Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych skorzystaj z Wideokonsultacji lub Konsultacji Telefonicznych. Otrzymasz e-receptę, e-zwolnienie, bez wychodzenia z domu.Dowiedz się więcej >>
7 dni w tygodniu

Infolinia 799 399 499

HomeStres

Stres

Stres: leczenie, które przynosi trwałe skutki. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów z PsychoMedic.

Umów się na wizytę przez Internet lub zadzwoń: 799-399-499

Stres

Stres to we współczesnym świecie niemal nieodłączny element życia. Nieustanny pośpiech, nadmiar obowiązków, próba sprostania wysokim, czasem wręcz nierealnym oczekiwaniom otoczenia – wszystko to wywołuje w nas ogromne napięcie, z którym niełatwo sobie poradzić. Skutki długotrwałego stresu widoczne są przede wszystkim w naszym organizmie. Odbijają się nie tylko na ogólnym samopoczuciu i dobrostanie psychicznym, ale przede wszystkim na naszym zdrowiu, nierzadko wywołując rozmaite choroby. Od stresu możemy mieć podwyższone ciśnienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe lub na przykład problemy ze snem – by wymienić tylko niektóre. Utrzymujący się przez długi czas stan napięcia może także wywołać niebezpieczny zespół stresu przewlekłego, z którym trudno poradzić sobie samodzielnie. Silny stres w ciąży – jak wskazuje coraz więcej badań – bardzo niekorzystanie wpływa nie tylko na matkę, ale i na rozwijający się płód, mogąc w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do przedwczesnego porodu.


Silny stres – jak leczyć stan ciągłego pobudzenia?

Na pytania często zadawane przez tych, którym na co dzień towarzyszy stres: „Jak leczyć stan przewlekłego napięcia?” i „Co pomaga na stres?” – nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jakie są przyczyny stresu i czy jest szansa, aby je trwale wyeliminować. Nie mniej istotne jest także, od jak dawna problemy z nerwami i stresem są naszym udziałem i jak poważne spustoszenia spowodowały już w naszym organizmie.

Najważniejsze jednak to pamiętać, że pokonanie nieustannego napięcia jest jak najbardziej możliwe. Jeśli czujesz, że stres Cię przerasta, nie pozwala cieszyć się życiem i utrudnia  codzienne funkcjonowanie – warto poszukać profesjonalnej pomocy. PsychoMedic to sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych, w których od lat specjalizujemy się w tym, jak pomagać Pacjentom cierpiącym na silny i/lub przewlekły stres – jak leczyć, aby przynosiło to skuteczne i możliwie trwałe skutki. Nasi wysoko wykwalifikowani Specjaliści (psychologowie, psychiatrzy, psychoterapeuci) doskonale wiedzą, z jakimi trudnościami mierzą się osoby cierpiące na długotrwały stres. Leczenie dostosowujemy zawsze do indywidualnej charakterystyki oraz potrzeb danego Pacjenta. Oferowane przez nas skuteczne sposoby na długotrwały stres obejmują nie tylko terapię polegającą na eliminowaniu negatywnych skutków stresu, ale także psychoedukację, wspierającą Pacjentów w nabywaniu umiejętności lepszego radzenia sobie ze stresowymi sytuacjami.


Stres – objawy i leczenie

Wypadanie włosów, problemy z cerą i trawieniem, bóle głowy, wahania wagi i zaburzenia cyklu miesięcznego u kobiet – to wszystko przykłady symptomów, które mogą wskazywać, jak silne skutki wywołuje w naszym organizmie stres. Objawy i leczenie powinny być zawsze ściśle ze sobą powiązane – u poszczególnych osób skutki ciągłego napięcia dają bowiem różne, często niespecyficzne symptomy. 

W pierwszej kolejności warto przede wszystkim podjąć działania służące wyeliminowaniu najbardziej dokuczliwych objawów, jakie daje stres. Leczenie w początkowym etapie może opierać się na przykład na wdrożeniu odpowiednich leków nasennych (koniecznie pod okiem psychiatry), które pozwolą na wstępne uregulowanie napięcia oraz prawidłową regenerację organizmu. W następnych krokach należałoby skupić się na pracy nad usunięciem przyczyn stresu, w czym wprost nieoceniona będzie starannie poprowadzona psychoterapia. Stresu – zwłaszcza długotrwałego – nie da się wyeliminować z dnia na dzień. Przeważnie jest to proces, który trwa od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy.

