Tokofobia – zaświadczenie do cesarskiego cięcia
Według badań nawet 80% kobiet obawia się porodu. U większości z nich te obawy nie są w stanie zdominować pragnienia posiadania potomstwa ani radości, którą niesie za sobą oczekiwanie na dziecko już podczas ciąży. Czasem jednak lęk przed porodem potrafi sterroryzować i zniszczyć marzenia i plany życiowe kobiet. Tak właśnie objawia się tokofobia – nienaturalny lęk przed ciążą i/lub porodem, który może być niebezpieczny zarówno dla przyszłej mamy, jak i rozwijającego się w jej łonie dziecka.
Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie we współpracy z ginekologami z klinik położniczych w całej Polsce. Wiemy, jak pomagać i jakie dokumenty są honorowane na oddziałach ginekologiczno-położniczych. Dzięki naszym zaświadczeniom kilkaset kobiet szczęśliwie urodziło przez cesarskie cięcie.
Tokofobia – objawy
Tokofobia objawia się przede wszystkim paraliżującym strachem przed porodem. Kobieta boi się nie tylko bólu, ale również śmierci własnej i/lub dziecka, a także urodzenia dziecka ciężko chorego lub z niepełnosprawnością. Strach wiąże się również z brakiem zaufania do personelu medycznego.
Objawy tokofobii przypominają te, które dają inne zaburzenia lękowe. Ich przyczyny koncentrują się jednak stricte wokół sytuacji ciąży i porodu. Należą do nich:
- koszmary senne,
- natrętne, katastroficzne myśli dotyczące porodu i komplikacji okołoporodowych,
- niepokój,
- drażliwość,
- bóle głowy i brzucha, wymioty (pojawiają się częściej niż u innych ciężarnych),
- problemy z koncentracją i wykonywaniem codziennych obowiązków (spowodowane nieustannym lękiem).
Tokofobia – rodzaje i przyczyny
Lęk przed porodem może pojawić się zarówno przed zajściem w ciążę, jak i już w trakcie oczekiwania na dziecko.
Tokofobia dzieli się na pierwotną i wtórną.
Ta pierwotna występuje u kobiet, które nigdy wcześniej nie rodziły. Jej przyczyny mogą być bardzo różne: zdarza się, że lęk jest wywołany traumatycznym doświadczeniem przemocy seksualnej, brakiem wsparcia emocjonalnego od bliskich albo obawą o to, czy po urodzeniu dziecka kobieta poradzi sobie finansowo. Tokofobia może również wystąpić u osoby, która w przeszłości doświadczyła wielu trudnych dla siebie zdarzeń, co sprawiło, że teraz ma niskie poczucie własnej wartości i obawia się różnych wyzwań. Tokofobię pierwotną często rozpoznaje się także u Pacjentek, które miały styczność z drastycznymi opisami porodów innych kobiet (np. matek, sióstr, przyjaciółek), które rodziły wcześniej.
Tokofobia wtórna występuje zaś u kobiet, które same rodziły już wcześniej i dla których poprzedni poród był bardzo trudnym przeżyciem (wówczas doświadczona trauma jest główną przyczyną tokofobii). Trudne historie kobiet, za którymi stoi ich obezwładniający lęk, i tu są bardzo różne: czasem traumatyczne wspomnienia wiążą się z doświadczeniem podczas porodu skrajnie silnego bólu, kiedy indziej z niebezpiecznymi komplikacjami lub obcesowością i brakiem profesjonalizmu personelu medycznego. Tokofobia wtórna jest również częsta wśród Pacjentek, które przeżyły urodzenie martwego dziecka lub poronienie.
Tokofobia – pomoc specjalisty nadzieją dla kobiety
W wielu sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest umożliwienie cierpiącej kobiecie urodzenia dziecka przez cesarskie cięcie. Nasi lekarze psychiatrzy wystawiają zaświadczenia o rozpoznaniu tokofobii, która jest dla ginekologa-położnika poważnym wskazaniem do skierowania ciężarnej do porodu poprzez cesarskie cięcie. Silny stres i strach mogą bowiem doprowadzić do niezamierzonego braku współpracy ciężarnej z personelem medycznym podczas porodu naturalnego. Taka sytuacja jest zaś potencjalnie niebezpieczna zarówno dla rodzącej kobiety, jak i jej dziecka.
W naszym społeczeństwie tokofobia pozostaje niestety tematem tabu. Niektórzy traktują ten problem jako „wymysł” kobiety spowodowany huśtawką hormonalną. W poważnym traktowaniu tokofobii nie pomaga brak sprecyzowanych kryteriów diagnostycznych. Z tego względu część lekarzy nie podchodzi do trudności ciężarnych z właściwym wyczuciem. Potrzeba wiele delikatności i taktu, by zrozumieć cierpienie kobiety, która pomimo pragnienia posiadania dziecka panicznie boi się porodu.
Dla nas – specjalistów PsychoMedic.pl – tokofobia jest poważnym problemem wymagającym interwencji. Naszym nadrzędnym celem jest wsparcie kobiety i umożliwienie jej urodzenia dziecka w sposób, który będzie dla niej najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy.
Nasi psychiatrzy pomogli już setkom Pacjentek z tokofobią, dlatego wiedzą, jak ją zdiagnozować oraz jak należy przygotować zaświadczenie dla lekarza ginekologa.
Wybierając konsultację z psychiatrą PsychoMedic.pl możesz mieć pewność, że spotkasz się ze zrozumieniem, delikatnością i chęcią pomocy na każdym etapie kontaktu z naszą kliniką.
Jeżeli nie masz możliwości lub siły dojechać do kliniki, możesz skorzystać z wizyty zdalnej – przez nasz system online, skype lub telefon. Zaświadczenie dla lekarza ginekologa prześlemy do Ciebie pocztą lub kurierem (do ustalenia z recepcją, w zależności od terminu porodu). Skan zaświadczenia podpisanego i podstemplowanego przez lekarza oraz klinikę otrzymasz natomiast od razu po wizycie.
Zaświadczenie o rozpoznaniu tokofobii i wskazaniu do cesarskiego cięcia możesz otrzymać już na podstawie jednego spotkania ze specjalistą psychiatrą. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem 22-253-88-88. Zadzwoń do nas, aby poznać szczegóły.
UMÓW SIĘ ONLINE NA WIZYTĘ LUB ZADZWOŃ 22 253 88 88
Specjaliści pomagający w tych trudnościach:
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE CENTRUM

