Neurolog Warszawa - PsychoMedic.pl

Warszawa 22 253 88 88

7dni w tygodniu

Łódź 42 644 44 44

7dni w tygodniu

Neurolog Warszawa

Zapisy Online


 
Neurolog Warszawa

Neurolog Warszawa

Lekarz zajmujący się schorzeniami układu nerwowego – obwodowego jak i centralnego (mózg). Choroby neurologiczne i psychiczne niekiedy mogą mieć podobny obraz, ale ich leczenie jest diametralnie różne, dlatego w naszym zespole pracuje również lekarz neurolog. Dla nas szczegółowa diagnoza jest podstawą trafnego i skutecznego leczenia, a dla naszych pacjentów gwarancją powrotu do całkowitego zdrowia.

Kiedy udać się do neurologa?
• rożnego rodzaju bóle (np. głowy, twarzy, rąk, rwa kulszowa);
• niedowłady (np. osłabienie kończyn);
• zaburzenia czucia (zarówno polegające na zaburzonym osłabionym czuciu, jak i dodatkowych odczuciach w postaci drętwienia, uczucia igiełek, mrowienia);
• nieprawidłowe czy niezamierzone (mimowolne) ruchy zarówno w obrębie twarzy jak i kończyn czy tułowia;
• zawroty głowy i zaburzenia równowagi;
• zaburzenia narządów zmysłów: zaburzenia widzenia, węchu;
• zaburzenia połykania;
• zaburzenia mowy;
• zaburzenia pamięci i innych funkcji intelektualnych.

Neurolog leczy:
• udary mózgu i inne choroby związane z zaburzeniami krążenia mózgowego;
• chorobę Alzheimera i inne układowe zaniki ośrodkowego układu nerwowego (tzw. choroby zwyrodnieniowe);
• choroby zapalne ośrodkowego układu nerwowego;
• stwardnienie rozsiane i inne choroby demielinizacyjne ośrodkowego układu nerwowego;
• chorobę Parkinsona i choroby podobne (parkinsonizm) oraz inne zaburzenia pozapiramidowe (np. choroba Huntingtona);
• porażenie mózgowe i inne zespoły porażenne (głównie neurolodzy dziecięcy);
• zaburzenia obejmujące nerwy obwodowe (polineuropatie, uszkodzenia pojedynczych nerwów obwodowych);
• choroby korzeni nerwowych (jak w chorobach kręgosłupa) i splotów nerwowych;
• zaburzenia okresowe i napadowe takie jak bóle głowy i padaczka;
• choroby mięśni.

Przebieg wizyty u neurologa:
Podczas wizyty neurolog zbiera wywiad od pacjenta. W neurologii jest on niezwykle ważny. Niektóre elementy z wywiadu mogą wskazywać na przyczynę (etiologię) choroby pacjenta.
Następnie neurolog przeprowadza badanie neurologiczne. Jest to potężne narzędzie w rękach doświadczonego i sprawnego neurologa, gdyż umożliwia wykrycie, która część układu nerwowego jest uszkodzona. Bardzo często badanie pozwala wykryć takie zmiany w układzie nerwowym, których nie da się stwierdzić żadnymi badaniami laboratoryjnymi. Badanie obejmuje badanie głowy i szyi (nerwy czaszkowe), badanie kończyn górnych i dolnych, łącznie ze stopami oraz badanie tułowia. Neurolog przeprowadza również ogólne badanie lekarskie.
Przed wizytą u neurologa warto przygotować aktualne wyniki badań ogólnych (morfologia, OB, poziom cholesterolu), zabrać ze sobą istotną dotychczasową dokumentację medyczną, przygotować listę wszystkich stosowanych leków zarówno tych na receptę, jak i dostępnych bez recepty oraz leków ziołowych.
Po badaniu nasz lekarz neurolog ustala dalszy plan postępowania diagnostycznego i leczniczego.

Neurolog w Klinice PsychoMedic.pl wystawia również orzeczenie, zaświadczenie do medycyny pracy.

Leczenie Parkinsona – Klinkij, aby dowiedzieć się więcej.

 

Naszych Lekarzy i Specjalistów polecają Pacjenci

PsychoMedic.plPsychoMedic.pl

Zadzwoń – Umów się – Przyjdź – Pomożemy Tobie zmienić Twoje życie

 

Specjaliści pomagający w tych trudnościach:

Please specify image url

Wojciech Niemirowski, dr

Specjalista neurolog. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w oddziałach szpitalnych w tym w Pododdziale Udarowym. Konsultant neurolog w szpitalu onkologicznym. Posiada także wieloletnie doświadczenie w lecznictwie ambulatoryjnym.