Krótkotrwały a przewlekły stres – leczenie

Stres, którego doświadczamy przez stosunkowo krótki czas (tzw. eustres) jest nam zazwyczaj potrzebny, aby zmobilizować się do działania i w pełni wykorzystać swój potencjał. Jeżeli jednak doświadczamy stresu zbyt długo lub staje się on zbyt silny – wówczas mamy do czynienia z tzw. dystresem, który ma negatywny wpływ na cały nasz organizm. Charakteryzujące chroniczny stres objawy to między innymi:

 • Zwiększona potliwość
 • Przyspieszone bicie serca
 • Problemy ze snem
 • Niestrawność, wymioty, bóle brzucha
 • Obniżone libido
 • Spadek odporności

Kiedy przekroczymy dopuszczalną dla naszego organizmu granicę wytrzymałości i zaczynamy cierpieć na przewlekły stres – leczenie staje się koniecznością. W Polsce psychoterapia niestety w dalszym ciągu w wielu kręgach pozostaje tematem tabu, a sporo osób do dziś uważa, że środki farmakologiczne to najlepszy sposób na długotrwały stres. Leczenie farmakologiczne ma jednak swoje ograniczenia. Pomaga wyciszyć objawy stresu, ale nie jest w stanie wyleczyć jego przyczyn. Wpływ środowiska, aktualnej sytuacji życiowej, czy trudne wydarzenia z przeszłości – to wszystko czynniki, które mogą składać się na doświadczany długotrwały stres. Leczenie prowadzone holistyczne, a więc zarówno przez psychiatrę, jak i psychoterapeutę daje szansę na realne zminimalizowanie wpływu głównych przyczyn stresu na codzienne funkcjonowanie.

Leczenie stresu: psychiatra i psychoterapeuta

Jeżeli zastanawiasz się, do jakiego Specjalisty warto skierować swoje kroki, aby rozpocząć skuteczne leczenie stresu – psychiatra na początek będzie najlepszym wyborem.

Jak wygląda leczenie stresu? Psychiatra w czasie pierwszej wizyty stara się zebrać jak najwięcej istotnych informacji, dlatego zada Ci szereg szczegółowych pytań o to, kiedy oraz w jaki sposób przejawia się u Ciebie chroniczny stres. Leczenie, które zaproponuje, będzie zależało przede wszystkim od nasilenia i zakresu doświadczanych przez Ciebie objawów oraz ich przyczyn. Istotne może być między innymi to, czy towarzyszący Ci stan napięcia jest efektem bieżącej trudnej sytuacji (np. w pracy, życiu rodzinnym i in.), czy też skutkiem traumatycznych wydarzeń z przeszłości. Te drugie często dają o sobie znać pośrednio, poprzez niespecyficzne dolegliwości, które nie zawsze są od razu interpretowane jako chroniczny stres. Leczenie powinno zawsze uwzględniać specyfikę sytuacji danego Pacjenta. Najskuteczniejszą formą terapii jest najczęściej połączenie tymczasowego stosowania leków (np. uspokajających, przeciwlękowych, czy przeciwdepresyjnych) z regularnymi spotkaniami z psychoterapeutą.

Stres – terapia. Wszechstronna, skuteczna pomoc w PsychoMedic

Jedną z najważniejszych wartości, jakimi kierujemy się w PsychoMedic jest chęć udzielania możliwie skutecznej i kompleksowej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej. Prowadzona przez nas terapia stresu przynosi doskonałe skutki, o czym zaświadczyć może stale powiększające się grono naszych zadowolonych Pacjentów. Wszyscy terapeuci zatrudnieni w PsychoMedic posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami, którym dokucza wyniszczający, destruktywny stres. Terapia w naszych Klinikach prowadzona jest wyłącznie przez profesjonalistów po ukończonych kursach specjalistycznych i z wieloletnim stażem pracy.

Biorąc pod uwagę różnorodność objawów, a także skutków, jakie wywołuje stres – leczenie w PsychoMedic może być w niektórych przypadkach prowadzone równolegle przez lekarza neuro- lub endokrynologa albo innych Specjalistów. Na wszystkie wizyty bez problemu umówisz się w jednej placówce PsychoMedic.

Stres – leczenie w PsychoMedic. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

W PsychoMedic wiemy, jak uporać się z problemem, jakim jest stres – jak leczyć ten przykry stan, aby Pacjent nie tylko coraz rzadziej go doświadczał, ale również – aby coraz lepiej radził sobie z przyszłymi potencjalnie stresującymi sytuacjami w życiu.

Zawsze ogromną wagę przykładamy do starannej diagnozy Pacjenta i patrzymy na jego sytuację holistycznie, aby możliwie najlepiej zrozumieć, jakie źródła ma doświadczany przez niego chroniczny stres. Leczenie – jego przebieg i czas trwania – dobieramy do potrzeb konkretnej osoby. Prowadzona przez nas terapia skupia się na wyciszaniu objawów stresu, wsparciu Pacjenta w tymczasowej, kryzysowej sytuacji oraz na nauce radzenia sobie z codziennym stresem w bezpiecznej atmosferze.