Joanna Sadowska-Mazuryk, dr n. med.
Lekarz specjalista psychiatra, od 2007 r. pracuje z pacjentami. Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii w 2016 roku. Stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii, został jej nadany przez I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2018 roku. Od 2010 r. pracuje w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Aktualnie zatrudniona w Oddziale Dziennym XX Rehabilitacji Psychiatrycznej. Pracownik poradni psychiatrycznej. Zewnętrzny ekspert Europejskiej Agencji Leków.
Psychiatra

Artur Barlik, dr
Lekarz specjalista psychiatra praktykujący w Szpitalu Wolskim w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym, pełni funkcję zastępcy ordynatora oddziału. Pracuje w oddziale całodobowym, wykonuje konsultacje w izbie przyjęć psychiatrycznej, oddziale ratunkowym i innych oddziałach szpitala. Odbył staże w rуżnych oddziałach psychiatrycznych warszawskich szpitali.
Psychiatra

Paweł Wierzbicki, dr
Lekarz specjalista psychiatra, kierownik programu leczenia substytucyjnego. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie, w 2004r. uzyskał dyplom lekarza. Następnie odbył specjalizację z psychiatrii w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Współpracuje z psychologami i psychoterapeutami aby uzyskać dla pacjenta całościowe wyleczenie.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA OCHOTA-WŁOCHY

Barbara Stec-Szczęsna, dr n.med.
Lekarz, specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta terapii poznawczo-behawioralnej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii o bogatym doświadczeniu w leczeniu medycznym pacjentów. Leczy dorosłych i młodzież od 16 r.ż.
Psychiatra

