7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomePsychiatra Lublin

Psychiatra Lublin

Lublin – psychiatra, na którego nie musisz czekać miesiącami

Sprawdź termin wizyty i umów się do dobrego Specjalisty:

Problemy ze zdrowiem psychicznym to w niektórych kręgach nadal temat tabu, ale na szczęście coraz więcej osób decyduje się skorzystać ze wsparcia psychologicznego lub psychiatrycznego. Warto! Trudności psychiczne potrafią odebrać satysfakcję z życia i emocjonalną równowagę – ale skutecznie może w nich pomóc dobry psychiatra (Lublin). Zapraszamy do poradni przy ul. Fryderyka Chopina 10, gdzie przyjmuje nie tylko lekarz psychiatra, ale także psycholog czy psychoterapeuta. Kompleksowo zatroszczymy się o Twój dobrostan!

Psychiatra Lublin – kiedy się do niego udać?

Psychiatra to lekarz, który ukończył studia medyczne i specjalizację z zakresu psychiatrii. Skupia się na leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe, OCD, PTSD czy ADHD u dorosłych.

Psychiatra prywatnie w Lublinie ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby prowadzić farmakoterapię. Wprowadzenie leków jest bardzo pomocne, a czasami wręcz niezbędne w procesie odzyskiwania satysfakcji z życia.

Psychiatra w Lublinie przyjmie Cię, gdy doświadczasz:

  • pogorszenia samopoczucia (min. od 2 tygodni);
  • przewlekłego lęku bądź silnego lęku w postaci napadów (tzw. napady paniki);
  • zaburzeń snu: trudności z zasypianiem, bezsenności, nadmiernej senności, poczucia spadku jakości snu, zbyt wczesnego wybudzania się;
  • zaburzeń odżywiania: bulimii, anoreksji, napadowego objadania się;
  • zaburzeń psychotycznych: halucynacji, urojeń, zdiagnozowanej schizofrenii (lub podejrzeń tej choroby),
  • uzależnienia od substancji lub behawioralnego;
  • zdiagnozowanego spektrum autyzmu, ADHD (lub podejrzeń tych zaburzeń),
  • kryzysów życiowych i zawodowych.

Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Wielu Pacjentów przed umówieniem wizyty zastanawia się, jak będzie wyglądała wizyta i o co zapyta psychiatra. Lublin to miasto, w którym zrzeszamy tylko najlepszych lekarzy, zatem uspokajamy – każda osoba zgłaszająca się na konsultację do PsychoMedic może spodziewać się życzliwej atmosfery i empatycznego Specjalisty. Współpracujący z nami fachowcy zawsze na pierwszym miejscu stawiają komfort i dobro Pacjenta.

Na początku wizyty psychiatra przeprowadzi wywiad dotyczący aktualnego stanu zdrowia, doświadczanych objawów czy trudności, które sprawiły, że Pacjent zgłosił się na konsultację. Psychiatra prywatnie zapyta także o historię medyczną, choroby występujące w rodzinie, jakość snu, apetyt i styl życia. Na podstawie zebranych informacji Specjalista postawi diagnozę i zaproponuje Pacjentowi leczenie. Dobry psychiatra może również zaproponować Pacjentowi inne formy wsparcia, np. psychoterapię.

Psychiatra Lublin: wizyty domowe również w święta

W PsychoMedic zależy nam na tym, by każdy Pacjent miał dostęp do opieki Specjalisty, jakim jest psychiatra. Wizyty domowe w Lublinie to jedna z możliwości, jaką oferujemy w tym mieście. W przypadku, gdy Pacjent z jakiegoś powodu nie może udać się na wizytę stacjonarną, np. ze względu na swój stan zdrowia, ma możliwość skorzystania z konsultacji w miejscu zamieszkania.

Nasz Zespół Wizyt Domowych działa od poniedziałku do niedzieli, również w dni świąteczne. Podczas wizyty domowej psychiatra może wypisać zalecenia, wystawić L4 czy zaświadczenie lekarskie, a także skierować Pacjenta do szpitala.

Psychiatra Lublin: L4, leki i zaświadczenie lekarskie od ręki

Podczas wizyty psychiatra w Lublinie może wystawić Ci m.in. L4. W niektórych przypadkach podstawą wyzdrowienia obok leków jest odpoczynek i ograniczenie wykonywania obowiązków zawodowych. Psychiatra doskonale to rozumie, dlatego kiedy tylko występują ku temu przesłanki, wystawia l4 na okres kilku dni lub kilku tygodni. Zwolnienie lekarskie jest zalecane zawsze wtedy, gdy lekarz stwierdzi, że obecny stan psychiczny Pacjenta uniemożliwia mu codzienne funkcjonowanie w takiej formie, jak do tej pory. Elektroniczne L4 trafi do ZUS-u i Twojego pracodawcy zaraz po konsultacji – nie będziesz musiał(a) martwić się dostarczaniem zwolnienia do zakładu pracy.

Dodatkowo psychiatra może wystawić zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia (np. na potrzeby okazania przed komisją ZUS, w szkole lub uczelni). Zaświadczenie może być również przydatne w innych przypadkach. Wystawiamy dokumenty np. o rozpoznanej tokofobii ze wskazaniem do cięcia cesarskiego.

Dobry psychiatra Lublin – dlaczego warto wybrać PsychoMedic?

Zapraszamy do PsychoMedic, gdzie na Pacjentów czekają empatyczni i profesjonalni psychiatrzy. Od lat pomagamy Pacjentom wychodzić z kryzysów i wieść satysfakcjonujące życie pomimo doświadczanych zaburzeń zdrowia psychicznego.

Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu. Jeśli nie wiesz, do kogo się umówić, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Pacjenta – wykwalifikowani pracownicy zawsze chętnie doradzą i odpowiedzą na wszystkie pytania, zachowując przy tym pełną dyskrecję. W PsychoMedic dbamy o to, by każdy etap leczenia, już od momentu rejestracji, przebiegał w życzliwej atmosferze. Wiemy, jak trudno zdecydować się na wizytę u psychiatry, dlatego komfort naszych Pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu.

Czekamy na Twój telefon!