Leczenie stresu: psychiatra i psychoterapeuta w zasięgu ręki.
Nie musisz dłużej cierpieć – umów się na wizytę do specjalisty już dziś. Zapraszamy do kontaktu!

SPRAWDŹ NAJSZYBSZE TERMINY

WARSZAWA


 • lek. Agnieszka Kamińska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Agnieszka KamińskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 42
  11:2011:4012:0012:2012:4013:2013:40 kolejny termin
 • lek. Jolanta Charewicz

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Jolanta CharewiczKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  9:3012:3013:30 kolejny termin
 • lek. Małgorzata Białek-Plata

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Małgorzata Białek-PlataKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 3
  12:0012:3013:0013:30 kolejny termin
 • lek. Regina Koreywo

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Regina KoreywoKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 5
  10:4011:0512:2012:4513:1013:35 kolejny termin
 • lek. Igor Gaj

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Igor GajKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 20
  15:0016:0016:2016:4017:0017:2017:4018:0020:2020:40 kolejny termin
 • lek. Łukasz Załuga

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Łukasz ZaługaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 33
  14:00 kolejny termin
 • lek. Ewa Kazimierczak

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Ewa KazimierczakKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 24
  18:0018:2018:40 kolejny termin
 • lek. Monika Makowska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Monika MakowskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 11
  16:2516:5018:3018:55 kolejny termin
 • lek. Bogdan Latecki

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Bogdan LateckiKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 14
  17:0017:3018:0018:3019:30 kolejny termin
 • dr Marta Danielska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Marta DanielskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 24
  17:40 kolejny termin
 • lek. Marcin Dąbrowski

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Marcin DąbrowskiKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 8
  16:0017:0017:2019:20 kolejny termin
 • lek. Julia Kakareka

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Julia KakarekaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 12
  16:0016:3017:0017:3018:0018:3019:0019:3020:0020:30 kolejny termin
 • lek. Sebastian Koterwa

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Sebastian Koterwa Konsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 7
  18:0019:0019:2019:4020:0020:2020:40 kolejny termin
 • lek. Magdalena Dmitruk

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Magdalena DmitrukKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 50
  10:1011:5012:1513:0513:3013:5514:2014:4515:1015:35 kolejny termin
 • lek. Monika Kruszewska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Monika KruszewskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 3
  8:259:1510:0510:30 kolejny termin
 • lek. Magdalena Misiągiewicz

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Magdalena MisiągiewiczKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 5/5 opinii: 1
  19:00 kolejny termin
 • lek. Maciej Zajkowski

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Maciej ZajkowskiKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 23
  10:0010:2010:4011:0011:2011:4012:0012:2012:4013:0013:2013:40 kolejny termin
 • lek. Aleksandra Majewska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Aleksandra MajewskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 5
  16:0016:3017:0017:3018:0019:0019:30 kolejny termin
 • lek. Małgorzata Dobrowolska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Małgorzata DobrowolskaKonsultacja psychiatryczna dorośliocena: 5/5 opinii: 3
  16:0016:2516:5017:4018:0518:3018:5519:2019:45 kolejny termin
 • lek. Joanna Wesołowska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Joanna WesołowskaKonsultacja psychiatrycznaocena: 0/5 opinii: 0
  12:2012:4513:1013:3514:0014:2514:5015:15 kolejny termin
 • lek. Adrian Lech

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Adrian LechKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 6
  8:008:208:4010:0010:2011:0011:2011:4012:0012:2012:4013:0013:2013:4014:0014:2014:4015:0015:2015:4016:0016:2016:4017:0017:2017:4018:2018:4019:0019:2019:40 kolejny termin
 • lek. Joanna Witek

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Joanna WitekKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  13:00 kolejny termin
 • lek. Milena Snopek

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Milena SnopekKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  16:3019:0019:30 kolejny termin
 
 • mgr Dagmara Zbroch

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Dagmara ZbrochKonsultacja Psychologiczna Dzieci i Młodzieży, Diagnoza psychologicznaocena: 0/5 opinii: 0
  12:30 kolejny termin
 • mgr Ewa Pietrzela

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Ewa PietrzelaKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dzieci i Rodzinocena: 5/5 opinii: 1
  14:0015:0016:0017:0018:0019:0020:00 kolejny termin
 • mgr Filip Pierowski

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Filip PierowskiKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapiaocena: 5/5 opinii: 6
  13:0014:0015:00 kolejny termin
 • mgr Monika Rakowska