Agnieszka Kamińska, dr
Lekarz psychiatra, psychoterapeuta.Posiada ponad 15-letnią praktykę w leczeniu pacjentów z problemami psychicznymi. Stara się łączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią.
Psychiatra

Małgorzata Buna, dr
Specjalista psychiatra, pracuje w szpitalu psychiatrycznym Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała od 2011 roku pracując m.in. w Klinice Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oddziałach ogólnopsychiatrycznych, odwykowych, w oddziałach dziennych psychiatrycznych, zakładach leczniczo-opiekuńczych oraz oddziałach leczenia zaburzeń nerwicowych.
Psychiatra

Dorota Grobelna, dr
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe – praktyka ambulatoryjna i szpitalna. Ceniona za swoje zaangażowanie w pracy z pacjentami, postawę etyczną i wiedzę merytoryczną.
Psychiatra

Katarzyna Molendowska, dr
Lekarz, specjalista psychiatra z dużym doświadczeniem klinicznym. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń nastroju (zaburzenia depresyjne, dystymia, choroba, dwubiegunowa, reakcje sytuacyjne) zaburzeń lękowych, zaburzeń psychicznych w chorobach somatycznych, psychoz, zaburzeń snu a także zaburzeń funkcji poznawczych.
Psychiatra

Ita Jankowska, dr
Lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii dorosłych. Pracuje z pacjentami od 2010r. Doświadczenie zdobywała pracując w oddziałach całodobowych, dziennych oraz poradniach Szpitala Nowowiejskiego. Przez dwa lata szkoliła się w Ośrodku Psychoterapii Grupowej “Rasztów”. Zwolenniczka całościowego podejścia do pacjenta oraz zachowania zdrowego rozsądku w leczeniu farmakologicznym. Stale poszerza swoją wiedzę na konferencjach i warsztatach naukowych.
Psychiatra

Anna Sieradzka, dr n. med.
Specjalista psychiatra pracujący od wielu lat z pacjentami dorosłymi i młodzieżą od 16r.z. Pełniła funkcje ORDYNATORA w Irlandii oraz tytuł naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii. W 2018 r. pracowała na stanowisku ORDYNATORA w Cork University Hospital. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej, od 2016 r. również sędzia sądu koleżeńskiego Towarzystwa.
Autor publikacji naukowych, współautor kilkuset opinii sądowo-psychiatrycznych. Prelegent wstąpień krajowych i zagranicznych z zakresu psychiatrii sądowej.
W 2017r. – współautor oraz prelegent Programu Doskonalenia Kadr Medycznych w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016 – 2020.
Psychiatra

Anna Rudolf, dr
Lekarz, specjalista psychiatra z ponad 15-letnim doświadczeniem w leczeniu pacjentуw.
Bogate doświadczenie zawodowe zdobywała w rуżnych placуwkach lecznictwa zamkniętego i ambulatoryjnego (m.in. Klinika Psychiatrii w Bydgoszczy, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Szpital Nowowiejski w Warszawie). Dokształca się z nowych nurtуw w psychiatrii na licznych konferencjach.
Od 2010 roku pracuje także jako lekarz orzecznik w ZUS.
Psychiatra

Justyna Car, dr
Lekarz, specjalista psychiatra, psycholog, specjalista zdrowia publicznego. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej oraz Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są diagnostyka i leczenie zaburzeń z obszaru stresu traumatycznego, zaburzeń depresyjnych i lękowych. Specjalizuje się w pomocy chorym onkologicznie. Wspomaga farmakologicznie osoby współuzależnione i DDA.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA BIELANY

Barbara Stec-Szczęsna, dr n.med.
Lekarz, specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta terapii poznawczo-behawioralnej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii o bogatym doświadczeniu w leczeniu medycznym pacjentów. Leczy dorosłych i młodzież od 16 r.ż.
Psychiatra

