega pierwsza konsultacja?

Doskonale rozumiemy, jak dużo obaw może budzić pierwsza wizyta u Specjalisty. Właśnie dlatego chcemy uspokoić – psychoterapeuta dziecięcy w Lublinie przede wszystkim zatroszczy się o to, by podczas konsultacji panowała życzliwa atmosfera. Dzięki takiemu podejściu Pacjenci i ich rodzice mogą czuć się bezpiecznie, co ułatwia mówienie o trudnych doświadczeniach czy niepokojących obawach.

Na pierwszej konsultacji psychoterapeuta dla młodzieży w Lublinie przeprowadzi wywiad wstępny z dzieckiem, a także porozmawia z jego opiekunami, chcąc poznać perspektywę obu stron. Z kolei psychoterapeuta pracujący z bardzo małymi dziećmi skupi się przede wszystkim na zebraniu wywiadu od rodziców, a w przypadku pracy z dzieckiem skorzysta z takich metod jak wspólna zabawa, gry czy rysowanie.

Na spotkaniu mogą pojawić się również pytania o historię medyczną dziecka i całej rodziny, sytuację rodzinną, przebyte urazy, rozwój dziecka od narodzin, dotychczasowe wizyty u psychiatrów czy psychologów, styl życia pociechy.

Psychoterapeuta dzieci i młodzieży w Lublinie – zapraszamy do PsychoMedic

Nasz psychoterapeuta dzieci i młodzieży w Lublinie to najlepszy wybór – zapewniamy świadczenie usług psychologicznych i psychoterapeutycznych na najwyższym poziomie. Zawsze świadczymy kompleksową opiekę: to znaczy, że w przypadku, gdy terapeuta zauważy potrzebę farmakoterapii albo konsultacji z innym Specjalistą, poinformuje o tym rodziców i dziecko. W naszej placówce przyjmuje także psycholog diagnosta czy psychiatra dziecięcy, dzięki czemu nasi Pacjenci nigdy nie muszą szukać dobrego fachowca na własną rękę.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Pacjenta. Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu.

Zadzwoń i zatroszcz się o dobrostan swojego dziecka!