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Monika Rakowska Konsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Psychoterapia par i rodzinocena: 5/5 opinii: 1
  9:5010:40 kolejny termin

ŁÓDŹ


 • lek. Waldemar Kryszkowski

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  lek. Waldemar KryszkowskiKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 18
  21:1521:3021:45 kolejny termin
 • lek. Rafał Harmazy

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Rafał HarmazyKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 55
  14:0014:2014:4015:0015:2015:4016:0016:2016:4017:0017:2017:4020:0020:2020:40 kolejny termin
 • lek. Ewa Stefanowska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Ewa StefanowskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 23
  17:2017:4018:0018:2020:0020:20 kolejny termin
 • lek. Ewa Czechowicz

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Ewa CzechowiczKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 40
  11:4012:0012:2012:4013:0013:2013:4014:0014:2014:4015:0015:2015:40 kolejny termin
 • dr Olga Kałużyńska

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  dr Olga KałużyńskaKonsultacja Psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 19
  14:0017:2017:4018:0018:20 kolejny termin
 • lek. Claudia Baluta-Górecka

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Claudia Baluta-GóreckaKonsultacja psychiatryczna dzieci od 13 r.ż. oraz dorosłych.ocena: 5/5 opinii: 44
  10:0010:2011:0014:5015:1015:3018:1019:50 kolejny termin
 • lek. Barbara Stępień

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Barbara StępieńKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 5/5 opinii: 5
  11:2011:4013:4014:00 kolejny termin


KATOWICE

 
 • mgr Łukasz Krawczyk

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Łukasz KrawczykKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapiaocena: 5/5 opinii: 4
  18:00 kolejny termin
 • mgr Paulina Psonak

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Paulina PsonakKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapia, Diagnoza psychologicznaocena: 5/5 opinii: 4
  15:0016:00 kolejny termin

KRAKÓW


 • lek. Anna Cyz

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  lek. Anna CyzKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 18
  20:40 kolejny termin
 • lek. Artur Mysiński

  Psychiatra

  Termin na dziś:
  lek. Artur MysińskiKonsultacja psychiatryczna dorośli ocena: 5/5 opinii: 3
  20:40 kolejny termin
 • lek. Katarzyna Twardosz

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Katarzyna TwardoszKonsultacja psychiatryczna dorosłychocena: 5/5 opinii: 7
  9:4010:0010:2010:4012:0016:2016:4017:0017:2019:0019:4020:0020:2020:40 kolejny termin
 • lek. Rafał Zuwała

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Rafał ZuwałaKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  17:4019:2019:4520:35 kolejny termin
 • lek. Hubert Mucha

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  lek. Hubert MuchaKonsultacja psychiatryczna dzieci, młodzieży, dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  15:3017:35 kolejny termin

 • mgr Róża Kozak-Mroczek

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  mgr Róża Kozak-MroczekKonsultacja Psychologiczna, Psychoterapia Dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  9:0010:0011:0012:0013:00 kolejny termin
 • lek. Hubert Mucha

  Psychoterapeuta

  Termin na jutro:
  lek. Hubert MuchaKonsultacja psychiatryczna dzieci, młodzieży, dorosłychocena: 0/5 opinii: 0
  15:3017:35 kolejny termin

WROCŁAW


 • lek. Sebastian Węgrzynowski

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Sebastian WęgrzynowskiKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 2
  16:4017:0017:2017:4018:0018:2018:4019:0019:2019:4020:00 kolejny termin
 • lek. Anna Dickert

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Anna DickertKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 6
  10:0010:2010:4012:0012:2012:4013:0013:2013:4014:0014:20 kolejny termin
 • lek. Antonina Oberemko

  Psychiatra

  Termin na jutro:
  lek. Antonina OberemkoKonsultacja psychiatrycznaocena: 5/5 opinii: 1
  16:2016:4017:0017:2017:4018:0018:2018:4019:0019:2019:4020:0020:2020:40 kolejny termin


POZNAŃ

 

GDAŃSK

 

POZNAJ OPINIE NASZYCH PACJENTÓW


mgr Beata Stelmaszczyk-Pustelnik

Ewa 2022-05-13

Oceniam na 5


lek. Renata Duda

Wojciech 2021-11-24

Bardzo profesjonalna konsultacja lekarska. Pani Doktor jest ciepłą, empatyczną osobą potrafiącą wsłuchać się w potrzeby i obawy pacjenta. W prosty i jasny sposób wyjaśniła mi zarówno moje...


mgr Lucyna Bałazy

Alina 2022-02-18

Uśmiechnięta, bardzo ciepła, z dobrym podejściem do młodzieży. Jak najbardziej polecam.