Joanna Popławska, dr
Lekarz, specjalista psychiatra, psychoterapeuta indywidualny i grupowy. Zajmuje się diagnostyką, leczeniem farmakologicznym i psychoterapeutycznym zaburzeń nastroju (zaburzenia depresyjne, organiczne zaburzenia nastroju, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia adaptacyjne), zaburzeń lękowych, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń nerwicowych, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń snu, zaburzeń osobowości.
Psychiatra

Iwona Milewska-Tyszkiewicz, dr
Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta NLP. Posiada 20 letnią praktykę w pracy z pacjentami. Doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach psychiatrycznych całodobowych oraz w poradniach zdrowia psychicznego.
Psychiatra

Krzysztof Staniszewski, dr n.med.
Lekarz, specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii.Od ponad 15 lat pracuje w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego – II Klinice Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Psychiatra

Magdalena Dmitruk, dr
Lekarz specjalista psychiatra. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe poszerzała w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Oddziale detoksykacji od substancji psychoaktywnych, Dziennym Oddziale Psychiatryczno-Rehabilitacyjnym, Zespole Leczenia Środowiskowego, Poradni Zaburzeń Snu i Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Bielańskim.
Psychiatra

Katarzyna Molendowska, dr
Lekarz, specjalista psychiatra z dużym doświadczeniem klinicznym. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń nastroju (zaburzenia depresyjne, dystymia, choroba, dwubiegunowa, reakcje sytuacyjne) zaburzeń lękowych, zaburzeń psychicznych w chorobach somatycznych, psychoz, zaburzeń snu a także zaburzeń funkcji poznawczych.
Psychiatra

Agnieszka Łukasiewicz, dr n. med.
Lekarz specjalista psychiatra z ponad 15 letnim doświadczeniem klinicznym. Ordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Poliklinicznego Centrum Zdrowia Psychicznego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
Psychiatra

Elżbieta Kobrzyńska, dr n. med.
Lekarz specjalista psychiatra. Pracuje klinicznie z pacjentami od 1980r. W przeszłości Kierownik oddziału w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu Wolskim. Obecnie pełni prestiżową funkcję konsultanta Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Posiada tytuł naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii, prace badawcze prowadzi z pogranicza neurologi i psychiatrii.
Psychiatra

Agnieszka Jamroży, dr
Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta CBT. Od 2001 r. pracuje z pacjentami.
Doświadczenie zawodowe zdobywała min. na stanowisku asystenta w Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Ząbkach, poradniach zdrowia psychicznego, oddziałach leczenia zaburzeń nerwicowych. Od 7 lat pracuje wyłącznie ambulatoryjnie. Ma duże doświadczenie przede wszystkim w diagnozie i leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń snu, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń pamięci, zaburzeń psychicznych wieku podeszłego, zaburzeń odżywiania, zaburzeń związanych ze stresem zawodowym.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA CENTRUM – OCHOTA

Iwona Milewska-Tyszkiewicz, dr
Lekarz specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta NLP. Posiada 20 letnią praktykę w pracy z pacjentami. Doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach psychiatrycznych całodobowych oraz w poradniach zdrowia psychicznego.
Psychiatra

Agnieszka Kamińska, dr
Lekarz psychiatra, psychoterapeuta.Posiada ponad 15-letnią praktykę w leczeniu pacjentów z problemami psychicznymi. Stara się łączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią.
Psychiatra

Robert Chmielewski, dr
Lekarz specjalista psychiatra. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w oddziałach ogólnopsychiatrycznych w dużych i renomowanych szpitalach psychiatrycznych.
Psychiatra

Katarzyna Molendowska, dr
Lekarz, specjalista psychiatra z dużym doświadczeniem klinicznym. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń nastroju (zaburzenia depresyjne, dystymia, choroba, dwubiegunowa, reakcje sytuacyjne) zaburzeń lękowych, zaburzeń psychicznych w chorobach somatycznych, psychoz, zaburzeń snu a także zaburzeń funkcji poznawczych.
Psychiatra