Czytaj więcej…

Neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Magdalena Podbrożna, Dr

Specjalista neurolog z 15-letnim stażem pracy. Przyjmuje pacjentów dorosłych jak i młodzież od 16 rz. Posiada również duże doświadczenie w pracy w poradniach neurologicznych, szczególnie w diagnostyce i leczeniu bólów, zawrotów głowy, zespołów bólowych kręgosłupa tzw.korzonki, padaczki również lekoopornej, parkinsonizmu oraz zespołów otępiennych. Konsultacje online, wykonuje wizyty domowe. Consultation in english.

Czytaj więcej…

Neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Jakub Sienkiewicz, dr n.med.

Specjalista neurolog, doktor nauk medycznych w dziedzinie neurologii. Pracę w zawodzie lekarza rozpoczął w roku 1986 w Centralnym Szpitalu Klinicznym Warszawskiej Akademii Medycznej. Specjalizacja: zaburzenia ruchowe (choroba Parkinsona i parkinsonizm innego pochodzenia, drżenie samoistne, zespół niespokojnych nóg, dystonia, pląsawica, choroba tików, dyskinezy polekowe), neurologia ogólna (bóle głowy, choroba Alzheimera i otępienie w innych schorzeniach, zawroty i zaburzenia równowagi).

Czytaj więcej…

Lekarz neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Martyna Wypych, dr n.med.

Lekarz specjalista neurolog z ponad 15-letnim stażem pracy. Oferuje specjalistyczną pomoc w zakresie leczenia przewlekłych bólów głowy, bólów kręgosłupa, chorób naczyniowych mózgu, stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, padaczki oraz chorób nerwowo-mięśniowych.

Czytaj więcej…

Lekarz neurolog

Telefon : 22 299 11 22

Please specify image url

Nina Dziarmaga-Piasecka, dr

Lekarz specjalista neurolog z wieloletnim doświadczeniem szpitalnym i ambulatoryjnym. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu bólów głowy (migrenowych i napięciowych), zawrotów głowy, bólów kręgosłupa, leczeniu bólu przewlekłego, zab. krążenia mózgowego, zespołów otępiennych, Ch. Parkinsona, neuropatii obwodowych, tężyczki.

Czytaj więcej…

Lekarz neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Izabela Kulawik, dr

Lekarz specjalista neurolog.Pracuje zawodowo od ponad 20 lat. Od 1995r. asystent Kliniki Neurologii CSK MSWiA w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu ambulatoryjnym, obecnie pracuje jako główny konsultant na oddziały neurologiczne w Przyklinicznej Poradni Neurologicznej CSK MSWiA.Leczy dorosłych i młodzież od 16 r.ż.

Czytaj więcej…

Neurolog

Telefon : 22 299 11 22

Please specify image url

Marek Obersztyn, Dr n. med.

Od 1989 roku do chwili obecnej pracuje w I Klinice Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Absolwent specjalistycznych szkoleń w zakresie m.in: hipnozy Ericksonowskiej oraz Neurolingwistycznego Programowania, psychoterapii oraz leczenia stresu.

Czytaj więcej…

Neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Przemysław Wielochowski, Dr

Diagnostyka, leczenie zachowawcze oraz kwalifikacja do leczenia zabiegowego. Ukończył liczne kursy i staże zawodowe w zakresie neurologii i neuroradiologii interwencyjnej w wiodących europejskich ośrodkach.

Czytaj więcej…

Neurolog

Telefon : 22 253 88 88

Please specify image url

Tomasz Kmieć, Dr n.med.

Lekarz specjalista neurolog dorosłych i neurolog dziecięcy. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w pracy lekarza neurologa. Obecnie z-ca Kierownika Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zainteresowania: postępujące encefalopatie dziecięce uwarunkowane genetycznie, cytopatie mitochondrialne, choroba Leigha, deficyt biotynidazy, padaczka dziecięca, choroby naczyniowe mózgu, choroby demielinizacyjne i stwardnienie rozsiane u dzieci i młodzieży, choroby pozapiramidowe – dystonie uogólnione, choroba Hallervordena-Spatza: PKAN i MPAN (NBIA); choroby neurometabliczne – choroba Battena NCL, choroba Wilsona, bóle głowy i migrena, ataksje móżdżkowe i choroba Louis-Bar,, choroba tików i zespół Touretta, mózgowe porażenie dziecięce, rdzeniowy zanik mięśni, fakomatozy: zespoół Sturge-Webera, Stwardnienie guzowate,

Czytaj więcej…

Neurolog Dzieci i Młodzieży

Telefon : 22 253 88 88