Artur Barlik, dr
Lekarz specjalista psychiatra praktykujący w Szpitalu Wolskim w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym, pełni funkcję zastępcy ordynatora oddziału. Pracuje w oddziale całodobowym, wykonuje konsultacje w izbie przyjęć psychiatrycznej, oddziale ratunkowym i innych oddziałach szpitala. Odbył staże w rуżnych oddziałach psychiatrycznych warszawskich szpitali.
Psychiatra

Agnieszka Sławińska-Ceran, dr
Lekarz specjalizujący się w psychiatrii człowieka dorosłego. Od 2008 r. pracuje jako psychiatra w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.
Psychiatra

Anna Dworakowska, dr
Doświadczona lekarz psychiatra z pierwszym i drugim stopniem specjalizacji oraz posiadająca certyfikat psychoterapeuty wydany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA PRAGA PÓŁNOC

Danuta Wernicka – Juszczak, dr
Lekarz specjalista psychiatra pracuje w zawodzie od 25 lat. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń nastroju – depresja, mania, CHAD, zaburzeń psychotycznych, zaburzeń lękowych i adaptacyjnych oraz zaburzeń snu.
Psychiatra

Barbara Stec-Szczęsna, dr n.med.
Lekarz, specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta terapii poznawczo-behawioralnej. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii o bogatym doświadczeniu w leczeniu medycznym pacjentów. Leczy dorosłych i młodzież od 16 r.ż.
Psychiatra

Izabela Bogiel-Zduńczyk, dr
Lekarz specjalista psychiatra pracuje z pacjentami od 2007 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie oraz w trakcie licznych staży i kursуw. Od wielu lat pracuje rуwnież z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych oraz z ich rodzinami. Obecnie dodatkowo szkoli się w psychoterapii psychoanalitycznej w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii.
Psychiatra

Ewa Schaeffer, dr n. med.
Ordynator Oddziału Ogólnopsychiatrycznego w I Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii.
Posiada ponad 20 letnią praktykę w zawodzie psychiatry. Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członkini wielu Towarzystw Naukowych.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych.
Psychiatra

Elżbieta Kobrzyńska, dr n. med.
Lekarz specjalista psychiatra. Pracuje klinicznie z pacjentami od 1980r. W przeszłości Kierownik oddziału w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz ordynator oddziału psychiatrycznego w szpitalu Wolskim. Obecnie pełni prestiżową funkcję konsultanta Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Posiada tytuł naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii, prace badawcze prowadzi z pogranicza neurologi i psychiatrii.
Psychiatra

Regina Koreywo, dr
Specjalista psychiatra z ponad 40-letnim doświadczeniem pracy w pacjentami. Przez ponad 20- lat była ordynatorem oddziału psychiatrycznego w Szpitalu Psychiatrycznym w Pruszkowie a także Kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego ZOZ Warszawa Śródmieście. Konsultowała również pacjentуw onkologicznych w Centrum Onkologii w Warszawie. Pracowała z pacjentami w wielu ośrodkach zagranicą m.in. na placуwce ambasady w Delhi w Indiach.
Psychiatra

Paweł Wierzbicki, dr
Lekarz specjalista psychiatra, kierownik programu leczenia substytucyjnego. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie, w 2004r. uzyskał dyplom lekarza. Następnie odbył specjalizację z psychiatrii w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Współpracuje z psychologami i psychoterapeutami aby uzyskać dla pacjenta całościowe wyleczenie.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA PRAGA POŁUDNIE

Igor Gaj, dr
Lekarz specjalista psychiatra, pracuje z pacjentami od ponad 15 lat. Posiada II stopień specjalizacji z psychiatrii oraz potwierdzenie kwalifikacji zawodowych wydane przez duńskie Ministerstwo Zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywał w placówwkach lecznictwa zamkniętego i otwartego w Polsce oraz zagranicą (leczenie psychoz, zaburzeń: afektywnych, nerwicowych, funkcji poznawczych, osobowości, zachowania oraz diagnozowanie i leczenie wspomagające uzależnień). Pracował jako konsultant w licznych oddziałach niepsychiatrycznych a także w placówwkach opiekuńczych (psychogeriatria).
Psychiatra

Ewa Schaeffer, dr n. med.
Ordynator Oddziału Ogólnopsychiatrycznego w I Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Doktor nauk medycznych w dziedzinie psychiatrii.
Posiada ponad 20 letnią praktykę w zawodzie psychiatry. Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członkini wielu Towarzystw Naukowych.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych.
Psychiatra

Justyna Car, dr
Lekarz, specjalista psychiatra, psycholog, specjalista zdrowia publicznego. Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej oraz Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są diagnostyka i leczenie zaburzeń z obszaru stresu traumatycznego, zaburzeń depresyjnych i lękowych. Specjalizuje się w pomocy chorym onkologicznie. Wspomaga farmakologicznie osoby współuzależnione i DDA.
Psychiatra

Paweł Wierzbicki, dr
Lekarz specjalista psychiatra, kierownik programu leczenia substytucyjnego. Studiował na Akademii Medycznej w Warszawie, w 2004r. uzyskał dyplom lekarza. Następnie odbył specjalizację z psychiatrii w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie. Współpracuje z psychologami i psychoterapeutami aby uzyskać dla pacjenta całościowe wyleczenie.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA URSYNÓW KABATY

Dorota Grobelna, dr
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe – praktyka ambulatoryjna i szpitalna. Ceniona za swoje zaangażowanie w pracy z pacjentami, postawę etyczną i wiedzę merytoryczną.
Psychiatra

Jolanta Chojnacka-Wójtowicz, dr
Lekarz specjalista psychiatra z 40-letnim stażem pracy z pacjentami. Wieloletni ordynator pierwszego w Polsce oddziału dla pierwszych epizodуw psychoz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Specjalizuje się w leczeniu osуb ze schizofrenią, psychozą oraz pacjentуw z zaburzeniami nastroju (zespуł depresyjny i maniakalny).
Psychiatra

Anna Wróblewska, dr
Lekarz specjalista psychiatra, pracuje w zawodzie 15 lat. Za-ca ordynatora oddziału w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica”. Zajmuje się też „przypadkami trudnymi” i pacjentami z tzw. „podwójną diagnozą”. Doświadczenie kliniczne zdobywała w oddziałach o różnym profilu: ogólnopsychiatrycznych, rehabilitacji psychiatrycznej, psychogeriatrii, leczenia zespołów abstynencyjnych, leczenia zaburzeń nerwicowych.
Psychiatra

Piotr Serafin, dr n. med.
Lekarz specjalista psychiatra, ekspert min. w CKM. Od 2005r. pracuje z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne i lękowe, dorosłymi dziećmi alkoholikуw (DDA), osobami cierpiącymi na zaburzenia osobowości, ofiarami i sprawcami przemocy, rodzinami i doświadczającymi psychozy. Szczególnie doświadczony w pomaganiu osobom w kryzysie życiowym i psychicznym, w trakcie zmiany życiowej. Zwolennik zdrowego rozsądku w leczeniu farmakologicznym.
Psychiatra
KLINIKA PSYCHOMEDIC.PL WARSZAWA URSYNÓW NATOLIN

Anna Wróblewska, dr
Lekarz specjalista psychiatra, pracuje w zawodzie 15 lat. Za-ca ordynatora oddziału w Mazowieckim Centrum Psychiatrii „Drewnica”. Zajmuje się też „przypadkami trudnymi” i pacjentami z tzw. „podwójną diagnozą”. Doświadczenie kliniczne zdobywała w oddziałach o różnym profilu: ogólnopsychiatrycznych, rehabilitacji psychiatrycznej, psychogeriatrii, leczenia zespołów abstynencyjnych, leczenia zaburzeń nerwicowych.
Psychiatra
PSYCHOMEDIC.ONLINE

Ewelina Soroka, dr n. med. i n. o zdr.
Lekarz, specjalista psychiatrii, od 2012 roku pracuje z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń psychicznych. Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Swoim pacjentom proponuje holistyczne podejście do zdrowia psychicznego, w praktyce łączy farmakoterapię z oddziaływaniami psychoedukacyjnymi, w trosce o higienę psychiczną i jakość życia pacjentów.